Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
06-12-2002DzwonnikAPP Racja
Wzywam całą postępową młodzież do stworzenia MŁODZIEŻOWEGO STOWARZYSZENIA ANTYKLERYKALNA POLSKA!
Uwierzmy w siebie, mamy rację!!!
Mój adres:
Artur Dzwonnik
Ul Głowackiego 3/3 73-150 Łobez
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
08-12-2002życzliwyŻyczenia
Z okazji Niepokalanego Poczecia NMP składam najserdeczniejseze życzenia wszystkim dziewicom.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
11-12-2002czytaczDo Dzwonnika
Więcej takich dzwonników a będze wojna religijna.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
12-12-2002Tomasz JopekDzieci księży
Dzien dobry!
Nazywam sie Tomasz Jopek. Aktualnie szukam materialow (ludzi) na temat dzieci ksiezy. Interesuja mnie wlasnie te osoby, ktorych rodzice (ojciec) byli kiedys duchownymi i zrezygnowali z tego na rzecz swojej rodziny, lub tez wczesniej "zrzucili habit" i zalozyli rodziny, albo dzieci, ktorych ojcowie nadal sa ksiezami. Chcialbym z takimi osobami porozmawiac. Wiem, ze w Polsce to temat tabu, a ludzie bardzo nieprzychylnie zazwyczaj patrza na takie osoby, nawet nie na samych "winowajcow" tylko wlasnie na ich dzieci. Wiem, ze osoby takie sa niemalze wytykane palcami dlatego czesto boja sie o tym otwarcie mowic. Szukam osob chetnych do rozmowy na ten temat, gwarantuje przy tym calkowita anonimowosc. Uwazam, ze takich przypadkow jest wiele i trzeba w koncu zaczac o tym mowic, o tym, ze mozna wybrac i taka droge (chodzi tu o osoby, ktore faktycznie wystapily ze stanu duchownego), a takze o tym co czuja ich dzieci, ktore przeciez na to nie mialy wplywu - rzecz jasna - na to kim jest ich ojciec. Chce dowiedziec sie co zmienilo sie w zyciu takich ludzi, w jaki sposob odbieraja swoich rodzicow, co mysla na ten temat. Jest to temat "morze" dlatego zalezy mi na jak najszerszym zarysowaniu tego problemu - bo tak to mozna okreslic - ktorym jak sie okazuje niewatpliwie jest fakt bycia dzieckiem ksiedza/bylego ksiedza. Bardzo prosze w zwiazku z tym o jakakolwiek odpowiedz w tej kwestii. Z gory serdecznie dziekuje za pomoc.
Mój email: lp.rks@aktyrkz

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
20-12-2002Albert KotTVN czyli Telewizja Niepokalanów
W dniu 19.12.2002 r., TVN puścił wypowiedź Prezydenta wszystkich Polaków na temat aborcji. Nie było by wtyn nic dziwnego (poza tym że Kwaśniewski oszukał swoich wyborców i w trakcie swojej kadencji zmienił poglądy) że w telewizji pokazują wypowiedź Prezydenta na tak wążną kwestię jaką jest aborcja, ale dlaczego jako komentarze zostały wstawoione wypowiedzi kleru. Czy aborcja dotyczy kleru, czy kobiet? Jeżeli kler ma wypowiadać się na wszystkie kwestie związane z egzystencją człowieka na ziemi, to niech TVN zwróci się do nich zamiast kierowców z porśbą o komentarze w sprawie np. Winet.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
21-12-2002Kowalskikler
Kler powinien ustanawiać przepisy dla swoich wyznawców a nie dla wszystkich Polaków.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
08-01-2003Keesjaksieza a Swiete Pisma
Chciałabym się dowiedzieć gdzie jest napisane to, trzeba robić co księża mówią. Podobno są jakieś wersety, mówiące o tym, że oni czynia wszystko w Imie Boze, ale tego niegdzie nie znalazlam. Moze ktos wie cos na ten temat, jaka wladze Jezus dal Ksiezom. Bylabym wdzieczna za jakies wiadomosci.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
10-01-2003jan Kopaczewskipomysł
Mam taki pomysł: Ze względów oszczędnościowych, aby bez przerwy nie budować pomników i nie nadawać imienia Jana Pawła II instytucjom i ulicom, proponuję zmienić nazwę naszego kraju na Reczpospolita Polska imienia Jana Pawła II. Będzie taniej! A że niekatolicy będą oburzeni? A kto się z nimi liczy w Katolandzie...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
14-01-2003KAT-666Patryjotyzm
Ludzie wtym kraju nie chce mi sie byc patryjota, to co widze to do okola sklania mnie do dego ze twierdze ze nie zyje juz w POLSCe tylko w jakims obcym panstwie ktore jest rzadzone przez obce "mocarstwo", swoja slurzbe dla tego kraju-POLSKA-zakonczylem w roku 1991, i wrazie jakiegos konfliktu spierdole jak najdalej, jestesmy okradani z karzdej strony, czy to czarni, czy byli czerwoni, czy pierdolone SOLIDARUCHY, ja mam tego dosc, jak zachoruje to kupie sobie pistolet z jedna kula, bedzie napewno tanszy niz leczenie w naszym kraju.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
18-01-2003dekeciekawostka
Żyjący w XII wieku rabbi Majmonides był autorem ważnych dla judaizmu dzieł np. "Księgi Światła" teraz zaś biały papa wypuszcza swoje "Tajemnice Światła". Zabrakło mu weny?
Zobacz wypowiedzi..

[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)