Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
10-06-2012Małgorzata GrzelachowskaZłe sny o chrzcie
W październiku zostanę mamą Julka. Najważniejsze są dla mnie dwie rzeczy: żeby Julek był zdrowy i żeby Julka nie ochrzcić. A propos tego drugiego, nawiedzają mnie sny w których rozpoczynam wojnę z rodziną o duszyczkę mojego synka. Łatwo powiedzieć, że to moje dziecko i że to do mnie należy decyzja. Ale sami wiecie jak jest. Nawet moi rówieśnicy twierdzą, że jednak mogłabym ochrzcić. W sumie "wiary" w swoją niewiarę jestem pewna i pewna jestem też tego, że się nie złamię. Ale chciałabym jednak uniknąć wojny. Mam cichą nadzieję, że jak już Juleczek będzie to jakoś tak się wszystko rozejdzie. Ale tak na przyszłość trzymajcie kciuki
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
08-06-2012big_zydPrawda ich wyzwala & inne Dobre Nowiny
Donosi dziś Rzeczpospolita:

Cytat:
Zwolniony prezes watykańskiego banku IOR (Instituto per le Opere di Religione czyli Instytutu Dzieł Religijnych, jak sympatycznie nazywa się bank centralny Watykanu i Kościoła Katolickiego - big_zyd) Ettore Gotti Tedeschi ujawnił kompromitujące materiały.

Jak poinformowały największe włoskie dzienniki "Corriere della Sera" i "La Repubblica" Gotti Tedeschi przekazał przeszukującym jego dom policjantom dossier, w którym zebrał szereg dokumentów dotyczących jego pracy w IOR od września 2009 r.
Mają to być e-maile wymieniane z włoskimi politykami i watykańskimi hierarchami, zapiski z przebiegu spotkań, a także kopie listów wysyłanych papieżowi. Dokumentować mają również szereg nielegalnych transakcji, w tym pranie brudnych pieniędzy i sabotowanie współpracy w tej sprawie z włoską prokuraturą. Miał również powiedzieć śledczym, że obawia się o własne życie.


Obawy te nie są chyba całkiem od rzeczy - w tej instytucji jest, zdaje się, tradycja, że ci, co światła pod korcem nie trzymają, bo na to się narodzili i na to przyszli na świat, aby dać świadectwo prawdzie często nie kończą najlepiej...

To jedno.

Drugie chyba jeszcze ciekawsze - oto Dziwisz Złamany nareszcie!
Jaki tam on był, taki był - jednak od Radia Maryja i Dzieł przy Nim powstałych dotąd próbował się nieco dystansować.
To już Chwalebie Przezwyciężona..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
07-06-2012julianKATECHIZM DLA NIEWIERZĄCYCH -dla kogo?
Znalazłem w internecie publikację KATECHIZM DLA NIEWIERZĄCYCH.Zaciekawiło mnie,bo generalnie dla ludzie niewierzących (ateistów,agnostyków itd)mało jest polskich publikacji katolickich,próbujących nawiązać dialog z drugą stroną i przekonać ją racjonalnie do swoich racji. Brakuje mi katechez w Kościołach dla niewierzących.Kiedyś byłem na katechezach neo katechumenalnych dla dorosłych i myślałem,że one są dla niewierzących,ale poszukujących agnostyków. Niestety-opierają się one na założeniu wiarygodności Biblii i autorytecie KK. Można w niego wierzyć ,ale w racjonalnej dyskusji oczekiwałem,że przekona się mnie do tego . Obecni tam katolicy przyjmowali jako aksjomat nauczanie KK.Punkt startu w dyskusji zamykał samą dyskusję.przekonywano mnie,że to prawda,bo tak naucza KK,a przez niego przwmawia Bóg,a to jest prawda,gdyż tak naucza Biblia i tak krążyli w błędnym kole rozumowania.
Ta publikacja wydawała mi się pewną próbą nawiązania dyskursu.
Początek jednak wprawił mnie w zdumienie:
[cytat]Już samo pytanie, czy Bóg istnieje, jest z założenia fałszywe. Podobnie inne pytania, typu: skąd wiesz, że Bóg istnieje, jakie są argumenty, dowody istnienia Boga?Właściwie na źle postawione pytanie nie powinno się dawać żadnej odpowiedzi, a jeżeli już, to brzmieć ona powinna: bo z Nim jestem złączony od rana do wieczora; bo Nim żyję; bo Go spotykam na modlitwie, w życiu codziennym, gdy postępuję zgodnie z tym, co uważam za sprawiedliwość, powinność, gdy pracuję uczciwie, gdy służę ludziom potrzebującym..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 26 (przedawniony)
04-06-2012Mikuś FrąckiewiczTerlikowski grozi Palikotowi wiecznym potępieniem
Jak wszyscy wiemy, Palikot nie tak dawno złożył akt apostazji. I już od razu po tym zajściu pan Terlikowski błaga Palikota o nawrócenie i grozi, że jeśli nie odwróci apostazji, zostanie skazany na wieczne potępienie i męki. Wątek niezbyt rzeczowy, ale przeczytajcie, warto się pośmiać...

Panie Pośle Januszu Palikocie,
 
Wielokrotnie się róźniliśmy, wielokrotnie rozmawialiśmy (nie bez intelektualnej przyjemności), zdarzało mi się pisać rzeczy, który mogły być dla Pana obraźliwe i teraz tego żałuję. I właśnie z tych trzech powodów zdecydowałem się napisać do Pana ten list otwarty. Nie po to, by z Panem polemizować, ale by wskazać na co w istocie się Pan zdecydował. Nie chcę zmieniać Pana decyzji, ale uświadomić jej wagę.
 
Zacząć powinienem od kilku uwag dotyczących samego happeningu, który niestety tym razem się Panu nie udał. Nawiązanie do Marcina Lutra było cieniutkie, bowiem on przybijając na drzwiach kościoła swoje postulaty (swoją drogą nie jest wcale pewne, że nie była to legenda) nie miał w najmniejszym stopniu zamiaru z niego wystąpić, ale podjąć się jego reformy. W duchu surowszym od tego, z jakim miał do czynienia. Nigdy też nie uznałby Luter, że z Kościoła został wykluczono (i to nawet, gdy formalnie go już ekskomunikowano). On był bowiem człowiekiem wiary (niezależnie od tego, jak oceniam jego teologię), który w duchu miłości do Kościoła (choć niekoniecznie posłuszeństwa) chciał Go oczyszczać i poprawiać. Pan natomiast nic z tych rzeczy robić nie chce. Pana przybicie
..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
04-06-2012Dominik GajewskiNowy layout Frondy pod panowaniem redaktora Terlikowskiego
Z nowinek na stronie portalu bliskiej memu sercu Frondy można się było dowiedzieć o tym że pan Tomasz Terlikowski został nowym naczelnym tegoż kwartalnika. Mnie osobiście zaciekawiła najbardziej okładka pierwszego numeru pod przywództwem nowego Kapitana Świętoszka. Przedstawia ona Darwina a raczej głownie wyeksponowaną jego głowę na której siedzi gołąb z aureolą mający zapewne być duchem świętym po wydaleniu na czubek głowy Darwina kał.
Miniaturkę okładki można zobaczyć tutaj:
www.fronda.pl/obrazy/77560.jpg

Pokazuje to nową linię jaką ma zamiar kroczyć zapewne pismo. Będzie wylewało ekskrementy święte (wszak zrobione przez ducha świętego) rękami niestrudzonych sług Bożych. Ogólnie forma artystyczna jest ciekawa z racji przejrzystości przesłania, pokazuje jednocześnie pogardę dla Nauki jej dorobku i ludzi którzy się do tego dorobku przyczynili jak i poziom polemiki z nią. Szkoda tylko iż świętym oburzeniem ci sami ludzie reagują na takie same środki wyrazu ze strony osób niezbyt zachwyconych działaniami KK (bo obrażanie innych religii im nie przeszkadza). Wtedy to są gotowi ciągać po sądach lub grozić fizyczną eksterminacją. Widać wyśmiewana moralność Kaliego świetnie się ma w XXI wieku w środku Europy.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
03-06-2012HodżaMechanizmy kolonizacji watykańskiej - dokumenty
Książka Gianluigiego Nuzziego "Jego świątobliwość", oprócz szumu wokół kamerdynera (który zdaje się być zwykłą w takich przypadkach inscenizacją odwracającą uwagę) zawiera kilka smacznych szczegółów. Między innymi dotyczących reakcji Stolicy Apostolskiej na notę dyplomatyczną naszego MSZ do Watykanu po pamiętnej brukselskiej wypowiedzi Rydzyka na temat Polski, którą oskarżył o totalitaryzm.
Artykuł w Interii na ten temat fakty.inte(*)-watykanu-ws-ojca,1805222,5930 ujawnia fragmenty korespondencji nuncjusza apostolskiego w Polsce abp Migliore do watykańskiego sekretarza stanu Bertone.

Czytajmy! Uczmy się od mistrzów, których duchowym ojcem jest sam wielki Niccolo Machiavelli, nie po to, by przyczynić więcej zła na świecie, ale żeby uodpornić się na jad tej religijnej kobry.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
03-06-2012KORIUSStrefa Jezusa 2012
-Gdyby komuś się zdawało, że w tym całym EURO 2012 najważniejsza jest piłka nożna, albo jakieś tam stadiony, autostrady, hotele, cała ta śmieszna infrastruktura, to oczywiście jest w błędzie. Nie szaliki, flagi, trąbki i takie tam, o zgrozo nawet nie piwo. Najważniejsza, jak zawsze i wszędzie, jest? Ewangelizacja! Religijne sępy zatroszczą się o potrzeby duszyczek podchmielonych kibiców, podnieconych sukcesami lub rozżalonych porażką. "Strefa Jezusa" zapewnia msze w różnych językach. Ciekawi mnie frekwencja, szczególnie kibiców z krajów gdzie zamyka się kościoły.

niezalezna(*)zyli-ewangelizacja-na-euro2012

-Zresztą nikomu nie ujdzie na sucho. Piłkarze, trenerzy, sędziowie, działacze, kto tylko zapragnie, albo nie zdoła się wykręcić, dostanie specjalnie przygotowany modlitewnik z myślami Jana Pawła II.

radiogdans(*)i-dla-pikarzy-i-trenerow-.html

Więc nie lękajmy się, musimy wygrać, duchowo już wygraliśmy!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
02-06-2012Marek MatejewskiSeria samobójstw księży
W Rzeczpospolitej ukazał się właśnie artykuł sygnalizujący poważny problem wśród duchowieństwa, który zdaje się narastać w ostatnich latach.

Dziennikarze wskazują na następujące przyczyny samobójstw:
Cytat:
Z informacji zebranych przez "Rz" wynika, że krótko przed śmiercią jeden z duchownych uwikłał się w dwuznaczną moralnie sytuację, drugi pod wpływem alkoholu rozbił samochód, inni przeżywali kryzys wiary, kilku cierpiało na depresję.

Wydaje się, że duchowni są dziś szczególnie narażeni na depresję z uwagi na wspomniany kryzys wiary. Obok tych, którzy zręcznie manipulują ludźmi, są przecież również tacy, których wmanipulowano w ten mitologiczny system. Z uwagi na pojawianie się coraz większej liczby źródeł, z których można czerpać rzetelną wiedzę, nawet osoba indoktrynowana od dziecka, której wmówiono, że oto otrzymała powołanie, musi zacząć dostrzegać, że coś tu nie gra.
Jak musi się czuć duchowny w chwili, w której nagle uświadamia sobie, że religia chrześcijańska nie trzyma się kupy i że większość życia zmarnował żyjąc urojeniami?

Czy stoimy w obliczu sytuacji, gdy pasterze będą masowo potrzebować pomocy zbłąkanych owieczek?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
01-06-2012SelanosWatykańskie bagno
Myślałem, że walki o władzę w Watykanie to sprawa której nie widziano od kilkuset lat, a tu taka afera!

Kamerdyner okazuje się szpiegiem, podobno są w to zamieszani kardynałowie, Benedykta oskarża się o to, że zamiast rządzić, zajmuje się pisaniem książek, a bank watykański tradycyjnie stwarza problemy.

Zresztą, jak patrzę na wystąpienia Benedykta XVI, to myślę sobie, że już niedługo czeka nas konklawe, ten pan wygląda na bardzo starego i zmęczonego.

Krk ma ostatnimi czasy sporo problemów, po raz pierwszy w dziejach ktoś śmie kościół oskarżać o pedofilię, co więcej, śmią nawet karać księży, Europa bezczelnie się laicyzuje a to już nie te czasy żeby można wprowadzić inkwizycję, a teraz na dodatek problemy na szczycie.

Ciekawi mnie jak długo te problemy trwały, narastały. No i oczywiści, jeżeli nie są sprawą nową, to jak to się działo, że nie słyszeliśmy o nich za czasów pana Wojtyły? Trudno mi wierzyć w to, żeby pan Wojtyła, który przez ostatnie lata swojej władzy stał nad grobem, był w stanie zapanować nad czymkolwiek.

Stąd moje pytanie do osób które interesują się papiestwem: jak myślicie, jak to się skończy?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
30-05-2012Domestos z BidetuStaszek się Dziwi (szszsz....a) !!!
Nie da się napisać wymowy zbyt przejrzyście, a tu by się chciało...
Nasz Staszek - oczywiście NASZ! bo tu wszystko przecież nasze! - ma dylemat... I dziwi się, nie po raz pierwszy i zastanawia. Więc ja z Nim!

Nie zauważył, ze przechodzimy mała transformację: stajemy się Państwem Plemiennym. W Plemieniu ma znaczenie przywódca (funkcja czasem połączona z Szamanem!). A przywódca musi być WYRAZISTY - nie ROZMAMŁANY... i NIJAKI!

No i popatrzmy: TUSK, KACZYŃSKI, PALIKOT, PAWLAK (hm, tu to tak nie do końca ), MILLER, Ziobro a i ostatnio i DUDA...

Jacy są tacy są ale - prą na szkło jak dobre piwo! Ich plemiona są silne zwarte i gotowe! Wojna plemienna ma się dobrze.

I tu powoli wirus wszedł w struktury Stasia... RYDZYK, ISAKOWICZ a ostatnio nieoceniony dostawca "dobrej nowiny" NATANEK:

Kościół ma problem z ks. Natankiem. Tworzy Armię Boga

Czy nasze tzw partie polityczne to jeszcze idee grupy czy faktycznie rośnie nam sekciarstwo w stylu: "jaki wódz takie plemię"?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)