 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 17-05-2010 | diogenes | Złe wychowanie w TVP |
Wczoraj TVP1 wyemitował (ku mojemu wielkiemu zdziwieniu) Złe wychowanie Pedro Almodovara: pl.wikipedia.org/wiki/Złe_wychowanieNa ten film, który jest ostrzeżeniem przed praktykami pedofilskimi księży, powinny pójść szkoły podstawowe i gimnazja, a ministerstwo edukacji powinno pokryć koszty. Byłby to wyraz troski państwa o młodzież, przyczynek państwa do dobrego wychowania młodzieży. Nie wiem, kto stoi za emisją tego filmu, ale zrobił w ten sposób kawał dobrej (również przedwyborczej) roboty. Przypuszczam, że ta noc nie była dla wielu księży nocą spokojną. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 16-05-2010 | Medieval | Kobieta - dar i tajemnica |
"Kobieta - dar i tajemnica" - to temat tegorocznego spotkania nad Lednicą. Znowu klechy będą uczyć młodych ludzi jak traktować kobiety. Nie wystarczy powiedzieć, że normalnie, tak jak mężczyzn, tak jak ludzi. To wszystko. Nie, nadaje się specjalny status kobiecie, co w kontekście historii i świętej księgi tej instytucji, jest kpiną i kłamstwem. Kilka mądrości: "Mężczyzna powinien stać przed kobietą na baczność, z różą w zębach. Inaczej to nie jest mężczyzna". "Dziś kobietę traktuje się jak Kościół. Nazbyt przedmiotowo." "Dziś dziewczyny traktuje się często przedmiotowo. Mówi się, żeby siadały okrakiem na motorze albo masce samochodu. A tak nie można." "Kardynał Wyszyński pisał o zwyczaju wstawiania od stołu na widok każdej kobiety, niezależnie od jej statusu. Taką wizję człowieczeństwa chcemy zaproponować." Linek: www.tvn24.(*)eta-na-bacznosc,wiadomosc.htmlTo kontynuacja tej patologii umysłowej, która opowiada że kobieta nie jest normalnym człowiekiem. Czym/kim jest ? Jest "darem" dla człowieka (czytaj wołem roboczym) i "tajemnicą" (słowo klucz gdy nie wiadomo). Myślę więc, że należy ten dar otoczyć opieką...i izolować. Pozdrawiam | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 45 (przedawniony) | | 14-05-2010 | Medieval | Czy Oni wierzą ? |
Witajcie po raz pierwszy, Mój wątek jest właściwie próbą mikrofonu ale może się przyjmie. Zadam Wam nurtujące mnie pytanie. Czy Oni wierzą ? Duchowni KRK mianowicie. Ci plebani, wikariusze, purpuraci, teologowie oraz jego eminencje. Oczywiście powiecie, to przecież dziesiątki tysięcy mężczyzn, uogólniasz facet, skąd mamy wiedzieć!? Może macie jednak jakieś doświadczenia czy obserwacje. Przecież tam pracuje wielu wykształconych i inteligentnych (a może tylko diabelnie sprytnych) ludzi. Nie mają chwil wolnej refleksji nad tym co czytają ? Wszyscy mają wyprany w dzieciństwie mózg ? Nie, to niemożliwe... Dawkins w Bogu Urojonym wspomniał, że raczej nie wierzy i jest przekonany, że oni w swej większości nie wierzą, a im wyższy osobnik w hierarchii tym bardziej ateistyczny. Czyli ? Prowadzi to niechybnie do wniosku, że są cynikami. Ale jakim kosztem! Należy im cholernie współczuć wyboru drogi życiowej czy kariery zawodowej. Tak codziennie wygłaszać, kitować, lać wodę, z tym kielichem i obrusami, wysłuchiwać głupot, tych jęków i zawodzeń, używać nienaturalnego tonu i tembru, przebierać się w dziwności i siedzieć tam godzinami bez celu and again, and again. Codziennie! Pewnie dlatego tyle problemów z alkoholem wśród kleru. Ile byście tak wytrzymali ? Po 20 minutach mszy kreśliliście kręgi w ziemi lewą stopą. A może oni wierzą i to daje im siłę by trwać w tej matni? A karierowicze to tylko margines. No właśnie, gdzie stoi większość a gdzie jest margines ? Jaka część ciągnie ten wózek.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 13-05-2010 | Medieval | Wsparcie :) |
Wiem, poszedłem na łatwiznę ale nie mogłem się powstrzymać bo to takie zabawne  Cameron to jak coś powie od siebie ! wiadomosci(*)__30_proc__ksiezy_to_geje.htmlPaul Cameron w Radiu Maryja: "Wiele danych wskazuje na to, że mniej więcej 30 proc. katolickiego duchowieństwa wykazuje skłonności homoseksualne. Było takie badanie prowadzone przez Johna Jay'a w Stanach Zjednoczonych, które badało wiele diecezji właśnie pod tym kątem. 4,3 proc. księży było oskarżonych o pedofilię i wiemy też, że 81 proc. z tych ofiar to byli chłopcy - mówił Paul Cameron w Radiu Maryja." Mały Grzybek przybył z odsieczą ale wyszedł z tego pasztecik moherowej babuni. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 12-05-2010 | Medieval | Anioły i pokemony |
Jak widzę TO, zastanawiam się czy nie emigrować. www.tvn24.(*)uszami-i-quadem,wiadomosc.htmlPocieszam się, że to tylko ironiczny materiał, podkręcony przez TVN24, że to folklor i mniejszość. A jeśli nie ? Jeśli nowy Popkościół Katolicko-Konsumpcyjny zdominuje nasze życie ? To nic, że płytki i ceremonialny ale jaki durny!!! Nie potrafię prowadzić rozmowy na tym poziomie, od razu chcę lać w mordę. Co o tym sądzicie ? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 32 (przedawniony) | | 09-05-2010 | Medieval | Monarchiści i pacyfiści |
Jak w tytule wątku: "Zdaniem wyznawców idei Jezusa króla Polski, gdyby przed wojną przyznano mu oficjalnie ten tytuł, Polska nie ucierpiałaby w wojnie. - Niestety krajem rządzili masoni i nie zgodzili się na koronację. Dlatego wybuchła wojna - tłumaczą." wiadomosci(*)iskupi_zacznijcie_myslec_.htmlSkąd oni się biorą ? Jakiś student ? Wolę już zwolenników teorii płaskiej Ziemi. Serio. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 36 (przedawniony) | | 08-05-2010 | Atlantis | Zapomniane zbrodnie |
Ostatnio rzucił mi się w oczy pewien obrazek, podpisany nazwą jednej ze skrajnie katolickich gazet/stron internetowych. Niestety nie udało mi się go odnaleźć w sieci. Znajdowała się na nim reprodukcja drzeworytu przedstawiającego palenie heretyków na stosie oraz podpis: "Tu wolno palić". Zabawne? Moim zdaniem nie, jednak nie ma co liczyć na jakąś silniejszą społeczną reakcję. A teraz spróbujmy sobie wyobrazić co by było, gdyby powyższą rycinę zastąpić fotografią kominów krematoryjnych z obozu Auschwitz. Wybuch oburzenia w tym drugim przypadku jest niemal pewny. Moje pytanie brzmi: Dlaczego? W czym leży różnica?
Pierwszy aspekt, jaki przychodzi mi do głowy to fakt, iż holocaust miał miejsce relatywnie niedawno. Każdy z nas widział zdjęcia, filmy, wielu jeszcze w podstawówce odwiedziło Oświęcim, mogliśmy usłyszeć wstrząsające relacje bezpośrednio z ust świadków. Może dzięki współczesnej technice umożliwiającej wierne utrwalanie obrazu i dźwięku te wydarzenia będą budziły żywe emocje nawet wtedy, gdy zabraknie żyjących świadków zagłady. Ofiary nie zostaną zdegradowane do rangi zdań w podręcznikach i liczb w zestawieniach statystycznych. Moim zdaniem właśnie to spotkało wszystkie ofiary inkwizycji (podobnie jak ofiary dawnych wojen). Ludzie czytają o nich w podręcznikach, ale nie są w stanie zrozumieć ogromu ich tragedii i cierpienia, o ile autor opracowania nie poruszył szerzej tematu metod przesłuchań. A i tak nie dysponujemy tak wstrząsającymi źródłami z epoki - nawet najbardzie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 08-05-2010 | Medieval | Ratunek nadejdzie z Torunia |
Nie mam już wątpliwości kto jest prawdziwym patriotą. Kto nas poprowadzi! www.youtub(*)?v=ZOXwDBuYjjU&feature=relatedCharyzma, swoboda wypowiedzi, wiedza o cukrowniach, to coś dla kobiet, wizja i telewizja oraz milion sześćset pięćdziesiąt tysięcy długopisów na zawołanie!!! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 08-05-2010 | Beata (Nowak) | W Rzeszowie znów bronią pedofilów!!! |
Na Podkarpaciu absurd goni absurd. Otóż mamy stowarzyszenie, jakby nie było - chrześcijańskie, które domaga się od prokuratury, aby ta nie informowała opinii publicznej o podejrzeniach padających na księży pedofilów. Według stowarzyszenia należy poczekać na werdykt sądu i nie nagłaśniać spraw molestowania dzieci przez księży, bo przedstawia się ich jako złoczyńców! O przepraszam, ale kim oni niby są jeśli nie złoczyńcami, jeśli molestują dzieci??? Jestem zbulwersowana postawą przedstawicieli stowarzyszenia, są zaślepieni wiarą w niewinność księży. Może w ogóle nie należy ujawniać takich spraw, bo przecież nie ma nic złego w "dotykaniu" dzieciątek. W końcu przykład płynie z góry - prawo watykańskie zezwala na seks z nieletnimi... Zachęcam do przeczytania: www.nowiny(*)ID=/20100506/RZESZOW/781543182 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 07-05-2010 | Maddy | Będzie zabawnie? |
Pani Doda została oskarżona o obrazę uczuć religijnych. wyborcza.p(*)razila_uczucia_religijne_.htmlW skrócie - wyraziła się niepochlebnie o autorach Biblii, sugerują im pisanie "pod wpływem". O ile jej tFurczość artystyczna mnie ani ziębi ani grzeje, o tyle czekam z niecierpliwością na proces. Mam nadziej, ze zostanie skazana i że będzie się odwoływać. Choćby o Strasburga. To by było piękne widowisko. O ile przed polskimi sądami "wszystko może się zdarzyć" (zupełnie jak w IV LO  ) o tyle w Strasburgu nasi religianci dostaliby mocno po nosie. Każdy naród ma takiego Larry'ego Flinta na jakiego zasłużył, ale i tak byłoby na co popatrzeć. Swoją drogą kiedyś było tu w ciekawostkach o jakimś Izraelskim badaczu, który wysnuł hipotezę, ze Żydzi na pustyni byli pod wpływem roślin odurzających i stąd te płonące krzewy, kontakty z Jahwe itp. Tego pana zdaje się nikt nie pozwał jeszcze za "obrazę uczuć".  | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |