 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-05-2010 09:49 | diogenes (42753 punktów) | Złe wychowanie w TVP
8 na 8 | Wczoraj TVP1 wyemitował (ku mojemu wielkiemu zdziwieniu) Złe wychowanie Pedro Almodovara: pl.wikipedia.org/wiki/Złe_wychowanieNa ten film, który jest ostrzeżeniem przed praktykami pedofilskimi księży, powinny pójść szkoły podstawowe i gimnazja, a ministerstwo edukacji powinno pokryć koszty. Byłby to wyraz troski państwa o młodzież, przyczynek państwa do dobrego wychowania młodzieży. Nie wiem, kto stoi za emisją tego filmu, ale zrobił w ten sposób kawał dobrej (również przedwyborczej) roboty. Przypuszczam, że ta noc nie była dla wielu księży nocą spokojną. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| Sylwek (15472 punktów) |
> Na ten film, który jest ostrzeżeniem przed praktykami pedofilskimi księży, powinny pójść szkoły> podstawowe i gimnazja, a ministerstwo edukacji powinno pokryć koszty.Niestety, główni bohaterowie to homoseksualiści, a nawet niektórzy to nie homoseksualiści a transwestyci. Omyłkowo mógł pójść taki film w TVP, ale chyba nie sądzisz, że ktokolwiek zgodziłby się na tak nachalną propagandę regularnie
|
|
| Rigoletto (3891 punktów) | >Wczoraj TVP1 wyemitował (ku mojemu wielkiemu zdziwieniu) Złe wychowanie Pedro Almodovara:
Ale przecież TVP regularnie puszcza Almodovara. O co takie halo?
|
|
 | 1 na 1 | NieIstniejesz (1137 punktów) | Pewnie po prostu niedouczeni idioci z zarządu nie wiedzą nic o Almodovarze, a tradycja puszczania jego filmów została jeszcze z czasów, gdy ważnym elementem TVP był Teatr Telewizji i Uczta Kinomana.
Sam film jest świetny. Uwielbiam Almodovara.
"Trzeba nosić w sobie Chaos, by móc dać życie Tańczącej Gwieździe"
|
|
|  | | Rigoletto (3891 punktów) | >Pewnie po prostu niedouczeni idioci z zarządu nie wiedzą nic o Almodovarze, a tradycja puszczania jego filmów została jeszcze z czasów, gdy ważnym elementem TVP był Teatr Telewizji i Uczta Kinomana. >Sam film jest świetny. Uwielbiam Almodovara. > "Trzeba nosić w sobie Chaos, by móc dać życie Tańczącej Gwieździe"
Nie wiem jak tam prezesi, ale Witold Gadowski, nowy dyrektor TVP I, na pewno zna Almodovara.
|
|
prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) |
> film, który jest ostrzeżeniem przed praktykami pedofilskimi księży To profanacja i niezrozumienie Almodovara! To tak jakby uważać "Zbrodnię i karę" za kryminał, a "Lolitę" za pornografię. Gimnazjaliści w ogóle by go nie zrozumieli i by się chichrali gdy dwóch facetów by się pieprzyło.
|
|
 | 2 na 2 | diogenes (42753 punktów) | >> film, który jest ostrzeżeniem przed praktykami pedofilskimi księży >To profanacja i niezrozumienie Almodovara!
Film ma wiele wątków, wątek księdza-pedofila i pedofilii również: to on właśnie odsłania kloaczną mentalność niektórych kapłańskich powołań (nocna scena otwierania drzwi szaletów internatu dla chłopców np.).
Nie ma czegoś takiego jak obiektywne zrozumienie artysty: to, co w dziele jest obiektywne, wcale nie musi być jego sensem.
>Gimnazjaliści w ogóle by go nie zrozumieli i by się chichrali gdy dwóch facetów by się pieprzyło.
Zbiorowy śmiech nic lub niewiele mówi o biografii śmiejących się. Wśród gimnazjalistów są już faceci z bogatą przeszłością.
Okres ważności moich postów kończy się z chwilą ich opublikowania.
|
|
|  | prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | Lepszy jest"The Boys of St. Vincent" (1992).
|
|
| |  | daddy (2737 punktów) (zablokowany) | >Lepszy jest"The Boys of St. Vincent" (1992). Lepszy w czym ? Na sto metrów sprintem ? Lepszy bo nie gorszy ? A ja tam wolę Jarmuscha.... ale czy jego filmy są lepsze ? Sztuka nie powinna być w ten sposób definiowana. Rozumiem, że coś się w sztuce może bardziej lub mniej podobać, ale wydaje mi się, że nie nadaje to jej wytworom jakiejkolwiek rangi.
|
|
| | |  | 2 na 2 prof. Grabowska (8446 punktów) (zablokowany) | >>Lepszy jest"The Boys of St. Vincent" (1992). Autor wątku sugeruje, że "Złe wychowanie" P.A. jest filmem ilustrującym dobrze zjawisko księżowskiej pedofilii. Ja uważam, że jest to film zupełnie o czymś innym, chociaż wątek ówże tam też jest. Natomiast filmem, który całkowicie jest poświęcony pedofilii kleru, jest właśnie wymieniony przeze mnie "The Boys ...". Nie wypowiadam się więc w tym wypadku o wartości artystycznej obu obrazów.
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|