 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 28-09-2004 | ludzie kościół wam mózgi pierze | co mi za to grozi? |
Witam! Wiem, że większość z Was pomyśli o mnie jak o debilu ale trudno. Nie ukrywam, że nie lubie kościoła katolickiego (za całokształt), poza tym, jestem agnostykiem. Chciałem pokazać znajomym, że to wszystko jedna wielka bzdura i dlatego... podpisałem pakt z diabłem Od znajomego księdza dowiedziałem się jak to wygląda (tzn wziąłem go podstępem, nie wyjawił mi tego wprost) i zrobiłem to. Treść następująca: Szatanie! Ja niżej podpisany oświadczam, że z przyjemnością odstępuje Chrystusa, chrztu i wiary chrześcijańskiej. Chcę być twoim sługą i wogóle. Zrób ze mną co chcesz. Wespół z tobą będe na sądzie czekał potępienia. Amen Imie i Nazwisko - przystęplowane krwią (serio!) Od tego samego księdza dowiedziałem się również, że skoro już oddałem szatanowi duszę to jestem opętany. Skoro tak to mam uczulenie na wode święconą i nie potrafie wypowiedzieć na głos słowa: Jezus jest moim panem. Niestety jak do tej pory nic takiego nie następuje (bo to jest gu*.* prawda) i mam w zw. z tym pytanie: Kto wie co na ten temat mówi oficialnie KK, jakie powinienem mieć symptomy opętania itd. żebym mógł ludziom uzmysławiać, że to jest bezsensu. Z góry dzięki! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 27-09-2004 | jeyes | "Dzieło życia" Glempa zagrożone!!! |
Jak podaje Onet, budowa Świątynii Opatrzności Bożej stanęła. Podciągnięcie do poziomu ziemi kosztowało już ponad 25 mln złotych, do wybudowania jakichś tam kolumienek brakuje ok. 20 mln złotych. Istnieje zagrożenie, że Parlament uchwali przenaczenie tej kwoty z budżetu państwa, czyli z podatków płaconych przez wszystkich obywateli. Ponadto podano, że lista sponsorów jest bardzo krótka, zaś ich wpłaty niezwykle małe - max. 1000 zł. Może pan Kluska znowu sypnie kaską w "zbożnym celu"? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 90 (przedawniony) | | 25-09-2004 | Amici | Dlaczego? |
Dlaczego jako ludzie niweierzący, nie poprzestajecie tylko na braku wiary w związki wyznaniowe, tylko staracie się je jednostronnie wyśmiać, wykazac ich błędy a nie patrzyć na racje, którymi się kierują? Innymi slowy dlaczego zarzucanie i odsłanianie zła stało się tematem do dyskusji na forum... nie rozumiem tego jako człowiek wolny, który uważa że choć każdy ma prawo do swobodnego wybierania tego w co wierzy i w jaki sposób to okazuje, to jednak każdego ograniczają pewne normy morlanej bezstronności, których wg mnie nie zachowujecie nawet w nikłym stopniu. Zadaję to pytanie, bo nasówa mi się logiczna odpowiedź - wyśmiewacie kościoły chcąc się sami utwierdzić w tym co Wy wyznajecie, a że brak jest jakichkolwiek choćby najmniejszych dowodów na to w co wierzycie Wy, to najlepszym psychologiczym lekarstwem i wypełnieniem siebie jest ukazywanie złych stron tego co daje wielu ludziom bardzo wiele, i w którym strony dobre przeważają. Czy na tym forum jest choć jedne temat o pozystywnej działalności Muzułmanów, Chrześcijan czy innych związków? Dobranoc. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 21-09-2004 | Roman | Kłamczuszek Jankowski |
Dzisiaj rano w TVN24 abp Goclowski przyznal ze ks.Jankowski jednak otrzymal od niego list(wzywajacy do ustapienia). Pralat wczesniej wypieral sie i twierdzil ze zadnego listu nie dostal (zawinila poczta  ?). A dlaczego teraz wiadomo ze jednak dostal? Bo abp Goclowski, sprytnie przycisniety przez dziennikarza (wyrazy uznania...), powiedzial, ze ks.Jankowski przeslal na ten list odpowiedz... Jakze to, ksieze pralacie, nie wiecie ze kazde klamstwo ma krotkie nogi, hihihi... pozdro. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 14-09-2004 | Andreas Rosenberg | Pytanie o sankcje za naruszenie dóbr KK |
Poszukuję konkretnych informacji na temat, jakie sankcje przewiduje KK za naruszenie lub zagrabienie swoich dóbr. Jak to wyglądało w historii? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 08-09-2004 | Jacek Strzeszewski | Ubezpieczenie społeczne kleru |
Witam Tak sobie trochę poczytałem Waszych tekstów i mam dwa małe pytanka. Czy inne kościoły (poza katolickim) i związki wyznaniowe płacą mniejsze (dotowane) składki na ubezpieczenia społeczne? Czy "duchowny" może prowadzić działalność gospodarczą i nadal płacić mniejsze składki? Proszę o info. Pozdrawiam | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 03-09-2004 | Roman | Odp: Dorobkiewicze partyjni pouczający Kościół |
www.rzeczp(*)anie_040816/kraj/kraj_a_3.html"Paradoksalne jest, że ponad tysiącletnią instytucję kościelną pouczają kilkuletni dorobkiewicze partyjni - mówił prymas o SLD-UP na Jasnej Górze" "Pokornie przyjmiemy pouczenia nawet kilkuletniej partii politycznej pod warunkiem, że to służy całemu społeczeństwu i że jest racjonalne"  . "...ale psychologiczna postawa wobec Kościoła, który oddzielony od państwa, przez swoich członków służy państwu i chce jak najlepiej służyć - prymas Glemp przypomniał, że Kościół żyje w narodzie i z narodem od ponad dziesięciu stuleci." Czy ktos ma jeszcze watpliwosci kto rzadzi w tym kraju. Patrzac na twarz Glempa widze bute, pyche i niewiarygodna arogancje, ktora moze brac sie tylko z poczucia wladzy i bezkarnosci. "Nawiązał także do decyzji Senatu o refundowaniu środków antykoncepcyjnych. - Przecież one służą ludziom bogatym, prowadzącym rozwiązłe życie erotyczne. A więc biedny człowieku płać na bogatych - te słowa zgromadzeni nagrodzili oklaskami." A tu to sie zgodze  . Tak sie jakos sklada ze tam gdzie bieda to tez i stadko dzieciakow. Zastanawiam sie tylko co jest wynikiem czego  ??? pozdro. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 02-09-2004 | Dr. Stefan Kalzberg | Ostatni post Dr. Stefana Kalzberga |
Po pierwsze w gwoli wyjaśnienia powinienem się przedstawić. Po pierwsze nie jestem katolikiem ale wierzę w Boga. Dr. Stefana Kalzberga wymyśliłem na potrzeby dokuczenia antyklerykałom na forum e.kai, utarcia im nosa i sprowadzenie ich na ziemie. Aż dziw bierze że "postępowcy" i "racjonaliści" na poważnie brali teksty jak np. " Wspólne posiłki z rodziną a antyklerykalizm." Czy nawet z nimi polemizowali : www.kalisz.mm.pl/~blabla/artykuly/spos.htmlObnażyło ich głupotę i to jak bardzo się mylą co do własnej "racjonalności", i tej wyższości którą czuję wobec katolików a z którą tak się odnoszą. Sam kiedyś uważałem się za antyklerykała i było to znacznie wcześniej niż w kiosku pojawił się pierwszy numer "faktów i mitów". Nie powiem wiązałem z tym tygodnikiem duże nadzieje, myślałem że w końcu pojawi się na naszym rynku jakaś wartościowa gazeta. Myliłem się bardzo. Granice tego co prezentuje ten tygodnik są niewłaściwe począwszy od "porno-okładek" poprzez ziejącą nienawiścią treść a skończywszy na ostatniej stronie na której prezentowane są w formie komiksu treści których nie poszczycił by się żaden inny szmatławiec Widząc co prezentuje ten tygodnik i ludzie skupieni pod jego sztandarem było mi wstyd nazwać siebie antyklerykałem a już tym bardziej mieć z tymi ludźmi coś wspólnego. ************************************************** Co prezentuje dzisiaj sobą pseudo-antyklerykał? Antyklerykałowie mogą w kółko gadać że głównym ich celem jest walka o świeckie państwo, prawa mniejszości,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 30 (przedawniony) | | 02-09-2004 | jeyes | Antykoncepcja-nie, pedofilia-tak |
Sejm odrzuciła senacką poprawkę dopłat do środków antykoncepcyjnych, odrzucił także projekt zaprzestania finansowania z budżetu państwa opieki zdrowotnej dla kościelnych urzędników typu misjonarz, dzięki którym m.in. w Afryce tysiace dzieci i dorosłych zdycha z głodu, bo KK zabrania używania środków antykoncepcyjnych miejscowej ludności. Ciekawe, że za tymi antyludzkimi rozwiązaniami głosowała część posłów lewicy. A może i wcale nie takie ciekawe biorąc pod uwagę, że rządy SLD niczym istotnym się nie różnią od rządów AWS jeśli idzie o podporządkowanie się Kościołowi Katolickiemu. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 02-09-2004 | Roman | Maybach i Rydzyk | | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |