Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
20-03-2008stilgarNowe grzechy
Za:

www.rp.pl/artykul/104281.html

Cytat:

>Manipulacje genetyczne, powodowanie biedy, nierówności i niesprawiedliwości społecznej, nadmierne bogacenie się, narkotyki i zatruwanie przyrody – to grzechy śmiertelne. Tak zdecydowała Penitencjaria Apostolska zajmująca się sprawami sumienia i spowiedzi.


Krótko mówiąc: genetycy są źli i obrażają Boga, a nadmiernie bogacić się może jedynie KK...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
19-03-2008darloveDla katolikow - pytanie...
To pytanie jest skierowane w szczegolnosci do katolikow obecnych na tym forum, ale i innych zapraszam do dyskusji, jesli maja cos ciekawego do powiedzenia. Pytanie jest proste: Jaki jest cel przychodzenia na swiat dzieci, ktore sa uposledzone umyslowo na tyle, ze nie potrafia nawet zrozumiec, co znaczy slowo Bog i wiadomo, ze nigdy nie beda w stanie tego zrobic? (Cholera, ja sam przyznaje, ze nie rozumiem, ale powiedzmy, ze dalbym rady zrozumiec po dlugiej lub krotszej chwili indoktrynacji...)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
18-03-2008diogenesImago Ecclesiae
Katolikom w Polsce wydaje się, że stwarzeni są na obraz i podobieństwo boże. Ale tak naprawdę krojeni są na obraz i podobieństwo kleru.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
17-03-2008BeśkaChorzy na celibat

Powiem wam szczerze, że znam księdza, który poszedł do seminarium, gdyż nie mógł poradzić sobie ze swoją seksualnością. Jest gejem. Wydaje mi się, że tego typu przypadków jest o wiele więcej, gdyż w duchu nauki Kościoła osoba homoseksualna musi stłumić w sobie wszelki popęd płciowy. Jednak po latach może popęd się znacznie nasilić a wówczas ofiarą może paść ministrant czy gromadka nastolatków na oazie...
Nie chcę generalizować, broń Boże. Nie chce też usprawiedliwiać. Chcę po prostu powiedzieć, że nawet najbardziej zwyrodniały pedofil w Kościele mógł zwyczajnie przeliczyć swoją wytrzymałość w samotnym i aseksualnym bytowaniu. Co wy o tym myślicie?

"Kler zawsze z diabłem spał" R.K.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
17-03-2008dokowskiKK przestał udawać
Tournee jakiegoś antysemity Nowaka po kościołach, kolejni biskupi go zapraszają, mimo jawnie antysemickich treści i coraz szerszej krytyki występów tego śmiecia i kapłanów, którzy pozwolili mu prawić z ambony antysemickie świństwa, a tymczasem kolejni kapłani zapraszają go i oddają mu cześć jak naziści Hitlerowi.

KK swoim cichym przyzwoleniem się zdemaskował i ma coraz mniejsze szanse odzyskać resztki szacunku uczciwych ludzi. Jeszcze kilka takich występów Nowaka, a polscy papiści będą cieszyli się takim szacunkiem na świecie, jak cieszyli się papiści hiszpańscy i niemieccy w czasach reformacji.

Przyzwoitość, poczucie wstydu... czy naprawdę polscy katolicy nie wiedzą już, co to wstyd?!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
15-03-2008darloveKleromonarchia...
Przed pięciu laty Kościół katolicki w USA nawiedziło tsunami, którego konsekwencje odczuwane są do dziś, i to w katolicyzmie na całym świecie.

13 grudnia zmuszono do rezygnacji i praktycznie ucieczki do Watykanu, pod skrzydła Jana Pawła II, kardynała z Bostonu, Bernarda Lawa. Naczelny prokurator stanowy oskarżył go, że "użył każdego dostępnego fortelu i manewru, by utrudnić kryminalne dochodzenia" przeciw jego podwładnym - pedofilom.

Wkrótce potem, pod gradem krytyki mediów i naciskiem opinii publicznej, biskupi USA na konferencji w Dallas zmuszeni zostali do podjęcia kroków zaradczych w celu ratowania resztek reputacji. Jednym z nich było powołanie Krajowej Rady Rewizyjnej, złożonej ze świeckich luminarzy związanych z Kościołem, która miała kontrolować, jak wciela się w życie postanowienia z Dallas. Rada nie miała łatwego zadania. Jeden z jej przewodniczących protestacyjnie ustąpił, nazywając Kościół "watykańską mafią". Również inni uskarżali się na brak kooperacji i obstrukcje biskupów.

Obecnie rada wydała raport podsumowujący swe pięcioletnie działania. Stwierdzono, że w tym czasie wysunięto ponad 13 tys. oskarżeń przeciw księżom, a tytułem odszkodowań jak dotąd wypłacono ofiarom przestępstw seksualnych 2,2 mld dolarów. Z kas kościelnych pieniądze wypływały nie tylko w ten sposób. W 85 proc. diecezji USA wykryto defraudację funduszy przez duchownych. W 11 proc. spraw łupem złodziei padły kwoty powyżej pół mln dolarów. Jednocześnie po wyjściu na jaw skandalu drastycznie spadły..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 55 (przedawniony)
12-03-2008NowakAborcja a prawa kobiety
Witam. W ostatnim czasie troszkę ucichła sprawa aborcji i wypowiedzi kościelnych hierarchów na temat ochrony życia poczętego. Nie wiem jak Wy myślicie, ale dla mnie kilka komórek powstałych z połączenia plemnika z "jajem" to jeszcze nie dziecko - te komórki (które przecież nic nie czują) dopiero się dzielą i dopiero w późniejszym czasie formują organy, więc jak tu mówić o człowieku w momencie zapłodnienia??? Dla mnie to tak, jakby komórkę jajową i plemniki już traktować jak ludzi, bo przecież z nich "może powstać" człowiek. Czy nie popadamy w paranoję broniąc "życia od poczęcia" i to za wszelką cenę? Czy w przypadku gwałtu, ciężkich wad rozwojowych kiedy jakość życia przyszłego dziecka będzie znikoma (czy wręcz żadna) lub też w sytuacji zagrożenia życia kobiety nie powinniśmy jednak decydować się na usunięcie zarodka? Denerwują mnie opinie "moherowych beretów" i księży, którzy uparcie bronią życia od poczęcia nawet za cenę życia przyszłej matki, nie podając przy tym konkretnych argumentów. Dla mnie jest jeden niezaprzeczalny fakt - kobieta może urodzić przynajmniej kilkoro dzieci w ciągu całego życia. To ona rodzi, ona nosi w sobie płód, więc ona ma prawo decydować - nie ksiądz czy jakikolwiek mężczyzna, który nigdy tego nie doświadczy!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
12-03-2008jareklandAfera w KRK
W jutrzejszej GW ukaże się taki artykuł:
www.gazetawyborcza.pl/1,75248,5004980.html
Tekst jest warty przeczytania. Tego typu afery zdarzały się już w Polsce i nie tylko w niej. Mówię o molestowaniu dzieci i młodzieży przez księży i zakonników(o zakonnicach niesłyszałem). Jak myślicie co powoduje że to właśnie w KRK częściej niż w innych profesjach zdarzają się tego typu wypadki?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
11-03-2008MarczewskiApostazja - nagranie wideo
Witam,
długo się zastanawiałem czy Wam to pokazać, skonsultowałem sie jednak z prawnikiem i za namową kilku osób postanowiłem Wam pokazać jak szybko, miło i sprawnie wypisałem się z Kościoła Katolickiego.

I wszystkich zachęcam do podobnego działania
video.goog(*)lay?docid=-1080330152297502811

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 14 (przedawniony)
11-03-2008PablossPodatek od wyznania
Jak myślicie czy wzorem np: Niemiec jest jakakolwiek szansa aby w Polsce wprowadzić podatek na rzecz kościoła (a dokładnie wyznania) do którego się należy, aby w ten sposób ograniczyć do minimum ilość środków wydatkowanych z budżetu państwa na związki wyznaniowe? Co prawda w pozycji uprzewilejowanej (około 98% Polaków to katolicy) byłby kościół katolicki ale taki podatek dotyczyłby wszystkich zarejestrowanych związków wyznaniowych i to sami wierni decydowaliby jak przeznaczać swoje dochody. Ma to szansę w ogóle na realizację, bowiem jak dotąd tylko się o tym wspominało w kuluarach sejmowych?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)