 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 20-03-2008 | stilgar | Nowe grzechy |
Za: www.rp.pl/artykul/104281.htmlCytat: > Manipulacje genetyczne, powodowanie biedy, nierówności i niesprawiedliwości społecznej, nadmierne bogacenie się, narkotyki i zatruwanie przyrody – to grzechy śmiertelne. Tak zdecydowała Penitencjaria Apostolska zajmująca się sprawami sumienia i spowiedzi.Krótko mówiąc: genetycy są źli i obrażają Boga, a nadmiernie bogacić się może jedynie KK... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 19-03-2008 | darlove | Dla katolikow - pytanie... |
To pytanie jest skierowane w szczegolnosci do katolikow obecnych na tym forum, ale i innych zapraszam do dyskusji, jesli maja cos ciekawego do powiedzenia. Pytanie jest proste: Jaki jest cel przychodzenia na swiat dzieci, ktore sa uposledzone umyslowo na tyle, ze nie potrafia nawet zrozumiec, co znaczy slowo Bog i wiadomo, ze nigdy nie beda w stanie tego zrobic? (Cholera, ja sam przyznaje, ze nie rozumiem, ale powiedzmy, ze dalbym rady zrozumiec po dlugiej lub krotszej chwili indoktrynacji...) | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 18-03-2008 | diogenes | Imago Ecclesiae |
Katolikom w Polsce wydaje się, że stwarzeni są na obraz i podobieństwo boże. Ale tak naprawdę krojeni są na obraz i podobieństwo kleru. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 17-03-2008 | Beśka | Chorzy na celibat |
Powiem wam szczerze, że znam księdza, który poszedł do seminarium, gdyż nie mógł poradzić sobie ze swoją seksualnością. Jest gejem. Wydaje mi się, że tego typu przypadków jest o wiele więcej, gdyż w duchu nauki Kościoła osoba homoseksualna musi stłumić w sobie wszelki popęd płciowy. Jednak po latach może popęd się znacznie nasilić a wówczas ofiarą może paść ministrant czy gromadka nastolatków na oazie... Nie chcę generalizować, broń Boże. Nie chce też usprawiedliwiać. Chcę po prostu powiedzieć, że nawet najbardziej zwyrodniały pedofil w Kościele mógł zwyczajnie przeliczyć swoją wytrzymałość w samotnym i aseksualnym bytowaniu. Co wy o tym myślicie?
"Kler zawsze z diabłem spał" R.K. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 17-03-2008 | dokowski | KK przestał udawać |
Tournee jakiegoś antysemity Nowaka po kościołach, kolejni biskupi go zapraszają, mimo jawnie antysemickich treści i coraz szerszej krytyki występów tego śmiecia i kapłanów, którzy pozwolili mu prawić z ambony antysemickie świństwa, a tymczasem kolejni kapłani zapraszają go i oddają mu cześć jak naziści Hitlerowi.
KK swoim cichym przyzwoleniem się zdemaskował i ma coraz mniejsze szanse odzyskać resztki szacunku uczciwych ludzi. Jeszcze kilka takich występów Nowaka, a polscy papiści będą cieszyli się takim szacunkiem na świecie, jak cieszyli się papiści hiszpańscy i niemieccy w czasach reformacji.
Przyzwoitość, poczucie wstydu... czy naprawdę polscy katolicy nie wiedzą już, co to wstyd?! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 15-03-2008 | darlove | Kleromonarchia... |
Przed pięciu laty Kościół katolicki w USA nawiedziło tsunami, którego konsekwencje odczuwane są do dziś, i to w katolicyzmie na całym świecie.
13 grudnia zmuszono do rezygnacji i praktycznie ucieczki do Watykanu, pod skrzydła Jana Pawła II, kardynała z Bostonu, Bernarda Lawa. Naczelny prokurator stanowy oskarżył go, że "użył każdego dostępnego fortelu i manewru, by utrudnić kryminalne dochodzenia" przeciw jego podwładnym - pedofilom.
Wkrótce potem, pod gradem krytyki mediów i naciskiem opinii publicznej, biskupi USA na konferencji w Dallas zmuszeni zostali do podjęcia kroków zaradczych w celu ratowania resztek reputacji. Jednym z nich było powołanie Krajowej Rady Rewizyjnej, złożonej ze świeckich luminarzy związanych z Kościołem, która miała kontrolować, jak wciela się w życie postanowienia z Dallas. Rada nie miała łatwego zadania. Jeden z jej przewodniczących protestacyjnie ustąpił, nazywając Kościół "watykańską mafią". Również inni uskarżali się na brak kooperacji i obstrukcje biskupów.
Obecnie rada wydała raport podsumowujący swe pięcioletnie działania. Stwierdzono, że w tym czasie wysunięto ponad 13 tys. oskarżeń przeciw księżom, a tytułem odszkodowań jak dotąd wypłacono ofiarom przestępstw seksualnych 2,2 mld dolarów. Z kas kościelnych pieniądze wypływały nie tylko w ten sposób. W 85 proc. diecezji USA wykryto defraudację funduszy przez duchownych. W 11 proc. spraw łupem złodziei padły kwoty powyżej pół mln dolarów. Jednocześnie po wyjściu na jaw skandalu drastycznie spadły.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 55 (przedawniony) | | 12-03-2008 | Nowak | Aborcja a prawa kobiety |
Witam. W ostatnim czasie troszkę ucichła sprawa aborcji i wypowiedzi kościelnych hierarchów na temat ochrony życia poczętego. Nie wiem jak Wy myślicie, ale dla mnie kilka komórek powstałych z połączenia plemnika z "jajem" to jeszcze nie dziecko - te komórki (które przecież nic nie czują) dopiero się dzielą i dopiero w późniejszym czasie formują organy, więc jak tu mówić o człowieku w momencie zapłodnienia??? Dla mnie to tak, jakby komórkę jajową i plemniki już traktować jak ludzi, bo przecież z nich "może powstać" człowiek. Czy nie popadamy w paranoję broniąc "życia od poczęcia" i to za wszelką cenę? Czy w przypadku gwałtu, ciężkich wad rozwojowych kiedy jakość życia przyszłego dziecka będzie znikoma (czy wręcz żadna) lub też w sytuacji zagrożenia życia kobiety nie powinniśmy jednak decydować się na usunięcie zarodka? Denerwują mnie opinie "moherowych beretów" i księży, którzy uparcie bronią życia od poczęcia nawet za cenę życia przyszłej matki, nie podając przy tym konkretnych argumentów. Dla mnie jest jeden niezaprzeczalny fakt - kobieta może urodzić przynajmniej kilkoro dzieci w ciągu całego życia. To ona rodzi, ona nosi w sobie płód, więc ona ma prawo decydować - nie ksiądz czy jakikolwiek mężczyzna, który nigdy tego nie doświadczy! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 12-03-2008 | jarekland | Afera w KRK |
W jutrzejszej GW ukaże się taki artykuł: www.gazetawyborcza.pl/1,75248,5004980.htmlTekst jest warty przeczytania. Tego typu afery zdarzały się już w Polsce i nie tylko w niej. Mówię o molestowaniu dzieci i młodzieży przez księży i zakonników(o zakonnicach niesłyszałem). Jak myślicie co powoduje że to właśnie w KRK częściej niż w innych profesjach zdarzają się tego typu wypadki? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 11-03-2008 | Marczewski | Apostazja - nagranie wideo |
Witam, długo się zastanawiałem czy Wam to pokazać, skonsultowałem sie jednak z prawnikiem i za namową kilku osób postanowiłem Wam pokazać jak szybko, miło i sprawnie wypisałem się z Kościoła Katolickiego. I wszystkich zachęcam do podobnego działania video.goog(*)lay?docid=-1080330152297502811 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 11-03-2008 | Pabloss | Podatek od wyznania |
Jak myślicie czy wzorem np: Niemiec jest jakakolwiek szansa aby w Polsce wprowadzić podatek na rzecz kościoła (a dokładnie wyznania) do którego się należy, aby w ten sposób ograniczyć do minimum ilość środków wydatkowanych z budżetu państwa na związki wyznaniowe? Co prawda w pozycji uprzewilejowanej (około 98% Polaków to katolicy) byłby kościół katolicki ale taki podatek dotyczyłby wszystkich zarejestrowanych związków wyznaniowych i to sami wierni decydowaliby jak przeznaczać swoje dochody. Ma to szansę w ogóle na realizację, bowiem jak dotąd tylko się o tym wspominało w kuluarach sejmowych?
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |