 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 04-05-2011 | Rojszczak | Zostałam przeklęta przez księdza |
Wczoraj byłam u spowiedzi i to co zobaczyłam i usłyszałam przeszło moje oczekiwania księża z ambony wzywają do nawrócenia do tego żeby miłować bliźnich i nieprzyjaciół a SAMI W SOBIE MAJĄ NIENAWIŚĆ to hańba dla Kościoła i wiernych.Nie tak sobie wyobrażamy księży.Księża powinni świecić przykładem by ludzie widzieli ich świętość ale jest całkowicie odwrotnie bo doszłam do wniosku że żadnej świetości to oni nie mają.Kościół katolicki schodzi na psy jak zresztą każda organizacja kultu dla Boga wiec doszłam do wniosku że zostanę racjonalistką z wyboru jedynie przez rozum da sie wszystko zrozumiec a nie tam jakieś tajemnice czary mary won z tym.Koniec z szamanizmem i zabobonami.Na tej spowiedzi wczorańszej aż sie popłakalam nie byłam w stanie zostać na mszy bo same łzy ciekły mi do oczu zostałam potraktowana przez księdza jak ściera która nikomu nie jest potrzebna powiedział mi że jestem satanistką co z takimi rzeczami nigdy nic nie miałam wspólnego i bałam sie nawet usłyszeć słowo szatan zostałam przeklęta przez księdza tym słowem jeszcze gdy sie rozchorowałam i pomagałam wcześniej kobiecie która zajmowała sie pomaganiem przy kościele to gdy ksiądz przestał mnie tam widywać powiedział że nie mam słowa że poszłam na manowce i że jestem satanistką jak tak można?! Przestałam wierzyć i w boga że istnieje i w ludzi. Wierzę tylko i włącznie w siły swojego rozumu.Ważne by zbudować swoją hierarchię wartości. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 04-05-2011 | diogenes | Krzyż to pieniądz |
Z ludźmi bywa różnie, ale forsa zawsze wejdzie do królestwa niebieskiego: (Skarbonka w jednym z kościołów w Drohiczynie) | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 83 (przedawniony) | | 04-05-2011 | adnian_adrian | Dylemat, seks, kościół itp. |
Witam.
O sobie napisze tyle, że jestem osobą wierzącą, jednak myślącą i potrafiącą krytykować kościół gdy się z nim nie zgadzam. Mój problem polega na podejściu kościoła do seksu. Kompletnie nie zgadzam się z ograniczeniami jakie narzuca nam kościół. Zakładam, że wstrzemięźliwość seksualna, tak lubiana przez kościół, musiała powstać w jakimś celu. Nie wykluczam, że miało to kiedyś jakiś sens. Jednak dzisiaj seks przedmałżeński jest nadal grzechem. Ale czemu??? Kto mi to wytłumaczy.
Po tym wstępie przejdę do sedna: Mam 27 lat. Spotykam się z dziewczyną (27lat) od 5 lat. Żyjemy w czystości, co jest decyzją mojej dziewczyny, która chce czekać z seksem do nocy poślubnej. Z drugiej strony uprawiamy seks oralny sypiamy ze sobą jak małżeństwo w jednym łożu, nieraz nago, ale zawsze bez seksu, bo to grzech. Moja dziewczyna czuje się usprawiedliwiona, bo nie współżyjemy jak mąż z żoną. Ale czy oby na pewno robiąc inne rzeczy nie grzeszymy? Każdy zdrowy mężczyzna w wieku 27 lat ma potrzeby seksualne. Wstrzymując się w tym wieku od współżycia z jedną jedyną kobietą zaczyna się patrzeć na każdą kobietę na ulicy jak na obiekt seksualny. W jakimś stopniu wstrzemięźliwość seksualna ze swoją kobietą prowokuje myślenie o innych. Gdzie tu sens. Jedna osoba się usprawiedliwia w imię wyższych celów kosztem drugiej. Dla mnie wstrzemięźliwość jest archaizmem bez przyszłości.
Z okazji świąt poszedłem do spowiedzi, wyspowiadałem się z grzechów, jedynym co interesowało księdza to do czy współżyjemy... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 57 (przedawniony) | | 02-05-2011 | damiang | Zakłócanie spokoju. |
Witam serdecznie. Chciałbym poruszyć może dość prozaiczny, i na pierwszy rzut oka śmieszny temat zakłócania porządku publicznego podczas niedzielnej mszy świętej. Mieszkam na wsi, mój dom znajduje się w odległości ok. 500m od kościoła. Ostatnio zacząłem się zastanawiać, dlaczego jako niewierzący, muszę znosić walenie dzwonów o 7.45 w każdą niedziele ? A od 8 nawijanie człowieka o dziwnym głosie przez megafony dookoła kościoła. Czy mógłbym zadzwonić na policję, że ktoś zakłóca porządek publiczny wydzierając się przez megafon, lub tłukąc w dzwony? Dla odwrócenia sytuacji zastanawiam się, co byłoby gdybym na tarasie poustawiał 500 watt-owe głośniki i włączył sobie o 7 w niedzielę np. Rammsteina, bądź Metallicę. Proszę o ustosunkowanie się do mojego punktu widzenia  Serdecznie pozdrawiam, Damian. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 01-05-2011 | diogenes | Majowy bigos |
W TESCO, kierowany opatrznością bożą, trwa właśnie wielki plebiscyt: Bez przydawki papieski - pasztet, kiełbasa, ketchup nie mają najmniejszych szans. Z kremówką mogłaby powalczyć chyba tylko Polska Wódka Wyborowa. Każdy inny zestaw to walka Adamka z Małyszem. Ale zostawmy spory: oto przepis na ekumeniczny bigos papieski: trochę pasztetu, pęto kiełbasy, pół kilo kremówek wadowickich. Co trzeba - pokroić, wszystko wymieszać, ozdobić ketchupem. Smacznego. Aha, przed spożyciem przeżegnać się. Po spożyciu - czekać w nabożnym skupieniu. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 30-04-2011 | diogenes | Brzozy |
Rzućcie okiem: wiadomosci(*)37591,0,fotoreportaz-maly.htmli komentarz: Cytat:Przyroda przygotowała się na przyjęcie tych ofiar - mówi ksiądz Dariusz Stańczyk Tak więc katastrofa smoleńska uzyskuje powoli wymiar kosmologiczny. Uwikłana jest w historię świętą. Dobrych kilka lat brzoza wiedziała, co się święci.Gdyby ludzie umieli czytać takie znaki, gdyby umieli wróżyć z drzew, z mgły. Gdyby jeszcze ta inna, niedobra brzoza, o którą zawadził Tupolew, zrobiła unik, nastąpiła się o metr... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 29-04-2011 | nobodylikeyou | Crimen sollicitationis to fatamorgana? |
Ratunku bo ogłupieje.  W odpowiedzi na moje twierdzenie iż główną przyczyną zarzutów wobec beatyfikacji JPII w kwestii przymykania oczu na wykorzystywanie nieletnich w Krk było m.in. akceptowanie przez papieża istnienia dokumentu Crimen sollicitationis, niektórzy co mniej rozgarnięci intelektualnie katolicy zdają się zaprzeczać powołując się na ustępy, kodeksy i deklaracje, dzięki którym pragną najwyraźniej zanegować liczne mało chwalebne procedury CS jak: - ustanawianie wewnątrz kościelnych postępowań śledczych wobec podejrzanych księży (nawet przy wyłączaniu tutaj organów cywilnych) - przenoszenie podejrzanych duchownych na inne parafię - niszczenie wszelkich zgromadzonych dokumentacji - groźba ekskomuniki za ujawnienie przez ofiary lub świadków tego co ich spotkało ze strony aktualnie sądzonego księdza - dowolność w decydowaniu czy, kiedy i w jako sposób upomnieć osobę stanu kapłańskiego wobec którego wysnuwane są podejrzenia o niewłaściwe zachowania Najprościej rzecz tłumacząc ich stanowisko wygląda następująco: "To co głoszą wrogowie kościoła to kłamstwo żadne z tych przypadków nie miały miejsca, bowiem regulowały je zupełnie inne przepisy." Co najciekawsze na "dowód" tego twierdzenia otrzymałem nawet ostatnio wykaz odpowiednich kodeksów oraz rozporządzeń prawa kanonicznego. Poniżej - dla formalności - przedstawię szczątkową treść kilku z nich: Kodeks Prawa Kanonicznego Benedykta XV z 1917 r. w mocy do 1983 r.Kan. 2359 §1. Clerici in sacris sive saeculares.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 27-04-2011 | Hodża | Krwawy rytuał katolicki |
wiadomosci(*)rzyza,1,4250277,wiadomosc.htmlNa Filipinach znowu znalazło się kilku idiotów, którzy kazali się przybić do krzyży. Kościół to rzekomo potępia, ale, przypuszczam, gdyby rzeczywiście chciał coś z tym zrobić, to sprawę raz-dwa by załatwił. Ale ta pobłażliwość może wynikać z nostalgii. Były takie piękne czasy, gdy taki bohater narodowy Crassus przyszpilił sześć tysięcy patałachów do drewna. Jest co powspominać. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 40 (przedawniony) | | 26-04-2011 | Adriaan | Jak powiedzieć rodzicom ?? |
Zacznę może od początku. Mam 16 lat i jestem agnostykiem. Moi rodzice są pobożnymi katolikami, a ja do niedawna byłem ministrantem. Jakiś czas temu doszedłem do wniosku, że Boga nie ma (przynajmniej nie ma takiego Boga jak opisuje go kościół tzn. wierzę, że może (nie musi) istnieć jakaś siła wyższa). No i tu pojawia się problem, ponieważ boję się powiedzieć rodzicom, że jestem agnostykiem. Boję się jak oni na tę wiadomość zareagują. Pewnie wielu z was również miało taki dylemat czy powiedzieć rodzicom czy nie. No więc chciałbym was spytać jak wy powiedzieliście to waszym rodzicom i jak oni na to zareagowali. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |