 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 18-02-2013 | romaro | Dziękuję |
Papież abdykował. W kuluarach mówi się o Dziwiszu, jako następcy BXVI. Jest jednak bardzo mało prawdopodobne, by nim został akurat ten Polak. Jego pamiętna, nieudana próba ratowania Krakowa przed powodzią dyskwalifikuje go już na starcie. Natomiast po tym co uczynił wczoraj nasz premier, myślę, że powinien wziąć udział w konklawe. Jego wczorajsze, wieczorne czuwanie na dachu? gmachu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przyniosło efekt. Na swoim Twitterze Donald Tusk zapewniał: "Proszę się nie lękać. Czuwam". No i faktycznie, asteroida nie pierdyknęła w nas. twitter.com/premiertusk/status/302494129370308608Rodzi się pytanie - Może BXVI abdykował kilka dni temu, bo nie czuł się na siłach ratować świat przed kosmitami? wiadomosci(*)owied,1,5422393,wiadomosc.html | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 17-02-2013 | meercat | Krzyże nie obrażają uczuć ?! |
Ostatnio przypadkiem usłyszałam (przy okazji tej łódzkiej akcji młodzieży Palikota), że decyzją Trybunału Europejskiego krzyże w miejscach publicznych nie obrażają niczyich uczuć. Nie mogę w to uwierzyć. Czy Unia postanowiła kosztem niewierzących i ludzi innych wyznań okazać nagle czołobitność Watykanowi? Nie rozumiem... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 17-02-2013 | darlove | Prosze o krytyczne uwagi nt. pewnego dowodu... |
Oto dowod:
Watykan twierdzi, ze trzeba KONIECZNIE poczekac, az wszyscy kardynalowie przyjada, aby wybierac papieza. Z drugiej strony twierdzi, ze to Duch Swiety dokonuje wyboru. Zatem mamy dwie przeslanki. Popatrzmy na wniosek. Skoro Duch Swiety dokonuje wyboru, to jest rzecza nie ulegajaca kwestii, ze nie ma znaczenia, czy konklawe skladac sie bedzie z jednego, czy moze 10,000 kardynalow - WYNIK MUSI BYC TEN SAM. Musi byc ten sam takze z tego powodu, ze Bog wiedzial wszystko od poczatku, a zatem wie juz, kto bedzie nastepca Benedykta i NIE DA SIE TEGO ZMIENIC (dlatego, ze Bog jest doskonaly - zmiana rzeczy/osoby doskonalej nie jest mozliwa, jesli ma ona byc nadal doskonala). Zatem powstaje pytanie: Po co trzeba czekac na tych wszystkich purpuratow, skoro 1 by w zupelnosci wystarczyl (jaka oszczednosc!), aby rozstrzygnac kwestie sukcesji? Mamy tutaj sprzecznosc. Prawo logiki poucza, ze jesli z przeslanek wyciagamy za pomoca logicznego rozumowania FALSZ (a sprzecznosc nim jest), to jedna z przeslanek MUSI BYC FALSZYWA. Teraz pytanie: KTORA Z PRZESLANEK JEST FALSZYWA? Mamy dwie mozliwosci: albo to nie Duch Swiety wybiera, albo Watykan klamie. W obu przypadkach natomiast Watykan KLAMIE.
Chcialbym poznac zarzuty wobec tego rozumowania. Dzieki z gory. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 60 (przedawniony) | | 17-02-2013 | mrSpock | Ratzinger rezygnuje z papiestwa. |
Właśnie słucham sobie radia i... ciekawa wiadomość Benedykt 16 rezygnuje ze swojego stanowiska. Jak sam twierdzi nie ma już siły na dalsze sprawowanie władzy nad kościołem, więc... 28 lutego tego roku zrezygnuje z funkcji papieża. Czyżby sumienie? Stary papcio nie potrafi spojrzeć sobie w twarz w lustrze? A może po prostu czuje się stary. Owszem, już wcześniej chodziły głosy, że Ratzinger rezygnuje z posadki, ale jakoś tak nie całkiem na serio się to traktowało. Hm a może się okaże, że powodem rezygnacji tak naprawdę było to, że papież był ateistą i nie miał dłużej sumienia oszukiwać ludzi? Ciekawe, kto przejmie schedę po Józku? www.fakt.p(*)kta-XVI,artykuly,199643,1.html  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 35 (przedawniony) | | 17-02-2013 | Selanos | Spotkało mnie niebywałe szczęście! |
Idąc dziś na pielgrzymkę do Lidla (święte miejsce, litr soku pomarańczowego za 2,50!), zostałem zatrzymany przez trzech sympatycznych panów w średnim wieku, którzy taszczyli wielkie torby i kartony. Już sobie pomyślałem że to jehowi, ale brak eleganckich ubrań tak charakterystycznych dla moich ulubionych świadków temu przeczył. Jednak myśl o jehowych powróciła, gdy jeden z nich sięgną do kartonu. Z przerażeniem patrzyłem, jak jego ręka zanurza się w tekturowym pudle, by wyciągnąć...
No i tu mnie zaskoczyli. Spodziewałem się ulotki, a ten pan wyciągną, jak to radośnie określił "nowy testamencik". No szczęka mi opadła. Rozumiem, że jehowi rozdają ulotki, wszak ulotki są tanie, ale żeby książki? No i mieli tego całe pudła! Byłem na tyle zdziwiony, że dałem sobie wcisnąć niebieską książeczkę w rękę i wymamrotałem jakieś podziękowanie.
Dalsze oględzin tego niespodziewanego prezentu zaowocowały odkryciem tajemniczej pieczątki na ostatniej stronie: MIĘDZYNARODOWE STOWARZYSZENIE GEDEONITÓW W POLSCE. Widziałem sporo stalaktytów, stalagmitów, ale gedeonitów nigdy. Na skrzyżowaniu stał geodeta, ale wydawał się niezwiązany ze sprawą.
Gdy wróciłem do domu (po uprzednim odwiedzeniu Lidla, święte miejsce, mają sok pomarańczowy za 2,50, bardzo dobry), wpisałem "gedeonici" w google. Na ichniejszej stronie znalazłem coś takiego:
[cytat]Międzynarodowe Stowarzyszenie Gedeonitów jest chrześcijańską organizacją ponadwyznaniową zrzeszającą osoby świeckie różnych zawodów, której celem jest.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 16-02-2013 | Rafał Poniecki | Good news |
Dopiero co CEO Międzynarodowej Pralni z Maglem Jego Święto@#bliwość Benek XVI ogłosił, że ma tego bagna dość i idzie w diabły, a tu na naszej polskiej niwie kościółek zaczyna popierać związki partnerskie. No, nie tak całkiem otwartym tekstem, ale jeśli nagle ogłaszają, że do zawarcia małżeństwa "Nie wystarczą już katechezy przedmałżeńskie, spotkania w poradni rodzinnej ani też rozmowa z księżmi. Od początku roku przyszli małżonkowie muszą jeszcze wziąć udział w obowiązkowych dniach skupienia Cały tekst: bialystok.(*).html#LokKrajTxt#ixzz2Kw3KS3mR , to chyba nie można tego traktować jako zachęty do brania ślubów kościelnych, zwłaszcza że w dodatku nie są tanie. Jak jeszcze wprowadzą obowiązkowe zaliczenie przynajmniej jednego semestru na UKSW albo u Rydzyka, to na pewno od par młodych się nie będą mogli odpędzić. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 61 (przedawniony) | | 15-02-2013 | Jacek Tabisz | Benedykt XVI abdykuje. I co z tego? Nie jestem katolikiem. |
Trochę mnie zdumiało, jak mocno środowiskiem ateistów i wolnomyślicieli wstrząsnęła wieść o abdykacji Benedykta XVI. Ja nie jestem katolikiem, ani chrześcijaninem i nie liczę na reformę chrześcijaństwa. Życzę wszystkim racjonalnego i sceptycznego myślenia, oraz cieszenia się PRAWDZIWĄ rzeczywistością, a nie życia w krainie mitów. Nawet najlepszy papież tego nie zmieni, a Benedykt XVI i tak był lepszy od Jana Pawła II (co nie znaczy, że "dobry", co wogóle znaczy, być dobrym papieżem?). Dobry w moim odczuciu papież powinien powiedzieć ludziom: "słuchajcie, to są mity i złudzenia, nikt nie ma prawa wam tego wdrażać, w łagodnej, czy w ostrej formie. Niniejszym rozwiązuję katolicyzm - idźcie i myślcie samodzielnie". Nie sądzę, aby taki dobry papież się kiedykolwiek znalazł. Dla wolnomyślicieli i ateistów, którzy uważają, że nie ma się czym szczególnie podniecać a propos zmian papieży (którzy z pewnością nie będą dobrzy wedle sceptyczno - ateistycznych kryteriów), otworzyłem stronkę na Facebooku - www.facebo(*)tem-katolikiem/488216817882978 .  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 15-02-2013 | Marek Matejewski | Wielkie potrzeby wielkich (duchowo) ludzi... |
Jan Paweł III nadchodzi... - przynajmniej oczami wyobraźni mieszkańców Raby Wyżnej. Co tam santo subito... Teraz to to dopiero intencja priorytetowa się pojawiła! Żeby nie generalizować, to z góry przepraszam racjonalistów pochodzących z tej miejscowości - gdyż pewnie nie wszyscy są tam opętani wizją nowego papieża Polaka. Czytelnicy Rzepy łączą się w modlitwie.  Komentarz internauty Wiernyslowubozemu: Cytat:Bracia i siostry, siły szatanskie czuja krew! Bądźcie uważni i nie dajcie się oglupic! Nie dajcie zabić naszej Matki, kościoła katolickiego bez którego nie ma prawdy i drogi do zbawienia. Modlmy się, aby Bóg w swej laskawosci, oddał Stolice Apostolska w ręce kolejnego Polała. Czy ludzie w tym kraju naprawdę nie mają zdolności do autorefleksji? Żadnej pasji, żadnych zainteresowań? Będą teraz tracić czas na modły w intencji, której spełnienie oznaczałaby katastrofę dla Polski. Racjonalisto! Zaprawdę powiadam Ci, że jeszcze się zdziwisz, gdy nowym papieżem zostanie kardynał Dziwisz.  | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |