 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 14-03-2011 | Anna5500 | Świadkowie Jehowi |
Mam takie "szczęście", że spotykam ich prawie regularnie. Dziś jednak skłonili mnie do szczerego uśmiechu-3 razy w przeciągu 1,5 godziny,musiałam wyprowadzać ich z błędu,w którym tkwili, dążąc do "nawrócenia mnie". Chęć podzielenia się Dobrą Nowiną stanowi główny cel ich "pielgrzymek". Ich wiara jest silna-w sumie chwała im za to, że nie są egoistami i lubią się dzielić dobrem  . A tak na poważnie - wielu z nas miało z nimi do czynienia; są tak wyszkoleni w technikach psychomanipulacji, że osobie szukającej sensu i celu w życiu niełatwo jest się wyswobodzić z pod wpływów tej sekty. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 10-03-2011 | Medieval | Mafia, Punkt Obsługi Klienta w Filadelfii |
Z raportu ławy przysięgłych, która studiowała dokumenty śledztwa prowadzonego przez prokuraturę w Filadelfii. "Według przysięgłych archidiecezja w tym mieście od dziesięcioleci ukrywała przypadki pedofilii i kryła winnych - aż 37 księży pozostaje w stanie kapłańskim mimo bardzo wiarygodnych dowodów ich winy." 37 funkcjonariuszy molestowało, gwałciło albo ukrywało przestępców a pozostali koledzy o tym nie słyszeli ? To ciekawe. Do tego "od dziesięcioleci" trwa ta patologia a świry sobie trwają w zawodzie. Niektórzy już na zasłużonej emeryturce. "Po opublikowaniu raportu archidiecezja postanowiła zawiesić 21 spośród wymienionych w raporcie 37 duchownych. Władze kościelne wydały oświadczenie, w którym napisały, że zawiesiłyby jeszcze pięciu kolejnych księży wymienionych w raporcie, jednak trzech z nich jest już na emeryturze, a dwóch innych nie pracuje już w Filadelfii." Dwóch innych tu już nie pracuje i nic nam o nich nie wiadomo... wyborcza.p(*)la_21_ksiezy_podejrzanych.htmlA były szef koncernu jest najwyższym autorytetem w Polsce. Obecnemu szefowi zostawił sporo syfu w terenie ale jaszczurka odgryzie sobie ogonek i będzie biegała dalej. Właściwie to winny jest tylko ogonek. PS. Jak to się ma do tego, że oni chcą nam udzielać rekolekcji, jak czytam w innym wątku na forum. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 10-03-2011 | piotao | Nowoczene pojęcie seksu w kościele |
Witam, to drugi dziś założony wątek, ale sprawa jest ciekawa, i sam jestem ciekaw Waszych opinii. Chodzi o wywiad przedstawiony tutaj: www.styl.p(*)anem-bogiem,nId,309801,nPack,1Księżulo nowocześnie odpowiada na śmiałe, powiedzmy, pytania, nieustannie naciskając na kontakt z rzekomym bogiem. Jak oceniać takie podejście w świetle faktów uznanych przez ateistów, m.in. że boga nie ma, a seks i inne przyjemne rzeczy można robić również nie odwołując się do wyobrażeń stwórcy siedzącego w samym środku aktu? Takich 'nowoczesnych' głosów jest więcej. Ciekawi mnie czy nie jest to działalność oddolna, której jakimś celem byłoby zreformowanie Kościoła. Znajomy ksiądz wychowany na neokatechumenacie seksowi poświęcał wiele swych wypowiedzi, twierdząc, że iść do łóżka należy najczęściej jak się tylko (w skrócie w każdym kazaniu schodził lub ocierał się o temat seksu). Czy ktoś zna inne tego 'postępowe' prądy filozofii kościelnej? Tego typu poglądy możliwe stały się dopiero po soborze watykańskim 2, wcześniej religijność wyznaczana była w myśl zaborczej książeczki 'o naśladowaniu chrystusa' - polecam lekturę, można się naprawdę przerazić skalą ortodoksji. Coś takiego nieraz wpada się dzieciom... pz pio | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 10-03-2011 | piotao | Zapytaj księdza |
Ostatnio przeglądałem trochę strony katolickie w celu sprawdzenia co na nich piszą, i znalazłem parę wypowiedzi, które skłoniły mnie do krytycznego namysłu. Np. taka strona: zapytajksiedza.republika.pl/ . Jest tam sporo pytań zadanych przez wierzących, czasami naiwnych, ale najważniejsze dla mnie były odpowiedzi. Nie doczytałem, czy wypowiedzi 'księdza' reprezentują stanowisko całego Kościoła, ale wygląda na to, że czasami wypowiada on wprost zdania z katechizmu, więc zakładam, że miesza stanowisko oficjalne ze swoimi przekonaniami i interpretacjami. Oto parę cytatów: Cytat:"Dlaczego w Polsce wierni są pozbawieni przyjmowania podczas mszy św. Krwi Pana Jezusa? Pan Jezus prosił, by to czynić na Jego pamiątkę, Mt.26-30." i odpowiedź: [cytat]"Zacznę od zaprzeczenia: wierni w Polsce nie są tego pozbawieni. Przyjmując Ciało Chrystusa - uczy Kościół - przyjmujemy całego Jezusa, z Jego Ciałem i Krwią. I nie sądzę, aby była to wiara tylko katolicka, bo przecież nigdzie nikt nie będzie mówił o pozbawieniu Krwi Pana Jezusa trzeźwego alkoholika, który nie może tknąć alkoholu, czy pozbawieniu Ciała Chrystusa kogoś, kto jest na diecie bezglutenowej. Każda z tych osób przyjmie tylko jedną Postać Komunii, przyjmując całego Jezusa, prawda [i](wyróżnienie moje)]/i]? Pani pyta o znak oddzielnego spożycia Krwi Chrystusa. Faktycznie, w Polsce czyni się to tylko w wyjątkowych sytuacjach. Wynika to ze względów praktycznych i higienicznych. Higieniczne są oczywiste. A praktyczne.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 10-03-2011 | polityk- | Problem Inkwizycji |
Ostatnimi czasy zastanawiam się nad sprawą jednej z najczarniejszych kart historii Kościoła-Inkwizycją. Miałem przyjemność dyskutować z moim dobrym znajomym na temat tej instytucji i ku mojemu zdziwieniu-bronił jej. Według niego inkwizycja była czymś nie do końca złym chociażby przez to że wprowadziła obrońców z urzędu, jej więzienia były schludniejsze aniżeli świeckie oraz wcale nie zamieniła w popiół tylu ludzi. Jednak czy to wystarczy żeby usprawiedliwić papieską machinę tłumienia wolności słowa? Czy aby na pewno możemy przez to powiedzieć że inkwizycja nie była taka zła? Oczywiście że nie! Równie dobrze możemy usprawiedliwiać morderców że zamiast zamordować 100 osób,zamordował tylko jedną i że przed śmiercią trzymał swoją ofiarę w willi a nie w kontenerze uchodzącym za mieszkanie socjalne. Wielu przedstawicieli kościoła twierdzi że inkwizycja była czymś absolutnie złym i moim zdaniem nie ma tu żadnych wątpliwości.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 09-03-2011 | piotao | Film antyklerykalny. |
Witam, czy widzieliście? homoestcre(*)nnie-koscioly-okradaja-polske/Zastanawiam się nie nad tym, czy dane przedstawione na filmie są prawdziwe, ale na tym, że FAKTYCZNIE polskie państwo wydaje kasę na nauczanie mitologii sterującej wyborami wielu jednostek. Skala ogólnokrajowa tego zjawiska pozwala podejrzewać, że sumy te są niemałe; a gdyby utopić je w służbie zdrowia, może doczekalibyśmy się w tym stuleciu np. komputeryzacji lub chociaż krajowej, sprawnie funkcjonującej bazy danych medycznych... Lub przynajmniej pomocy naukowych dla szkół! Ostatnio dowiedziałem się, że na uniwersytecie gdzie pracuję, nie można nawet papieru już kupić w ramach działalności dydaktycznej. Taka bieda, że aż piszczy... Wobec tego trochę mnie denerwuje świadomość uzyskana po obejrzeniu filmu. Może za dużo w nim gadania, ale dotyczy on słabo zbadanych i ukrywanych FAKTÓW, które źle świadczą o naszym kraju... a więc i o nas. pz pio | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 09-03-2011 | Kleszczu | Religia w szkole |
Witam! Nie do konca wiem, gdzie moge umiescic ten temat, ale mysle, ze to najodpowiedniejsze miejsce. Mam pytanie zwiazane z lekcjami religii w szkole. Slyszalem kiedys, ze religia w szkolach powinna byc na pierwszych albo ostatnich lekcjach, by uczniowe nie uczeszczajacy na zajecia nie musieli czekac podczas lekcji. Czy jest to prawda? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 07-03-2011 | mikołaj dolata | Apostazja |
Witam serdecznie wszystkich.
Mam pytanie odnośnie apostazji. Na różych stronach pisze że aby jej dokonać trzeba być pełnoletnim, lecz spotkałem się z paroma osobami, które mówią iż nie trzeba być pełnoletnim, i wystarcza zgoda rodziców. Jak to jest naprawdę ?
Pozdrawiam! | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 04-03-2011 | Jurek | Nadczłowiek. |
Syntetyczny i moim zdaniem trafny post znalazłem w komentarzach na WP (pisownia oryginalna). "Nasz Święty Arcyjan Superpaweł Po Dwakroć Pierwszy...
Największy autorytet nie tylko świata,ale i wszechświata aż do jego
wiecznie oddalajacego się końca...Skromny właściciel spiżowych pomników,
tych w całości, jak i od pasa w górę, patron szkół, ulic,
uniwersytetów,placów, i czego tylko zechciałby a nawet czego i
niezechciałby też. (np.przetwórnia odpadków im.JP2 w Nowym
Targu-autentyk).Słońce Wadowic, Geniusz Beskidu, nosiciel tytułu
Wielkiego Stronnika Tak Tischnera Jak Rydzyka.Święty Subito z doskonałą
perspektywą na przekształcenie swym zasileniem Trójcy w Czwórcę.Patron
Powiatu Tarnowskiego, Bożyszcze Babć, Lider Ludu Prostego i
Wiernego.Obrońca Małych Zygotek, Postrach Prezerwatyw,Młot Na
Spiralki.Terminator In Vitro. Krzewiciel Kalendarzyka, Demontator
Bezbożnego Komunizmu,Mechagodzilla Lewaków Z Teologii wyzwolenia.
Dzielny Pasażer Papamobila, Słodki Samobiczownik,Wielokrotny
Cudotwórca.Nobel Nobli, Polak Wolaków, Mzimu Prawicowców...
Wielki Dawca Płonnych Nadziei, Wstrzymywacz Czasu Wszechczasów, Naczelny
Hamulcowy Niesłusznego Postępu, Orgazm Katechetek, Pragnienie Alumnów,
Wzór Wikarych, Natchnienie Ojca Dyrektora
Całuśnik Betonu Lotniskowego, Podróznik Akwaryjny, Taternik Sukienkowy,
Kremówkowiec Wyszukany, Poliglota Wszechświata, Okiennik Krakowski,
Honorowy Zjadacz Kremówek, Megakemówka Najsłodsza, Wieża Z Kremówek,
Papa Święty,Papa Chwalebny, Papa.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |