Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 29 (przedawniony)
03-08-2007LeszekCelibat to seksualna patologia?
Nie tak dawno natknąłem się na taki tytuł : "Celibat to seksualna patologia?
Co "gorsze": homoseksualizm czy celibat?
Nad tym zagadnieniem zastanawiają się na swoich blogach dwaj dziennikarze "Wyborczej"."
W dalszej części teksu przeczytałem ;"Największym paradoksem duszy prawicowego homofoba jest to, że przeraża go myśl, że jego dziecko może być w szkole uczone przez homoseksualistę, a nie przeraża go myśl o kontaktach dziecka z facetem, który z racji samego tylko życia w celibacie jest skazany na jakąś seksualną patologię."
W sumie po głębszym zastanowieniu się..zgłupiałem...dokąd to wszystko zmierza...quo vadis IV RP?

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
02-08-2007NowakKościół a polityka
Ostatnio zauważyłam, że odkąd Kościół zaczął się mieszać w politykę powstało wiele nowych problemów - aborcja itd. Od razu chcę podkreślić, że nie wierzę w Boga, dlatego może takie właśnie moje stanowisko. Ale jestem zdania, że Kościół powinien zająć się własnymi sprawami, a władze świeckie swoimi.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 56 (przedawniony)
02-08-2007sceptymuchaOchrona boska
Szanowni religianci, co powiecie na antycuda?
Podobno wierzacy, religijni, dobrzy ludzie moga liczyc na boga.
Na przyklad Ci: wiadomosci.onet.pl/1576221,12,item.html
Byli tacy religijni, ze bog postanowil ich zabrac z tego swiata?
A moze bog ma gdzies swoich wyznawcow? A przeciez to nie pierwsza taka tragedia. To antycud, bo bog nie uratowal tych, ktorych powinien. A moze on ratuje tylko ateistow i grzesznikow?
Jaki jest sens cudow, skoro zdarzaja sie tego rodzaju antycuda?
Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony) (Zamknięty)
30-07-2007Zbysław ŚmigielskiPresja większości.
Oto prawidłowy tekst wątku - przepraszam za błąd w edycji:

   Podobno większość Polaków popiera naukę religii w szkołach:

>wiadomosci.onet.pl/1580543,11,item.html

   Pomijając opinię, czy jest to prawda, czy prawda naciągana, może to być najwyżej ciekawostką. Zgodnie bowiem z konstytucją, nie powinno to mieć żadnego znaczenia prawnego dla nikogo spoza tej większości.

   Wydaje mi się jednak, iż wnioski z tego artykułu (nie tylko przywołany, lecz przede wszystkim dalsze) staną się podstawą dla niekonstytucyjnych działań prawnych, co jest swoistym wynalazkiem naszych politycznych elit.

   Cytat: "Boże, chroń Polskę przed mądrością idiotów, tak jak innych chronisz".
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
30-07-2007jarekland"Siostry Magdalenki"
Wszystkim wiernym owieczkom KRK i wszystkich innych Kościołów polecam film "Siostry Magdalenki".
Film ten był wyświetlany u nas w kinach ale jak większośc tego typu kontrowersyjnych filmów dość szybko zniknął z ekranów. Jestem świeżo po obejrzeniu tego filmu i nasuwają się takie oto refleksje:
1. Zastanawiajacy jest fakt ciemnoty poszczególnych przedstawicieli społeczeństwa. Tzw. zwykłych obywateli. Matek i ojców posuwajacych się nawet do przemocy fizycznej aby tylko dopomóc "przedstawicielom boga".
2. Państwo Irlandzkie nie tylko nie czyniło nic aby zapobiec, czy przerwać proceder wykorzystywania dziewcząt przez KRK ale wręcz gdy te ostatnie próbowały ratować się same to nie tylko ze nie pomagały im ale wręcz policja (jest to wyraźnie pokazane w filmie) pomagała zakonnicom.
3. Godne zastanowienia jest takze to że opisywane w filmie wydarzenia miały miejsce nie aż tak dawno temu bo w latach 60-tych XX w. Wiem ze to było przed urodzeniem wielu z cztajacych ten wątek ale to naprawdę odbywało się w nie aż tak odległej przeszłości.

A wnioski? A właściwie wniosek:
od KRK i wszystkich jego instytucji lepiej trzymać się z daleka. Zresztą rozciągnąć można by to na inne Kościoły i religie.
Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
25-07-2007Kurt GödelKościół bezradny wobec o. Rydzyka
www.tvn24.pl/12690,1515400,wiadomosc.html
Cytat:
Odnosząc się do faktu, że według słów oświadczenia, jego treść została skonsultowana z Generałem Zgromadzenia Redemptorystów o. Josephem Tobinem, Hołownia powiedział: - Albo dostęp do ucha o. Tobina uzyskał ktoś, kto nie powinien mieć tego dostępu, albo generał redemptorystów nie ma kompletnie pojęcia, o tym co się w Polsce dzieje.

Zdaniem publicysty, problem zdyscyplinowania o. Rydzyka powinien być rozwiązany w ramach zakonu redemptorystów, bez konieczności czekania na stanowisko najwyższych władz Kościoła. Jednak, jak dodał, jeśli zakon nie rozwiąże kryzysu, trzeba będzie czekać na decyzje, które zostaną podjęte w Watykanie. - Kościół w Polsce zapłaci za to, że problem o. Rydzyka nie został w odpowiednim czasie rozwiązany - dodał.

Calkowicie sie z tym zgadzam. Powod dlaczego nikt nic nie zrobi Rydzykowi jest nie tyle prosty, co banalny - kasa, bo nikt nie zarznie kury znoszacej zlote jajka - nikt nie usunie dobrego menadzera jakim jest Rydzyk. Pozostaje otwarta kwestia, czy B16 ugnie sie jako Niemiec przed centrum Wisenthala z LA czy raczej perspektywa schizmy KK w PL?
Inne moje spotrzezenia zawarlem tutaj:
www.racjonalista.pl/forum.php/p,81/s,93115 (na samym koncu)
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
20-07-2007GawlińskiScjentolodzy atakują ?
Witam, wiecie coś może o postępach kościoła sciejntologicznego na terenie Polski ?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
17-07-2007klucznikKatolicyzm korzystający z pogańskiej strategii.
No bo czym różni się starożytna politeistyczna strategia boga od każdej sprawy (kowalstwo, rolnictwo, macierzyństwo, podróżni)
...od kultu świętych patronujących czemukolwiek; od bólu gardła po zgubione rzeczy, że nie wspomnę o kilkunastu wariantach posłannictw Jezusa i Maryi.

Czy określenia "pogaństwo" i "sekta" nie stanowią inwektyw od słów "religia" i "kościół"; które w istocie znaczą to samo?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 39 (przedawniony)
16-07-2007Joachim PatryasZjazd egzorcystów
Ze zdumieniem wysłuchałem w dzisiejszych wiadomościach Radia Katowice /publicznego/ informacji o międzynarodowym zjeździe egzorcystów na Jasnej Górze.
Fakt, ze egzorcyści w dzisiejszym Kościele katolickim działają i międzynarodowo spotykają się - nie dziwi mnie. Nie dziwie się także faktem samej informacji na ten temat. Jednak ze zdziwiwnie słuchałem dziennikarskiej relacji z owego zjazdu. Dziennikarz z całą powagą, bez dystansowania się do omawianego tematu, informuje słuchaczy o tym jak to egzorcyści współpracują z lekarzami, psychologami i psychoterapeutami. Efektem tej współpracy jest roztrzygnięcie kto jest opętany diabłem a kto jest chory psychicznie. Innymi słowy dokonuje się oceny kto potrzebuje egzorcysty a kto pomocy medycznej.
Mówiąc po śląsku: LUDZIE KAJ MY TO SOM?

Joachim Patryas
www.kkwitolerancji.com
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
13-07-2007ats42Kornik
KORNIK

Po zaciętej walce z łykiem
Kornik przegryzł się przez deskę
Potem się rozłożył bykiem
I postawił pierwszą kreskę...

Ksiądz zobaczył świeże wióry,
Pobladł, cicho jęknął "Ja cież...!"
Poczem oczy wzniósł do góry
I galopem zmówił pacierz.

Potem wezwał kościelnego
Któren wszak był po fajrancie
By ten zrobił co dobrego:
"Do roboty, bumelancie!

Sługa słucha, ksiądz biadoli:
"Cosik dziwnie w kościach czuję
Jak się robal rozswawoli
Cały kościół opędzluje!"

Więc nie zwlekaj, ratuj, zrób co!
Będę modlił się za ciebie!
I nie pytaj nawet "Po co?"
A zapłata czeka w niebie!"

"Jedna jest jedyna rada:
Nie po chrześcijańsku może,
Ale trzeba utłuc gada!"
Rzekł kościelny, dziecię boże.

Ksiądz się na to mocno żachnął:
"Cóż ty bredzisz, świński cycku?
Klecha prawie się zamachnął:
"Zrób więc to... po katolicku!"

"W imię Ojca, w imię Syna,
Którzy nam królują w niebie,
Wykończ tego sukinsyna!
Będę modlił się za ciebie!"

A więc za niedługo z rana
Jak z intencji tej wynika
Czyniąc to na chwałę Pana
Zamordował chłop kornika.

Morał z bajki płynie taki,
Który nawet nie jest dziwnym:
Wróg kościoła byle jaki
Prosi się, by zostać sztywnym.
--------------
ats42
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)