 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 21-09-2010 | big_zyd | Śmierć Pańska na kółkach |
Na to, co Obrońcy Krzyża wymyślili, nie wpadłyby żadne Żydy, masony, lewaki, pedały, Urbany i Dawkinsy, że o wszystkich nas tu chudopachołkach forumowych nie wspomnę. Polak (byle prawdziwy) potrafi: wiadomosci(*)owy_krzyz_bedzie_na_wozku.htmlDrzymały moje kochane, PanaJezusowe!  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 19-09-2010 | Mariusz Agnosiewicz | Antypapieski protest UK: 2 czy 20 tys.? |
Portal Gazeta.pl podaje wiadomość: "Ateiści, feministki i geje na antypapieskim proteście" i podtytuł: "Dwa tysiące osób na antypapieskim proteście w Londynie" wiadomosci(*)skim_protescie_w_Londynie.htmlBBC News nie pisze, że protest to sprawka ateistów, feministek i gejów. "Papal visit: thousands protest against Pope in London". Podaje znacznie większą liczbę protestujących niż polskie media: "Organisers of the protest say 11,000 people took part in the rally; however, police say they are unable to confirm this figure": www.bbc.co.uk/news/uk-11355258Reuters pisze, że to jeden z największych protestów podczas papieskich wizyt: "(Reuters) - Pope Benedict apologized to British victims of sexual abuse Saturday while thousands marched through central London in one of the biggest protests ever during a papal trip". www.reuters.com/article/idUSTRE68F0YD20100918Współorganizator protestu, Brytyjskie Stowarzyszenie Humanistyczne, podaje na swoich stronach informacje, że w proteście udział wzięło finalnie 20 tys. ludzi! Tak komentują informację z BBC: "There were about that many at the start, but people kept joinging along the way and hundreds were waiting in Whitehall. The whole of Whitehall was packed by the end and the policeman we spoke to estimated just under 20,000" www.humanism.org.uk/news/view/655Szkoda, że polskie media tak przykrajają skalę protestu. Myślę, że po takim sukcesie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 45 (przedawniony) | | 19-09-2010 | pawel9308 | Na lekcji religi. |
Wczoraj gdy byłem na lekcji religii ( jestem ateistą lecz w mojej szkole nie można liczyć na lekcję etyki) rozmawialiśmy o ewolucji doszliśmy do tematu dotyczącego zwierząt i ekologi. Katechetka powiedziała, że nie powinno się ratować zwierząt które zagrożone są wyginięcie lub są chore bo to nie one są ważne dla ludzi. W dalszej wypowiedz, że to człowiek powinien dążyć do tego aby to on się rozwijał nawet kosztem innych istnień jakimi są zwierzęta. Gdy zadałem kilka pytań dotyczących chorych zwierząt odpowiedziała, że ,,że chorym zwierzęta powinno dać się w łeb i wrzucić do ziemi." Na początku nie wiedziałem czy dobrze usłyszałem to całe zdanie. Większość osób w klasie było rozbawione tą wypowiedzią lecz kilka osób w tym ja, było dość zniesmaczeni tą odpowiedzią na moje pytanie. Katechetka zachowywała się jakby było to coś złego że ludzie leczą i opiekują się zwierzętami.Bo pieniądze na leczenie zwierząt powinniśmy przeznaczyć na szpitale i hospicja. Nie chciałem dolewać oliwy do ognia ale na myśl przyszłam mi teza dotycząca przekazywania pieniędzy na kościół z budżetu państwa ( ok 7mld złotych Rp przekazuje na KK, 7mld zł starczyło by na całkowite oddłużeni ok 70 szpitali).
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 18-09-2010 | pawel9308 | Papież |
Jak myślicie czy była realne zagrożenie na życie papierza Benedykta XVI .
Uważam, że to był sposób aby zmniejszyć protesty przeciwko papieżowi i kościołowi. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 17-09-2010 | big_zyd | Uprzejmie donoszę... |
...że działalność Młodych Racjonalistów doczekała się już odnotowania na łamach "Naszego Dziennika" - i to nie byle jakim piórem, bo samego ks. prof. dr hab. Czesława Bartnika, stanowiącego, obok ks. prof. dr hab. Jerzego Bajdy, ścisłą szpicę psychodeliczną w Dziełach przy Radiu Maryja powstałych (Ojciec Dyrektor to przy nich racjonalistyczny konformista i w ogóle ciepłe kluchy). Pisze ks. prof. dr hab. tak: Ostatnio także zaraza liberalizmu i ateizmu dosięgła organizacji młodzieżowych - jak Młodzi Racjonaliści czy Młodzież Socjalistyczna, które 1 września w 47 miastach zorganizowały akcję przeciwko wychowaniu katolickiemu i moralności klasycznej, a także przeciwko udziałowi katolików jako katolików w życiu publicznym i państwowym.Logika w onym zdaniu zawarta, jak zwykle zresztą u Tego Autora, poraża postronnych po zęby, z tekstu wynika bowiem, że Młodzi Racjonaliści czy Młodzież Socjalistyczna u zarania swego były prawymi i sprawiedliwymi organizacjami Młodych Bogobojnych a trzeba było dopiero z zewnątrz idącej zarazy, jaka je dosięgła, aby zbiesiły się tak brzydko  . Swoją drogą: wiele dałbym, by się dowiedzieć, jak ks. prof. dr hab. rozumie pojęcie "moralności klasycznej", bo na razie gubię się w rozkosznych domysłach...  To jednak Pan Pikuś. Polecam całość tekstu, a za frazę: [color=navy]Religia katolicka była.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 16-09-2010 | julek | Impresje z podróży. |
Stacja pierwsza - smutna . Byłem w Przemyślu ,- piękne ale bardzo smutne miasto.  "W mieście którego nazwiska nie powiem /Nic to albowiem do rzeczy nie przyda Było trzy karczmy , bram cztery ułomki /Klasztorów dziewięć i gdzieniegdzie domki" /Krasicki urodził się w 1735 w Dubiecku nad Sanem ,niedaleko Przemyśla ./ Nic się nie zmieniło , miasto przytłoczyło mnie potęgą Kościoła Katolickiego - kilka klasztorów , kościołów "ze dzwadzieścia pięć",seminaria duchowne ,tłum księży i zakonnic ,liczne grupy ewidentnie radiomaryjnych aktywistów. - Oj będzie trudno ! . Stacja druga - radosna.  Widok tego mebla /powyżej zdjęcie z przemyskigo kościoła/ powodował u mnie przez co najmniej dwadzieścia lat bardzo poważny stres .Dzisiaj jestem wolny ,ten widok powoduje u mnie niezykłą radość , czego życzę wszystkim klęczącym przed wysłannikami Jedynego Syna Maryi Dziewicy. Pozdrawiam Julek . | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 58 (przedawniony) | | 15-09-2010 | Anarok | Ateista - czy to misja? |
Ten temat był już poruszany, ale nie wyczerpał do końca mojej ciekawości, interesują mnie Wasze opinie.  Czy ateista powinien być tym, który odwraca głowy od ołtarza? Czy jest to swego rodzaju misja, której winniśmy się podejmować? Zależy nam, aby jak najwięcej ludzi dzieliło z nami poglądy? A może lepiej stać z boku i pozwolić każdemu człowiekowi samodzielnie dojść do przekonań, za którymi chce podążać? Czekam na Wasze przemyślenia  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 11-09-2010 | MarcinK | 2,68 za godzinę za lekcje religii |
Dzisiejszy dodatek do katowickiej Gazety Wyborczej: wiadomosci(*)eligie__2_68_zl_za_lekcje.html [cytat]Katowiccy radni uchwalili, że lekcje religii w przedszkolach będą płatne. - No i doczekaliśmy się! Gdyby katecheza, jak dawniej, organizowana była w przykościelnych salkach, nikt nie wpadłby na tak absurdalny pomysł - mówią rodzice. Uchwała ustalająca nowe opłaty za świadczenia oferowane przez przedszkola została opublikowana w dzienniku urzędowym pod koniec lipca i - zgodnie z przepisami - wchodzi w życie z końcem tego tygodnia. Znosi ona opłatę stałą (158 zł), którą dotąd miasto, oprócz stawki żywieniowej, pobierało od wszystkich rodziców, niezależnie od czasu, jaki ich dziecko spędzało w przedszkolu. Niedawno kilka gmin stosujących podobne rozwiązanie przegrało z rodzicami w sądach, które orzekły, że zgodnie z prawem płatne mogą być jedynie zajęcia nadprogramowe. Katowiccy radni, by uniknąć podobnych kłopotów, dostosowali lokalne prawo do sądowej interpretacji, przygotowując listę zajęć, za których godzinę rodzic zapłaci 2,68 zł. I wywołali skandal. - Odbierając córkę z przedszkola, zapytałam panią dyrektor, czy planowane są jakieś zajęcia dodatkowe, na które mogłabym ją zapisać. Dała mi listę, zastrzegając, że wszystkie zajęcia będą odpłatne. Oprócz rytmiki czy gimnastyki korekcyjnej była na niej również katecheza. Myślałam, że to pomyłka - relacjonuje Anna Pawłowska, mama czteroletniej Zuzi. Kiedy.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 10-09-2010 | Artaso | Sytuowanie kościołów na wschód |
Takie pytanie do osób posiadających trochę szerszą wiedzę na ten temat, bo w literaturze quasi-fachowej ciągle spotykam się ze stwierdzeniem, że "kościoły sytuowano na wschód, czyli w stronę Jerozolimy i Grobu Pańskiego". No to jak w końcu, w stronę wchodzącego słońca czy w stronę Jerozolimy? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |