Racjonalista - Strona głównaDo treści
Uprzejmie donoszę...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
12-09-2010 17:09big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Uprzejmie donoszę...
Ocena 34 na 34
...że działalność Młodych Racjonalistów doczekała się już odnotowania na łamach "Naszego Dziennika" - i to nie byle jakim piórem, bo samego ks. prof. dr hab. Czesława Bartnika, stanowiącego, obok ks. prof. dr hab. Jerzego Bajdy, ścisłą szpicę psychodeliczną w Dziełach przy Radiu Maryja powstałych (Ojciec Dyrektor to przy nich racjonalistyczny konformista i w ogóle ciepłe kluchy).
Pisze ks. prof. dr hab. tak:

Ostatnio także zaraza liberalizmu i ateizmu dosięgła organizacji młodzieżowych - jak Młodzi Racjonaliści czy Młodzież Socjalistyczna, które 1 września w 47 miastach zorganizowały akcję przeciwko wychowaniu katolickiemu i moralności klasycznej, a także przeciwko udziałowi katolików jako katolików w życiu publicznym i państwowym.

Logika w onym zdaniu zawarta, jak zwykle zresztą u Tego Autora, poraża postronnych po zęby, z tekstu wynika bowiem, że Młodzi Racjonaliści czy Młodzież Socjalistyczna u zarania swego były prawymi i sprawiedliwymi organizacjami Młodych Bogobojnych a trzeba było dopiero z zewnątrz idącej zarazy, jaka je dosięgła, aby zbiesiły się tak brzydko .
Swoją drogą: wiele dałbym, by się dowiedzieć, jak ks. prof. dr hab. rozumie pojęcie "moralności klasycznej", bo na razie gubię się w rozkosznych domysłach...

To jednak Pan Pikuś. Polecam całość tekstu, a za frazę:

Religia katolicka była i jest wielką mocą duchową "Solidarności", wspierającą także innowierców i ateistów.

gotówem ks. prof. dr haba żywcem Ozłocić i Wniebowziąć.


Życzliwy
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

kura214 (44 punktów)
>ks. prof. dr hab. Czesława Bartnika,
Swoją drogą ciekawe kto mu nadał tyle tytułów. Pewnie jakiś inny ks. prof. dr hab.
12-09-2010 17:31 
 Ocena 12 na 12
webmaster (moderator)
A jakże, wszak to autorytet w dziedzinie teologii (czyli wie wszystko o niczym).
12-09-2010 20:14 
 Ocena 3 na 3
NieIstniejesz (1137 punktów)
Przypomniał mi się fragment "Wymazywania" Bernharda (POLECAM!):

"Twój ojciec zawsze miał błędne przekonanie, że te szumne akademickie tytuły stanowią rękojmię głębokiego bogactwa duchowego. Zawsze się co do tego mylił. Ja przez całe życie nienawidziłem wszystkich tych tytułów i ludzi je noszących. Są mi tak wstrętni, jak nic poza tym. Kiedy słyszę: profesor uniwersytetu! robi mi się niedobrze. Wszak taki tytuł jest prawie zawsze dowodem na wyjątkowo nieprzeciętnego durnia. Im bardziej niesamowicie brzmi taki tytuł, tym większy dureń go posiada."


"Trzeba nosić w sobie Chaos, by móc dać życie Tańczącej Gwieździe"
rysiek (4593 punktów)
Zadziwiające:
>"Zadeklarowany tak wyraźnie przez rządzących program ateizacji państwa"...
O którym państwie i których rządzących pisze Bartnik?
Ten ks. prof. chyba w każdym artykule "jedzie po bandzie". Ostatnio, oprowadzając gości po Krakowie, wstąpiliśmy do kolegiaty Św. Anny (kościoła dla "pracowników nauki", "sanktuarium akademickiego"), a tam na eksponowanym miejscu leżały odbitki artykułu ks. Bartnika pt. "Nienawidzący Boga"*, o zagrożeniu liberalizmem i ateizmem w kontekście konfliktu o krzyż.
Artykuł, pełen dramatycznych kwiatków
>...to ożywienie miłości Ojczyzny i więzi z Kościołem przeraziło ogromnie liberałów, ateistów i ludzi, dla których Bóg, Kościół, Ojczyzna nie są najwyższymi wartościami. Skąd takie przerażenie i wściekłość?
kończy wymowna konkluzja:
>Wrogowie Boga niszczą i upadlają siebie samych i społeczeństwa, muszą więc być usunięci przez wybory z życia publicznego, inaczej przez swą pychę doprowadzą w Polsce do wojny religijnej.

* www.naszdz(*)at=20100814&typ=my&id=my11.txt
12-09-2010 18:20
 Ocena 12 na 12
finerbijk (17282 punktów)
Czytam i oczom nie wierzę:
"Katolicy jako wierzący, łagodni, ubodzy, cierpliwi, nienapastliwi - stają się w życiu społeczno-politycznym łatwym łupem oszustów społecznych....".

Właśnie tak się zastanawiałem, co to za wydra ten "oszust społeczny", ale się wnet wyjaśniło, że to:
"Buldożer totalnego amoralizmu"

Aż mnie zatkało z zachwytu. Jak mówią małolaty, szacun Panie Profesorze!
12-09-2010 19:44 
 Ocena 7 na 7
coreless (16088 punktów)

>"Buldożer totalnego amoralizmu"

Typowy przykład totalnie rozkraczonej szkapy katolickiego asensyzmu.


Ponieważ nie ma najpierwszego początku i ostatecznego końca.
libertyn (3006 punktów)

Od kiedy to rozdział Kościoła od państwa jest walką z religią katolicką to - bóg mi świadkiem - nie wiem


Racjonaliści śmieją się w Sejmie
Nie klękamy przed bakterią
Ammet (1428 punktów)
Jakby tak o mnie kiedyś napisali w Naszym Dzienniku to śmiałabym się, śmiała

Przydadzą się takie organizacje, bo młodzież dewocyjna jest troszkę, przynajmniej jak tak obserwuję.
>gotówem ks. prof. dr haba żywcem Ozłocić i Wniebowziąć.

Słowem "Wniebowziąć" mi przypomniałeś pewien ciekawy obraz z zamku Tomar, który oglądałam i się zaczęłam śmiać w rotundzie:


Te wiszące w powietrzu nogi-ja nie wiem, co brał artysta


"Dla Ciebie ten ofiarny stos
Dla Ciebie dym palonych ciał
Za wszystko co dla Ciebie
W niebie odbiorę boski szmal"
immune.ltd (1783 punktów)
To jeden z wielu tekstów po którym sięgam po szklaneczkę whisky , na dobranoc nie polecam , może zemdlić .... On chyba naprawdę jest przekonany o swych racjach i to jest przerażające ...
14-09-2010 09:50 
 Ocena 3 na 3
Meretseger (61860 punktów)
>To jeden z wielu tekstów po którym sięgam po szklaneczkę whisky , na dobranoc nie polecam , może zemdlić ....
To już bardziej tekst niż whisky

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
Appenzeller (3118 punktów)
Bartnik, use the Force....


Są bakterie, które zabija się światłem (Boy)
Jacholek (5699 punktów)

>przeciwko wychowaniu katolickiemu i moralności klasycznej, a także przeciwko udziałowi katolików
>jako katolików w życiu publicznym i państwowym.[/color]
Hmm, "moralnosc klasyczna" kojarzy mi sie z "filologia klasyczna" (uczylem sie w szkole laciny), moze wiec
prof. dr hab nieopatrznie powolal sie na etyke klasykow greckich ? Swiadome to czy przypadkowe (za co wiec ten doktorat !) potkniecie ?
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Tak czytam sobie i czytam ten "Nasz dziennik"... i stwierdzam, że chyba naprawdę te Traumy Smoleńskie a Krzyżowe całkiem im już pomyrdoliły pod czaszkami, bo coraz bardziej niespodziane koncepty tam artykulację znajdują...
Dopiero co ks. prof. dr hab. Czesław Bartnik bezwiednie oskarżył katolicyzm o wspieranie ateistów:

Religia katolicka była i jest wielką mocą duchową "Solidarności", wspierającą także
innowierców i ateistów.




Dziś zaś me piękne, modre oczy z Najwyższym Zdumieniem ujrzały, co inny radiomaryjny Luminarz prof. dr hab. Piotr Jaroszyński w definitywnym już chyba władz umysłowych Pomieszaniu z siebie niebacznie wydobył.
Znacie Ostateczny Argument z 90 % katolików? Znacie.
Lubicie? No, jakże by nie .
Niestety, wygląda na to, że pora już się zacząć odzwyczajać .

Redakcja pyta, prof. dr hab. ciekawie odpowiada:

Dla wyznawcy innej religii, który nie zna realiów naszego życia politycznego, temat kongresu może wydać się szukaniem dziury w całym. Przecież żyjemy w kraju, w którym ponad 90 proc. obywateli to katolicy...
- Zaraz, zaraz! Jest ponad 90 proc. ochrzczonych. Ale z tego, że ktoś jest ochrzczony, nie wynika to, że żyje po katolicku. przecież wraz z chrztem nie otrzymuje wiedzy, jak ma postępować w życiu społecznym.


I UWAGA!!! Teraz najlepsze (wytłuszczenie moje - big_zyd):

Zasłanianie się argumentem katolickiej większości również jest przykładem manipulacji.

Panie! Wybacz im, bo nie wiedzą, co piszą!...
16-09-2010 05:10 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)

>Panie! Wybacz im, bo nie wiedzą, co piszą!...

Wiedzą, wiedzą,
bo sie nauczyli. Wtedy, kiedy wykręcili numer z tymi świadectwami i ratowaniem stoczni! Nauczyli ze jak sie dorwać do forsy to nikt im jej nie odbierze a kwestie legalności czy uczciwości nikt w Polsce nie ruszy.

A jak najłatwiej sie dorwać? Jak zwykle, podpierając tron.
Podpieranie jest o wiele korzystniejsze od rządzenia, bo podpierając odpowiedzialności sie nie ponosi. Nawet jak sie tron przewróci a co sie za podpieranie skasuje to sie skasuje.

Wybory ida, do podpierania rwie sie każdy, wiec konkurencja jest na miare. Kasy.

A taki dr dhc multiplex jest cudem nie z tego swiata
ze zacytuje to dla potomności nagłówek tego artykułu.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu po raz trzeci organizuje Międzynarodowy Kongres Naukowy. Uświetnią go swoją obecnością księża biskupi na czele z JEm. ks. kard. d.h.c. multiplex Zenonem Grocholewskim, prefektem watykańskiej Kongregacji Edukacji Katolickiej.
W dwudniowym spotkaniu, którego temat brzmi "Katolicy i polityka: szanse i zagrożenia", udział wezmą wybitni przedstawiciele nauki, mediów i polityki
Mamy obowiązek "mieszać się do polityki"

bo jak raz wyczytałam ze firma Multiplex Construction u nas zbankrutowała. Poza tym sa u nas kina Multiplex.
Kto wie, moze jaki film pt JEm. ks. kard. d.h.c. multiplex Zenonem Grocholewski pokażą?

Bo gniotów o papci nie pokazali, tylko w TV około 1 w nocy były, konkurując z pornolami.

No coz, Rydzyk widocznie zna refren przeboju

ludzie to lubią,
ludzie to kupią,
byle na chama byle z krzykiem byle głupio,
ech

16-09-2010 08:06 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)

>A jak najłatwiej sie dorwać? Jak zwykle, podpierając tron.
Mam wrażenie, że woleliby tym tronem dysponować według własnego widzimisię, niż go podpierać.
Cytat:
Ktoś, kto piastuje wysokie stanowisko polityczne, musi być człowiekiem prawym moralnie, bo od tego zależy, czy będzie służył ludziom, czy ich krzywdził. Po drugie, polityka nie będzie zajmowała się religią, a przede wszystkim nie będzie skierowana przeciw Bogu. Polityka nie może promować ateizmu i sekularyzacji.

"Prawym moralnie", czyli katolikiem. Nikt inny oczywiście nie może być prawy moralnie.
"Polityka nie może promować ateizmu i sekularyzacji". Mniejsza o ateizm, ale cóż my tu mamy za kwiatek? Sekularyzację. Po polsku to będzie zeświecczenie. Przejęcie władzy i majątku z rąk kościelnych w ręce świeckie. Aha! Tu boli. Co jest przeciwieństwem sekularyzacji? Klerykalizacja. O, to dopiero by się podobało.
Dlatego jestem zdania, że "podpieranie tronu" to dla tych prefesurów toruńskich mało. Oni chcą sadzać na nim własnych ludzi, a najlepiej, gdyby mogli sami na nim zasiąść.

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
16-09-2010 09:40 
 Ocena 1 na 1
apud (4399 punktów)
>>A jak najłatwiej sie dorwać? Jak zwykle, podpierając tron.
>Mam wrażenie, że woleliby tym tronem dysponować według własnego widzimisię, niż go podpierać.

Nie , skąd...siedząc na tronie jest sie widocznym. Afery powyciągają, dziadka z Whermahtu znajda w szafie, jakieś komisje, CBA, KGB, ABW no i prasa.

O tym Rydzyk wie, bo jak by go do kasy dopuszczano, to by na emerytury babciom nie starczyło a jak babcie wymrą a wybory przyjdą to co?

No i awantury z prymasami komu ile sie należy.

A tak, proszę bardzo, za kasę poprą nawet samego diabla albo komunistę. A po otrzymaniu wziątki (do której NIKT sie nie przyzna) zaczną agitować babcie przeciw.
Lojalki z dającym nie podpisali.

I po paru latach znowu wybory i da capo al fine, jak muzycy powiadają.]

PS
Sama popatrz na samolot dla rządu nie starcza a kapelanów coraz więcej.
16-09-2010 07:53 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)
Dobre
Najpierw:
Cytat:
katolicy są albo eliminowani z wpływu na politykę

A potem:
Cytat:
w ustroju demokratycznym wszyscy są politykami. Każdy ma wpływ na politykę w sposób bezpośredni lub pośredni.

Może by się tak zdecydował? Są eliminowani czy mają wpływ?
A tak w ogóle, tym biedactwom profesorskim mieszają się katolicy z Kościołem instytucjonalnym. Taki Jaroszyński czy inny Bartnik zasną spokojnie dopiero wtedy, gdy prawo państwowe zostanie zastąpione przez prawo kanoniczne, gdy premierem będzie biskup, a prezydentem kardynał. Mam nadzieję, że niedoczekanie ich. Niech melatoninę łykają.


Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
16-09-2010 08:51 
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Niech melatoninę łykają.
Bacząc, by z melaniną nie pomylić, bo jeszcze nam zmurzynieją, niebożęta... .
17-09-2010 16:24 
 Ocena 2 na 2
jkl; (5859 punktów)
>Bacząc, by z melaniną nie pomylić, bo jeszcze nam zmurzynieją, niebożęta... .
I w nocy jeno koloratkę będzie widać.
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Zda mi się, że ostatnio Kościół Święty Słowem Nowym polszczyznę Ubogacił i to od razu w dwóch wersjach, mianowicie: omodlić (sam dziś słyszałem u Ojca Dyrektora), ew. obmodlić (jak tutaj).
Ktoś się może z tym o(b)modleniem zetknął już wcześniej?

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365