Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
15-03-2013romaroSymbole.
Burza nad Watykanem. Ptaszek na kominie. Do takich to niby symboli nawiązano w komentarzach TVNu po wyborze Papieża. Pozwolę sobie na równie durny.
W trakcie ostatniego głosowania na kominie papieskiej stolicy usiadł ptaszek. Z nieba grzmotnęło, więc ze strachu odleciał. Nie szkodzi, komin już swym kształtem inne ptaszki przypomina. Franek o nich musiał wiedzieć, bo po swoim wyborze na papieża, przy okazji wzniesienia toastu, powiedział do kardynałów: "Niech Bóg wam wybaczy", później wyszedł na balkon, otworzył oczy na świat i uśmiechnął się do niego pewny, że bóg go wysłuchał, kardynałom wybaczył. Szczególnie ptaszek Rogera Mahony jest bezpieczny. Burzy nie będzie.
Dziękuję państwu.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 48 (przedawniony)
12-03-2013Jacek TabiszKsiądz w szpitalu jest intruzem dla niekatolickiego pacjenta
Szpitale państwowe zatrudniają z uwagi na prawne nakazy księży - kapelanów. Jest to spory wydatek w momencie, kiedy brakuje pieniędzy na personel rzeczywiście tym placówkom potrzebny, jak i na sprzęt. Jest to też przemoc i dyskryminacja wobec niekatolickich pacjentów szpitala. Osoba będąca w złym stanie może zostać zaatakowana ideologicznie przez mającego swoją "jedyną prawdę" księdza, może zostać wykorzystana po to, aby Kościół zwiększył o nią swoje wpływy i "duchowe" zwycięstwa. W poważnie chorym ksiądz może podsycać lęk przed śmiercią, aby ten "nawrócił się na jedynie słuszną wiarę". W rodzinie poważnie chorego może szukać szpitalny ksiądz sojuszników w ataku na światopogląd chorego. Nawet nieugięty w swoim odrębnym światopoglądzie chory może przeżywać liczne intelektualno - duchowe molestowania na tle religijnego nawracania. Jednocześnie wyznawcy innych religii nie mogą liczyć na przykład na opłacanego przez szpital kapłana voodoo, który obryzgiwałby wszystko krwią świeżo poderżniętego czarnego koguta. Do bardzo chorych ateistów nie przybędzie opłacany przez szpital wybitny ateista, aby ich pocieszać. Sytuacja, w której po szpitalu chadza kapłan, będący de facto jego religijno - misyjnym pracownikiem, jest jednym z największych gwałtów na świeckości naszego państwa. Wyobraźmy sobie samych siebie, po wypadku samochodowych choćby, nie mogących mówić, z katolickim nawracaczem nad głową. Taka sytuacja potrafi być jeszcze dużo bardziej trudna i bardziej bolesna, niż krzyż w sejmie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
12-03-2013astrotaurusGdzie jest kabaret?
W kabarecie czy w Sejmie?
Może kolejne zgrzyty między elementarną wolnością słowa, a ochroną religijnej pychy coś dadzą. Mało było sprawy Dody? Niech Limo dołoży swoje.
Sam skarżący Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski to kuriozalna narośl na Sejmie państwa bezstronnego religijnie, ale może ciekawe owoce samoośmieszenia wyda.... choć nie jestem pewien czy kartoflane zadęcie można w ogóle naruszyć....
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
12-03-2013romaroEgzorcysta
O kieszonkowych demonach, potteromanii i piekielnym kotku Hello Kitty, mamiącym umysły i rozbudzającym dziecięcą sferę seksualną, usłyszeli rodzice od ks. dr. Marka Wasąga podczas wywiadówki w Myczkowie. Według niego nawet plakat filmu "Kung Fu Panda" nawołuje do złego.
Na koniec cytuje pismo i fragmenty dotyczące wychowania: "Karcenia chłopcu nie żałuj. Gdy go rózgą uderzysz, nie umrze. Gdy go rózgą uderzysz, od potępienia zachowasz jego duszę."

Dyrektorka tłumaczy księdza:
- Słów dotyczących karcenia dzieci nie odbieram jako nawoływania do stosowania kar cielesnych. Celem wykładu było ukazanie rodzicom, jakie zagrożenia czyhają na dzieci we współczesnym świecie - twierdzi dyrektorka i dodaje - Potraktowałam księdza jako autorytet w dziedzinie okultyzmu. Wysłuchałam tego wykładu, mam swoje przemyślenia, choć zaskoczyły mnie niektóre wiadomości. Sama kupiłam wnukom kocyk z Hello Kitty, nie wiedziałam, jakie znaczenie ma wizerunek kotka.

wyborcza.p(*)opcu_nie_zaluj__Uderzysz_.html

To teraz pani dyrektorka już wie. Powinna schować szkolny klęcznik, co to ksiądz go używał. Nigdy nie wiadomo jaki berecik wyszykuje w przyszłości księdzu doktorowi od diabłów pon boczek. Gdzieś czytałem, że pewna uczennica została wyrzucona z klasy za to, że zbezcześciła swoimi kolanami klęcznik, na którym JPII, w czasie wizyty w jednej ze szkół, modlił się o taką właśnie Polskę - Polskę, w której nie jeden dureń, o ile..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
11-03-2013romaroOskarżeni.
Kanadyjscy naukowcy zarzucają, że Matka Teresa z Kalkuty ukrywała pieniądze na tajnych kontach, mimo dużych zasobów nie zapewniała podopiecznym odpowiedniej opieki, a w pracy kierowała się nadmiernie doktrynalnym stanowiskiem na temat aborcji albo antykoncepcji. - Podczas procesu kanonizacyjnego dokładnie prześwietlono działalność Matki Teresy. Ten raport ma jakiś głębszy podtekst, ma zastraszyć Kościół w trudnym okresie przed konklawe - mówi w rozmowie z naTemat ks. dr Zbigniew Sobolewski, sekretarz generalny Caritas Polska.

natemat.pl(*)cja-dokladnie-ja-przeswietlono
Taka z niej matka jak ojciec z Tadka.
Na zadane ks. Sobolewskiemu pytanie, czy kościół kontroluje jakoś działalność swoich organizacji charytatywnych, odpowiada:

Od ponad 40 lat działa Papieska Rada "Cor Unum", która dokładnie kontroluje działalność katolickich organizacji humanitarnych. Na spotkaniu, w którym brałem udział dwa lata temu, bardzo mocno zwracano naszą uwagę na fakt, że katolickie organizacje powinny stanowić wzór uczciwości i transparentności, szczególnie że wiele z nich dysponuje środkami publicznymi.


"Katolickie organizacje powinny stanowić wzór uczciwości i transparentności" - twierdzi sekretarz generalny Caritas Polska. Pieprzenie.
Księżom, b. dyrektorom płockiego Caritasu, grozi do 10 lat więzienia:
wiadomosci(*)71,13506143,Ksiezom_dyrektor..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
05-03-2013Marek MatejewskiArcypapież polskiego kościoła
Bez względu na wyniki konklawe nowy przywódca Watykanu będzie musiał się pogodzić z nowymi realiami i faktem, że będzie mieć dwóch szefów - tego urojonego i polskiego Arcypapieża zwanego również Nadpapieżem.

Więcej na ten temat w rozmowie ks. Sowy z Moniką Olejnik:
Cytat:
Ks. Sowa bronił także ks. Mieczysława Puzewicza i jego wpisu o obecności gejów i lesbijek w niebie, który krytykował Tomasz Terlikowski i w którego sprawie interweniował sam bp Stanisław Budzik. - On zastosował zabieg, powiedziałbym, literacki. Ale potępił go arcypapież polskiego kościoła, Tomek Terlikowski. I nagle wszyscy biskupi stanęli na baczność. Bo jak nie staniemy przeciwko Puzewiczowi, to jeszcze ktoś może sądzić, że może mamy podobne poglądy - mówił.

Dodał, że "Tomek Terlikowski będzie trochę zdziwiony, bo jak już wejdzie do tego nieba, to paru gejów i parę lesbijek pewnie spotka na swojej drodze".

- To jest papież polskiego Kościoła? - upewniła się Monika Olejnik.

- Arcypapież. Nadpapież - uściślił ks. Sowa, który dodał, że Telikowski "i jego portal "Fronda" oraz czytelnicy tego portalu, w bardzo niewybrednych słowach potępiają każdego kto ma inny pomysł i inne poglądy niż redakcja "Frondy".
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
03-03-2013sinapisŚrodowisko naturalne
gdy zdarzy się jakieś nieszczęście: rozbije się pociąg czy samolot, wokół leża trupy, ranni, a ocalali snuja się bezradnie w trwodze i rozpaczy, alby gdy na dole giną górnicy w zasypanej kopalni, a na górze rozpaczają ich zony i dzieci, czy nawet gdy do akcji ruszają strażacy lub pogotowie ratunkowe - duszpasterzy niosących pociechę duchową ciężko w takich miejscach uświadczyć. Za to chętnie kropią żołnierzy wysyłanych do walki, państwowe budowle wznoszone w aureoli złodziejskich afer, oraz roją się wśród polityków kombinujących jakieś kolejne draństwa. Słowem wszędzie tam, gdzie jest szansa, że jedni ludzie zrobią drugim jakieś kuku.
Jak, nie przymierzając, muchy, których najwięcej jest tam, gdzie coś śmierdzi.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
03-03-2013marcintoruńczyksorry, znowu Rysiu
Przepraszam Was za ciągłe gadanie o tym samym. Pisałem maila do Dawkinsa i nie mogę wysłać, chodzi mi o przetłumaczenie jego filmów, a do tego potrzebna jest jego zgoda. Jesli ktos ma czas i możliwosci i wie jak to zrobić to bardzo, ale to bardzo proszę o wysłanie tej wiadomosci, bo cel szczytny.
Obiecuję, że przez jakis czas nie pisne słowa o Rysiu. Pozdrawiam wszystkich
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 41 (przedawniony)
02-03-2013romaroKościół genetycznie naznaczony.
Kościół pokazuje swoją prawdziwą gębę. Gębę naznaczoną wiekową nienawiścią do ludzi nauki, do ateistów, grup LGBT, kobiet i dzieci.
Myślałem, że dzieci zostawili już w spokoju (pomijam pedofilię). Jakże jednak byłem naiwny. Nigdy nie wypuszczą ze swych szponów tych których w piśmie niegdyś naznaczyli jako zepsute owoce. Oni nigdy nie zostawią tych, których mieli na widłach. Kościół jest niezmienny, niereformowalny i nieludzki. To co dzieje się wokół in vitro, a szczególnie ostatnie wypowiedzi i po cichu prowadzone "badania" na dzieciach, pokazują jak bardzo jest nieludzki.
Z chorej kościelnej gęby wypływa dzisiaj nowa "naukowa myśl" mająca w efekcie zarazić swoich wiernych nienawiścią do dzieci. Ten nienawistny jad wsączony do krwi katolickich fanatyków będzie miał swoje skutki, może już ma. Wszyscy powinniśmy głośno powiedzieć DOŚĆ, by za jakiś czas jakaś Pawłowicz nie powiedziała w sejmie, że ona przeciwko tym dzieciom nic nie ma, ale...
Na naszych oczach budzi się stary terror w stosunku do dzieci, ale w nowym wydaniu.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
02-03-2013marcintoruńczykkalendarz
Czy ktos wie kiedy wyjdzie kalendarz racjonalisty na ten rok?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)