Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
11-11-2004Krzysztof KrajczykApostazja
Serdecznie witam,
piszę do Was dlatego że z redakcji Faktów i Mitów na podobny list nie otrzymałem jakiejkolwiek odpowiedzi.
Nie jestem katolikiem ani nawet chrześcijaninem, jestem ateistą i dobrze mi z tym. Kiedyś zostałem ochrzczony i bardzo nad tym faktem ubolewam. Chciałbym się wychrzcić jeśli można to tak nazwać. Nie chcę gdziekolwiek figurować jako chrześcijanin. Czy mozna coś z tym zrobić i jak. Swego czasu znajomy próbował się "wychrzcić". Skończyło się na korespondencji między parafią i znajomym gdzie parafia nie chciała wystawić żadnego potwierdzenia "wychrzczenia" bo znajomy nie miał świadka i że oni takich rzeczy nie robią. W końcu napisali, że prośba znajomego zostanie załotwiona tak jak tego on chciał ale z pisma nic jednoznacznego nie wynikało. Czyli poiprostu nic się nie zmieniło.
Proszę o pomoc ponieważ nie chcę mieć nic wspólnego z tą religią.
Pozdrawiam
Krzysztof Krajczyk
Gliwice
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
08-11-2004lucabrasiCo myslicie o APP Racja
Co myslicie na temat tej partii? Czy osiagnie cos? Czy zmieni polske i myslenie polakow?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
08-11-2004lucabrasiKosciol to mafia
Kosciol to mafia i najbardziej zorganizowana przestepczosc w Polsce.Zalezy im tylko na forsie i na wladzy a na zwyklych ludzi nie zwazaja tylko wyciagaja od nich forse "na cele charytatywne" hehe.Prowadza indoktrynacje ludzi i robia im pranie mozgu. Jak karol wojtyla umrze to mysle ze to wszystko padnie.Niedlugo gdy dzisiejsza mlodziez dorosnie niech kosciol ma sie na bacznosci bo mlodych ludzi nie uda sie nikomu oszukac zwlaszcza kosciolowi. Wtedy rozliczy sie tych h... za to co zrobili z Polska.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
07-11-2004kaligulakto w to wierzy?
Bardzo przepraszam ale ; JP2 ( papiez polak) juz ponad 25 lat udowadnia swoimi modlami i apelami o pokoj na ziemi, ze pana BÓCKA ni mo!Jak ktos moze mi znowu w madry sposob wytlumaczyc to dlaczego mr BOG go nie slucha i milionow wiernych na calym swiecie to bede wdzieczny.A i mam jeszcze jedno pytanie jak oglosze ze mi sie objawila najswietrza i niepokalana u mnie na chacie to czy ktos mi uwierzy? Czy to musi byc zatwierdzone prze KK?Bo tak sobie przypomnialem o niejakim panu Domanskim,ja tez bym na tym zrobil niezly pieniadz.On nie mial swiadkow a ludzi robil jak chcial, a moi koledzy chetnie potwierdza cud objawienia w moim domu.Co wy na to?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
02-11-2004RemskiGdzie to znaleźć ?
Interesuje mnie wszystko co dotyczy tajnego edykyu papieża Jana XXIII z 16 marca 1962 roku. Jest to zakamuflowana instrukcja, jak ukrywać przypadki zboczeń seksualnych kleru rzymskokatolickiego. Tak zwana solicytacja ( nakłanianie ) do grzechu w związku ze spowiedzią, ale w rzeczywistości nie chodzi tam tylko o spowiedź. Czy można gdzieś zdobyć tłumaczenie na język polski ? Niestety ma to aż 69 stron maszynopisu.
Pozdrawiam wszystkich.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
01-11-2004A.Rosenbergbłogosławieństwo dla żołnierzy?
Czy to prawda, że żonierze polscy jadący do Iraku otrzymali od kapelanów specjalne błogosławieństwo i ewentualnie gadżety w postaci szkaplerzy itp?
Proszę o szybką odpowiedź
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
31-10-2004Palczewskiabp Falinski
Ostatnio slyszalam duzo o patriotyzmie abp Zygmunta Falinskiego,z oficyjalnych stron w internecie nie mozna sie nic dowiedziec,a zarazem jest to wszystko bardzo podejrzane,Prosze o ile jest to mozliwe o jakies informacje.Prosze
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
26-10-2004rokosowskibardzo fajny kawal
Siostra katechetka wzięła zastępstwo na lekcji biologii. Pyta dzieci:
- Co to jest: małe, rude i skacze po drzewach?
Zgłasza się Jasio:
- Wygląda mi to na wiewiorkę, ale jak znam siostrę to pewnie Pan Jezus.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
26-10-2004lucabrasiDyskryminacja w szkole
Mam 17 lat i chodze do liceum.Pomimo tego ze jestem ateistą muszę uczęszczać na lekcje religii. Z tego co wiem istnieją podstawy prawne dzięki którym mógłbym nie chodzić na tą kościelną indoktrynacje. Niestety nie jestem prawnikiem. Czy ktoś mogłby mi poradzić jak mógłbym legealnie nie uczęszczać na religie. Proszę o odpowiedzi.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
26-10-2004Leon Bod BielskiAfera klerykalna w Polsacie
Uwaga!!!Uwaga!!! Uwaga!!!
Absolutna rewela!!! Jutro o 8.35 telewizja Polast powtarza absolutnie rewelacyjny, skandaliczny reportaż o kulisach na wskroś kryminalnych działań wokół finansów Lichenia w wykonaniu ks. Mikulskiego i jego homoseksualnego, wieloletniego partnera- kierowcy, oraz nepotyzmu, jaki tam od lat panował a któremu patronował ks. Mikulski!!! Nagrać i zarchiwizować, potomnym pro memoria, i polecić wszystkim znajomym a także rozgłośić na wszelkich możliwych portalach, czatach i każdym możliwym forum internetowym!!!
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)