Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
06-05-2003Mariusz AgnosiewiczPolecam
KOŚCIÓŁ WOBEC NAZIZMU
Pakt między niebem a piekłem
GERHARD BESIER, KLAUS WIEGREFE
Der Spiegel/Forum
tygodnikfo(*)8578,0,4899,925,1,artykul.html

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
06-05-2003ZygmuntJesteś człowiekiem
Jesteś człowiekiem ,a zatem składasz się z ciała i ducha. I tak jak Twoje ciało domaga się wartości, które wynikają z obcowania ze światem zewnętrznym podobnie ta druga część ciebie "duch - dusza" domaga się podobnych wartości. Jeżeli chcesz się naprawdę zrealizować w swoim życiu jako człowiek musisz te wartosci przyjmować i tu przychodzi Ci z pomocą Kościół Chrystusowy(niezależnie od tego jak w wyniku ludzkiej słabości postępują nieraz Jego przedstawiciele) W innym przypadku zostaniesz w swerze zwieżęcia mniej czy bardziej agresywnego(co widać z tych wypowiedzi)....Ciekawe jak będzie wyglądała twoja agresywność w chwili tragedii lub w oblczu zbliżającej się śmierci, która dla człowieka rozumnego( jeżeli nie zrealizował swojego człowieczeństwa) jawi się jako przeogromna pustka i przerażenie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
25-04-2003Witold ChmielewskiWalka z katolicyzmem w oświacie
Jednym z większych nieszczęść, będących następstwem jedynie słusznej wiary chrześcijańskiej, jaka dominuje w naszym kraju jest jej panoszenie się w oświacie. Wprowadzenie do szkół i przedszkoli nauki tzw. religii to bodaj najjaskrawsze złamanie reguł demokratycznego państwa, z jakim zetknęliśmy sie po wprowadzeniu zmian ustrojowych przed kilkunastoma laty. INSTYTUCJE PAŃSTWA MUSZĄ BYĆ ŚWIECKIE. Bez faworyzowania jakiejkolwiek ideologii. Na prezentowanie uniesień religijnych miejsce jest w kościółkach. Za własne pieniądze. Ciekaw jestem co powiedzieliby miłośnicy nauczania katolicyzmu w szkołach, gdyby np. za 10 lat coś się porobiło i ideologią na siłę wtłaczaną do oświaty stał się np. New Age czy też kult starożytnych bóstw celtyckich, albo też wojujący ateizm. Zapewne głośno by protestowali. Ale jakim prawem, kiedy nie protestują teraz, kiedy łamana jest reguła neutralności światopoglądowej instytucji publicznych? Raz złamaną regułę trudno jest od nowa wprowadzić w życie. Wojujmy zatem z katolicyzmem w szkołach, bo to jest walka o dusze naszych dzieci, o ich przyszłość wolną od wiary w absurdalne dogmaty, o ich wolność od przewodnictwa duchowego tzw. pasterzy narodu. Kler ciągle bełkocze o rzekomej cywilizacji śmierci na Zachodzie. Ciekawe, że robi to w sytuacji, kiedy od kilkudziesięciu lat nie było wojny w Europie (poza Bałkanami), kiedy ludzie żyją w dostatku, a ich kraje szybko się rozwijają. Czarni wściekają się po prostu, że tam już mało kto chce ich słuchać, że tam kończy..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
04-04-2003Robert Ros-Infernoodlamac historie
ciesze sie ze w koncu znalazl sie ktos w tym kraju kto postanowil troszeczke odklamac ten nasz zagmatwany wirtualny swiat omamow i urojen, takze historii.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
03-04-2003Grzegorznawiążemy wspólracę

Jedno z wydawnictw w Polsce, przygotowuje tłumaczenie na język polski książki pt. "Życie seksualne księży".
Książka wydana na rynku amerykańskim, składa się z dwóch obszernych części. Pierwszej przedstawiającej naukę Kościoła co do seksualizmu duchownych i drugiej, opisującej liczne przypadki, głównie z różnych diecezji amerykańskiego Kościoła Katolickiego.
Autor i wydawnictwo polskie chętnie uzupełniłoby polską edycje książki o opis przypadków księży polskich "nie radzących sobie" ze swym seksualizmem.
Zwracamy się do wszystkich Czytelników i internautów o nadsyłanie artykułów, i możliwie pewnych informacji w tej sprawie. Po ich zweryfikowaniu i za zgodą przesyłającego informację mogą one być uzupełnieniem książki.

Zapraszamy do współpracy
Nasz adres: lp.2o@ikzaisk_dyw
GG 1320293

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
03-04-2003GrzegorzNawiążemy współpracę

Jedno z wydawnictw w Polsce, przygotowuje tłumaczenie na język polski książki pt. "Życie seksualne księży".
Książka wydana na rynku amerykańskim, składa się z dwóch obszernych części. Pierwszej przedstawiającej naukę Kościoła co do seksualizmu duchownych i drugiej, opisującej liczne przypadki, głównie z różnych diecezji amerykańskiego Kościoła Katolickiego.
Autor i wydawnictwo polskie chętnie uzupełniłoby polską edycje książki o opis przypadków księży polskich "nie radzących sobie" ze swym seksualizmem.
Zwracamy się do wszystkich Czytelników i internautów o nadsyłanie artykułów, i możliwie pewnych informacji w tej sprawie. Po ich zweryfikowaniu i za zgodą przesyłającego informację mogą one być uzupełnieniem książki.

Zapraszamy do współpracy
nasz adres:
lp.2o@ikzaisk_dyw

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
15-03-2003KrólicaAntyklerykalizm
To przekonanie wśród kościelnych i ich przydupasów, że jak naród biedny i ciemny, to i wierzący, jest nadal bardzo silne. Potwierdza to ostatnia dyskusja w TVP 1 o "tożsamości naodowej" po wejściu do Unii. Skoro celem katolików, czasem otwarcie formułowanym, jest nędza i ciemnota Polski, to na tym punkcie powinna być skoncentrowana cała walka z katoliyzmem. Taki argument przeciw bardziej przemawia do ludzi niż dywagacje filozoficzne i doktrynalna walka z chrześcijaństwem jako takim.

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
14-03-2003Mateusz WasilewskiBędę się modlił za autorów tego serwisu
Przykro mi że ktoś może gadać takie banialuki jak tu na stronie to że kościół prawie pół wieku temu przyczyniał sie do zabijania czaqrownic heretykow i tym podobnych to nie znaczy że jest zły... wtedy były inne czasy i poglądy. NIe wiem czy ktokolwiek zauważył że kościół się zmienił!!!!!!!!!! Teraz już sie nie pali heretyków inaczej "pan wszechwiedzący"Mariusz autor tegoż serwisu już dawno by skończył w urnie z prochami (swoimi) :-|
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
13-03-2003luizkaszkolna ewangelizacja
Pare dni temu, w naszej szkole odbyl sie koncert chrzescijanskiego zespolu "Book of Hope". Wszyscy uczniowie klas czwartych musieli zejsc na drugiej godz lekcyjnej do sali gimnastycznej, gdzie studenci amerykanscy mowili o Jezusie. Bylo bardzo milo Ciekawe, co jeszcze sie wydarzy w mojej swieckiej szkolce?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
21-02-2003molesterKolejna ankieta
i kolejne odpowiedzi kwiatu młodzieży polskiej. kurde sam nie wiedziałem co to jest kleromancja ale prosta dedukcja wskazuje prawdziwą odpowiedz. weźmy tu np. odpowiedz rządy kleru(jak dużo ludzi sądzi, że to jest prawdziwa odpowiedz, chyba są nowi na tej stronie parawda klerokratio-klero-kościół kratio-władza). Prawdziwa odpowiedź to... nie powiem bo sam nie wiem.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)