Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
18-07-2008GuchaOpus Dei...
hejka, słyszeliście o tej stronie? Trafiłam ostatnio, to nasza inicjatywa?

www.sekrety-opusdei.pl
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
18-07-2008PablossPodkarpacie mówi stanowcze "Nie" dekoltom sukien panien młod
Jak podaje piątkowe wydanie jednej z bardziej prokatolickich rzeszowskich gazet - Super Nowości- w lokalnych kościołach na Podkarpaciu prowadzona jest selekcja panien młodych. Proboszcz (nierzadko niezbyt urodziwy) prowadzi casting zgłaszających się do niego panien młodych. Szansę stanięcia przed "obliczem najwyższego" mają tylko te kobiety, które nie posiadają zbyt wyżłobionych dekoltów, zbyt kusych sukienek oraz których plecy i ramiona są zakryte. Panna młoda ma obowiązek na kilka dni przed planowaną uroczystością zgłosić się do plebana w sukni ślubnej, a ten dokona oceny czy strój ten jest odpowiedni. O sprawdzaniu obecności bielizny gazeta nic nie podaje, stąd też nie wiadomo czy proboszczowie preferują bardziej zakryte suknie bez bielizny czy też z bielizną.
Gazeta równiez podaje że wiele młodych par po usłyszeniu takich wymagań co do stroju zmienia parafię ślubu. Ponieważ kler różne rzeczy wydziwia na Podkarpaciu może warto tutaj zareklamować śluby humanistyczne, które przecież w ogólnej ceremonii niekoniecznie muszą się aż tak bardzo różnić od kościelnych.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 30 (przedawniony)
17-07-2008PablossPytanie
Sorki, że tworzę nowy głupi wątek ale mam takie pytanie. Czy prawdą może być iż działalność w ramach PSR, a nawet udział w antyklerykalnych spotkaniach, rozmowach itd.. w sytuacji gdy jest się stroną atakującą kościół może być jednym z elementów umożliwiających osobom trzecim staranie się o ekskomunikę takiej osoby? Z tego bowiem co się dowiedziałem od znajomych odwiedzających nasz portal (mam na myśli oczywiście Racjonalistę) - serwis ten z uwagi na swój charakter, a PSR poprzez swoją ateistyczną działalność może być niejako dowodem dla koscioła na ruszenie procedury wyrzucenia z kościoła osób, które uda się tu zidentyfikować. Czy coś takiego w ogóle jest możliwe? Pozdrawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
14-07-2008AtlantisŚmiać się? A może płakać?
Dzisiejsza perełka z Onetu:
wiadomosci(*)oardem,wydarzenie_lokalne.html

Przeczytałem, sprawa mnie zaintrygowała. Nie da się ukryć, że z roku na rok reklamy pojawiające się na naszych ulicach stają się coraz bardziej odważne - dzisiaj już raczej nie dziwią ludzi billboardy, które wywołałyby obyczajowy szok na początku lat dziewięćdziesiątych. Dlatego lekko się zdziwiłem - co takiego jest na tym plakacie, że w mieście obrońcy moralności rozpętali tak zorganizowaną krucjatę?
Od czego człowiek ma Google - pół minuty i znalazłem inny artykuł mówiący o tej sytuacji, w którym pojawiło się zdjęcie owego parkingu.

www.dz.com.pl/?tekst,2573,powieksz

Co widzimy na tym jakże szokującym plakacie? Jedynie atrakcyjną panią o dość powszechnym typie urody, z damskim kapeluszem na głowie, zalotnie spoglądającą w stronę obiektywu. Czy jest naga? trudno powiedzieć, bo kadr kończy się na nagich ramionach, równie dobrze mogła mieć na sobie w chwili robienie zdjęcia np. sukienkę bez ramiączek. Z całą pewnością można natomiast powiedzieć jedno - obrońcy moralności mają naprawdę bujną wyobraźnię.

O co tyle hałasu? Cała sprawa zaczęła mnie naprawdę bardzo zastanawiać i jedynym logicznym wyjaśnieniem wydaje mi się... Zazdrość - choćby podświadoma.
Wyobraźmy sobie człowieka, który został wychowany w przekonaniu, że jedynym celem w jakim uprawia się seks jest prokreacja. Jedyne dopuszczalne metody zapobiegania ciąży, na jakie pozwala jego "guru"..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 390 (przedawniony)
13-07-2008BrutusKto udowodni, że nie ma Boga ????
Czekam na argumenty, które pozwolą mi uwierzyć w to, że wiara, którą wyznaje ponad 50% ludzi na świecie od 2000 lat jest mitem. Udowodnijcie mi, że nie ma Boga i że Ci wszyscy którzy w niego wierzą w jakiś sposób sobie to wszystko uroili i tak to sie powtarza w kółko Macieju.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 57 (przedawniony)
08-07-2008PablossŻyciński płacze po nocach
Witam wszystkich. W sumie nie chciałem rozwijac nowego wątku, gdyż mamy na portalu masę innych ciekawszych ale muszę powiedzieć, że cieszę się z faktu, że Życiński jest wkurzony na maxa. Powodem jest oczywiście odważna decyzja tej 14-latki o usunięciu niechcianej ciąży. Nie wnikam w to czy to jej wina czy też nie. Zwyciężyło prawo, które dopuszcza odpowiednie rozwiązanie tej skomplikowanej sytuacji tj. kiedy dziecko nie jest gotowe mieć dziecko. Co prawda jak gada facet ze zbyt dużą piuską (a propos - albo ten facet ma za małą głowę albo piuskę uszyli mu za dużą ale wygląda w tym nakryciu koszmarnie) wygrała cywilizacja śmierci ale moim zdaniem wygrał zdrowy rozsądek. Nie sztuką jest bowiem płodzić dzieciaki - sztuką jest ich wychować na porządnych ludzi, zwłaszcza gdy samemu jest się dzieckiem i nie ma się zabezpieczonej przyszłości, która gwarantowałaby obojgu tj. matce i dziecku w miarę stabilną przyszłość. Ten dzień jest bardzo ważny, bowiem pokazał, że pomimo ogromnej nagonki na tę dziewczynę podjęła taką a nie inną decyzję, którą zresztą gwarantowało jej prawo uchwalone we współpracy z kościołem.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 40 (przedawniony)
07-07-2008diogenesKiedy umysł śpi budzą się Kaczyńscy
Link bez komentarza. Ku przestrodze:

fakty.inte(*)zebuje-reewangelizacji,1138016
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
04-07-2008jimmy_88gnoPolityka G.Napieralskiego
Więcej manewrów, czy więcej odwagi? Jedyna szansa w jego osobie czy początek lawiny pozytywów poprzez liczne wsparcie? Postawienie sprawy z religijnym symbolem odpowiednie, czy nie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 39 (przedawniony)
04-07-2008darloveO Bogu... znów, ale trochę inaczej.
Mam pytanie: Co musiałoby się wydarzyć, podług Was, abyście się przekonali do tego, że Bóg osobowy istnieje i zaczeli żyć bogobojnie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
04-07-2008jimmy_88gnoHedonizm narzędziem chrześcijaństwa do łapania owiec w swe sieci.
Przyjemność to wartość. Lecz propagowanie kłamstw czy zniewalanie umysłowe bądź cielesne to już nie wartości. Ważne poza tym, jak z tą przyjemnością się obchodzimy. Tendencje libertyńskie są wolnościowe, pozytywne. W dziwny sposób libertyni dali sobie wmówić, że są winni rozpuście. Człowiek wierzący dokonuje hucpy, lecz człowiek świadomy tego nie czyni. Inaczej obchodzi się on z tymi samymi instrumentami, dzięki czemu doskonali świat. "Czym innym jest świat dla..."
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)