Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
05-02-2013Marek okmarek OkrągłySpotkania z Rzecznikiem Praw Obywatelskich ciąg dalszy
28 listopada 2013 roku byłem na spotkaniu z panią Rzecznik Praw Obywatelskich w Białymstoku. Zadałem m.in. następujące pytanie (może nie być w 100% dokładnie to samo):

"Jest tu władza wykonawcza i ustawodawcza i jest Pani Rzecznik. Padło wiele pięknych słów o wielokulturowości, wielonarodowości i wieloreligijności. I jaka jest podstawa prawna w mieście dwóch kalendarzy, gdzie są ludzie mówiący "Salaam" znaku obok godła?"

Oczywiście znakiem obok godła nie było logo ZHP
Usłyszałem odpowiedź o nieostrości Konstytucji RP itd., na koniec spotkania usłyszałem, że dostanę to na piśmie. Otrzymałem zupełnie inną odpowiedź, powołującą się na wyrok sądu w sprawie kilku posłów.

Napisałem w międzyczasie, bo długo to trwało zanim dostałem odpowiedź, prośbę o udostępnienie taśmy, gdyż na własne oczy widziałem, jak pani RPO była nagrywana w czasie swojego monologu pouczającego innych (podkreślam innych) o tolerancji i akceptacji dla odmienności i rozwijaniu tychże.



Nagranie jednak znikło

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 44 (przedawniony)
04-02-2013Marek MatejewskiKatolicki "dżihad"
Nie wiem czy dobrze mnie zindoktrynowali... Jednak jeśli mnie pamięć nie myli, to obstawiłbym, że gniew jest jednym z grzechów głównych... No chyba, że chodzi o święty gniew!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
30-01-2013mrSpockmagik na stadionie
Jeśli komuś wydaje się, że w 21 wieku ludzie przestają wierzyć w różnego rodzaju gusła, czary i cuda, to srodze się zawiedzie. Do polski przybywa ksiądz z Ugandy Ojciec John Bashobora obdarzony jak wierzący twierdzą wieloma charyzmatami. Mówiąc wprost do naszego kraju przyjedzie znany magik pokroju Dynamo czy David Copperfield. Show ma się odbyć na stadionie narodowym, ponoć bilety są już wykupione, tak więc biznes się kręci.
Oj, się będzie działo... warszawa.g(*)nie_Narodowym.html#BoxSlotIIMT
I już nawet widzę te komentarze w stacjach telewizyjnych bez cienia sceptycyzmu, jak pan Kraśko opowiada o "cudach" ojca Johna Bashobora, jakby były naukowo potwierdzone. I dziwić się, że Dawkins nie chce przyjechać do Polski.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
29-01-2013HodżaPiękność na okładce
   Czasem może się zdarzyć, że spotkasz nieznaną osobę, ogarniesz spojrzeniem jej twarz i w oczach dostrzeżesz jakąś iskrę, jakąś głębię, która - choć w pierwszej chwili pozostawia jedynie ulotne na pozór wrażenie, sprawi, że po chwili przeniknie cię jakiś dreszcz, i ponownie poszukasz tego spojrzenia, i zatęsknisz za widokiem tych oczu. Coś, co z początku było tylko przelotną fascynacją, przeradza się w głębokie zaangażowanie, banalna ciekawość rozpala jakieś nie przeczuwane pokłady w najgłębszych zakamarkach duszy i zaczynasz rozumieć, że już nie uciekniesz, żeś już jest we władaniu wszechmocnej Miłości, żeś uległ temu Największemu Prawu i już musisz pójść za Nią, aż do spełnienia w ofiarnym umiłowaniu i poddaniu się słodkiemu jarzmu Tego, który jest Drogą, Prawdą i Życiem.

   Przedstawiam Państwu osobistego sekretarza Benedykta XVI, a od niedawna także prefekta Domu Papieskiego, arcybiskupa Georga Gaensweina, gwiazdę z okładki "Vanity Fair":



Prawdziwe piękno wypływa z bogatego wnętrza
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 25 (przedawniony)
25-01-2013HodżaPapież całuje Koran
   Przyznam, że ten "news" jest mocno zleżały; na swoje usprawiedliwienie mam tylko to, że już od dłuższego czasu nie śledzę krętych dróg, którymi podążają Pasterze wiodący swój lud ku niebiańskim pastwiskom. Jednakowoż informacja o tym, że 14 maja 1999 roku papież Jan Paweł II ucałował świętą księgę muzułmanów (co zostało potwierdzone przez wiarygodnego świadka) utwierdziło mnie w przeświadczeniu, że Kościół Rzymski ma o wiele więcej wspólnego z wiarą Mahometa, niż to się może na pozór wydawać komuś, kto swoją wiedzę na ten temat czerpie tylko z oficjalnych dokumentów tej organizacji i z pewnością dużo więcej, niż to sobie wyobrażają szeregowi katolicy. Stąd też te publicystyczne porównania o polskim "talibanie" tudzież "fundamentalizmie katolickim", jakkolwiek niosą ze sobą typowo retoryczną przesadę, nie są całkiem oderwane od rzeczywistości.



   W imię wiary możliwe są wobec tego chyba wszystkie, nawet najbardziej nieprawdopodobne konfiguracje międzywyznaniowe - ci, którzy raz mordują się bez wytchnienia w imię absurdalnych i znikomych różnic dogmatycznych, wtedy, kiedy poczują zagrożenie ze strony trzeźwego rozumu, równie sprawnie potrafią sformować zgodny szyk wobec wspólnego racjonalnego zagrożenia - gdyż nic nie jest im bardziej wstrętne niż światło, które zabija zarazki religijnych rojeń.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 70 (przedawniony)
24-01-2013Jan WerbińskiBył u mnie ksiądz po kolędzie
Ksiądz był u nas po kolędzie. Rozmowa toczyła się gładko i przyjemnie dopóki nie stwierdził że nie widać mnie w kościele...

Odpowiedziałem uprzejmie i zgodnie z prawdą, że znudziło mi się chodzenie do kościoła, chodziłem jak byłem mały, jest tam nudno i nieciekawie, nie mam żadnego powodu aby tam chodzić więc nie chodzę. Poza tym moralność opisana w Biblii opisująca boga, który każe zabijać całe miasta włącznie z kobietami i niemowlętami jest mi obca i uwazam ją za wysoce niemoralną i nieludzką. Większość wierzących nie czyta Biblii i dlatego nie wie o absurdach i bestialstwach, jakie tam występują. Ja idąc za zachętą idącą od księży przeczytałem wystarczająco dużo, żeby znaleźć mnóstwo absurdów i nieścisłości. To nie moja wina, że ta książka sama się kompromituje. Uważam też za nieprzyzwoite i bezpodstawne wtrącanie się Kościoła w in vitro lub aborcję.

Ksiądz się trochę zdenerwował i próbował bronić Biblii, ale po tym jak mu przypomniałem co Lot robił z córkami i kilka innych pikantnych lub krwawych szczegółów stwierdził, że w odróżnieniu od wyznań protestanckich w katolicyźmie Biblia nie jest najwyższą wartością i autorytetem. Otóż jest nim Kościół.

Ucieszyłem się, że ksiądz się ze mną z grubsza zgodził co do opinii o Piśmie Świętym. Niestety musiałem sprostować jego wiedze na temat autorytetu Kościoła. Powiedziałem, że w Kościele (organizacji) najwyższą władzę i autorytet ma papież. Jest on z definicji rzekomo nieomylny i jeżeli jakiś ksiądz ma inne zdanie na temat wiary,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
21-01-2013MathematicianPastafarianie a obraza 'uczuć religijnych'
Wpadłem ostatnio na przewrotny pomysł.

Pastafarianie powinni domagać się zakazania sprzedaży spaghetti
powołując się na to, że kupczenie 'bożym ciałem' jest
obrazą uczuć religijnych. Być może wpłynie to ustawodawcę,
który zobaczy absurdalność tego przepisu.

Mam tylko wątpliwość, czy sądy nie zakażą produkcji makaronu w ogóle.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 37 (przedawniony)
20-01-2013MałyskaKs. proboszcz i przesolona zupa
Pomysłowość księży Kościoła Katolickiego nie zna granic. Swoimi pomysłami podzielił się również włoski ks. Piero Corsi, proboszcz niewielkiego San Terenzo z Ligurii, regionu położonego na północnym-wschodzie Włoch. W świątecznym liście skierowanym do swoich parafian podjął temat przemocy wobec kobiet. Dla proboszcza wszystko jest jasne. Winę za przemoc wobec kobiet ponoszą...kobiety! To kobieta jest winna tego, że mężczyzna podnosi na nią rękę. Powodów jest wiele. Nieposprzątane mieszkanie czy niewłaściwa opieka nad dziećmi. Podawanie zimnych posiłków, jedzenie z fast foodu , niedoprane ubrania - to zaniedbania, którymi mogą prowokować mężczyzn. To nie wszystko. Zdaniem duchownego kobiety również same proszą się o gwałt, bo prowokują ubiorem i zachowaniem.
Ciekawy jestem czy ten proboszcz w podobny sposób "dyscyplinuje" swoją gospodynię za przesoloną zupę?
W Polsce krzyk podnieśli biskupi po podpisaniu Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet oraz przemocy domowej. Już nie In vitro, nie aborcja jest tematem głównym. "Dzisiaj jest wyraźny atak na tradycyjny model rodziny, złożonej z jednego mężczyzny i z jednej kobiety, rodziny wielodzietnej - stwierdził abp Józef Michalik na Pasterce w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu. I skrytykował konwencję o zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, którą Polska podpisała kilka dni przed świętami". Skąd ten strach przed kobietami, przed ich wolnością i niezależnością? Dlaczego takie bzdury..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
20-01-2013zohenMatce Bożej w Jarosławiu spadła korona. Przeor: to znak...
Z cyklu "zrób to sam".

wyborcza.p(*)spadla_korona__Przeor__to.html

<Cud nr 1>
Dominikanie z Jarosławia pomyśleli kilka dni przed cudownym sygnałem otrzymanym od Zawsze Dziewicy, że wymiana koron mosiężnych na złote bardzo by się Mateczce Dziewicy podobała, ale nie w charakterze ozdób, tylko jako "wynagrodzenie za wszystkie grzechy i zło" - mówił o. Stępień portalowi Dominikanie.pl.
Po kilku dniach wytężonego myślenia (i oczywiście gorących modlitw) nasi dominikańscy majsterkowicze odnotowali sukces - widoczny znak skuteczności ich modlitw i wyraz akceptacji racjonalizatorskiego pomysłu ze strony Najświętszej Panienki - mosiężne korony spadły z świętych głów na ziemię.
Dominikanie przetłumaczyli boski znak na "nasze" i odtąd wierni tłumnie i hojnie spieszą ze złotymi darami serca do sanktuarium.

<Cud nr 2> W związku z podejrzeniem podstępnego wyłudzenia korzyści materialnych prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie domniemanego cudu w Jarosławiu.

Hehehehe - cudu nr 2 nie było, takie cuda się nie zdarzają!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 64 (przedawniony)
15-01-2013doppelgangerTako rzecze Pieronkustra


A co rzecze, zapytacie? M.in. to:
Cytat:
[...]Bp. Pieronek narzeka [...], że Kościół jest w Polsce celem nieustających ataków. "Przeglądam internet i widzę, że Kościół jest zewsząd atakowany. To samo jest w prasie. W ostatnim roku na świecie zginęło więcej chrześcijan niż za czasów Nerona. To co, mam milczeć i mówić, że jest cacy? (...) Wystarczy zobaczyć jakąkolwiek wiadomość o Kościele i poczytać wpisy internautów, którzy gromadzą się jak kruki nad trumną" - zauważa.

Oj, przeszkadza ten internet, przeszkadza! Gdzież te wspaniałe czasy gdy kościół trzymał pieczę nad wszelaką wiedzą i informacją. Teraz to już nawet kołem łamać nie można, a ofiary pedofilii nie chcą już dłużej siedzieć cicho... I jak tu teraz z tym wszystkim żyć? Jak utrzymać dalej ludzi w ciemnocie?

Kiedy do włodarzy Krk dotrze, że to oni są teraz zacofani, śmieszni i groteskowi?

Dostało się też ateistom:

Cytat:
Bp Tadeusz Pieronek w wywiadzie dla "Newsweeka" w ostrych słowach wypowiada się też o ateistach. "Rządzili w Polsce przez dziesiątki lat. Mieli wszystko i co zrobili? Doprowadzili kraj do ruiny, całą Europę - niech teraz siedzą cicho" - podsumowuje.

Jeśli socjaliści pozostawili po sobie spaloną ziemię, to jak nazwać wszechobecną nędzę i analfabetyzm z okresu przedwojennego? Myślałem również, że to przenajświętsza organizacja bp. Pieronka (wraz ze szlachtą i magnaterią) doprowadziła ten kraj do równi pochyłej, dla którego komunizm był..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)