Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
21-02-2014Olek MularskiTeraz to nie tylko molestują, ale również biją...
W kościele w Piotrowie, niedaleko Szamotuł (woj. Wielkopolskie) doszło do nietypowego zdarzenia- dziesięcioletni chłopiec został uderzony przez księdza w twarz za to, że upuściło na ziemię hostię podczas sakramentu eucharystii. Sprawa została zgłoszona na policję, ale funkcjonariusze nie wszczęli śledztwa, gdyż dziecko nie miało na twarzy widocznych obrażeń.
Więcej tutaj: wiadomosci(*)_uderzyl_dziecko_w_twarz_.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
18-02-2014pielgrzymBiskup, nuncjusz Apostolski w Watykanie
Dochodzą słuchy, że wszystkie oskarżenia wobec biskupa okazują się podstawne, a stolica apostolska już przygotowuje srogą karę - 100 zdrowasiek.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
18-02-2014Mariusz AgnosiewiczPolscy księża nie chcą celibatu
Wydziały Teologiczne to nie tylko poszukiwanie diabłów na główce od szpilki, ale i badania niewygodne dla hierarchii:
Katarzyna Duda:
Prof. Józef Baniak - uczony z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu - przeprowadził kilkuletnie badania pod hasłem "Kryzys tożsamości kapłańskiej". W badaniu zapytano księży: "Czy gdyby miał ksiądz możliwość wyboru, to wybrałby życie księdza żonatego czy w celibacie?" 47 proc. odpowiedziało, że wolałoby mieć żonę i rodzinę, 28 proc. wybrałoby samotność w celibacie, pozostali odpowiedzieli "nie wiem", bądź nie udzielili odpowiedzi. Zadano ponadto pytanie: "Czy obecna forma celibatu (tzn. celibat przymusowy, a nie dobrowolny) jest zdaniem księdza właściwa?". 42proc. odpowiedziało, że niewłaściwa, 35 proc., że właściwa, reszta wstrzymała się bądź nie miała zdania. Prof. Józef Baniak przeprowadził ostatnio kolejne badania, z których wynika, że około 60 proc. księży w skali przeprowadzonego projektu, jest w związkach z kobietami, a od 12 do 15 proc. ma z tych związków dzieci.



Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
17-02-2014romaroKonflikt w Wierzbicy
Przewertowałem internet, by się dowiedzieć czym w istocie zmarły Ks. Wujcik się wsławił. Pominę sprawę obrazu. Zainteresowało mnie to, że dostał wyrok za nauczanie religii w czasach PRLu. Przecież za to akurat ówczesne władze nie karały.

Było to w latach 60-tych XX w, a dotyczyło parafii Wierzbica k. Radomia.Dwóch księży pożarło się między sobą tak, że musiała interweniować kuria. Do parafii przyjechał Biskup Gołębiowski który posłał jednego z Księży do innej parafii.

Cytat:
28 lutego 1962 r. ks. Kos wrócił jednak samowolnie do Wierzbicy, zachęcony przez niektórych swoich dawnych parafian. W dniu 2 marca jego zwolennicy brutalnie wyciągnęli ks. Bojarczaka z konfesjonału i wywieźli do Sandomierza. W krótkim czasie przez parafię przewinęło się dwóch kolejnych proboszczów, ale opór miejscowej ludności uniemożliwił im objęcie parafii. Duża grupa parafian żądała mianowania proboszczem ks. Kosa, w tej sprawie jeździły delegacje do kurii.


Zwolennicy ks. Kosa zorganizowali 40 samochodów i 4 autokary. Biskup Gołębiowski, który ich przyjmował, powiedział, że nie może tego księdza mianować proboszczem. Wówczas porwali bp. Gołębiowskiego. Planowali poddać go głodówce, dopóki nie podpisze tej nominacji. Kurialiści zorientowali się, że ksiądz biskup został porwany, i zgłosili to na milicję. Dzięki interwencji milicji biskup został uwolniony.
I teraz najciekawsze
Biskup przysyłał kapłanów, z nadzieją na przejęcie parafii w prawowite ręce, ale nie było możliwości, aby ksiądz przysłany..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 11 (przedawniony)
17-02-2014klawikmsza w radiowej jedynce
Uważacie, że to normalne, żeby co niedzielę rano w publicznym radio transmitować
mszę ? przecież jest katolicka stacja o większym nawet zasięgu niż jedynka.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 41 (przedawniony)
15-02-2014romaroSkoczkowie wymodlili sukces
Komorowski mawiał, że polski lotnik to jest taki, że jak trzeba będzie, to nawet poleci na drzwiach od stodoły. A mnie to się wydaje, że prezydent miał na myśli drzwi kościelne. Kamil Stoch pokazał, że nawet nie muszą to być całe drzwi, wystarczą dwie deski.
A oto nasi skoczkowie i ich trenerzy. Dwóch z nich (na zdjęciu w strojach olimpijskich) to również członkowie naszej olimpijskiej ekipy.


Kamilu czekamy na drugi złoty medal.

gosc.pl/doc/1879402.Skoczkowie-wymodlili-sukces
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 28 (przedawniony)
13-02-2014Hannibal81Aktorka z "Klanu" poddała się egzorcyzmom
Zupełnie przypadkiem natknąłem się na wywiad Patrycji Hurlak (tytuł jak wyżej) przy akompaniamencie księdza.
Zastanawiam się jak to możliwe, że w XXI wieku telewizja publiczna traktuje te rewelacje w sposób zupełnie serio?
Ciekaw też jestem czy istnieje jeszcze w takim przypadku jakaś płaszczyzna porozumienia między niewierzącym a katolikiem?
link
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
11-02-2014MortimerPapież mówi jak do słupów
Apel o styl apostolski do polskich biskupów

Kilku polskich biskupów pojechało sobie na wycieczkę do Watykanu, by odwiedzić papieża. Byli to: metropolita gdański Sławoj Leszek Głódź, jego poprzednik abp Tadeusz Gocłowski, biskup toruński Andrzej Suski, metropolita szczecińsko-kamieński arcybiskup Andrzej Dzięga, biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak, biskup elbląski Jan Styrna, biskup Ełku Jerzy Mazur.

Franciszek przemawiał do nich żarliwie, by żyli jak przeciętna uboga rodzina. By nie opływali w luksusach, jeździli mercedesami etc.

Już widzę szydercze uśmieszki duchownych, kiedy słyszą słowa papieża.

Jak sądzicie, czy polskie duchowieństwo w przyszłości zmieni nastawienie do luksusowego życia?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 54 (przedawniony)
11-02-2014grzmotAteiści są "prymitywni, brutalni, mniej moralni..."
"Ateiści, jak to pokazują badania, są mniej moralni, mniej duchowi, bardziej zdolni do rzeczy złych i najgorszych, bardziej prymitywni, brutalni. Oni najbardziej poniżają godność człowieka." Czyli Oko znowu w akcji.

Podobno szykuje się pozew zbiorowy klik, dostępny też filmik na Youtube.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 17 (przedawniony)
07-02-2014romaroZ Wawela na Allegro
- 62 tyś. - tyle przedmiotów jest każdego dnia wystawianych do sprzedaży w serwisie eBay w kategorii "relikwie".
- 18 zł kosztuje jeden mililitr wody ze źródła w Lourdes.
- 600 dolarów - pukiel włosów świętego Franciszka z Asyżu.
- 85 złotych - Medalik z kawałkiem sutanny papieża Jana XXIII, tyle kosztuje ta relikwia drugiego stopnia..

25 marca 1993 roku, na niespełna miesiąc przed uroczystą beatyfikacją Faustyny Kowalskiej, zakonnice ze zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach otworzyły trumnę swojej zmarłej 57 lat wcześniej patronki. Wyznaczona na kustosza relikwii siostra Ignacja przyznaje, że od momentu kanonizacji Faustyny wysłała już ponad 4 tys. 5-milimetrowych fragmentów jej kości do niemal 100 państw na świecie, zużywając tym samym ponad jedną czwartą zawartości.

Ile kościół zarobi na JPII?
Na 200 tys. kawałków została podzielona sutanna Jana Pawła II. Pochodząca z niej pojedyncza nitka jest już traktowana jako relikwia. Nie wiadomo dokładnie ile litrów krwi utoczono z JPII. W zasadzie jest to nieistotne. Dziwisz jest w posiadaniu również papieskich włosów (łącznie z łonowymi?)i zębów. Lewą dolną trójkę podarował parafii z Legionowa.
Katolicka Agencja Informacyjna podawała, że krople krwi przyjęło około 100 kościołów i kaplic (niektóre, m.in. w Wadowicach, Tarnowie i Radomiu więcej niż jedną). Papieska krew popłynęła już do Stanów Zjednoczonych, Austrii, Włoszech, Francji, Meksyku, Kanady, Niemiec.
Monopolistyczna pozycja otwiera przed krakowskim metropolitą..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)