 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 73 (przedawniony) | | 12-02-2011 | krzynio | Portal wiara.pl |
Witam wszystkich,
Mam takie pytanie czy spotkaliście się z tym portalem i jakie są wasze doświadczenia z dyskusji na nim. Zakładałem tam konto już chyba 6 razy i za każdym razem po kilku napisanych postach moje konto jest usuwane bez żadnego podania przyczyn i wyjaśnień. Nie zamieszczam tam obrażliwych tekstów i nikogo nie obrażam a po prostu pytam o niewygodne dla katolików sprawy. Zawsze jest tak samo i niby zaczyna się jakaś dyskusja oczywiście negująca wszystko co napiszę niewygodnego dla nich a potem zaczynają się już obrażliwe posty. Schemat jest zawsze ten sam - naczytał się Zeitgeist, pryszczata młodzież, to kłamstwa ateistów i lewaków itd...
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 12-02-2011 | Krzysztof Jóźwiak | Milion ludzi w Polsce chce wystąpić z Kościoła |
Tak wynika z 'tajnego' badania Palikota: www.tvn24.(*)ia-bez-kosciola,wiadomosc.htmlApostazja jest skomplikowaną i żmudną procedurą (zwłaszcza po ostatnich zmianach) - czy warto Waszym zdaniem się tego podjąć teraz kiedy nie mamy pewności, że uwzględnione to zostanie w jakichkolwiek statystykach i realnie wpłynie na 'odczarowanie' wizerunku Polski jako katolickiej wyspy w centrum Europy ? Oczywiście liczy się też własna satysfakcja ale przyznacie, że jest to na dzień dzisiejszy złożona operacja... PS> Portal wystap.pl/ opisuje jak REALNIE występować aby było to odnotowane ale to jeszcze więcej 'zachodu' się zdaje... PS2> Może doczekamy się kiedyś, że będzie można zrobić to przez internet albo - jeszcze lepiej - musieć potwierdzić swoją przynależność po ukończeniu 18 roku życia ? Taaa... Na pewno ...  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 09-02-2011 | Koraszewski | Ksiądz z koktajlem Mołotowa |
Państwo pozwie Kościół, a ściślej Muzeum Narodowe w Warszawie pozwie Bazylikę Mariacką w Gdańsku. Chodzi o zwrot 18 średniowiecznych dzieł sztuki - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej" - a relacjonuje to dzisiejsza "Gazeta Wyborcza". Najciekawsze zdanie pojawia się kawałek dalej: "Jak trzeba będzie, użyjemy koktajlów Mołotowa, a zabytków nie oddamy - komentuje oburzony proboszcz bazyliki ks. infułat Stanisław Bogdanowicz". Zawsze wiedziałem, że musi być jakiś chrześcijański wymiar w tych koktajlach. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 07-02-2011 | Vico | NPR - Metoda sutenerów |
Czy jesteście w stanie podać z jakiego konkretnie dzieła św. Augustyna pochodzi to określenie?
Czy są jakieś ciekawe opracowania (polskie/zagraniczne) o stosunku innych autorytetów KK do metod naturalnego planowania rodziny?
Pozdrawiam | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 06-02-2011 | Madman | Publiczne szkoły katolickie |
Była dyskusja tutaj: Obowiązkowa nauka religii w szkołach publicznych.I tutaj: Publiczne liceum w Rybniku utajniło statut?Chodziło o szkoły katolickie, które posiadają status placówek publicznych, a więc są finansowane przez państwo, a jednocześnie publiczne nie są, bo są szkołami tylko dla katolików. Dziś, po kilku miesiącach, otrzymałem odpowiedź z Ministerstwa Edukacji Narodowej:  Zacytuję podsumowanie: [cytat]...Dyrektor szkoły ponadgimnazjalnej, nie później niż do końca lutego każdego roku, podaje kandydatom do wiadomości kryteria rekrutacyjne zgodne ze statutem szkoły, w których poza wspomnianymi w rozporządzeniu kryteriami, może wskazać inne kryteria pod warunkiem, że są one zgodne ze statutem szkoły. Mając na uwadze powyższe i fakt, iż wybór szkoły należy do ucznia i jego rodziców lub prawnych opiekunów, szkoła może jako jedno z kryteriów rekrutacyjnych wskazać kryterium akceptujące jej charakter katolicki, pod warunkiem, że statut zawiera tego typu zapisy. To założenie nie jest sprzeczne.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 04-02-2011 | Szpadel | Powiat transferuje pieniądze do parafii w świetle prawa? |
Mieszkam w niedużym mieście, a wiadomo, że w takich dziurach czarni panoszą się na całego. Ostatnio zbulwersowała mnie wiadomość o uchwale Rady Powiatu, która zakupiła figury za drobne 30 tys. PLN, a potem je przekazała w wieczyste użytkowanie parafii. W uchwale jest to podpięte pod "Kultura i ochrona dziedzictwa narodowego - Rozdz. 92195 Pozostała działalność - § 4300 Zakup usług pozostałych". Czy jest to w pełni zgodne z prawem?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 03-02-2011 | Pan Abrahadabra | Czy Karol Wojtyła vel JP2 posiadał polskie obywatelstwo? |
W związku z nadchodzącą nieuchronnie chwilą beatyfikowania, przez hierarchów katolickich, Szanownego Pana Karola Wojtyły, pozwolę sobie zadać pytanie: czy Karol Wojtyła vel JP2 ów były, absolutny i teokratyczny, watykański monarcha posiadał obywatelstwo polskie?
Bardzo pomógłby, przetłumaczony na język polski, tekst traktatów laterańskich.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 03-02-2011 | Adam P | Absurd cudów katolickich |
Dla mnie osobiście absurdalne jest to że katolicy bezgranicznie i bezkrytycznie wierzą w cuda jakie ponoć przydarzały się świętym. NP. wierzą w znikające kolce u róży w którą rzucił się św. Franciszek, a wyśmiewają się z islamskich krzewów które ponoć wyginają się w wersety koranu. Wierzą że ojciec Pio mógł żyć przez 20 dni bez jedzenia i picia, a odrzucają buddyjskich mnichów którzy ponoć potrafią miesiąc nic nie jeść. To idiotyzm cuda owszem według katolików istnieją ale tylko u nas. Phi to wszystko jest moim zdaniem czyste naciąganie. Można wymienić tysiące domniemanych cudów ale żadnego nie da się potwierdzić to jest mydlenie ludziom oczy i oszukiwanie ich. A katolicyzm pokazuje w ten sposób swoją hipokryzję. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 02-02-2011 | stilgar | Spam lubelski |
Ostatnio w skrzynce znalazłem coś takiego:  Myślę, że fragment o klinice dobrze oddaje naturę wizji tej pani.  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 39 (przedawniony) | | 01-02-2011 | Koraszewski | Za wiedzą i zgodą przyszłego świętego |
Wiadomość podaję za Associated Press, która ( www.cbsnew(*)/01/18/world/main7257626.shtml) informuje, że w Dublinie ujawniono przesłany w roku 1997 list z Watykanu ostrzegający biskupów Kościoła katolickiego w tym kraju przed informowaniem policji o podejrzanych przypadkach seksualnego wykorzystywania dzieci przez księży. Watykan krytykował inicjatywę Episkopatu irlandzkiego, z 1996 roku, nakazującą księżom aby pomagać policji w tych sprawach. List podpisał arcybiskup Luciano Storero, nuncjusza Jana Pawła II do Irlandii. Arcybiskup stwierdza w nim, że nowa polityka irlandzkiego episkopatu "wzbudza poważne zastrzeżenia zarówno natury moralnej jak i kanonicznej". Należy się domyślać, że w związku ze zbliżającą się beatyfikacją, informacja o tym liście będzie w polskich mediach raczej skromna.  | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |