Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
26-03-2006kaczmareckSzczuka zaszczuta
jeśli jesteś oburzony/oburzona, postawą KRRiT w sprawie rzekomego, publicznego wyszydzania kalekiej działaczki radia maryja przez Kazimierę Szczukę, możesz dać temu wyraz dopisując się do listy popierającej list protestacyjny w tej sprawie : www.dostepne.info/szczuka/
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
25-03-2006Haribunowe wybory w 2 tygodnie?
Pytanie do obecnych tutaj prawników - czy to możliwe?
rząd podaje się do dymisji
prawo nakazuje trzy kroki:
[pałeczka w ręku Prezydenta - ma 14 dni, a potem jego premier kolejne 14 dni. A potem Sejm 14 dni i znowu Prezydent 14+14 dni.]
Czy może być tak, że Prezydent jednym oświadczeniem zrzeka się swojego pierwszego kroku w tym procesie, a potem trzeciego? O tak:
Dymisja rządu
Prezydent następnego dnia rezygnuje ze swojego kroku
Sejm w 14 dni nie powoluje premiera
Prezydent rezygnuje z trzeciego kroku
I rozpisuje nowe wybory.
W ten sposób do połowy kwietnia Sejm padnie i na długi weekend wybory.
Czy Prezydent może zrzec się swoich kroków jesli nie widzi lepszych kandydatów niż zdymisjonowany Marcinkiewicz?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
23-03-2006zimaWewnętrzna ocena
Witam!
W wielu sporach, na przykład między wierzącymi a niewierzącymi, czy wyznawcami różnych religii albo odmian tej samej religii, pojawia się argument:
Wy nas nie możecie oceniać, bo brak wam, względnie macie inną, wiarę.
I stąd nie można już, gdy się ten argument przyjmie, mówić, że katolicy są niekatoliccy. Że postepowanie jest pełne hipokryzji. Nie można się wtrącać w 'wewnętrzne sprawy' bez względu jak bardzo absurdalne by były, ani tym bardziej ich rozliczać!
Kto zatem ocenia siłę i prawdziwość kościoła w Polsce. Ano on sam, a dokładniej kler. I w rozmowie z polskim katolikiem daje się wyczuć mniej czy bardziej wprost, jak mocno uważa on, że kościół jest instytucją poprawnie działającą, a wszelkie argumenty przeciw niemu świadczą o marginalnych, przejściowych trudnościach. Zwracanie uwagi na oczywiste absurdy jest jak walenie grochem o ścianę, bo dobry katolik nie może przecież przyjąć, że argumenty niekatolika są sensowne. Bo przecież niekatolik nie rozumie katolickiej wiary...
Piszę o tym, bo mam odczucie, że czasami przkraczane są granice absurdu (jak ze świątynią opatrzności bożej [jej finansowaniem przez państwo] czy gro poglądów głoszonych na antenie radia maryja [komentowanych później w innych mediach]). Rzecz w tym, że bywają ludzie, którzy według swej własnej wewnętrznej oceny uważają sie za kalafior. Tak, to wariaci. Nieszkodliwi do momentu, gdy za bardzo nie wczuwają się w rolę.
Dużo gorzej jest, gdy jakaś organizacja przejawia rozbieżności miedzy wewnętrzną..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
21-03-2006BalkowskiNowe wybory... i ich uzasadnienie
Za onetem:
Klub PiS złoży w najbliższym czasie wniosek o samorozwiązanie Sejmu, tak aby przyspieszone wybory parlamentarne mogły odbyć się przed pielgrzymką papieża Benedykta XVI do Polski, planowaną na koniec maja
I tutaj pytanie za pięć punktów - jaki jest racjonalny powód (zresztą, chętnie powitam nawet półracjonalny) uzależniania wyniku wyborów od wizyty B16? Powiedzmy że strzelenie sobie pamiątkowej fotki Jarka ściskającego się z Benedyktem za takowy nie uważam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
20-03-2006Nie podamSpowiedź święta
W którym wieku(roku) zastała zatwierdzona przez kościół spowioedź święta przy konfesjonale? Proszę o odpowiedź.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
19-03-2006Andreas RosenbergPoszukuję b. Jezuity
Poszukuję pewnej osoby, jezuity, który w roku 1995 w dramatycznych okolicznościał opuścił zakon w jednym w północnych miast Polski. Inicjały jego imienia i nazwiska to T.G. Wykorzystuję tę stronę, bo pamiętam jego radykalizujące się poglądy, bardzo krytyczne wobec KK. Jako ciekawostka w owym roku udzielał mi i mojej żonie ślubu. lp.pw@lmnsordna
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
08-03-2006Antyklero pedałowaniu w klerze
Ostatnimi czasy dociera do nas coraz więcej informacji odnośnie skłonności homoseksualnych osób duchownych.
Nie podoba mi się to, że niektórzy z nas z góry oceniają kościół, jako zgromadzenie homoseksualistów i osób pozbawionych podstawowych zasad moralnych. Nie to jest definicją kościoła! Pisząc takie brednie dajemy świadectwo o sobie. Kochani, mylą wam się pojęcia. Zagubieni w tej ciemnocie umysłowej i przepełnieni nienawiścią do pojedynczych jednostek( mam na myśli m.in. dyrektora "pseudokatolickiego" radia), wrzucacie wszystko do jednego worka.
Nie wszyscy księża to pedały.
Bardzo aprobuje mnie to, co dzieje się w klerze., dlatego wszystkie osoby, które mają coś mądrego do powiedzenia opartego na faktach, zapraszam do wspólnej konwersacji. Nie interesują mnie ludzie, którzy na moje pytanie: Dlaczego uważasz, że ... jest gejem? Odpowiedzą: "Bo tak", lub też" bo tak mój kolega powiedział". Takim błaznom z góry dziękuję.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
07-03-2006Racjonalista racjonalnyEinstein chwali Kościół
"Albert Einstein w ,,Time'' z 23.XII.1940 r. opisywal sytuacje w nazistowskich Niemczech takimi slowami - ,,tylko Kosciól autentycznie stal na drodze Hitlerowi w jego kampanii na rzecz wyparcia prawdy. Nigdy wczesniej sie Kosciolem nie interesowalem, ale teraz odczuwam wielkie wzruszenie i podziw, poniewaz tylko jeden Kosciól mial odwage i upór by stac po stronie intelektualnej prawdy i duchowej wolnosci. Przez to jestem zmuszony przyznac, ze to czym kiedys pogardzalem dzis wychwalam bez powsciagliwosci''."
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
03-03-2006NIKTAlfonsiarze.
Św.Alfons był założycielem ojców redemptorystów.Czy do np.ojca Rydzyka mogę o nim powiedzieć (tak jak o naśladowcach Benedykta benedyktyni czy franciszkanie )
Alfonsiarz czy alfonsiarze.
Czy ktoś może to sprawdzić?Może kiedyś się tak mówiono o redemptorystach.
P.sCelem tego postu nie jest nikogo obrażenie lecz zaspokojenie czystej ciekawości.
Ja zadawalem to pytanie na innych forach,ale nikt mi sensownie nie odpowiedzial.Czekam na powazna odpowiedz.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
02-03-2006Homar* Pomocy *
Witam.
Nie wiem, czy jest to dopowiednie miejsce, do zamieszczania swych problemów ... Ale skoro ma on coś wspólnego z katolicyzmem, to pomyślałem, że można spróbować.
Mam 17 lat - uważam że jestem na tyle stary, że mogę a nawet powinienem mieć swój światopogląd. Jestem wolnym człwiekiem i nawet konstytucja gwarantuje mi swobodę wyznaniową. Dopiero rok temu zacząłem analizować sprzeczności religii katolickiej (o których już dawno miałem świadomość, ale wmawiałem sobie, że wszystko jest w porządku). Porzuciłem religię, poczułem się naprawdę wolny. Zacząłem myśleć sam o wszystkim - a nie jak wcześniej tylko o tym, o czym nie mówili mi w kościele.
Teraz, gdy myślę o dogmatach wiary katolickiej, na mojej twarzy maluje się uśmiech. Ale mniejsza z tym - wstęp był potrzebny, by jaśniej przedstawić mój problem.
Pewnie inni w moim iwkeu też go mają, chodzi mianowicie ... tak, o rodziców. Raz zadeklarowałęm ojcu, że po prostu nie chcę chodzić do kościoła. Nie chcę być katolkiem, nie chcę czcić świętych obrazów, padać na kolana przed bogiem zamkniętym w pudełku. Zanim podałem logiczne powody mej decyzji, ojciec wybuchł i rzucił się na mnie z pięściami. Dalszy przebieg wydarzeń streszczę, bo jest nieistotny : siostra zemdlała, mama padła z rozpaczy, ojciec dostał zadyszki od ganiania mnie dookoła stołu. Korzystając z okazji zacząłem wykrzykiwać "taki z ciebie katolik !". "Niech no ja ci przy******** ty ***** ty ***** mała ty ***** etc. Kazano mi wypierd***** z domu. No to sobie poszedłem,..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)