 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 26-03-2006 | kaczmareck | Szczuka zaszczuta |
jeśli jesteś oburzony/oburzona, postawą KRRiT w sprawie rzekomego, publicznego wyszydzania kalekiej działaczki radia maryja przez Kazimierę Szczukę, możesz dać temu wyraz dopisując się do listy popierającej list protestacyjny w tej sprawie : www.dostepne.info/szczuka/ | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 25-03-2006 | Haribu | nowe wybory w 2 tygodnie? |
Pytanie do obecnych tutaj prawników - czy to możliwe? rząd podaje się do dymisji prawo nakazuje trzy kroki: [pałeczka w ręku Prezydenta - ma 14 dni, a potem jego premier kolejne 14 dni. A potem Sejm 14 dni i znowu Prezydent 14+14 dni.] Czy może być tak, że Prezydent jednym oświadczeniem zrzeka się swojego pierwszego kroku w tym procesie, a potem trzeciego? O tak: Dymisja rządu Prezydent następnego dnia rezygnuje ze swojego kroku Sejm w 14 dni nie powoluje premiera Prezydent rezygnuje z trzeciego kroku I rozpisuje nowe wybory. W ten sposób do połowy kwietnia Sejm padnie i na długi weekend wybory. Czy Prezydent może zrzec się swoich kroków jesli nie widzi lepszych kandydatów niż zdymisjonowany Marcinkiewicz?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 23-03-2006 | zima | Wewnętrzna ocena |
Witam! W wielu sporach, na przykład między wierzącymi a niewierzącymi, czy wyznawcami różnych religii albo odmian tej samej religii, pojawia się argument: Wy nas nie możecie oceniać, bo brak wam, względnie macie inną, wiarę. I stąd nie można już, gdy się ten argument przyjmie, mówić, że katolicy są niekatoliccy. Że postepowanie jest pełne hipokryzji. Nie można się wtrącać w 'wewnętrzne sprawy' bez względu jak bardzo absurdalne by były, ani tym bardziej ich rozliczać! Kto zatem ocenia siłę i prawdziwość kościoła w Polsce. Ano on sam, a dokładniej kler. I w rozmowie z polskim katolikiem daje się wyczuć mniej czy bardziej wprost, jak mocno uważa on, że kościół jest instytucją poprawnie działającą, a wszelkie argumenty przeciw niemu świadczą o marginalnych, przejściowych trudnościach. Zwracanie uwagi na oczywiste absurdy jest jak walenie grochem o ścianę, bo dobry katolik nie może przecież przyjąć, że argumenty niekatolika są sensowne. Bo przecież niekatolik nie rozumie katolickiej wiary... Piszę o tym, bo mam odczucie, że czasami przkraczane są granice absurdu (jak ze świątynią opatrzności bożej [jej finansowaniem przez państwo] czy gro poglądów głoszonych na antenie radia maryja [komentowanych później w innych mediach]). Rzecz w tym, że bywają ludzie, którzy według swej własnej wewnętrznej oceny uważają sie za kalafior. Tak, to wariaci. Nieszkodliwi do momentu, gdy za bardzo nie wczuwają się w rolę. Dużo gorzej jest, gdy jakaś organizacja przejawia rozbieżności miedzy wewnętrzną.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 21-03-2006 | Balkowski | Nowe wybory... i ich uzasadnienie |
Za onetem: Klub PiS złoży w najbliższym czasie wniosek o samorozwiązanie Sejmu, tak aby przyspieszone wybory parlamentarne mogły odbyć się przed pielgrzymką papieża Benedykta XVI do Polski, planowaną na koniec majaI tutaj pytanie za pięć punktów - jaki jest racjonalny powód (zresztą, chętnie powitam nawet półracjonalny) uzależniania wyniku wyborów od wizyty B16? Powiedzmy że strzelenie sobie pamiątkowej fotki Jarka ściskającego się z Benedyktem za takowy nie uważam  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 20-03-2006 | Nie podam | Spowiedź święta |
W którym wieku(roku) zastała zatwierdzona przez kościół spowioedź święta przy konfesjonale? Proszę o odpowiedź. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 19-03-2006 | Andreas Rosenberg | Poszukuję b. Jezuity |
Poszukuję pewnej osoby, jezuity, który w roku 1995 w dramatycznych okolicznościał opuścił zakon w jednym w północnych miast Polski. Inicjały jego imienia i nazwiska to T.G. Wykorzystuję tę stronę, bo pamiętam jego radykalizujące się poglądy, bardzo krytyczne wobec KK. Jako ciekawostka w owym roku udzielał mi i mojej żonie ślubu. lp.pw@lmnsordna | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 08-03-2006 | Antykler | o pedałowaniu w klerze |
Ostatnimi czasy dociera do nas coraz więcej informacji odnośnie skłonności homoseksualnych osób duchownych. Nie podoba mi się to, że niektórzy z nas z góry oceniają kościół, jako zgromadzenie homoseksualistów i osób pozbawionych podstawowych zasad moralnych. Nie to jest definicją kościoła! Pisząc takie brednie dajemy świadectwo o sobie. Kochani, mylą wam się pojęcia. Zagubieni w tej ciemnocie umysłowej i przepełnieni nienawiścią do pojedynczych jednostek( mam na myśli m.in. dyrektora "pseudokatolickiego" radia), wrzucacie wszystko do jednego worka. Nie wszyscy księża to pedały. Bardzo aprobuje mnie to, co dzieje się w klerze., dlatego wszystkie osoby, które mają coś mądrego do powiedzenia opartego na faktach, zapraszam do wspólnej konwersacji. Nie interesują mnie ludzie, którzy na moje pytanie: Dlaczego uważasz, że ... jest gejem? Odpowiedzą: "Bo tak", lub też" bo tak mój kolega powiedział". Takim błaznom z góry dziękuję.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 07-03-2006 | Racjonalista racjonalny | Einstein chwali Kościół |
"Albert Einstein w ,,Time'' z 23.XII.1940 r. opisywal sytuacje w nazistowskich Niemczech takimi slowami - ,,tylko Kosciól autentycznie stal na drodze Hitlerowi w jego kampanii na rzecz wyparcia prawdy. Nigdy wczesniej sie Kosciolem nie interesowalem, ale teraz odczuwam wielkie wzruszenie i podziw, poniewaz tylko jeden Kosciól mial odwage i upór by stac po stronie intelektualnej prawdy i duchowej wolnosci. Przez to jestem zmuszony przyznac, ze to czym kiedys pogardzalem dzis wychwalam bez powsciagliwosci''."
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 03-03-2006 | NIKT | Alfonsiarze. |
Św.Alfons był założycielem ojców redemptorystów.Czy do np.ojca Rydzyka mogę o nim powiedzieć (tak jak o naśladowcach Benedykta benedyktyni czy franciszkanie ) Alfonsiarz czy alfonsiarze. Czy ktoś może to sprawdzić?Może kiedyś się tak mówiono o redemptorystach. P.sCelem tego postu nie jest nikogo obrażenie lecz zaspokojenie czystej ciekawości. Ja zadawalem to pytanie na innych forach,ale nikt mi sensownie nie odpowiedzial.Czekam na powazna odpowiedz. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 02-03-2006 | Homar | * Pomocy * |
Witam. Nie wiem, czy jest to dopowiednie miejsce, do zamieszczania swych problemów ... Ale skoro ma on coś wspólnego z katolicyzmem, to pomyślałem, że można spróbować. Mam 17 lat - uważam że jestem na tyle stary, że mogę a nawet powinienem mieć swój światopogląd. Jestem wolnym człwiekiem i nawet konstytucja gwarantuje mi swobodę wyznaniową. Dopiero rok temu zacząłem analizować sprzeczności religii katolickiej (o których już dawno miałem świadomość, ale wmawiałem sobie, że wszystko jest w porządku). Porzuciłem religię, poczułem się naprawdę wolny. Zacząłem myśleć sam o wszystkim - a nie jak wcześniej tylko o tym, o czym nie mówili mi w kościele. Teraz, gdy myślę o dogmatach wiary katolickiej, na mojej twarzy maluje się uśmiech. Ale mniejsza z tym - wstęp był potrzebny, by jaśniej przedstawić mój problem. Pewnie inni w moim iwkeu też go mają, chodzi mianowicie ... tak, o rodziców. Raz zadeklarowałęm ojcu, że po prostu nie chcę chodzić do kościoła. Nie chcę być katolkiem, nie chcę czcić świętych obrazów, padać na kolana przed bogiem zamkniętym w pudełku. Zanim podałem logiczne powody mej decyzji, ojciec wybuchł i rzucił się na mnie z pięściami. Dalszy przebieg wydarzeń streszczę, bo jest nieistotny : siostra zemdlała, mama padła z rozpaczy, ojciec dostał zadyszki od ganiania mnie dookoła stołu. Korzystając z okazji zacząłem wykrzykiwać "taki z ciebie katolik !". "Niech no ja ci przy******** ty ***** ty ***** mała ty ***** etc. Kazano mi wypierd***** z domu. No to sobie poszedłem,.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |