 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 21-03-2006 19:23 | kaczmareck (21 punktów) | Szczuka zaszczuta | jeśli jesteś oburzony/oburzona, postawą KRRiT w sprawie rzekomego, publicznego wyszydzania kalekiej działaczki radia maryja przez Kazimierę Szczukę, możesz dać temu wyraz dopisując się do listy popierającej list protestacyjny w tej sprawie : www.dostepne.info/szczuka/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| michiko (596 punktów) |
Oglądałam program z Kazią, i nie wierzyłam własnym uszom,słysząc tę jej wypowiedź.Nie powiedziała tego raz, tylko dwa lub trzy razy.Uważam Kazię za osobę błyskotliwą i inteligentną, bez uprzedzeń.Lubiłam ją i nadal lubię, lecz przykro mi się zrobiło, słuchając, jak ją przedrzeźnia, naśladuje( do wyboru ). Pamiętam,że użyła zwrotu "stara dziewczynka" i teraz już naprawdę nie wiem czy wierzyć Kazi. Z drugiej strony,uważałam ją też za osobę o dużej wrażliwości, więc to zachowanie zupełnie mi do niej nie pasowało.Mam mieszane uczucia. Ale na cenzurę się nie zgadzam, więc się dopiszę do listy. A co do reszty: Kazia sama musi rozważyć w swoim sumieniu.
|
|
 | | qwak | >Pamiętam,że użyła zwrotu "stara dziewczynka" i teraz już naprawdę nie wiem czy wierzyć Kazi.
Zaraz, zaraz. Ponoć "dziewczynka" ma już 18 lat i zachowuje się bardzo pretensjonalnie. Co złego w zwrocie "stara dziewczynka"? Czy ma to coś wspólnego z kalectwem? Ponoć kalectwo jest tylko FIZYCZNE. Gdyby było UMYSŁOWE to winę ponosiłby raczej człowiek pozwalający na publiczne błaznowanie (jakis xionc chyba) a nie Szczuka.
Niech mi to ktoś wyjaśni bo mam mętlik.
|
|
 | 1 na 1 | Mrzygłód (40 punktów) | Jeśli ktoś ma wątpliwości co powiedziała Kazimiera Szczuka a co Kuba Wojewódzki to zawsze może obejrzeć tę część wywiadu na stronie: video.goog(*)027709750&q=szczuka&pr=goog-slJa osobiście nie słyszę w tym wywiadzie ani jednego obraźliwego słowa pod adresem kaleki i nie potrafię sobie wyobrazić ile trzeba mieć złej woli, aby określenie "stara dziewczynka" interpretować jako obraźliwe. Tym bardziej, że ono wręcz idealnie pasuje do określenia pani/dziewczynki (do wyboru) Madzi Buczek.
|
|
|  | | michiko (596 punktów) |
>Ja osobiście nie słyszę w tym wywiadzie ani jednego obraźliwego słowa pod adresem kaleki i nie potrafię sobie wyobrazić ile trzeba mieć złej woli, aby określenie "stara dziewczynka" interpretować jako obraźliwe. Tym bardziej, że ono wręcz idealnie pasuje do określenia pani/dziewczynki (do wyboru) Madzi Buczek. >
Właśnie, więc najprawdopodobniej Kazia wiedziała jednak o kim mówi. I powinna to szczerze powiedzieć.
|
|
| |  | 1 na 1 | Mrzygłód (40 punktów) | Z jej wypowiedzi wyraźnie wynika, że nie wiedziała kto to jest. A słuchając tylko głosu w radio pani/dziewczynki M.B. określenie "stara dziewczynka" mogłoby niejednej osobie się nasunąć. Po wysłuchaniu nagrania jednej z audycji pani/dziewczynki M.B.( pl.wikipedia.org/wiki/Madzia_Buczek ) ja osobiście miałem wrażenie, że to jakaś "stara dewota" (bynajmniej nie inwalidka) udaje głos dziewczynki i wcale się nie zdziwię, jeśli ktoś inny też tak pomyślał. Opierajmy się na faktach, a nie domysłach (domniemaniach). A faktem jest nagranie wywiadu gdzie Pani Kazimiera Szczuka mówi wyraźnie "jakaś osoba" i "ja nie wiem jak ona się nazywa", więc zupełnie nie rozumiem skąd zarzuty, że wiedziała o kim mówi. Jak można twierdzić, że słowa "nie wiem" oznaczają "wiem" - to jakaś niedorzeczność. W jezyku polskim słowo "nie" oznacza przeczenie, a określenia "jakaś osoba" używa się w przypadku osoby, której nie jesteśmy w stanie bliżej określić - tak dla ścisłości. Na tej podstawie wysuwanie twierdzenia, że Kazimiera Szczuka znała Buczek czy jej chorobę, nie jest nawet domniemaniem, jest twierdzeniem sprzecznym z jej własną wypowiedzią.
|
|
 | 1 na 1 | Myflowers (2721 punktów) | Wiecie co? Chyba pora umierać, jeżeli program taki a nie inny ma byc przyczynkiem do tego typu rozważań, a tym bardziej - podstawą do karania. I druga sprawa - to nie Kazia wymieniła nazwisko i imię osoby prowadzącej Kółka Różańcowe, Podwórkowe.Ja tez nie wiedziałam kto to jest ta dziewczynka, a naprawdę nie wiedziałam nic, bo mnie RM tyle akurat obchodzi , co nie powiem. Jeszcze troche, a i na Racjonaliście zapewne bedziemy sie witać pozdrowieniem z RM? Trzeba naprawdę złej woli aby się dopatrzec w programie "wyśmiewania się z kaleki" a i wyobraźnię też potężną. KAZIA TYLKO SKOMENTOWAŁA SPOSÓB MÓWIENIA, CZY KOMENTOWANIE SPOSOBU MÓWIENIA WAŁĘSY W KABARETACH TEZ PODLEGA KARZE? ALBO WYIMKI Z WYPOWIEDZI POLITYKÓW OPUBLIKOWANE, BODAJŻE, W GW? Druga sprawa - miała szczęście Madzia, że została lektorką RM. Wiele jest osób kalekich, którzy nie mają z czego żyć, nie mają pieniędzy na leczenie. Tak jak chociazby dzieci z białaczka - dawcy są tylko nie ma pieniędzy na badania i przeszczepy. Dobrze się teraz czujecie, wszyscy, co napadając na Kazię nałożyliście sobie plaster na sumienie?
|
|
| Balkowski (5685 punktów) | Ja tam widziałem fragment wywiadu i słyszałem jak Szczuka mówi coś w stylu "ja PODZIWIAM tą osobę" i powtórzyła w miarę wiernie styl prowadzenia audycji. OK, nie jest to humor najwyższego lotu, ale skoro powiedziała że nie wiedziała o chorobie Madzi to nie widzę powodów żeby robić z tego jakąś aferę, ewentualne wyjaśnienie i przeprosiny mogłyby zakończyć sprawę i tyle. Zwłaszcza że nie naśmiewała się z choroby (no chyba że wyrażenie "stara dziewczynka" uznamy za potwarz wartą pięciuset tysięcy złotych i natychmiastowej interwencji KRRiTV), tylko głównie ze sposobu prowadzenia audycji, który nic do ułomności fizycznej nie ma. W takim razie kwalifikowało by się to tylko nieco wyżej niż np. żarty z jąkania Michnika, wzrostu Kaczyńskiego, itd.
|
|
 | | michiko (596 punktów) |
Są dwie sprawy. Po pierwsze: czy wiedziała - określenie " stara dziewczynka" dla mnie może być takim tropem . Ty wiesz o Madzi, ja, qwak i wielu innych. Na tym tle Kazia wydaje się być dziwnie osamotniona w swojej niewiedzy.Ale zgadzam się z Tobą, że to też może być poziom poczucia humoru. Próbując wpasować się w ramy TEGO programu, zagalopowała się. Po drugie: przewrotnie to zdarzenie miało też swoje plusy - w konsekwencji obnażyło zapędy i intencje pewnych polityków, co do zakresu wolności słowa. Czy takie ich zachowanie jest zaskakujące ? Nie - biorąc pod uwagę priorytet wyłączności udzielony telewizji Trwam.
|
|
| Livarot (10 punktów) | ja też oglądałem, i naprawdę zaskoczyło mnie "delikatnosć" tej wypowiedzi. Wojewódzki owszem zachowywał się nie do końca taktownie, ale Szczuka nie powiedziała niczego agresywnego. Sam nie znałem wcześniej jej działalności poza "najsłabszym ogniwem", a po programie Wojewódzkiego stwierdziłem, że jest świetną kobietą (może powinienem napisać: świetnym człowiekiem). Polubiłem feministki.
Ale czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć, jak to jest z tą KRRiT? Co ona może? Telewizje muszą się jej słuchać bezwarunkowo, czy mogą się gdzieś odwoływać? I jaki jest aktualny jej skład? Już wszyscy z pisu/lpru/samoobrony?
|
|
| Nihilia (115 punktów) | Tak swoją drogą... ciekawe, jak krritv zareagowałaby, gdyby Szczuka obraziła kogoś spoza "świętej" strefy, np. Tuska albo Rokitę? Dam głowę, że rozeszłoby się po paru artykułach w "Fakcie" i jemu podobnych.
|
|
| qazad | > jeśli jesteś oburzony/oburzona, postawą KRRiT w sprawie> rzekomego, publicznego wyszydzania kalekiej działaczki> radia maryja przez Kazimierę Szczukę, możesz dać temu wyraz> dopisując się do listy popierającej list protestacyjny w tej> sprawie : www.dostepne.info/szczuka/Jeśli się dobrze orientuję, to Szczuka jest krytykiem z zawodu. Dobry krytyk zanim wypowie się, wyśmieje kogoś, powinien mieć choć minimalną wiedze o obiekcie swoich kpin.
|
|
| Konowal (6291 punktów) | ewidentnie wypowiedź Szczuki była niesmacna, może nawet obrażliwa - ale od tego są sądy. Zaś wykorzystywanie tego do cenzurowania (wprawdzie stronniczego) Wojewódzkiego to już nadgorliwość, a nadgorliwość gorsa od faszyzmu jak mówi przysłowie
Socjalizm albo zdrowie - wybór należy do ciebie
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|