 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 33 (przedawniony) | | 24-09-2012 | worek kości | Wizerunek kościoła katolickiego w mediach |
Sprawa salezjańskiego duchownego wywołała sporo emocji i łatwo było się o tym przekonać obserwując racjonalistyczne wątki na tutejszym forum czy publikowane tutaj teksty. Sam dałem się porwać tej burzy, chociaż nie ukrywam, że niepopularnie broniłem owego księdza przed, moim zdaniem, bezpodstawnymi zarzutami. Warto przeczytać: wpolityce.(*)ewinnosci-kto-komu-zadal-gwaltCzy waszym zdaniem rzeczywiście doszło do medialnej manipulacji? Czy sytuacja, która normalnie nikogo nie rusza, została rozdmuchana tylko dlatego, że jej bohaterem był katolicki ksiądz? Innymi słowy - czy jest możliwa obiektywna dyskusja, gdy tematem jest KK? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 14-09-2012 | doppelganger | Rydzyk nowym Szpakowskim? |
Polska zadziwia mnie każdego dnia. Wczoraj przeczytałem o pierwszym osiedlu tylko dla katolików, dziś widzę, że na mecz Polska-Anglia pazurki ostrzy sobie rydzykowe imperium. Oddajmy głos posłowi PiS, Andrzejowi Jaworskiemu: Cytat: - To jest doskonała okazja dla Telewizji Trwam, żeby zdobyć nowych widzów. Ojcu Rydzykowi ten pomysł się bardzo spodobał.[...] - Pieniądze nie są dla nas problemem. Ten mecz będą chciały oglądać miliony osób, więc zainteresowanie reklamodawców jest duże. Już mamy chętnych - zapewnia poseł Jaworski. - Rozmawiałem już też ze Sportfive. Byli najpierw trochę przestraszeni, ale uspokoili się, gdy wysłałem do nich oficjalne pismo. Jestem przekonany, że uda nam się porozumieć. W wyniku ostatnich perturbacji z transmisjami meczów polskiej reprezentacji, Rydzyk ma szansę sporo ugrać. Jeśli transmisji nie będzie w systemie "pay-per-view", to i kasa z reklam się będzie zgadzać, a i poparcie w narodzie dla multipleksu wzrośnie... Już widzę początek transmisji: "Ze stadionu Narodowego w Warszawie witają Was: Wasz Wielebny Ojciec Tadeusz Rydzyk i nasz ekspert, człowiek który zatrzymał Anglię na Wembley, poseł Prawa i Sprawiedliwości - Jan Tomaszewski!" Hasło dla reprezentacji już jest: trojmiasto(*)jmiasto/1,35636,12477574,Pos.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 24 (przedawniony) | | 13-09-2012 | Mariusz Agnosiewicz | KRRiT karze Superstację za obrazę pobożności |
Za "naruszanie przekonań religijnych" Superstacja zostanie ukarana przez KRRiT. Kuba Wątły i Mariusz Gzyl niegrzecznie żartowali sobie z księży molestujących dzieci. Nie dość, że w prawie karnym jest obraza uczuć, to jeszcze zaczynają tępić ją administracyjnie. W tych warunkach praktycznie nielegalna jest satyra z religii w mediach, bo każda siłą rzeczy "narusza przekonania". Legalnie można sobie psioczyć na kościół pod budką z piwem. Precz ze świętymi krowami! Zob.: www.krrit.(*)-o-radiofonii-i-telewizji.html | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 07-09-2012 | Turabat | Jak zapewnić 100% frekwencji na lekcjach religii? |
Jak zapewnić 100% frekwencji na lekcjach religii?
Do tej pory standardem był brak lekcji etyki w szkołach. Niestety ten sposób już nie bardzo może być stosowany, bo za dużo się o tym mówi i zbyt duże są naciski rodziców.
Ale pomysłowość księdza z przychylnym dyrektorem nie zna granic … otóż można rozwiązać problem niskiej frekwencji w zupełnie inny sposób... Wystarczy odpowiednio ustawić plan lekcji oraz godzin.
Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Komorowie – 1 klasa liceum – zostali postawieni przed trudnym wyborem: Etyka 2 godziny w tygodniu, lekcje w ciągu ustawione na koniec planu dnia, albo 1 godzina tygodniowo religii, ustawiona w środku planu.
Efekt był prosty do przewidzenia i w 100% zgodny z intencjami … 100% uczniów wybrało religię. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 06-09-2012 | maniek1 | Prośba o pomoc |
Witam wszystkich po wakacjach. Może ktoś z forumowiczów lub moderacji pomoże mi w pewnej kwestii (o co proszę). Spieszę z pytaniem. Czy szkoła (w tym przypadku gimnazjum) może zorganizować lekcje etyki dla niekatolickich dzieci na DZIEWIĄTEJ lekcji, po zajęciach obowiązkowych? Nie jestem biegły w przepisach prawnych, ale wydaje mi się to conajmniej dziwne i zakrawa o "karę" za nie uczęszczanie na religię w środku zajęć. Z góry dziękuję za rzeczowe podpowiedzi | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 03-09-2012 | julian | Samokrytyka kardynała ? |
Zmarły w piątek włoski kardynał Carlo Maria Martini zdobył się na krytykę Krk! "Kościół pozostał 200 lat z tyłu. Czemu się nie otrząśnie?" fakty.inte(*)zemu-sie-nie-otrzasnie,1838214Taką krytykę uprawiają racjonaliści , ale żeby kardynał ? Może to znak czasów , że nawet niektórzy duchowni uważają, że ; "Kościół jest zmęczony, w Europie dobrobytu i w Ameryce. Nasza kultura postarzała się, nasze kościoły są wielkie, nasze klasztory są puste, a aparat biurokratyczny Kościoła rośnie, nasze obrzędy i nasze stroje są wystawne".Czy uważacie , że coś to zmieni i czy ta samokrytyka jest uprawniona ? Mod. Spacje! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 03-09-2012 | Mortimer | Sprawa finansowa Kościoła. Czy coś się zmieni? |
Episkopat wydał "Instrukcję w sprawie zarządzania kościelnymi dobrami materialnymi".Wygląda na to, że nareszcie episkopat zdał sobie sprawę, jak ogromne są dysproporcje pomiędzy parafiami. W wiejskiej parafii z niedzielnej tacy, kościół może liczyć do 500 zł, a w mieście do 4 tysięcy. Co z zarobkami księży?Ks. Sławomir Kokorzycki, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki w Korytowie:- Utrzymuję się z datków mszalnych, bo nie jestem zatrudniony na umowę o pracę. Moja parafia jest biedna. W latach 90. z niedzielnej tacy otrzymywaliśmy 70 zł. Dziś jest nieco lepiej: 150-200 zł. Ale nie są to pieniądze, które pozwalałyby np. na remont kościoła parafialnego. "Nieporównywalnie lepiej - jak wynika z raportu - powodzi się proboszczowi parafii w diecezji płockiej. Zarabia 4486 zł na rękę. I ma jeszcze dodatkowy tysiąc z połówki etatu katechety. Powodów do narzekania nie ma też proboszcz ze zbadanej przez autorów raportu parafii warszawskiej: zarabia ok. 4800 zł. Większość jego dochodów - 3600 zł - pochodzi z opłat za chrzty, śluby i pogrzeby. Zysk za zamówione msze to 1800 zł miesięcznie. W Korytowie - trzy razy mniej." Odsyłam tutajI mamy zastawienie małej parafii, do parafii ogromnych i żyjących w luksusach proboszczów, czy też nawet księży, którzy "dorabiają" sobie lekcjami religii w szkołach. Ale wierni również.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 01-09-2012 | Mariusz Agnosiewicz | Anthony Hopkins promuje polskich egzorcystów |
Właśnie ukazały się dwa pisma dla egzorcystów i opętanych - katolicka wersja pism "Wróżka" i "Czwarty wymiar"  Znalezione na profilu fejsbukowym polskiego demonologa, o. Posackiego, z następującą rekomendacją: Cytat:Polecam, trzeba konsekwentnie łamać naturalistyczne dogmaty i irracjonalizm oświeceniowego "Rozumu", aby ludzie przez tą wyniosłą i pyszną ideologię nie byli odwodzeni od Boga i za sprawą szatana nie tracili mozliwości Zbawienia wiecznego... Egzorcysta - dodatek do GP:Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się być u wróżki? Może nosisz pierścień atlantów lub inne amulety mające przynieść szczęście? Czy dla zabawy brałeś udział w wywoływaniu duchów? A może byłeś pacjentem tajemniczego uzdrowiciela lub tzw. bioenergoterapeuty? Jeśli na którekolwiek z pytań Twoja odpowiedź brzmi: TAK Istnieje realne duchowe zagrożenie którego możesz nawet nie być świadomy. Już w od środy 29 sierpnia specjalne wydanie tygodnika Gazeta Polska z ośmiostronicowym dodatkiem "EGZORCYSTA". W numerze między innymi: -Wstrząsające świadectwo rodziców opętanej od ponad 10 lat Kasi -Rozmowa Jana Pospieszalskiego z demonologiem o.Aleksandrem Posackim -Artykuł Roberta Tekielego na temat najbardziej powszechnych form okultyzmu wraz z opisem -Tekst modlitwy o ochronę  Drugi tytuł o. Posacki rekomenduje następująco: [cytat]Polecam ten miesięcznik, jest bowiem na bardzo wysokim merytorycznym poziomie i odpowiada na potrzeby i zagrożenia duchowe.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 34 (przedawniony) | | 01-09-2012 | 17latek | Konkordat nieważny |
Otóż z tego, co zauważyłem wychodzi na to, że konkordat jest nieważny, gdyż do uchwalenia umów międzynarodowych potrzeba 2/3 głosów pozytywnych, a dane, które przypadkiem znalazłem mówią inaczej. |Głosowało - 436| Za - 273 Przeciw - 161 Wstrzymało się - 2 Nie głosowało - 23
2/3 z 463 to 290 posłów, za było 273, więc konkordat nie powinien zostać ratyfikowany. Sejm złamał konstytucję.
Jeśli się mylę, proszę o wybaczenie oraz wskazanie mi błędu.
Mod. Poprawione, nie tylko w tytule.
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |