 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 22 (przedawniony) | | 11-07-2007 | diogenes | Bóg, honor i syf |
załóżmy, że bóg wysłuchuje modły polaków o ojczyznę. wniosek narzuca się sam: albo polacy nie potrafią sie modlić, albo bóg nie potrafi ich zrozumieć, albo też nie potrafi zrobić tego, czego pragną. w każdej sytuacji - teologiczno-polityczna degrengolada.
wypadałoby zmówić pacierz za powrót mszy łacińskiej. ale tu koło się zamyka. i mamy to, co anonsuje tytuł:
syf.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 639 (przedawniony) | | 11-07-2007 | Rafał Zdziechowicz | Nie wierzy się w kościół tylko w Boga. |
Niby świat jest taki kolorowy, jednak w kwestiach moralnych jest tylko i wyłącznie czarno-biały. Nie można stać po obu stronach barykady. Chrześcijaństwo uczy nietolerancji ?! Większej głupoty nie można napisać - "... a bliżniego swego jak siebie samego" , "cokolwiek uczyniliście braciom swym najmniejszym , Mnie żeście uczynili" , "miłosierdzia chcę , nie ofiary".
Pan Jezus nauczał , aby wystrzegać się tego co robią kapłani , słuchać ich ale nie naśladować. A ludzie jak to ludzie zawsze coś wymyślą, gdzieś zbłądzą , ale czy wierzy się w ludzi czy w Boga ? Czy to że ludzie postępowali żle powołując się na Boga , wyklucza Jego istnienie ? Czytając Ewangelię dostrzega się różnicę między tym jak być powinno (wedle słów Pana Jezusa) , a tym jak jest , ale to jest sprawka ludzi , nie Boga.
Co do otwartości ... na co mamy być otwarci ? Na człowieka zawsze , ale nigdy na grzech , to nie jest nietolerancja. Czy nazwanie złodzieja złodziejem jest nietolerancją ? Czy mówienie prawdy jest nietolerancją ? Jak ktoś kto nie wierzy w Boga może być zbawiony , przecież to jest jakaś schizofrenia.
ps. Jak wyjaśnić stygmaty , objawienia w Fatimie , cudowne uzdrowienia czy chociażby opętania i egzorcyzmy ? Czy jeśli Chrześcijaństwo byłoby mitem , to czy pierwsi chrześcijanie nie wyrzekaliby się swej wiary w obawie przed prześladowaniami , tak powszechnymi w tamtych czasach ? | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 09-07-2007 | plodzien | Uczciwość wobec własnych poglądów |
Lubimy mieć poglądy. Najlepiej szlachetne. A im bardziej szlachetne, tym bardziej jesteśmy skłonni się z nimi obnosić. Rozpinamy na swoim sztandarze przykładowo: patriotyzm, miłosierdzie chrześcijańskie, ochronę zwierząt i obronę życia a niektórzy - bezwarunkowo - życia poczętego. Zyskujemy tym poklask i aprobatę lidera partyjnego, partnera życiowego, jelenia, świni, proboszcza, boga i ojczyzny. Tymczasem komisje poborowe świecą pustkami, powołanie na ćwiczenia wojskowe przynosi patriotom uzbrojona straż miejska, która musi ich zaskoczyć i wymusić podpis. Na jednym ze znanych mi placów aż roi się od brudnych bezdomnych o odrażających twarzach, lecz nie słyszałem by miłosierni chrześcijanie z pobliskich domów prosili ich na wieczerze wigilijne. Pochylającym się nad niedolą zwierząt aż chrupią w szczękach golonki a smakowite befsztyki dostarczają przyjemność porównywalną z orgazmem. Tak samo mam problem z tymi tutaj chłopcami tkwiącymi na zdjęciu:
www.pardon.pl/artykul/1945/chca_by_zgwalcone_kobiety_musialy_rodzic
Prawdziwe to ich poglądy czy tylko tak im się zdaje? Ale to można by było sprawdzić tylko w praktyce. Ich siostry, matki i dziewczyny musiałyby zajść w ciążę po gwałcie dokonanym najlepiej przez tych wspomnianych wcześniej bezdomnych. Jest tutaj jakiś obrońca życia poczętego? Pomógł by mi to zrozumieć, bo jak o tym czytam to aż za głowę się chwytam i rozum mi się mięsza.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 09-07-2007 | jones | Jankowski land |
Jak już wiadomo w niedługim czasie zostanie wprowadzona na rynek nowa linia kosmetyków "HJ" (Henryk Jankowski). Co więcej, jego instytut chce również otworzyć sieć kawiarni gdzie będzie można oczywiście delektować się wodą i winem księdza prałata a także widokiem pięknych kelnerek. Ale to dopiero przystawka, Henio chce namówić kolegę antysemitę czyli Mela Gibsona żeby nakręcił film biograficzny, oczywiście nie o nikim innym jak o Henryku Jankowskim we własnej osobie który ma kosztować kilkanaście milionów złotych. Tak więc prałat zbija grubą kasę (zresztą nie od dzis) a dzieci w Afryce umierają, często na błahe choroby. Ale co Henia to obchodzi, przecież one nie nadają się do niczego, nie bedzie przecież molestował dzieci z malarią. Jak tu nie kochac katolickich księzy...
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 28 (przedawniony) | | 09-07-2007 | nieobecny | Cieszmy się! Papież martwi się laicyzacją Polski. |
Benedykt XVI powiedział, że w Europie wschodniej laicyzm może zniszczyć to, czego nie zdołał zniszczyć komunizm. W przemówieniu do biskupów ze Słowacji papież wymienił ich kraj oraz Polskę jako te, którym w naszym regionie najbardziej grozi upadek tradycji katolickich. Benedykt XVI z niepokojem mówił o szerzącej się w Europie "natarczywej presji ideologicznej, usiłującej sprowadzić chrześcijaństwo do wymiaru czysto prywatnego". Podkreślił następnie: - Słowacji i Polsce, które we wschodniej Europie są dwoma krajami o najbogatszym dziedzictwie tradycji katolickiej grozi obecnie to, że dziedzictwo to, którego nie zdołał zniszczyć reżim komunistyczny, zostanie poważnie podważone przez fermenty typowe dla zachodnich społeczeństw: konsumpcjonizm, hedonizm, laicyzm, relatywizm i tak dalej. Dlatego zdaniem papieża "wspólnoty chrześcijańskie, które zachowały prastare i zakorzenione katolickie praktyki religijne, po wyjściu z tunelu prześladowań, muszą dzisiaj pokonać drogę odnowy zapoczątkowanej przez Sobór Watykański II". Benedykt XVI wspomniał także o destrukcyjnym wpływie "systematycznego ataku na małżeństwo i rodzinę, prowadzonego w ramach określonej kultury i przez środki masowego przekazu". ( wiadomosci(*)iadomosci/1,80277,4228648.html) | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 05-07-2007 | Agnieszka Śliwonik | Kościół jest za głośnym sąsiadem |
Zwracam się z prośbą o radę i opinię: mam problem z kościołem. Mieszkam w pobliżu (nie tylko ja - ładnych kilka bloków ludzi), i co niedziela wysłuchuję kilku mszy. Chcąc czy nie chcąc, po prostu w mieszkaniu słyszę każde słowo księdza! Przyczyną są zewnętrzne, zawieszone na dziedzińcu kościoła głośniki. Cóż, jest to mocno uciążliwe nawet dla osób wierzących, a cóż dopiero dla niewierzących. W końcu ile mszy dziennie można wytrzymać... Ale co można na to poradzić? Wybieram się do księdza porozmawiać i liczę na zrozumienie, ale co jeśli nie będzie skłonny do współpracy? Zgodnie z ustawą o ochronie środowiska, kto narusza zakaz używania urządzeń nagłaśniających podlega karze grzywny. Ograniczenia nie dotyczą jednak urządzeń znajdujących się w miejscach kultu religijnego. (Ustawa z 2001r., art. 157, punkt 2.) Czy jestem całkowicie na łasce lub niełasce proboszcza? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 03-07-2007 | Duda | Zezwolenie na nienawiść |
wiadomosci(*)/1,80273,4281029.html?skad=rssDotychczas Radio Maryja w wypowiedziach biskupów traktowane było jakby z zażenowaniem ale to się zmieniło. Teraz ma pełną aprobatę biskupów w sianiu nienawiści, antysemityzmu, homofobii. Teraz ma pełne przyzwolenia na obrażanie żony prezydenta a i zaraz prezydentowi się dostanie. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 28-06-2007 | Freeman | Serial "Plebania" |
Jak wam się podoba serial "Plebania". Muszę powiedzieć że jako ateiscie podoba mi się on bardzo. Porusza tematy które rzadko pojawiają się w innych serialach i to na swój charakterystyczny sposób. Gra aktorów też jest o neibo lepsza od takiego Pierwsza Miłość którego nie da się pop prostu oglądać gdyż zatrudniono tam modeli nie aktorów. Serial nie jest też taki grzeczny jak się ostatnio przekonałem: "Gdy tylko proboszcz Antoni dowiaduje się o testamencie Mariana i o tym, że wysłano list do biskupa w sprawie przyjęcia przez niego daru, jedzie do kurii, aby wszystko wyjaśnić." Biskup jednak przejmuje sprawę testamentu i wszystko wskazuje na to że zdecyduje się przejąć ziemię na własność kościoła pomimo tego że syn którego wydziedziczono jest silnie związany z tą ziemią.
Naprawdę zaskoczył mnie ten epizod. Nie spodziewałem się tego po tym serialu. Wydaje mi się że zasługuje na miano najlepszego serialu w polskiej telewizji. Szkoda że jedyny ateista został przedstawiony stereotypowo, a szkoda.
A co państwo myślą o serialu? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |