Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jankowski land

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
03-07-2007 10:30jones (272 punktów)Jankowski land
Jak już wiadomo w niedługim czasie zostanie wprowadzona na rynek nowa linia kosmetyków "HJ" (Henryk Jankowski). Co więcej, jego instytut chce również otworzyć sieć kawiarni gdzie będzie można oczywiście delektować się wodą i winem księdza prałata a także widokiem pięknych kelnerek. Ale to dopiero przystawka, Henio chce namówić kolegę antysemitę czyli Mela Gibsona żeby nakręcił film biograficzny, oczywiście nie o nikim innym jak o Henryku Jankowskim we własnej osobie który ma kosztować kilkanaście milionów złotych. Tak więc prałat zbija grubą kasę (zresztą nie od dzis) a dzieci w Afryce umierają, często na błahe choroby. Ale co Henia to obchodzi, przecież one nie nadają się do niczego, nie bedzie przecież molestował dzieci z malarią. Jak tu nie kochac katolickich księzy...
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

klucznik (351 punktów)
>Jak tu nie kochac katolickich księzy...
Nie wszyscy księża są obłudni, zaślepieni, nastrojeni na kash. Jankowski jest. I to jest wstyd dla kk, bo tacy księża kościół kompromitują i zaprawdę powiadam wam gazy się zbierają i zbierają, ja wypatruję już tylko wzdęć i czkawki.
A w piśmie czarno na czarnym stoi, że gdy nadejdzie czas wypełni sie co napisane i czkawka sromotna dotknie ręką swą gardeł i znak zostawi, a będzie to znak Yankovsky&co.
I Żniwiarz odpali swój kombajn i płacz będzie i zgrzytanie zębów. A plewy oddzieli od kłosów i spali je w ogniu.

I za co, za perfumy i luksusowe bełty? Ja tam mu nie zazdroszczę.

pozdrowienia

"Człowiek może robić co chce, nie może jednak chcieć tak, jakby chciał." A. Schopenhauer
jones (272 punktów)
>Nie wszyscy księża są obłudni, zaślepieni, nastrojeni na kash.
Zgadzam się że nie wszyscy, ale niestety jest ich coraz więcej. I większość patrzy przez pryzmat takich jak Rydzyk czy Jankowski i dlatego nie widać resztki porządnych księży. Osobiście znam wielu księży, z czego porządnych tylko trzech, z czego jeden jest w Kanadzie a drugi na misjach gdzieś w Rosji. Chwasty zostają w Polsce
unknown (163 punktów)
>Chwasty zostają w Polsce

Prawidłowo! Ci księża, którzy mają powołanie niech pomagają ludziom na misjach i spełniają swoje posłanie, a reszta niech kompromituje KrK w naszym kraju. Zaiste świetnie to wymyślili, nic tylko się cieszyć i czekać aż lud zmądrzeje...
Gosia (9452 punktów)
> Zaiste świetnie to wymyślili, nic tylko się cieszyć i czekać aż lud zmądrzeje...

No to sobie poczekasz...
unknown (163 punktów)
>No to sobie poczekasz...

Nie bądź taką pesymistką... Ateizm zapewne nie zostanie poglądem dominującym w naszym kraju, ludzie za mocno wbili sobie do głowy, że muszą mieć bożków nad sobą. Ale jest coraz powszechniejszy...
Gosia (9452 punktów)
>>No to sobie poczekasz...
>Nie bądź taką pesymistką...

Nie jestem pesymistką, tylko realistką.Poczekamy sobie oboje...
Pozdrawiam.
Jarek Borzdyński (289 punktów)
>i czekać aż lud zmądrzeje...

albo pójdzie ich śladem...:/
nieobecny
Jankowski - megaloman, narcyz, hedonista, z zawodu - ksiądz. Ot po prostu typowy "rokokowy" klecha żyjący współcześnie. Zainteresowany wyłącznie sobą i kasą dla siebie.

Rydzyk - to jest dopiero ktoś! Facet z długofalowymi planami podporządkowania sobie władzy każdego rodzaju, w tym także tej zwanej "czwartą władzą".
Jego Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej kształci politologów, dziennikarzy, specjalistów od komunikacji społecznej, specjalistów od zasad wykorzystania funduszy UE, relacji międzynarodowych i dyplomatów, a także webmasterów, grafików komputerowych, montażystów danych audiowizualnych, programistów systemów informatycznych, administratorów systemów informatycznych oraz sieci komputerowych.

Za kilka lat absolwenci uczelni Rydzyka przejmą całkowicie rynek mediów, politykę i dyplomację.
Rządy PiSu to jest dopiero przygrywka do tego, co się będzie w Polsce działo.
Dudek (190 punktów)

>Za kilka lat absolwenci uczelni Rydzyka przejmą całkowicie rynek mediów, politykę i dyplomację.

Nie przesadzaj.


XXI wiek a ludzie nadal wierzą w bogów.
Xylomena (48 punktów)
A po czym się rozpoznaje te uczelnie? Ba sama jestem w jednej katolickiej i od najbliższego roku będę się musiała zdecydować ze swoją socjologią, czy chcę się specjalizować w kierunku polityki, uczyć protokołu, historii państwowości itp. czy w kierunku mediów z nauką prawa prasowego.
Chciałabym wiedzieć, czy to przypadkiem nie mną starszysz świat... Co w gruncie rzeczy całkiem mi pasuje - nie mam nic przeciwko temu żebyście się mnie bali

A poza tym przesadzacie z tymi księżmi - nie ma ani jednego dobrego.

Do objawienia potrzeba grzechu
nieobecny
>A po czym się rozpoznaje te uczelnie? Ba sama jestem w jednej katolickiej [...] Chciałabym wiedzieć, czy to przypadkiem nie mną starszysz świat...
Moim zdaniem nazwa uczelni i jej lokalizacja pozwalają na odróżnienie jednej od drugiej.
Xylomena (48 punktów)

>Moim zdaniem nazwa uczelni i jej lokalizacja pozwalają na odróżnienie jednej od drugiej.
>
Jednej od drugiej zapewne, ale jeżeli się tworzy pojęcie uczelni Rydzyka, które trzeba by rozpoznawać lolajlością rektorów wobec tegoż, czy zgoła zupełnie nie wiadomo według jakiego kryterium, to liczyłam na podpowiedź. Może sam podejmiesz się identyfikacji, czy ja nie jestem podwładną Ojca Dyrektora w oparciu o nazwę i lokalizację uczelni? -Wyższa Szkoła Nauk Społecznych im. ks. Józefa Majki w Warszawie.

Do objawienia potrzeba grzechu
nieobecny
>>Moim zdaniem nazwa uczelni i jej lokalizacja pozwalają na odróżnienie jednej od drugiej.
>>Jednej od drugiej zapewne, ale jeżeli się tworzy pojęcie uczelni Rydzyka, które trzebaby rozpoznawać lolajlością rektorów wobec tegoż, czy zgoła zupełnie nie wiadomo według jakiego kryterium, to liczyłam na podpowiedź. Może sam podejmiesz się identyfikacji, czy ja nie jestem podwładną Ojca Dyrektora w oparciu o nazwę i lokalizację uczelni? -Wyższa Szkoła Nauk Społecznych im. ks. Józefa Majki w Warszawie.
Czy twoje możliwości intelektualne pozwalają ci dostrzec jakieś różnice między
1) Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu
2) Wyższa Szkoła Nauk Społecznych im. ks. Józefa Majki w Warszawie
?

(PS Oto mamy dowód, że totalny kretynizm nie przeszkadza aby studiować na katolskiej "uczelni")
J.Szulc (5723 punktów)

No faktycznie. Doczytałam wiadomosci.onet.pl/1565498,11,item.html

Ciekawe, czy takie piwo każdemu "przeleci" przez gardło
A jak na to się zapatrują "moherowe berety"?
Poprą piwo? No przecież butelki będą z ich idolem.

Źle sie dzieje w państwie.... wcale nie duńskim

Pozdrawiam, jeszcze nie znad piwa, jeszcze nie z kina... raczej z kabaretu, i to żałosnego...

---
M. Satanisław (499 punktów)
>Tak więc prałat zbija grubą kasę (zresztą nie od<
>dzis) a dzieci w Afryce umierają, często na błahe choroby.<
>Ale co Henia to obchodzi<

W miejsce "prałat" i "Henio" można wstawić niemal każdego.

Kwaśniewskiego, Borowskiego, Leppera, Olejniczaka, Ikonowicza i innych "pochylajacych się z troską nad najuboższymi i chorymi" również.
jarcio (1198 punktów)
Jeśli chcecie żyć w kraju gospodarczo bardziej zniewolonym aniżeli Polska to zapraszam do Korei płn. bądź na Kube. Pieniądze, pomysł i własność prywatna z owych projektów wynikające należą do księdza. W czym problem ? Zawiść, że zbija "grubą kasę" ? Bardzo dobrze - niech prałat zbija grubą kasę i tworzy miejsca pracy. Gdyby i reszta społeczeństwa mogła popisać się podobną przedsiębiorczością to ten kraj gospodarczo od razu stanąłby na nogi. Ale niestety te społeczeństwo jest kulturowo zacofane (wciąż mentalnościowo głęboko tkwi w socjaliźmie) i dlatego zamiast patrzeć przychylnym okiem na tych co wykazują się jakąś inicjatywą to woli przywalić takiemu z grubej rury - a że klecha, a że antysemita, a bo tam w Afryce dzieci głodują, a bo młodzież rozpija. Zawsze coś się znajdzie - wystarczy tylko pewna ilość złej woli.
jones (272 punktów)
Zarzucasz mi że jestem kulturalnie zacofany?? hah, dobre sobie. Czy rozmawiamy tu o sytuacji gospodarczej naszego kraju? Nie, więc bądź łaskaw nie rzucać bezsensowną krytyką. Jeżeli czekasz na to że zwyzywam cię od moherów i katoli to się nie doczekasz. Co więcej po częsci podzielam twoje zdanie na temat przedsiębiorczości ludzi w takim kraju jak Polska. Jednak zaczynając wątek miałem na myśli nie krytykę przedsiębiorczych ludzi, lecz osobę prałata Jankowskiego jako pyszną i arogancką zapatrzoną na siebie a nie innych, osobę która nie powinna się tak zachowywać będąc katolickim księdzem. Tacy ludzie, jak już wcześniej wspomniałem przysłaniają jednostki którzy zasługują jeszcze na miano księdza.
jarcio (1198 punktów)
>Zarzucasz mi że jestem kulturalnie zacofany?? Czy rozmawiamy tu o sytuacji gospodarczej naszego kraju? Jednak zaczynając wątek miałem na myśli nie krytykę przedsiębiorczych ludzi, lecz osobę prałata Jankowskiego jako pyszną i arogancką zapatrzoną na siebie a nie innych, osobę która nie powinna się tak zachowywać będąc katolickim księdzem. Tacy ludzie, jak już wcześniej wspomniałem przysłaniają jednostki którzy zasługują jeszcze na miano księdza.

Właśnie oto chodzi, że czas najwyższy skończyć z tym głeboko konserwatywnym i idealistycznym spojrzeniem na człowieka jako cierpiętnika, zawsze nieudolnego, skurczonego w rogu i zależnego finansowo od innych bowiem bieda i ułomność mają go nobilitować. Komunizm z tej perspepktywy wspaniale zakonserwował katolicyzm bowiem wychodzi z tego samego założenia iż człowiek powinien odrzucić budowanie wartości na własności prywatnej, jak i swoją indywidualność. To jest choroba tej religii, która również przenika i reszte społeczeństwa ucząc je postawy roszczeniowej. Ten kraj pod tym względem jest zacofany. Protestantyzm, który bazuje na pragmatyce, jest w tym wględzie o wiele lepszy. Dla mnie prałat Henryk Jankowski pasuje do wzorców protestanckich, podobnych do tych jakie panowały u wczesnych Purytan - bogactwo, zaradność, pewność siebie i przedsiębiorczość nobolitują. Właśnie tacy ludzie powinni dzisiaj zasługiwać na miano księdza, a nie jednostki co to w mentalności średniowiecza wciąż tkwią ucząc ludzi uległości i ustępstwa. Tylko poprzez takich ludzi jak prałat Jankowski panująca religia w Polsce może nabrać innych, znacznie korzystniejszych dla kultury społeczeństwa cech.

Ten człowiek nie jest katolickim księdzem, choć oficjalnie jako taki figuruje. Jego mentalność, jest inna i wykracza poza ramy katolicyzmu. To jest bardzo pozytywna cecha. Niech wzór księdza w Polsce właśnie takim będzie, a społeczeństwo weźmie z tego przykład i kraj od razu stanie na nogi.
jones (272 punktów)
Niech wzór księdza w Polsce właśnie takim będzie, a społeczeństwo weźmie z tego przykład i kraj od razu stanie na nogi.

Dobrze że jestem ateistą...
jarcio (1198 punktów)
>Niech wzór księdza w Polsce właśnie takim będzie, a społeczeństwo weźmie z tego przykład i kraj od razu stanie na nogi.
>Dobrze że jestem ateistą...
>

No widzisz ! Ja bym stwierdził, że jesteś nie tylko ateistą, ale i żywym dowodem na to iz mozna udzielić jako tako sensownej odpowiedzi bez zrozumienia kwestii do której się odniosło.
jones (272 punktów)
>>No widzisz ! Ja bym stwierdził, że jesteś nie tylko ateistą, ale i żywym dowodem na to iz mozna udzielić jako tako sensownej odpowiedzi bez zrozumienia kwestii do której się odniosło.

Za to twoje odpowiedzie są jak najbardziej sensowne. Masz chyba zbyyt bujną wyobraźnię, księża powinni być tacy jak Jankowski czy Rydzyk. Przestań mnie rozśmieszać bo się kompromitujesz. Robienie interesów zostawmy świeckim, księża powinni się skupić na problemach wyłącznie kościelnych. Przestać walczyć z antykoncepcją i stosowaniem prezerwatyw, powinni wykazywać się jako takim ekumenizmem i wyczyścić umysły nacechowane nietolerancją. Powinni zacząć dostosowywać wiarę do współczesności zamiast robić nagonkę na tych którzy nie chcą sie im podporządkować.
Michał Aleksy Mentrak (10573 punktów)
Gdybym był złośliwy, a czasem jestem, to na tak sformułowany post odpowiedział bym: a w Ameryce biją Murzynów.
I już.

A poważnie. Chrześcijaństwo powstało jako jedna z wielu ówczesnych sekt opozycyjnych do judaizmu z mniej więcej podobnych powodów (rażącej rozbieżności pomiędzy głoszonymi hasłami, a codzienną praktyką kleru). Powtórka z rozrywki?

fides ex necessitate esse non debet
Vincen Van Gore (179 punktów)
Heno ma głowe do interesów, zapewne jest żydem A tak szczerze to nie obchodzi mnie czy jakiś klech zbija pieniądze czy nie to już jego sprawa, byle by nie promował przez to chrześcijaństa. Jeżeli jego zachowania będą odrzucać "wiernych" od koscioła to jestem za tym żeby zbijał jeszcze większe pieniądze. A co do tych dzieci w Afryce, to niby dlaczego polacy mają im pomagać, tak to z wypowiedzi odebrałem, przecież jest wiele bogatszych pańsw. A najlepiej nich zrobioł to rządzący żydzi na całym świecie, przecież to oni zawsze mają pieniądze, no ale żydzi tego nei zrobioł, bo dizeci w Afryce nie dziećmi Izraela.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365