 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 18-01-2015 | Šemū' el Lönneberg | Hierarchia społeczna jako kluczowe wyzwanie dla Polski |
Joachim Lelewel to typowy podręcznikowy patriota. Założona przez niego Szkoła miała istotny wpływ na rozwój polskiej historiografii bo zajmowała się badaniem procesów historycznych w ich całości. Znany jest z tego, że w 1815 roku założył Tygodnik Wileński – czasopismo o charakterze naukowo-literackim, na łamach którego debiutował Adam Mickiewicz. A podziwiany jest za to, że błyskawicznie wykrył fałszerstwo nowo odkrytego dokumentu historycznego – Kroniki Prokosza. Uważam, że nauka dziś potrafiłaby bez trudu udowodnić pomyłkę Lelewela i przyznać rację historyczną Niemcewiczowi. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 129 (przedawniony) | | 17-01-2015 | Mortimer | "Przed mszą wiem, kogo Bóg uzdrowi" - krakowski mnich |
Kiedyś w moje ręce wpadła Gazeta Krakowska z bardzo dziwnym artykułem na temat księdza, który uzdrawiał na mszach, był dotykany przez matkę boską, oraz prowadził (i zapewne prowadzi nadal) konwersacje z szatanem/belzebubem/diabłem --> WątekTyle czasu minęło, a gazeta nadal przedstawia artykuły w podobnej tematyce. Tym razem o niejakim ojcu Pacyfiku Iwaszko, który jak twierdzi: Cytat:Czasem wiem jeszcze przed mszą, kogo Pan Bóg będzie uzdrawiał Świetnie, jasnowidz się trafił. Cytat:Kiedyś w Rudniku podeszła do mnie kobieta (...). Mówi: Przed chwilą dzwoniła córka z Niemiec. Modliłam się za wnuczka, miał narośl na uchu i czekała go druga operacja. Córka właśnie zmieniła opatrunek i mówi, że ucho jest czyste. Taką moc ma o. Iwaszko... Jeśli będę chciał kogoś pobić, to wystarczy, że będę się modlił z tymże mnichem, a wróg sam się pobije? Czy może ręka boska go dosięgnie? Czytamy też o facecie, który cierpiał na zapalenie żył i przez to doświadczał bólu nóg. Ale podczas mszy, kiedy to nie mógł sobie znaleźć miejsca, tylko się kręcił, nagle wyzdrowiał. I było to podczas kazania. W wywiadzie z o. Iwaszko pada pytanie: Największe uzdrowienie, jakie nastąpiło po mszy odprawionej przez Ojca?Cytat:Znam człowieka, który był niewierzący, był wrogiem Boga i otrzymał wiarę. To może być największe uzdrowienie No tak, w końcu o jedną owieczkę więcej w stadzie. Kolejny.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 06-01-2015 | starog | KK - to, KK - tamto, czyli hu is hu. |
hu is hu - oto jest pytanie. Zauważyłem, że wiele wypowiedzi na tym forum sprowadza się do stwierdzeń: -kościół(*) sprzeciwia się aborcji, -kościół(*) sprzeciwia się antykoncepcji, -kościół(*) sprzeciwia się GMO, -kościół(*) sprzeciwia się ... etc, itd. Zauważyłem, że wielu moich znajomych ... tworzących ten kościół(*), - stosuje aborcje, - stosuje antykoncepcje, - stosuje uprawy GMO, - stosuje ... etc, itd. A teraz do rzeczy. Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów dysponuje informacją lub ma wiedzę gdzie szukać informacji o dokumencie rejestracyjnym KK(*) - w rozumieniu przepisów prawa, który sankcjonuje założenie (zgłoszenie) związku wyznaniowego.? Ustawa z dnia 17 maja 1989 r. ( pl.wikiped(*)ności_sumienia_i_wyznania- nie naprowadza. - odnośnik do prawa wyznaniowego pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_wyznaniowe też nic nie wnosi. Proszę o konkretne wskazówki ... bez dziadowania typu: "Polska przyjęła chrzest", bo to pewnikiem doprowadzi do "dyskusji" - czy doniczka może być ochrzczona; lub ... Komorowski przyjął "islam" , więc Polska jest ...muzułmańska. Proszę raz jeszcze o podanie informacji gdzie szukać dokumentu rejestracji organizacji religijnej-związku wyznaniowego, potocznie znanej jako Kościół Katolicki wyznania rzymskiego. (rzecz jasna pytam o obowiązujące w RP przepisy prawa) Szukałem, nie znalazłem, proszę o wskazówki. (*) kościół katolicki wyznania łacińskiego (rzymskiego). | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 123 (przedawniony) | | 06-01-2015 | Brzostowski | Idą święta... |
Idą, idą...
Chciałem się zapytać wojująych antyklerykałów - ateistów, czy prezenty już kupione, choinka stoi, no i jak tam przygotowania do Wigilii, sami robicie czy do rodziny idziecie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 18 (przedawniony) | | 04-01-2015 | klaio | ateiści i katolicy razem |
30 grudnia 2014 Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uchylił decyzję prezesa UOKiK nakładającą na Naczelną Radę Lekarską karę 50 tys. zł. grzywny za występowanie przeciwko lekom homeopatycznym co skutkowało zdaniem urzędu ograniczeniem konkurencji. Sąd uznał, że NRL występując przeciwko lekom homeopatycznym działała w interesie publicznym, natomiast UOKiK w interesie producentów. Szczegóły tu info.wiara.pl/doc/2300650.Porazka-homeopatii.Dlaczego piszę o tym w dziale "Kościół i antyklerykalizm" a nie w dziale Nauka? Bo nie chcę wieść sporu o homeopatię, co do której myślę jesteśmy jednomyślni, tylko by pokazać, że mogą obok siebie w dobrej sprawie występować ateiści i katolicy. Konsekwentnym katolikiem jest bowiem sekretarz NRL Konstanty Radziwiłł. Może katolików i ateistów dzieli 90 spraw, ale jest tych 10, które możemy załatwiać razem. Temu niestety sprzeciwiają się jastrzębie po obu stronach. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 28 (przedawniony) | | 30-12-2014 | embe | Kolejna dotacja dla Muzeum JP2 |
W budżecie ministerstwa kultury po raz kolejny zarezerwowano środki na świątynię opatrzności, tym razem 16 mln zł, nazywając to dofinansowanie muzeum JP2 w Warszawie. Zgodnie z doniesieniami prasowymi w 2008 roku archidiecezja warszawska dostała 30 mln zł, w 2012 - 4 mln zł, w 2013 - kolejne 4 mln zł, a w 2014 - 6 mln zł. Jeśli dodać te wszystkie dofinansowania, to otrzymamy okrągłą sumkę 60 mln zł na dofinansowanie muzeum JP2 z samego ministerstwa kultury. Jakie są dotacje z m.st. Warszawa, od spółek skarbu państwa, od prywatnych darczyńców tego nie wiem.. NIK już w 2012 stwierdził, że rozporządzenie ministra kultury sprzed kilku lat o zasadach udzielania dotacji "nie przewiduje dofinansowania zadań realizowanych przez kościelne osoby prawne". Wszczęto śledztwo.. Jak na razie cisza.. Teraz kilka wyliczeń. Zgodnie z informacjami na stronie muzeum, powierzchnia ekspozycji wynosić będzie 2000 m2. Dorzućmy do tego 1000 m2 na inne pomieszczenia, razem mamy 3000 m2. Koszt budowy wykończonego budynku (podłogi, tynki, instalacje, biały montaż, drzwi, oświetlenie, tyle ile trzeba, żeby się wprowadzić) nie powinien przekroczyć 2000 zł/m2. Łączny koszt budynku dla muzeum JP2, to zatem 6 mln zł. Przypominam, że za działkę na Wilanowie KrK nie zapłacił.. Utworzenie ekspozycji nie powinno kosztować.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 22-12-2014 | diogenes | Prezent pod hujinkę |
Opatrzność nie zapomina o Wesołowskim. Watykan wypiął się na polski wymiar sprawiedliwości, który zawiesza śledztwo w wiadomej sprawie, bo ... Watykan "nie pomaga". Święta idą. To prezent pod hujinkę dla wielebnego. fakty.inte(*)-bo-watyka,nId,1577771#resetId | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 17-12-2014 | favet | Przedostatnie słowo |
Jak już wszyscy moi znajomi, rodzina zapewne wiedzą, Jerzy Kijewski mój brat zmarł 17.11.2014 r. w szpitalu na niewydolność oddechową spowodowaną zmianami cukrzycowymi w miejscu zamieszkania, tzn. Nowym Jorku, gdzie mieszkał od 1979 roku.
Nie bylem na pogrzebie brata, więc chciałbym chociaż wirtualnie oddać mu cześć i pamięć. Nie ma tu księdza, wiec ja, brat Jurka wygłoszę kazanie dla brata. Mam nadzieję że nie będzie tak nudne, jak księdza nad trumną. Muszę to wygłosić, bo wiem, że Jurek chciałby tego bardzo.
Drogi braciszku ! Tak jak wiele razy rozmawialiśmy, Bóg kolejny już raz nieudolnie postanowił i wziął Ciebie do siebie nie widząc, że jeszcze nie skończyłeś pracy nad książką. W tej podniosłej i uroczystej chwili, kiedy Bóg jest z nami jest okazja abyśmy razem mogli coś mu powiedzieć. Otóż Boże, wysłuchaj nas tzn. Ryszarda i Jerzego Kijewskich... Wszystko za co się weźmiesz, jest funta kłaków niewarte. Chociaż tak szczerze mówiąc to Ty Boże właściwie za nic się nie bierzesz, poza odbieraniem życia oczywiście. Ty widzisz zło jakie panuje na Świecie. Nic nierobienie jest praktycznie akceptacją tego ohydnego stanu rzeczy. Więc weź się w końcu za ulepszanie tego Świata. Ale przede wszystkim zacznij naprawy od siebie samego. Z pokorą oczekujemy, abyś wziął się w końcu do roboty i przestał zabierać do siebie ludzi w nieodpowiednim momencie, którzy w danym czasie wcale nie chcą ciebie nawet widzieć ! Są miliardy ludzi na Świecie którzy nie chcą ciebie widzieć, lecz boją się o.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 178 (przedawniony) | | 17-12-2014 | Sambor | Ze skrajności w skrajność moja historia |
Witam serdecznie. Chciałbym podzielić się swoją historią i poszukać ludzi mnie podobnych którzy przeżyli coś podobnego.
Dzieciństwo czyli katolicki standardzik, co niedziela do kościółka choćby miała być awantura i bicie to kościółek najważniejszy. Religia w szkole, straszenie piekłem, modlitwy itp.
W wieku 10 lat straciłem ojca który był głównym motorem napędowym katolicyzmu w naszym domu przez co przez następne lata w sposób naturalny i niegwałtowny rozpocząłem oddalać się od kościoła i wiary aż całkowicie porzuciłem to wszystko.
Niestety mając lat 16, mając problemy zdrowotne (nowotwór), szkolne i psychiczne (depresja, nerwica) mój mózg najwidoczniej potrzebował jakiegoś zakotwiczenia, oparcia, sensu tego wszystkiego i pod wpływem katolickiej tresury w wieku dziecięcym zacząłem rozmyślać o Bogu... i tutaj zaczyna się piekiełko. Przesiadując na różnorakich czatach internetowych spotkałem nawiedzonego fanatyka który się niedawno nawrócił. Opowiadał mi o cudach jakie go spotkały min taki że modlił się w kościele o powołanie a jak wyszedł to zobaczył gołębia i to był cud bo ten gołąb to był Duch Święty i tym podobne historie. No cóż niestety dawałem wiarę, a przynajmniej zainteresowanie temu. Zaprzyjaźniliśmy się i codziennie rozmawialiśmy na czacie o sprawach duchowych. Naciskał abym poszedł do spowiedzi bo to się cuda dzieją, ręce odrastają, wszystkie problemy znikają, Bóg uzdrawia psychicznie i fizycznie. I wpadłem jak śliwka w kompot. Przez 10 lat tkwiłem w tym. Obkupiłem.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |