Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
05-09-2003Szatanczy podatki to racjonalna kradzież-napad?
albo - jeszcze śmieszniej... - czy litery to materia - analiza klerykalizmu 'własnośći intelktualnej' małpu do patentu ogień ]
chodzcie dzieci moje a ja was wyszkole
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
24-08-2003UkashekNajlepsza strona :)
Bardzo podoba mi sie ta strona... Szkoda tylko ze czytaja ja pewnie Ci ktorzy i tak juz maja mozg...a Ci ktorzy tkwia w glupocie i tak nie zmienia swojego chorego pogladu...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
22-08-2003PawełByłem /widziałem
Pare ładnych lat temu byłem w szkole zakonnej prowadzonej przez duchownych.Co widziałem chciwość zachłanność.Rektor wyśmiewał chłopaka który miał garba(mówił WYPROSTUJ SIĘ z uśmieszkiem na twarzy).Jesteśmy zwierzętami to trzeba sobie powiedzieć.Przeżyliśmy ponieważ byliśmy wszechstronni,potrafiliśmy przystosować się do zmieniających się ciągle warunków klimatycznych

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
22-06-2003NypelNastawcie na Weissa
Ponoć Weiss zapowiedział wczoraj (we środę)ostrą reprymendę telefoniczną w jutrzejszej, piątkowej audycji na moje dwa telefony do ZET-ki dotyczące łamania sumień służb mundurowych i innych formacji zawodowych przez kleryckie zarządzenia komendantów głównych i innych padłych na kolana włazidupców....Nastawcie tedy wszelkie anteny, bo może być ciekawie...Ja też podsumuję telefonem tę akcję, niewątpliwie sterowaną przez kanoników a kto wie, czy nie w ich wykonaniu, a wtedy klękajcie narody bo posypią się klepki ze łbów sukiensynów, o ile tam takie jeszcze się ostały.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
03-06-2003Bełczewskakościół
A ja sądzę, że kościół to wszechwładna sekta szowinistycznych, chciwych facetów chwalących maryję za to, że była dziewicą......
Są niesprecyzowani i kłamia na każdym kroku....To co mówią uważają za dogmat a kazda ich decyzja jest arbitralna....
Ateista w polskim społeczenstwie jest narazony niemal na pobicie a na pewno na pogardę....
To juz lekka przesada...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
02-06-2003JanekOjciec_Swiety,_Ojciec_Szatan_i_chlopiece_lzy_2469
kościół to zbiór kalek i tyle - swój do swego
Akurat czytam o tym pedofilu z Legionów Chrystusa(sic)i myślę sobie,-pisza o ekstra gostku,który sobie używa zycia i jest po prostu zajebisty.
Dlaczego stajesz w obronie tych.tzw.pokrzywdzonych?
Przeciez w chwili kiedy księżulo sobie na nich uzywał ich rodzice mieli pełną świadomość co tam sie wyrabia,ale jak mieli w tym interes,to w mysl zasady;cel uswieca srodki,udawali,ze nic sie nie dzieje i pozwalali na to dla kariery(oraz co jest tym samym;szmalu)tych rzekomo poszkodowanych.
Księżulo uzywający sobie,doskonale wiedział i kazdy wie o tym,więc wymieniał dobra,czyli brał dup za swoje mozliwości oraz pomoc.
Wszystko jest OK i zupełnie nie kumam dlaczego pałasz takim swietym obyrzeniem z tej przyczyny.
Księżulo uzywajacy - spełnił swoja powinnośc i nikt do niego pretensji nie powinien wnosić.
poszkodowani maja stanowiska i wykształcenie,maja kasę i teraz robia wielkie bum i pierdola o swojej krzywdzie.
To jest dopiero hipokryzja i kurewska obłuda,a nie to co przypisujesz Papieżowi i innym.
Jak juz chcesz kierować jakiekolwiek zastrzezenia etyczno-moralne,to raczej do rodziców tych poszkodowanych legionistów,ale i one nie wytrzymaja próby z zyciem,bo przecież jak masz morde to musisz ja wykamić,a do tego celu uzywa sie srodków takich na jakie jest stać.
powiem tak - rozumie o co ci chodzi i dlaczego tak emocjonalnie podchodzisz do tej sprawy,ale zycie to nie jest literatura - ONO JEST CIEKAWSZE

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
28-05-2003Tomás TorquemadaStosy kłamstw o Inkwizycji
Obraz Świętej Inkwizycji, pokutujący w potocznej świadomości i bezustannie ugruntowywany przez media, ma tyle samo wspólnego z historyczną prawdą, ile Księstwo Mołdawii z serialu "Dynastia" z prawdziwą Mołdawią.
O Świętej Inkwizycji słyszał każdy. Przy dziesiątkach okazji przywołuje się ją jako symbol najstraszliwszego w dziejach cywilizacji masowego prześladowania, fanatyzmu i kontroli myśli. Liczni autorzy każą nam widzieć w niej historyczny pierwowzór hitleryzmu i stalinizmu. Każda napaść na Kościół i religię katolicką obowiązkowo zawiera odwołanie do jakoby powszechnie znanych, a nie odpokutowanych zbrodni Świętego Officjum. O owych enigmatycznych zbrodniach przypomina bez przerwy - ale i bez konkretów - prasa, filmy, literatura. Nawet pornografia z lubością wyżywa się w kojarzeniu tortur z lochami Inkwizycji i zakapturzonymi mnichami.
Kto by jednak chciał ową najczarniejszą z legend skonfrontować z dziełami historyków - nawet tych nie kryjących swej niechęci do Kościoła i religii - przeżyje głębokie zdumienie, że wszystko było inaczej. Znajomość choćby tylko podstawowych faktów każe stwierdzić, że cała ta wymyślona w ostatnich stuleciach legenda okrutnej, fanatycznej i zbrodniczej Inkwizycji ma tyle wspólnego z historyczną prawdą, ile księstwo Mołdawii z serialu "Dynastia" z istniejącym naprawdę państwem o takiej nazwie.
Nie twierdzimy tu, że Inkwizycja nie istniała ani że poszczególni jej sędziowie nie dopuszczali się postępków, z dzisiejszego punktu widzenia, godnych głębokiego..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
21-05-2003Gwidon NowakCzarni się kompromitują
To co się dzieje w naszym kościele (celowo piszę małą literą), woła o pomstę do nieba.
Ostatnio byłem u kuzyna na bierzmowaniu jako świadek. I co dostrzegłem? Że młodzież zmuszona jest kłaniać się i klękać przed biskupem, a ten wymachiwał i kiwał rękami, jakby był co najmniej papieżem. Na dodatek jeszczę te dzieciaki musiały klękać przed nim. Czy to nie idiotyzm?
Kto mi powie jak się wydostać z tego bagna?

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
09-05-2003RomanRzeczpospolita Antyklerykalna
Witam,
tak sie jakos ostatnio składało ze wysylalem panu kilka linkow. Tym razem wg mnie temat jest powazniejszy. Jesli dziennik taki jak Rzeczpospolita drukuje taki tekst to chyba cos oznacza, tym bardziej ze do tej pory dominowaly tam raczej opinie 'politycznie poprawne'. Tekst p.Brach-Czainy jest dosc dosadny,
www.rzeczp(*)icystyka/publicystyka_a_8.html
zamieszczony w wydaniu wczorajszym Rzepy, dzis jest polemika autorstwa p.Gowina:
www.rzeczp(*)icystyka/publicystyka_a_2.html
prosilbym o to by zapoznal sie pan z tymi tekstami, moim zdaniem warto by bylo odniesc sie do tekstu Gowina ktorego wywody czytalem juz jakis czas temu w Newsweeku. Nie wykraczaly
poziomem poza ten artykul .
PS Gratuluje nowej strony glownej )), do spisu przykazan moze byloby warto dodac ten cytat: "Idz wyprostowany wsrod tych, co na kolanach".
Pozdrawiam,
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
08-05-2003Maciej PsykCiekawy film: CZas religii
Ernesto, malarz i ilustrator bajek, jest zdeklarowanym ateistą. Pewnego dnia odwiedza go asystent kardynała. Przynosi mu zaskakującą nowinę - jego nie żyjąca od kilku lat matka może zostać beatyfikowana. Zaskoczenie Ernesta jest tym większe, że dowiaduje się, iż starania o kanonizację trwają już od trzech lat i rozpoczęły się z inicjatywy jego rodziny. Przekonuje się, jak niewiele wie o świecie, w którym żyje, i domyśla się, że będzie musiał stawić opór działaniom bliskich mu ludzi, którzy upatrują w beatyfikacji krewnej szansy na awans społeczny całej rodziny.
IDĘ!

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)