 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 27-12-2008 | darlove | Jak się to nazywa? |
Podczas spotkania na modlitwie Anioł Pański w Watykanie Benedykt XVI życzył Wolakom z okazji Bożego Narodzenia miłości, pojednania, pokoju i dobra. Zwracając się po polsku papież powiedział: Papa Benedetto:Serdecznie pozdrawiam Polaków obecnych tu w Rzymie, w Polsce i w świecie. Ostatnia niedziela Adwentu wprowadza nas w nastrój Bożego Narodzenia. Za kilka dni Wigilia, łamanie się opłatkiem. Niech te chwile przyniosą każdemu z was, waszym rodzinom i bliskim miłość, pojednanie, pokój i dobro. Niech Chrystus narodzi się w waszych sercach. Życzę wszystkim błogosławionych Świąt! Papież zauważył, że termin świąt związany jest z przesileniem zimowym, kiedy dni na półkuli północnej zaczynają się wydłużać. Papa Benedetto:Być może nie wszyscy wiedzą, że Plac świętego Piotra jest także zegarem słonecznym: wielki obelisk rzuca swój długi cień wzdłuż linii, jaka przebiega po bruku w kierunku fontanny pod tym oknem, a w tych dniach cień jest najdłuższy w roku.
Przypomina to nam o funkcji astronomii w odmierzaniu czasu modlitwy. To, że właśnie dzisiaj, 21 grudnia, przypada przesilenie zimowe, daje mi możliwość skierowania pozdrowień dla tych wszystkich, którzy wezmą udział w inicjatywach związanych ze światowym rokiem astronomii w 2009 roku, ogłoszonym z okazji 400-lecia pierwszych obserwacji teleskopowych Galileusza. Przypomniał, że miłośnikami tej nauki byli jego poprzednicy: Sylwester II, który wykładał astronomię, Grzegorz XIII, któremu zawdzięczamy nasz.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 27-12-2008 | m_m_r_e | Śmieszna petycja święcie oburzonych katolików |
Kolejna próba ograniczania wolności słowa przez święcie oburzonych katolików. Te całe uczucia religijne strasznie obrażalskie są, nie sądzicie? Komentarze równie ciekawe. Jezus, gdyby to widział powiedziałby pewnie: "Boże, chroń mnie przed takimi przyjaciółmi. Z wrogami jakoś sobie poradzę". petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=3549 | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 23-12-2008 | rudyment | Co się kryje pod sutanną? |
Niemiłosiernie nam panujący KRK chorobliwie nienawidzi homoseksualistów. A właściwie dlaczego? Co sprawia, ze akurat temu odłamowi grzeszników poświęca tyle uwagi? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 22 (przedawniony) | | 23-12-2008 | Jurek | Co człowiek ma dzięki duszy? |
Witam. To jedno z pytań znajdujących się w katechizmie ostatniej klasy gimnazjum. Jednoznaczna odpowiedź na nie znajduje się tuż pod nim i brzmi: -"Człowiek dzięki duszy ma rozum i dlatego myśli (...)". Prawda,że to genialne? Jeszcze jedna zagadka - pytanie? "Co to jest anioł?" Odpowiedź - "Anioł to istota bezcielesna".
Po cóż o tym piszę? 1.Tego typu pytania zaprzątają umysły piętnastolatków ,zmuszając ich do mechanicznego wkuwania jedynie słusznych odpowiedzi.Jakakolwiek dyskusja jest niedopuszczalna,a jej próby kończą się szantażem niedopuszczenia do bierzmowania lub skargi do proboszcza (lub innych wg uznania miejscowego klechy).
2.Pewna grupa (nie wiem jak liczna) doskonale zdaje sobie sprawę ze sprzeczności wzajemnej nauk głoszonych na religii przez katechetów, z ich często ograniczonych horyzontów,mimo tego poddaje się im - to trudno jest mi zrozumieć.
3.Kiedy -Waszym zdaniem - skończy się dominująca pozycja kk w Polsce? Wie ktoś może? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 32 (przedawniony) | | 19-12-2008 | kulka_na_mole | 7-latka zostanie Doktorem Kościoła? |
Nieocenione źródło parafialnych ogłoszeń, czyli Onet, zamieścił ciekawą informację.Zastanawiam się czy wewnątrz KK nie działa przypadkiem jakaś "V Kolumna", która pracuje nad ośmieszaniem tej instytucji. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 18-12-2008 | Agnies | Agnies |
Wczorajsza wiadomość o stanowisku KRK na temat dopuszczalności "in vitro" ukazała się w głównych serwisach tv. Moją uwagę zwróciła wypowiedź zatroskanej redaktorki rozważającej trudny problem przed jakim stają matki katoliczki chcące skorzystać z tej metody uzupełniona rozmową z księdzem zauważającym, że w kosciele jest miejsce również dla nawróconych morderców, którzy wyrażą skruchę i chęć pokuty.
Biskup "etyk" grzmi, że według kościoła do zapłodnienia powinno dochodzić drogą naturalną w wyniku współżycia dwojga małżonków. Chciejstwo pozostałych, którym nie wyszło nie może być przyczyną łamania i tu zapytam - czego?
Co jest łamane w momencie w którym człowiek wykorzystuje sprzęt medyczny po to by dopomóc w powstaniu zygoty? Czyżby bóg katolicki miał monopol na posługiwanie się wolą i rozumem a człowiek skazany był wg kościoła na podległość ślepemu losowi i dyktaturze uwarunkowań biologicznych?
Czy wg. KRK bezdzietne małżeństwa są nimi z woli bożej i nie należy w nią ingerować? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 35 (przedawniony) | | 15-12-2008 | Hausman | Dlaczego? |
Od jakiegoś czasu obserwuję Racjonaliste i stwierdzam, że za dużo sie tu dyskutuje. To nawet nie są dyskusje tylko wywody za mało jest jakiegoś działania. A ja mam dość zakłamania katolików i chcę coś robić aby katolików malało.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 52 (przedawniony) | | 15-12-2008 | Paweł Gliński | Uciążliwe życzenia |
Czy Was też denerwują nachalne życzenia na choćby Naszej-Klasie? Razem z kolegą stworzyliśmy, prostą acz skuteczną metodę na pozbycie się tego problemu. Na okres świąt wystarczy ustawić jako zdjęcie główne: strona_hakaela.webpark.pl/zyczenia.jpgi po problemie  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 23 (przedawniony) | | 13-12-2008 | Henryk_P | Papież chce końca "niesprawiedliwego" świata |
Papież modlił się: Przyjdź, Panie, przyjdź na Twój świat w sobie znany sposób. Przyjdź tam, gdzie jest niesprawiedliwość i przemoc, przyjdź do obozów uchodźców, do Darfuru, do Północnego Kiwu, do tylu części świata. - Przyjdź, gdzie dominują narkotyki, przyjdź też do bogatych, którzy zapomnieli o Tobie, którzy żyją tylko dla siebie, przyjdź, gdzie jesteś nieznany. Przyjdź do swego świata i odnów dzisiejszy świat - powiedział Benedykt XVI. wiadomosci(*)prawiedliwego_swiata,item.htmlPapież mieni się przedstawicielem Boga na ziemi. Więc niech nie wzywa Boga, tylko sam ruszy dupę z Watykanu, popędzi biskupów i kler do roboty. Benek sądzi, że Bóg za niego wszystko załatwi? Natomiast on będzie siedział na stolcu i liczył kasę? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 13-12-2008 | ingenue | Cenzura działa |
Tak jak w tytule -osoby postawione wyżej kontrolują nasze poczynania. Odnoszę to do znajomych, którzy biorą udział w rozgrywkach w piłce nożnej międzywydziałowej w ramach zawodów jednej uczelni. Nazwali przekornie swoją drużynę "Bękarty proboszcza" i po 2 meczach zmieniono im odgórnie nazwę na "Bękarty P. "
| Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |