 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 19-06-2011 | ARGutowski | Co łaska, czyli takie kościelne Ceneo |
Witam serdecznie, Ostatnio dowiedziałem się o istnieniu takiej oto strony: colaska.pl/Cytat ze strony: "Jakie są stawki usług w Twojej parafii? Drogo? sprawdź gdzie jest taniej, dowiedz się ile możesz zapłacić za usługę."Jak widać, Internauci potrafią sobie poradzić z każdym problemem, i nawet nie silą się na jakieś eufemizmy. "Dobrowolne" datki nie są takie do końca dobrowolne? Skoro nie możesz ich całkowicie obejść, to chociaż wybierz mniejsze koszty "usługi"  . Kolejny raz okazuje się, że Sieć przystosuje się do każdego zjawiska społecznego. Czyżby początek wolnego rynku w KRK?  Co o tym sądzicie? (zaznaczam: nie jestem w żaden sposób powiązany z w/w inicjatywą) Pozdrawiam, ARG | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 18-06-2011 | Christopher CJ Jozwiak | Fakt czy mit ? Rozporządzenie o płatnych lekcjach religii |
Ponoć minister edukacji może autonomicznie znieść finansowanie lekcji religii w szkołach publicznych z budżetu państwa. Po raz kolejny powtórzył to Palikot na konferencji związanej ze startem RacjiPL z list Ruchu Palikota: link: www.faktyi(*)/Konferencja_FIM_RACJA_RPP.mp3 , sama końcówka. Nie mogę znaleźć na sieci jasno określonych przepisów, dotyczących tego. Czy naprawdę min. edukacji jest do tego władny (ponoć nie łamie to konkordatu, ani innych ustaw) ? Pojawia się wtedy pytanie - dlaczego nie zrobiła tego obecnie Katarzyna Hall, a tym bardziej nie zostało to zrobione za SLD po 2001 roku ??? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 162 (przedawniony) | | 17-06-2011 | Menel de Lux | Panie Ratzinger, gdzie ta moja ekskomunika? |
Według Kodeksu Prawa Kanonicznego, osoba która odstapiła od wiary szerząc przy tym co gorsza publicznie herezje, zasługuje z mocy samego prawa na ekskomunikę.Jako że pasuję w stu procentach do opisanego wyżej profilu, będąc uczciwą osobą, postanowiłem uświadomić czarne struktury jaki to zgniły owoc trzymają w swoim jakże szacownym zbiorze tak zwanych wiernych. Z pokorą i skruchą wystosowałem stosownego e- maila do kurii adekwatnej co do adresu mojego zameldowania. W korespondencji tej zadenuncjowałem sam siebie, załączając linki do moich co bardziej obrazoburczych i świętokradczych wypowiedzi z internetowych forów publicznych, licząc na stosowną karę przewidzianą w Kodeksie Prawa Kanonicznego. Niestety okazało się że "przenajświętszy kościół" swoje własne prawa ma dokładnie w tym samym miejscu co prawa świeckie. Nawet nie doczekałem się odpowiedzi. Swoją drogą ciekaw jestem jak odprawienie takiej ekskomuniki wygląda w praktyce, i czy z okazji bycia ekskomunikowanym otrzymuje się stosowny certyfikat? Dokument taki oprawiony w ramki, bardzo pięknie prezentowałby się na honorowym miejscu w moim domu. Póki co nie tracę nadzieji, licząc na sprawiedliwe potraktowanie mojej osoby przez kościelny wymiar sprawiedliwości. Gwóźdź wbity w ścianę czeka... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 29 (przedawniony) | | 14-06-2011 | Domestos z Bidetu (exPanBuk)) | Jaja jak birety! |
Cytat: W Chicago, dzięki wspólnej inicjatywie księży tamtejszej archidiecezji i ofiar molestowania seksualnego przez niektórych duchownych, otwarto Ogród uzdrowienia.
nieźle - nie? Cytat: "W publicznej debacie nad problemem nadużyć seksualnych w Kościele często nie wsłuchujemy się w głosy ofiar. Ogród uzdrowienia jest permanentnym głosem, permanentnym przeproszeniem i permanentnym zobowiązaniem do pomocy ofiarom" - powiedział hierarcha podczas homilii. Mówiąc o symbolice ogrodu, kardynał zaznaczył, że przyroda ma właściwości uzdrawiające.
czyli jak zawsze: Bóg zapłać! Ogród uzdrowienia dla ofiar nadużyć | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 84 (przedawniony) | | 12-06-2011 | Olga W. | Antymuzułmanizm made in UK |
Tytułem parafrazuję nazwę działu, który raczej wiąże się z KRK, a jednak ten wątek nie pasował mi nigdzie indziej. Oto jak pewien Brytyjczyk prześladuje muzułmanów: Jamie Knowlson, 30-letni Brytyjczyk z Bristolu, doskonale wiedział, że mięso wieprzowe jest dla muzułmanów nieczyste i że kontakt z nim sprawia im wyjątkową przykrość. Dlatego też pewnego styczniowego dnia 2011 r. zakradł się raniutko z szynką pod meczet Al-Baseera w dzielnicy St Judes w Bristolu. "Zamachowiec" poczekał, aż muzułmanie wejdą do świątyni i zostawią przed nią - zgodnie z tradycją - buty. Potem upchnął plasterki szynki do butów, a następnie uciekł do budynku sąsiadującego z meczetem.Całość artykułu tutaj: wyborcza.p(*)_w_Bristolu.html#ixzz1Ogj11iUOPewnie jestem nieczuła, ale jakoś strasznie mnie to ubawiło  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 11-06-2011 | Madman | Kościelne statystyki |
Ubywa Polaków w kościołachKiedy zerknąłem na statystyki, aż nie mogłem uwierzyć, że badania przeprowadził Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego. Dyrektor Instytutu ks. Zdaniewicz otwarcie przyznaje, że katolików w świątyniach ubywa systematycznie, niedzielna frekwencja w ciągu ostatnich 20 lat spadła o około 10 pkt %, obecnie wynosi trochę ponad 40%. Jeszcze mniej katolików przystępuje do komunii. Jak widać na ilustracjach, w uczęszczaniu do kościoła przoduje Polska południowa. Cytat:- Więzi społeczne w diecezjach południowych są bardziej rozwinięte: mamy więcej gospodarstw, większe rodziny, znacznie mniej rozwodów. To utrwala także religijność. Życie lokalne jest zintegrowane z życiem parafii - wyjaśniał ks. Sadłoń. Ze statystyk dowiadujemy się także, że na 6 mężczyzn w kościele przypada 10 kobiet. W przypadku przystępowania do komunii stosunek ten wynosi 4:10. Cytat:Jest to duże wyzwanie duszpasterskie, aby msza św. stała się "atrakcyjna" również dla mężczyzn. (Wojciech Sadłoń, ISKK) Interesujący jest również trend wzrostu liczby osób przystępujących do komunii. Wygląda na to, że następuje odsiew "katolików niedzielnych" i zostaje.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 05-06-2011 | damiang | Motto krzyżowe |
Witam Państwa serdecznie. Dziś jadąc drogą krajową nr 11 do Poznania,w Ostrowie wielkopolskim byłem zmuszony postać chwilę w niewielkim korku. Podczas nużącego oczekiwania na zmianę świateł, zwróciłem uwagę na napis wyliterowany na murach kościoła. Początkowo zastanawiałem się czy dobrze przeczytałem, ale spojrzałem kilkukrotnie i raczej oczy mnie nie oszukują. Napis brzmi (dokładny cytat) : "... WOLNOŚĆ MIERZY SIĘ KRZYŻAMI ... ". W moim odczuciu brzmi to jak naczelne hasło jakiejś wyprawy krzyżowej, ale interpretację i osobiste odczucia z nią związane zostawiam Państwu, liczę że ktoś zechce podzielić się swoją refleksją w tym temacie. Pozdrawiam, Damian | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 33 (przedawniony) | | 04-06-2011 | TheRaV | Wiedz, że coś się dzieje... |
Jeśli twoja kuria ostrzega przed działalnością twojego księdza proboszcza to wiedz, że coś się dzieje... Jakby ktoś nie był zaznajomiony ze szlachetną działalnością księdza Natanka (czy jest w naszym pięknym kraju ktoś taki???) odsyłam do tego wideo. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 49 (przedawniony) | | 02-06-2011 | TheRaV | Mniejszy nie znaczy gorszy |
Kochani! Nie mogłem się powstrzymać przed podzieleniem się z wami tą radosną nowiną, na którą natknąłem się dzisiaj. Zainspirowany monumentalnym dziełem ze Świebodzina powstał kolejny pomnik naszego wielkiego króla... Kiedy zobaczyłem nagłówek newsa przez chwilę myślałem, że jest to jakiś spóźniony żart primaaprilisowy, ale jednak najwyraźniej nie... Nie przedłużając odsyłam was do tego newsa. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 55 (przedawniony) | | 01-06-2011 | Gołębiewski | Ślub jednostronny |
No cóż, za parę miesięcy czeka mnie przyspieszony ślub kościelny  Wstępnie rozmawialiśmy z narzeczoną z proboszczem, powiedział, że udzieli ślubu ze względu na stronę wierzącą. Oczywiście nie obyło się bez prób nawrócenie mnie za pomocą głupawych argumentów: "powiedz mi, że kobieta którą kochasz i siedzi obok ciebie jest z przypadku", "wszystko ma swoją przyczynę, a Bóg jest praprzyczyną" i takie tam... No więc z chęcią poczytałbym o waszych doświadczeniach ze ślubami jednostronnymi. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |