 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 26 (przedawniony) | | 05-11-2012 | Nietsche | O Trójcy św., aniołach, szatanie i końcu świata. |
Art.234 KKK objaśnia trójcę świętą następująco: Tajemnica Trójcy Świętej stanowi centrum wiary i życia chrześcijańskiego. Jest tajemnicą Boga w sobie samym, a więc źródłem wszystkich innych tajemnic wiary oraz światłem, które je oświeca. Tajemnica ta jest najbardziej podstawowym i istotnym nauczaniem w "hierarchii prawd wiary.Czy jest sens rozważać tajemnice, próbować je zrozumieć, szczególnie gdy związane jest to z ryzykiem. Cytat:Tajemnica Trójcy św. Kto będzie zaprzeczał Trójcy św. straci duszę, a kto spróbuje zrozumieć jej tajemnicę, straci rozum. Tylko kto żyje z nią w wierze, zbliża się do tajemnicy.
Dlatego poniższe rozważania o Trójcy św. opierają się jedynie na lekturze Piśma Świętego. Bóg Ojciec, Syn Boży, Duch Święty, Matka Boża, Szatan - władca podziemnego świata z podległą mu armią demonów, zastępy aniołów, aniołowie stróże, archaniołowie.. i cała masa świętych. W chrześcijaństwie występuje wiele różnych nadprzyrodzonych i nadludzkich istot które wzajemnie ze sobą współpracują. Logiczne, inaczej nie byłoby monoteizmem. Nowa 3-ca w 1 Bogu.Chrześcijanie wierzą w jednego wszechmogącego Boga potrafiącego w razie potrzeby zmienić swoją istotę. Wprawdzie tylko w młodszego albo starszego mężczyznę lub w zjawę, ale nie w taką zwykłą tylko w świętą. Często może być równocześnie jedną z tych istot. Nazywa się to "Trójca święta". W ST Bóg jest zawsze JHWH co znaczy "PAN". Ten Pan nie lubi pisowni małą literą. Dla potrzeb swojego drugiego wielkiego.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 22 (przedawniony) | | 05-11-2012 | zohen | "Wstrząsające, że matka chciała w ten sposób zarobić ..." |
"Wstrząsające, że matka chciała w ten sposób zarobić i zarobiła" - mówił o zgwałconej nastolatce z Lublina, której cztery lata temu lekarze odmówili prawa do wykonania aborcji, biskup kielecki Kazimierz Ryczan.
Czy tego typu podłe insynuacje nie są wystarczającą podstawą, by sukienkowego gościa oskarżyć o zniesławienie? Czy naprawdę nie ma siły na panoszenie się i obrażanie ludzi przez tych bezczelnych pasożytów?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 03-11-2012 | astrotaurus | Sąd Najwyższy zabrał głos ws. Nergala |
Sąd Najwyższy zabrał głos ws. NergalaGłupi, naiwny Ćwiąkalski cieszył się że SN zajmie się wykładnią niedookreślonego bełkotu o uczuciach religijnych (filmik w czołówce), a Sąd stwierdził, że katolik może obrazić się kiedy chce i o co chce, a wszyscy mają przed tym drżeć. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 29-10-2012 | Michał Panfil | Koptyjskie wybory papieża |
Zbliżają się wybory na jego eminencje papieża Aleksandrii i Patriarchy Stolicy Św. Marka. Procedura wygląda tak: najwyższa rada wybiera 3 nazwiska, a dzieciak z przepaską na oczach przeprowadza losowanie, kto zostanie przywódcą kościoła. Ciekawe czy mają z tego transmisje?  Gdyby było tak w KK, to Watykan pewnie by zorganizował wielki totalizator, 'lottomat' w każdym kościele, okolicznościowe zdrapki itp. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 29-10-2012 | Selanos | Halloweenowa szopka |
Zbliża się Halloween. Całkiem sympatyczne święto które jest niemal tak popularne jak Santa Claus. Z tej okazji spodziewałem się płaczu Krk o tym, jak to złe, pogańskie święto wkrada się w nasze dobre, tradycyjne, katolickie obyczaje. Nie zawiodłem się, można nawet powiedzieć, że dostałem więcej niż chciałem! Otóż dowiedziałem się, że to jest święto satanistyczne. Cytat:Metropolita szczecińsko-kamieński abp Andrzej Dzięga skrytykował obchody Halloween i ostrzegł przed "duchowymi szkodami", które mogą one powodować. W czytanym dziś w kościołach archidiecezji słowie pasterskim zaapelował, by wierni w nich nie uczestniczyli i ich nie organizowali. Link tutajNajbardziej lubię tą część Cytat:Metropolita przypomniał, że tzw. obchody Halloween są "w naszym pokoleniu zwykłą, chociaż często subtelną, promocją pogaństwa, ze wszystkim, co niesie ze sobą tzw. kultura śmierci. Sięgają bowiem pogańskiego kultu celtyckiego boga śmierci. Jest to także cicha ale realna promocja satanizmu". Arcybiskupowi umknęło chyba to, że wszystkie święta "katolickie", takie jak wielkanoc, boże narodzenie etc. to chrześcijańska tradycja nałożona na pogańskie święta i obyczaje. Na "pogański kult celtycki" nic nie nałożono, Halloween po prostu został skomercjalizowany i zamienił się w sympatyczną zabawę dla dzieci. Nikt nie obchodzi tego święta w jego orginalnej formie,.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 26-10-2012 | doppelganger | Katolicki rachunek sumienia vol.2 |
Był już na forum podobny wątek ale nie znalazłem w nim tej perełki: Otóż strona parafii w miejscowości Błędów (znamienna nazwa?) uczynnie służy dzieciom i młodzieży wzorami "katolickiego rachunku sumienia". Oto gotowiec nr III i jego osobliwości: Cytat:Czy nienawidziłem rodziców? Czy pogardzałem (wstydziłem się) własną rodziną? Czy zachowywałem się w domu jak pasożyt? Czy nie wybaczyłem rodzicom bądź krewnym, że wykorzystali mnie seksualnie w dzieciństwie? Czy podniosłem rękę na rodziców, lub im ubliżałem, złorzeczyłem? Czy za swoje niepowodzenia oskarżałem rodzinę? Czy wyrzuciłem rodzicom swoje przyjście na świat? Czy krzywdziłem rodzeństwo (czy wykorzystywałem seksualnie brata lub siostrę)? Czy nie odpowiedzialnie przygotowuję się do założenia własnej rodziny? Czy nie byłem posłuszny rodzicom, nauczycielom, przełożonym - którym jestem to winien przez szacunek, lub jestem do tego zobowiązany ślubami? Czy nie modliłem się za zmarłych krewnych? Ale okazuje się, że jest tego więcej. Wydaje się, że istnieje to już od paru lat - jeden taki wpis ma datę wrzesień 2006 ale został szybko usunięty ze strony:  Czy to jakiś makabryczny żart czy może kolejna katolicka patologia? Czy to nie jest zawoalowane i podprogowe namawianie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 20 (przedawniony) | | 26-10-2012 | julian | Rodzina katolicka za karą śmierci |
Ze zdumieniem przeczytałem, że portal "Rodzina katolicka" popiera ...karę śmierci. Wiecie, jakie podali argumenty? Z pogranicza krainy absurdu: Kara śmierci jako akt miłosierdziawww.rodzin(*)ra-mierci-jako-akt-miosierdzia Cytat:Z zasad wiary katolickiej jasno wynika, że kara śmierci jest bardziej wyrazem miłosierdzia Bożego niż Jego sprawiedliwości. Powyższe zdanie może być niezrozumiałe tylko dla ateistów, gdyż negując grzech czyli największą obrazę Boga nie pojmują oni zarazem konieczności żałowania zań co implikuje wykluczenie aktów zadośćuczynienia i pokuty. Jeśli ateista nie wierzy w Boga jak może pojąć konieczność żalu i pokuty za Jego obrazę? Otóż taki jest sens wszystkich kar, że oddając one zadość cnocie sprawiedliwości, zarazem w zależności od stopienia dolegliwości kary ułatwiają one człowiekowi pojęcie rozmiaru zbrodni jakiej się dopuścił. Tym samym są świętym środkiem kierującym człowieka do żalu ergo do nawrócenia i poprawy życia.
O różnych uzasadnieniach słyszałem, ale żeby zabijanie traktować jako miłosierdzie? Chyba pora, aby ci ludzie odwiedzili psychiatrę. Nie wiedziałem, że umarły może poprawić swoje życie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 26-10-2012 | romaro | Prawo kościelne |
Kościół rzymski do dzisiaj posługuje się prawem kanonicznym jakie dało mu podstawę do tortur i mordów. Kan. 1311 - Kościół posiada wrodzone i własne prawo wymierzania sankcji karnych WIERNYM popełniającym przestępstwo. Będzie tutaj można zobaczyć zdjęcia niektórych urządzeń służących do zadawania tortur w czasie, gdy obowiązywała oficjalna, papieska aprobata na ich stosowanie: www.youtube.com/watch?v=7hXwFr92mXU | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |