 |
Katolicki rachunek sumienia vol.2 Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 27-09-2012 17:51 | doppelganger (3218 punktów) | Katolicki rachunek sumienia vol.2
30 na 30 | Był już na forum podobny wątek ale nie znalazłem w nim tej perełki: Otóż strona parafii w miejscowości Błędów (znamienna nazwa?) uczynnie służy dzieciom i młodzieży wzorami "katolickiego rachunku sumienia". Oto gotowiec nr III i jego osobliwości: Cytat:Czy nienawidziłem rodziców? Czy pogardzałem (wstydziłem się) własną rodziną? Czy zachowywałem się w domu jak pasożyt? Czy nie wybaczyłem rodzicom bądź krewnym, że wykorzystali mnie seksualnie w dzieciństwie? Czy podniosłem rękę na rodziców, lub im ubliżałem, złorzeczyłem? Czy za swoje niepowodzenia oskarżałem rodzinę? Czy wyrzuciłem rodzicom swoje przyjście na świat? Czy krzywdziłem rodzeństwo (czy wykorzystywałem seksualnie brata lub siostrę)? Czy nie odpowiedzialnie przygotowuję się do założenia własnej rodziny? Czy nie byłem posłuszny rodzicom, nauczycielom, przełożonym - którym jestem to winien przez szacunek, lub jestem do tego zobowiązany ślubami? Czy nie modliłem się za zmarłych krewnych? Ale okazuje się, że jest tego więcej. Wydaje się, że istnieje to już od paru lat - jeden taki wpis ma datę wrzesień 2006 ale został szybko usunięty ze strony:  Czy to jakiś makabryczny żart czy może kolejna katolicka patologia? Czy to nie jest zawoalowane i podprogowe namawianie do ukrywania/nie zgłaszania przestępstwa? Czyli ewidentną zbrodnię (na to w końcu jest paragraf!) należy wybaczyć, bo rodzina..., bo ksiądz proboszcz..., bo bozia..., bo "niezbadane są wyroki boskie"..., "bo każdy niesie swój krzyż" (zwłaszcza ty, grzeszna kobieto!), itp... Notabene, jak się tak policzy te wszystkie nakazy i zakazy w tym rachunku sumienia (każde przykazanie ma co najmniej kilka a nawet kilkanaście), to ciężko nie zwariować. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| adamzwawy (969 punktów) | co za bzdury....
|
|
 | 9 na 9 | slik (20011 punktów) | > co za bzdury....To nie bzdury, to fundament moralny katolika
|
|
16 na 16 | Alicja Duda (25557 punktów) | Ciekawa jestem jak do tego ustosunkuje się Rzecznik Praw Dziecka. Może by mu tak podesłać kilka takich kwiatków.
Zmień politykę, głosuj na kobiety.
|
|
 | | Vytautas (4394 punktów) | >Ciekawa jestem jak do tego ustosunkuje się Rzecznik Praw Dziecka. Może by mu tak podesłać kilka takich kwiatków. No i co on miałby z tym zrobić? Kogoś pozwać przed sąd? Kogo?
|
|
|  | 6 na 6 | Alicja Duda (25557 punktów) | >No i co on miałby z tym zrobić? Kogoś pozwać przed sąd? Kogo? Może żądać uświadomienia dziecka w szkołach. Ma argument, że dzieciom w katolickim wychowaniu dzieje się krzywda.
Zmień politykę, głosuj na kobiety.
|
|
13 na 13 | Marek Okrągły (2283 punktów) | > Czy nie wybaczyłem rodzicom bądź krewnym, że wykorzystali mnie seksualnie w dzieciństwie?Czy podniosłem rękę na rodziców, lub im ubliżałem, złorzeczyłem?www.brpd.gov.pl/detail.php?recid=23Ja zawiadomiłem Rzecznika Praw Dziecka. Poprosiłem o reakcję lub powiadomienie w przypadku jej braku.  Mam nadzieję, że Wy zrobicie to samo.
Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument).
|
|
 | 4 na 4 | doppelganger (3218 punktów) | > Mam nadzieję, że Wy zrobicie to samo.Ja również wysłałem podpisane zawiadomienie w tej sprawie i dołączyłem prośbę zawiadomienie w razie braku reakcji. Prosiłem także o bliższe przyjrzenie się całemu rachunkowi sumienia, nie tylko pogrubionemu fragmentowi o molestowaniu. W sprawie ks. Kolanko i "lubińskiej śmietanki towarzyskiej" Rzecznik przynajmniej wypowiedział się poprawnie, więc liczę że teraz również nie będzie bezczynny. Nie spodziewam się żadnej wielkiej krucjaty przeciwko takim praktykom. Jednak nie można siedzieć bezczynnie - w końcu kropla drąży skałę. KrK ma od jakiegoś czasu złą prasę (Newsweek, GW, część polskiego internetu), więc powinno się to rozgłosić opinii publicznej, gdyż mało kto czyta "Fakty i Mity" albo "Nie" Urbana.
|
|
| 17latek (578 punktów) | Gdzie ja żyje. chcę się obudzić. to jakiś. koszmar i patos
|
|
3 na 3 | Kowalski (2244 punktów) | Punkt dotyczący obowiązków wobec Kościoła jakiś taki cieniutki jest. Wyraźnie brakuje tam pytania o wykorzystanie seksualne przez księdza czy siostrę zakonną.
|
|
 | 1 na 1 | Marek Okrągły (2283 punktów) | > Punkt dotyczący obowiązków wobec Kościoła jakiś taki cieniutki jest. Wyraźnie brakuje tam pytania o wykorzystanie seksualne przez księdza czy siostrę zakonną.Jest element o przełożonych  dla mnie jest to przerażające, więc jak to zobaczyłem to wszedłem na stronę i zawiadomiłem Rzecznika Praw Dziecka, nawet nie czytałem za bardzo wypowiedzi na forum racjonalisty. Sama treść strony jest dość przerażająca, że mimo że nie jestem prawnikiem zastanawiam się nad zawiadomieniem prokuratury. Tylko na razie nie mam pojęcia jak to uzasadnić.
Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument).
|
|
Wściekły Azot (849 punktów) (zablokowany) | > Czy zachowywałem się w domu jak pasożyt?<Klasyka troski o dzieci w wykonaniu kleru. Oczywiście - o dzieci cudze  Będzie przybywać takich "kwiatków" w obliczu bujnego plenienia się szkół wyznaniowych jak i utrwalenia lekcji katoindoktrynacji w szkołach świeckich.
|
|
| Olek Mularski (3178 punktów) | Typowy przykład katolickiego wychowania w dodatku połączony z próbą umniejszania wagi lub wręcz obrony zbrodni pedofilii. Nie ma co komentować, po prostu obrzydliwe! Powinno się powiadomić o tym jakieś organa państwowe!
|
|
| Rafał Poniecki (7132 punktów) | > Ale okazuje się, że jest tego więcej.Pomijając fakt, że to rachunek sumienia dla dzieci, to idąc do spowiedzi musiał bym całość wydrukować, wykreślić to pożądanie niewolnicy bliźniego swego, jego wołu i jego osła i resztę wręczyć temu panu siedzącemu w szafie. Najgorsze, że to nie wyrywki a primaaprilisowej gazetki parafialnej.
|
|
4 na 4 | doppelganger (3218 punktów) | Dzisiaj otrzymałem takiego maila  : Warszawa, 23 października 2012 r.
ZSS/441/363/2012/KT
Pan
D........ C.........
........@gmail.com
Szanowny Panie,
uprzejmie informuję, że Rzecznik Praw Dziecka z uwagą zapoznał się z Pana listem z 28 września 2012 r.
List został zarejestrowany w Biurze Rzecznika Praw Dziecka pod numerem ZSS/441/363/2012/KT.
Dziękując za nadesłane przez Pana informacje jednocześnie informuję, że Rzecznik zaniepokojony treścią przekazanych informacji podjął stosowne działania.
Z poważaniem
Dyrektor
Zespołu Spraw Rodzinnych i Nieletnich
Katarzyna Czaj-TrzcińskaMam nadzieję, że pan Marek Okrągły również takiego otrzymał. Zobaczymy jak sprawa potoczy się dalej.
|
|
 | 2 na 2 | Marek Okrągły (2283 punktów) | > Dzisiaj otrzymałem takiego maila :....Mam nadzieję, że pan Marek Okrągły również takiego otrzymał> Zobaczymy jak sprawa potoczy się dalej.Dzisiaj sprawdzałem podstrona z rachunkiem sumienia w wersji przerażającej już nie funkcjonuje. Ja sobie na jakiś czas odpuszczam takie sprawy, żeby się niepotrzebnie nie stresować. Teraz jest to normalna strona religijna. www.parafiabledow.pl/aktualnosci_rachunek.htmlMaila nie dostałem  ale nie to jest ważne. Ważne jest to, że w ostatnich miesiącach odzyskuję wiarę w siłę demokracji i przestrzeganie prawa. Wynika to bardziej z ilości maili i telefonów jakie wysyłają/wykonują ludzie dobrzy czyli Ci którym zależy. Chciałbym podziękować Wszystkim, którzy wysłali maila do Rzecznika Praw Dziecka czy interweniowali w inny sposób w tej sprawie. Ludzie dzięki Wam naprawdę świat zmienił się w mały sposób na lepsze.
Ateizm to nie światopogląd to odpowiedź na pytanie "Czy są bogowie? Tak/Nie." I ateizm jest w pełni uzasadniony. Dowodem na nieistnienie bogów jest brak jakiegokolwiek weryfikowalnego dowodu na istnienie bogów (naprawdę bardzo mocny argument).
|
|
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|