Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
13-09-2007SzymanowskiFałszywe świadectwo wiary "mocno wierzących"
Witam.
spotykam się bardzo często że starsi ludzie bardzo często odpychają od wiary młodych. taką sytuacje mam w domu z moja babcią. jestem pełen szacunku dla jej wiary i że jest tak bardzo pobożna. Ale uważam, że nie można robić nic na siłę. Spotkało mnie bardzo wiele przykrości z jej strony, chociażby lanie wodą święcona wszystkiego u mnie w pokoju po tym jak powiedziałem że nie wierzę i nie będę chodził do kościoła. Ona uważa iż nie ma czegoś takiego jak ateizm i każdy w Polsce musi chodzić do kościoła... no właśnie chodzić i być a nie wierzyć. taka postawa odpycha mnie bardzo mocno. nie jestem pewien i nie mam zamiaru wysuwać błędnych sądów, ale dla mnie oznacza to, że tak naprawdę nie liczy się w tym wszystkim Bóg tylko to żeby ludzie widzieli jej obecność w kościele.
jestem bardzo ciekawy czy ktoś ma podobną sytuacje, lub zna taki przypadek. chciałbym się dowiedzieć co sądzicie na ten temat.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
11-09-2007placownikKłamstwo biskupa

   "Katecheta nie ocenia Cię za praktyki religijne, a wliczanie stopnia z religii do średniej ocen nic nie mówi o relacjach, jakie łączą Cię z Bogiem. Musisz wiedzieć, że podstawą wystawiania oceny szkolnej w nauczaniu religii jest wiedza ucznia, jego umiejętności, a także aktywność, pilność i sumienność. Natomiast nie ocenia się tego, czy uczeń bierze aktywny udział w praktykach religijnych."
   Tak na list Grzegorza, licealisty z Opola, odpowiada w GW z dnia 8-9 września ks. bp. Antoni Długosz.

   Jego Eminencja, jako doktor habilitowany katechetyki i autor licznych artykułów poświęconych katechezie, w tym także tej szkolnej, powinien wiedzieć co mówi.

   Nie wierz jednak Grzegorzu kawalerowi Orderu Uśmiechu. Jego Eminencja Ksiądz Biskup kłamie. Świadczą o tym jednoznacznie dokumenty powszechnie dostępne w sieci.

   Tak wygląda prawda, tak umiłowana przez dostojników Kościoła. Prawda, w prawdzie, przez prawdę, powtarzają głośno przy każdej okazji. W duchu dodają, za pewnym powszechnie znanym dyrektorem, alleluja i do przodu.

   Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
10-09-2007po tatusiuI tak i nie...
hmm.... ja jestem w 3 klasie LO ,od kiedy chodze do liceum na religię nie chodzę. Myślę ,że nie da sie raczej nic wywalczyć ,jezeli szkoła jest mała i co za tem idzie, mniej osob nie chodzi na religię. I raczej należałoby sie nad tym zastanawiac KTO miałby tej etyki nauczać ,bo jezeli katecheta a nie np. mgr filozofii to jest to sztuka dla sztuki, ale nic tak naprawdę nie wnosi.
Natomiast w wiekszym mieście szansa na wywalczenie etyki znacznie sie zwiększa. Pozostaje tylko probować.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
07-09-2007O'ConnorPodejrzany ateizm
Całkiem trafne.
Link do strony na modłę "frater'a", lub "pelagii". Bardziej ciekawostka, niż starter do dyskusji.

bialy.jogger.pl/2007/08/24/podejrzany-ateizm/

Pozdrawiam,
Piotr
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
05-09-2007NowakReligia w szkole
Prosze o jakas rade w temacie religia w szkole Moj syn jest w drugiej klasie gmnazjum.Na religie nie uczeszcza od poczatku edukacji.Jak mam walczyc o sprawiedliwosc czyli o te slawetne lekcje etyki ktorych w rzeczywistosci nie ma,jezeli religia staje sie przedmiotem ocenianym jak kazdy inny.Co moge i czy w ogole moge cos wywalczyc dla swojego dzieciaka jako ateistka.Slyszalam o paru przypadkach w kraj,kiedy rodzice w jakis tam sposob buntowali sie, ale niewiele to dalo.
Pozdrawiam.Zuzanna.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 18 (przedawniony)
01-09-2007telewidzPolak potrafi..
Powstaje kolejny pomnik ludzkiej głupoty:
miasta.gazeta.pl/gorzow/1,35211,4418615.html
Znacie podobne przykłady? Może jakieś zdjęcia? Czemu religia,która tak się borni przed posądzeniem o pogaństwo, tak bardzo potrzebuje namacalnych pomników?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 31 (przedawniony)
01-09-2007Marcin MałyReligia w szkole
Wiecie co?
Od paru lat coraz bardziej jako nauczyciel w szkole średniej padam ofiarą służbowej presji uczestniczenia w uroczystościach religijnych i wymuszania tego uczestnictwa u młodzieży.
Wiosną tego roku zdarzało się tak, że przepadały mi w niektórych klasach wszystkie lekcje w danym tygodniu, ponieważ organizowano uroczystości religijne i patriotyczne.
Miarka przebrała się ostatnio, gdy z grupą nauczycieli otrzymałem pisemne upomnienie, ponieważ nie uczestniczyliśmy w pielgrzymce na koniec roku szkolnego. W formie pisemnej pielgrzymka ta została nazwana imprezą integracyjno - krajoznawczą, ale mniejsza z tym.
Dlatego powiem Wam, że bardzo się cieszę, że istnieje ten portal i to forum, cieszę się, że są jacyś normalni ludzie.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 38 (przedawniony)
31-08-2007CykmanGłupie pytanie o teologię
Witam
Być może wiele osób uzna moje pytanie za głupie, ale ostatnio coraz częściej się nad nim zastanawiam. Czy teologia jest "prawdziwą" nauką? Pytałam się znajomego, który niedawno uzyskał tytuł magistra teologii. Zostałam potraktowana z wyraźną wyższością, a nawet politowaniem, a chciałabym się tylko dowiedzieć jakie cechy teologii sprawiają, że stawia się ją na równi z biologią, fizyką, psychologią, itp. I czym tak naprawdę różni się ona np: od filozofii religii. Wiem, że nauka powinna posiadać m.in. przedmiot badań. Czy przedmiotem badań teologii jest bóg? Czy nauka może mieć przedmiot badań, który nie istnieje? Będę wdzięczna z wyjaśnienie moich wątpliwości.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
26-08-2007Glab PospolityPolsko-Polsko-co z toba bedzie
Jezeli zaniknie w spoleczenstwie zdolnosc poslugiwania sie rozumem,obiektywizmem oraz
podstawowymi zasadami zwyklej uczciwosci.i dominowac bedzie chamstwo na co dzien, "/prawo silniejszego lokcia"/ i nadal beda objawy kroczacej pauperyzacji w odniesieniu do czesci spoleczenstwa, to czego tutaj mozna oczekiwac. Jezeli zaczyna obowiazywac na co dzien "myslenie teologiczne"-balwochwalczy kult zasad myslenia religijnego,ktory wnika nawet w nasze prywatne zycie w sposob namolny.To daje efekty,ze
np 76%9 ((wynik sondazu )) ludzi pragnie by religie uczono w przedszkolach.
-brawo -mozna pogratulowac mentalnosci co niektorym. Czy glupiejemy??
Kiedys ktos napisal w prasie zagranicznej. Im wiecej religii w spoleczenstwach-*tym mniej rozumu a za tym i tolerancji.
Polsko!! Ratuj sie mentalnie !
Czy ja mam racje -nie wiem ale cos musi byc w tym na rzeczy.
ps
Churchill zaraz po upadku Powstania Warszawskiego powiedzial-cyt: Polska to biedny kraj glupich ludzi,ktorzy ,,,,,,,,,,,,,,,,Nie mam odwagi dalej cytowac.
Glab Pospolity.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
23-08-2007diogenesAteizm po polsku
wiadomo, że z kasy państwowej wypływają miliardy na rzecz kościoła katolickiego. można by za nie reanimować służbę zdrowia! to zabawna sytuacja: podatki polskich ateistów zasilają kiesę kościoła. ich ateizm ma więc raczej werbalny charakter i trudno go brać na serio. dotyczy to nawet nie urbana. ten stan rzeczy odpowiada idealnie kościelnej doktrynie o tym, że pieniądze nie śmierdzą. przekonajcie się o tym sami....
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)