Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
25-10-2004aga - agnessEgzorcyzmy
POlecam strone www.egzorcyzmy.katolik.pl
poza tym......szkoda, ze nie wierzycie w penwne sprawy, kotre was jak najbardziej dotycza. Moze jeszcze nie teraz, ale za jakis czas przekonacie sie jak jest naprawde.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
21-10-2004jarekreligia w przedszkolu
Mam problem z przedszkolem. Mam maluszka, którego musiałem posłać do przedszkola, a w związku z tym, że jestem ateistą nie zgodziłem się na udział dziecka w zajęciach z religii. Problem w tym, że mały zostaje z panią sam. Widzę, że czuje się z tym źle, chyba odbiera to jako formę kary dla niego. Bo wszystkie dzieci gdzieś idą, a on nie. Poza tym, siłą rzeczy dzieci o tym rozmawiają, nie dokuczają mu może ( przynajmniej na razie ), ale mały zaczyna przynosić do domu pewne uwagi, treści, pytania. Czyli zaczyna stykać się z tym, przed czym chcieliśmy go uchronić, przynajmniej w tak wczesnym dzieciństwie. Próbujemy odpowiadać na jego pytania, ale czujemy się z tym źle, bo chcieliśmy, żeby jego umysł był wolny od tej problematyki jeszcze przez jakiś czas. Umysł dziecka jest taki delikatny i chłonie wszystko jak gąbka wodę... i tutaj siłą rzeczy nabywa pewnych treści, które mącą mu spokojne, bezideologiczne dzieciństwo. Nie wiemy za bardzo co robić. Czy żona ma wrócić do domu i nie pracować, a bez tego nam, ciężko. Może ktoś ma jakiś pomysł...?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
21-10-2004duchOd siebie
Walka z religią jest rzeczą niepoważną, chyba że uznamy, iż religia zagraża współczesnej cywilizacji. Rozwój człowieka można określić znając jego stosunek do religii: np. katolik, potem ateista, następnie agnostyk szukający na własną rękę prawdy duchowej...
Wszystkie formy przejściowe są potrzebne, bo przecież dobro obiektywne nie istnieje a stawanie się istotą rozumną wymaga czasu. Z jednym zastrzeżeniem; pod warunkiem, że rodzaj ludzki do tego celu właśnie zmierza(?).
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
21-10-2004Przemysław PielaOdp: Wiadomości inaczej.
Chciałbym poruszyć kwestię zmian w TVP. Od ostatnich trzech, czterech dni zmieniono wszystkie twarze, a same Wiadomości wyglądają jak klon Faktów z TVN. Nie wspomnę już o nowej/starej buźce Krzysztofa Ziemca z TVN24.
Przedwczoraj i wczoraj z racji pontyfikatu naszego wszem i wobec panującego, którego godności tu nie wspomnę prawie połowa serwisu informacyjnego poświęcona była panom z białą tekturką w kołnierzyku. Już stare Wiadomości były tym dość przesiąknięte, ale ostatnie zmiany przekryczyły szczyt. W dniu wczorajszym na topie była śmierć siatkarzy, papież, trochę o Białorusi, trochę ponarzekano na polskich polityków i znów pojawił się pan w koloradce i chwalił się ile to pieniędzy zebrano na stypendia dla zdolnych biednych niemających czasu na sumienną naukę w szkole publicznej. Ot, całe Wiadomości! Czy w tym kraju nie dzieje się już nic innego, prócz tego co dzieje się w stolicy, czyli w Rzymie o czym z tak wielkim zapałem opowiada pan Kraśko? Telewizja Polska to główna machina propagandowa, jeśli moge się tak wyrazić. Treści zależą całkowicie od kierunku wiatru wiejącego na naszej scenie politycznej. Zobaczymy co zostanie nam zaserwowane dzisiejszego wieczora. Jestem bardzo ciekaw Waszych opinii jak i pomysłów na zmianę obecnego stanu. Słyszałem kilka pomysłów. Likwidacja, prywatyzacja, jak byłoby najlepiej?

Pozdrawiam
Przemysław Piela
www.ateista.pl
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
16-10-2004EljotSymbole religijne
Jeżeli nie jesteśmy państwem wyznaniowym i inne religie powinny być traktowane po równi z katolicką...
Dlaczego w urzędach, szkołach zakładach pracy nie widać innych symboli religijnych???

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 0 (przedawniony)
15-10-2004RomanOdp: Wywiad z Pieronkiem
Dodalem do dzialu Znalezione w sieci, powinno sie niedlugo pojawic...
ale daje tez tutaj bo bezczelnosc i arogancja tego czlowieka maja wymiar prawdziwie kosmiczny. Ciekawsze fragmenty:
Apropos Dalikowa:
"-Nie zmienia to faktu, że parafia ma długi.
A co Pan zrobi, jak ktoś siądzie Panu w ogrodzie i zwali się na niego drzewo? Będzie Pan odpowiadał za niego i jego kalectwo przez całe życie swoimi pieniędzmi, tak?
-Takie jest prawo w Polsce.
Nie każde prawo jest mądre i nie każdy wyrok jest salomonowy.
-Kogo pociągnąć do odpowiedzialności, jeśli nie właściciela drzewa?
To może Pana Boga? Oskarżyć go, że burza była!? Przecież to jest problem postawiony na głowie. To jest z nieba wzięta sprawa"
"-Mówi Ksiądz do prostych ludzi: kształćcie się! A duchowieństwo nie mogłoby używać bardziej zrozumiałego języka?
Nie przesadzajmy! Ksiądz nie może być prymitywnym nauczycielem wykładającym wszystko krok po kroku każdemu. Jest 60-70 procent ludzi, którzy rozumieją, i jest 30 procent, którzy nie zrozumieją nigdy. Niech się uczą! Niech idą na katechizm! Niech czytają! Mieli możliwość w szkole, w gimnazjum. To chodzili na wagary i nie przejmowali się tym. I teraz nagle stali się ludźmi, którzy chcą usłyszeć z ambony, jak postępować w trudnych sytuacjach życiowych? Niech idą do księdza i sobie porozmawiają."
kiosk.onet.pl/art.html?NA=1&ITEM=1194733&KAT=240
pozdro

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
03-10-2004gawronreligia w szkole a studia
witam!
wypisalem sie z religii w szkole, ale naszly mnie watpliwosci (celowo zasiane przez rodzicow katolikow czy przypadkiem nie bede mial problemow w dostaniu sie na studia. czy ktos sie na to przy rekrutacji patrzy i czy kogos bedzie to w ogole tam obchodzilo?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
01-10-2004kowalskicennik
Mam pytanie o uslugi KK;
-ile kosztuje slub?
-ile kosztuje pogrzeb?
-ile kosztuja chszciny?
Czy taksowka ktora przyjezdza ksaidz jest juz wliczona w usluge?
Bardzo prosze o proste odpowiedzi.
P.S. tylko bez glupich dowcipow ze "co łaska"
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
01-10-2004Carboodejść z kościoła kat.
Chcę, zdecydowanie odejśc z kościoła katolickiego, co należy uczynić by nie znaleźć się więcej w kościelnych rejestrach...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
28-09-2004AmiciPrawda
W temacie "dlaczego" można powiedzieć że więcej czasu zajmuje odszukiwanie watków niż odpisywanie na nie. Nie chcę zaśmiecać forum, a jeśli to robię, to przepraszam. Chciałbym dowiedzieć się czym wg Pań/Panów jest tytułowa prawda i w jaki sposób można ją interpretować, zakrywać.
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)