Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 64 (przedawniony)
26-05-2011Menel de LuxSalezjanin który nie owija w bawełnę...
Od dłuższego już czasu słowo ksiądz jawi mi się jako synonim obłudy i kłamstwa.
Wszystkie niesamowite historie które z poważną miną wciskają swoim wiernym księża są delikatnie mówiąc absurdalne, i bez żadnej analizy na pierwszy rzut oka pachną szwindlem .
Znalazł się jednak jeden odważny salezjanin który bez żenady ujawnił to co myśli on i prawdopodobnie większość księży, w delikatnej sprawie molestowania nieletnich.
Może ktoś się oburzyć że generalizuję, nie wiem czy słusznie.
Nie siedzę w ich głowach, nie znam ich myśli, obserwując jednak "walkę" kościoła z pedofilami w swoich szeregach, która jak dotąd nie przynosi żadnych efektów, trzeba taką ewentualność wziąść pod uwagę.
Do takich wniosków dochodzę obserwując wybuchające co chwilę skandale, bezkarnośc sprawców i opiekę jaką ich otaczają przełożeni.
Moim zdaniem ksiądz ten powiedział tylko głośno co jest normą w "przenajświętszym kościele".
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
26-05-2011diogenesPrzejście dla ukrzyżowanego
Oto co dzisiaj zobaczyłem na melancholijnych równinach Podlasia:


Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 41 (przedawniony)
25-05-2011Miłosz MichałowskiDoda a sprawa racjonalistów
Obserwując Dodę, czy to na scenie czy w wywiadach trudno uwierzyć w jej wysokie IQ. Dowodem może być jednak, znana już sprawa, jej "obrazy uczuć religijnych", czyli oczywistego, aczkolwiek odważnego stwierdzenia, że "Biblię napisali napruci ludzie", toteż nie ma sensu przywiązywać się do jej treści - mówiąc w skrócie.
Ruszył właśnie proces przeciwko Dodzie - wiadomosci(*)html?v=1&obxx=9647911#opinions

Choć jej kibicuję, to z jednej strony wątpię w zwycięstwo, z drugiej zaś strony zaminusowała u mnie swoim, zrozumiałym, ale jednak defensywnym zachowaniem po całym fakcie. Szkoda o tyle, że osoba z taka pozycją - można oczywiście ubolewać, że "kwestię" podniosła marna piosenkareczka pop, a nie filozof, polityk etc oraz, że żaden (naprawdę) inteligentny człowiek nie ma takiej "pozycji" medialnej jak Doda, ale cóż takie czasy - mogłaby sporo zrobić w sprawie bzdurnego zapisu o obrazie uczuć domniemanych. Innymi słowy, mogłaby wzniecić jakąś szerszą dyskusję. Wyrok nie jest oczywiście przesądzony i może doprowadzi do zniesienia albo chociaż sparaliżowania tego debilnego przepisu. Niemniej raczej nie ma co liczyć. A Doda, po tym jak rozlała mleko i oskarżenie zostało wniesione mogła już konsekwentnie trzymać się swojej opinii...

Co sądzicie o całej sprawie. Jaki będzie wyrok, czy coś się zmieni w tej kwestii? (to w dużej mierze zależy od mediów, a wiadomo jakie one są).
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
23-05-2011Ag-nesCo ma Rydzyk do krowy?
Szaleństwa Rydzyka ciąg dalszy...
Temat in vitro dalej wałkowany i pewnie jeszcze długo będzie, oby coś się z tego w końcu "urodziło".
Szerzenie ciemnoty i blokowanie dostępu do nowoczesnej medycyny to część problemów za które odpowiedzialność ponosi Kościół w tym temacie.
Natomiast mnie interesuje, czemu wypowiedzi reprezentantów Krk są tak skonstruowane, jakby głoszone przez nich dogmaty były faktem?
Cytat:
I właśnie jak człowiek odejdzie od Pana Boga, jak nie słucha Pana Boga...
itp., itd.
Publiczne wypowiedzi kleru są zwykle naznaczone odniesieniem do boga w taki sposób, jakby to była prawda niepodważalna.
To jest narzucanie kanonu wiary i podporządkowywanie wszystkich dogmatom religijnym.
Niech sobie kierują taki styl wypowiedzi do swoich owieczek i nie łamią praw innych ludzi, których wolność światopoglądowa jest zagwarantowana w Konstytucji.

Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
20-05-2011MedievalDowód

Szatan boi się JP II. Poważnie.
Fragment, cyt:
Nienawidzi go i mówi: tego (Jana Pawła II) nienawidzę jeszcze bardziej niż Ojca Pio. Ksiądz tłumaczy:...dla szatana nie liczy się, czy polski papież został już uznany za świętego, czy jeszcze nie. Fakt, że diabeł boi się Jana Pawła II znacznie bardziej niż Ojca Pio, jest wyraźnym dowodem jego świętości.

Macie więc dowód świętości.

www.fronda(*)an_boi_sie_jana_pawla_ii_13304

A Wy tu ciągle daj dowód... To macie
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 32 (przedawniony)
19-05-2011slikWyznanie? Brak! - Narodowy Spis Powszechny 2011
nsp2011.spis.gov.pl/nsp.form/
formularz umożliwiający spisanie się przez internet
UWAGA: pytanie o wyznanie znajduje się w rozszerzonej (reprezentacyjnej) wersji spisu, do wypełnienia tej wersji wylosowana ok. 20% Polaków

Pytanie o przynależność do Kościoła lub związku wyznaniowego pojawi
się w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań zaplanowanym
na rok 2011.

Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego podaje, że 95,8% Polaków to katolicy. Z kolei Główny Urząd Statystyczny wylicza, że ochrzczonych jest tak naprawdę tylko (aż?) 88,4%.

Przy czym jest to wyłącznie liczba ochrzczonych, do których należę i ja, i pewnie Ty, i tysiące innych niewierzących.

Jaki procent Polaków to niewierzący? Nie wie nikt.

Po raz pierwszy od 1931 roku będzie można wiarygodnie odpowiedzieć na to pytanie.

"Do jakiego wyznania religijnego (kościoła lub związku wyznaniowego) Pan(i) należy?" - tak będzie brzmiało pytanie zadawane w czasie NSP.

"Wyznanie (przynależność wyznaniowa) to formalne uczestnictwo lub emocjonalny związek osoby z określonym wyznaniem religijnym (kościołem lub związkiem wyznaniowym). Wyznanie powinno być określane na podstawie dobrowolnej deklaracji, w tym także - wyrażającej brak związku z jakimkolwiek wyznaniem (bez wyznania)."

Pamiętaj, to, że ochrzczono Cię w niemowlęctwie, a KK do tej pory przetrzymuje i wykorzystuje Twoje dane osobowe bez zgody, nie oznacza, że należysz do jakiegokolwiek wyznania.
..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
19-05-2011Christopher CJ JozwiakIle jeszcze Państwo rozda Kościołowi ? / przegląd świeżych newsów
Mało wierzę, że to co Komisja Majątkowa przekazała Kościołowi uda się choć w części odzyskać.

"Posiedzenie ws. komisji majątkowej odroczone"
link1: www.tvn24.(*)kowej-odroczone,wiadomosc.html

Za te grunty, warte kilkadziesiąt mld zł, życie ułożyło sobie prawdopodobnie już zbyt wielu wpływowych ludzi i instytucji pośredniczących w grabieży.

Tymczasem Państwo rozdaje na potęgę jeszcze więcej przyznając np. "98-procentową bonifikatę na zakup ziemi pod budowę kościoła"
link2: wiadomosci(*)teresow__mial_byc_kosciol.html

Co jakiś czas jw. napotykając się na 'niespodzianki' ...

Pomoc z pewnością Państwo niesie też w pozyskiwaniu funduszy z UE:
link3: wiadomosci(*)nych_dotacji__UE_dolozyla.html

Mafijne działania dostrzegło nagle CBA !
link4: wiadomosci(*)dacji_komisji_majatkowych.html

Jak to miło przejrzeć sobie porcję świeżych newsów o naszym Kochanym Krwiopijcy
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 12 (przedawniony)
18-05-2011PanBukŻyciński był kłamcą i łajdakiem
Jakoś uciekł mi taki dość ciekawy temat...

Wyborcza:

Hańba na KUL-u. Reakcja

Kto odpowie za hańbę na KUL-u

Rektor KUL przeprasza i wyciąga konsekwencje WIDEO

i wypowiedź która tak poirytowała KUL...:

Życiński był kłamcą i łajdakiem
..., zakończona... oklaskami (!?!)

I co o tym myśleć?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
17-05-2011Zejus z KabaretuNostalgii kilka stępowego wilka
Dzisiaj w kościele na mszy dziecięcej objawiła mi się tragedia, na którą byłem, przyznaję, jak dotąd ślepy. Może dlatego, że słabo uważałem w kościele.

Otóż kapłan, odczytawszy Ewangelię rozpoczął prawić naukę. Przedział wieku audytorium 5-9 lat, podobnie przedział ilorazu elokwencji kapłana. Ale do rzeczy. Było o owieczkach i pasterzu. Wiemy już przeto, kto grał pasterza, a kto słodkie baranki. Wiemy, kto został przywódcą (nieistotne jak głupim).

I dalej(parafrazuję)
Pasterz : Jakie powinnyście być, owieczki?!
Jaś: Posłuszne wobec dorosłych. Wszystkich.
Ppo pół minuty wysiłku umysłowego) Hola! Pan Jezus mówił, że do zagrody przyjdą złodzieje. To wszystkich, czy nie. Nie, nie! Nie powinnyście SŁUCHAĆ wszystkich. (Dopowiadam dla mniej bystrych - słuchajcie tylko pasterza, głównie, i rodziców.)

Nie wiem, jaki był kontekst słowa słucham w ustach Pasterza, ale nie zabrzmiało to zbyt dobrze. Dodam, że słowo SŁUCHAĆ zacytowałem.

W parafii, w której mieszkam jest zwyczaj gromadzenia się dzieci wokół ołtarza na "Ojcze (Chrzestny - polecam) Nasz". Przez pierwsze miesiące obowiązywały regularne walki o miejsce przy Pasterzu, dosłownie.

Muszę przyznać, że nie doceniałem jak cwani są ci czarni, jak oni to mają zaplanowane. Goebbels by im mógł pozazdrościć. Szczególnie co się tyczy dzieci, ja nawet byłem ministrantem i do dziś nie wiem jak mi się udało. Straszna to machina.

Więc podsumowując: Największym grzechem rodziców (jednym z największych - nie łapmy się za słowa) jest ochrzczenie,..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony) (Zamknięty)
17-05-2011Bezdomnyprawda w oczy kole - ciekawe przebranie
www.youtube.com/watch?v=0CcCDm6_J84

Nie wiedziałem gdzie to umieścić, chciałem się tym podzielić ale do Bazgrołów szkoda mi było to wrzucać. Sytuacja nieco przypomina tę z uczniami parodiującymi Wojtyłę. kolega z prezentowanego filmiku wykazał się jednak dużo większym polotem czym zdobył moje uznanie. Jak znam życie (w naszym kraju) represje go nie ominą. Obym się mylił.

EDIT: "Jego wybryk zarejestrował Dominik Tarczyński, członek stowarzyszenia Solidarni 2010. (...) Dominik Tarczyński pod umieszczonym w serwisie YouTube filmem zapowiada, że złoży pozew z powództwa cywilnego, ponieważ jako katolik czuje się wyszydzony. Zachęca też inne osoby, by zgłaszały się do niego w celu złożenia pozwu zbiorowego"

Ale Dominik Tarczyński uważa, że nie ma nic złego w koczowaniu w namiocie Solidarni 2010 podczas gdy przebywa na zwolnieniu lekarskim będąc pracownikiem spółki państwowej.
www.newswe(*)-2010-za-pieniadze-zus,75663,1
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)