Racjonalista - Strona głównaDo treści
Ile jeszcze Państwo rozda Kościołowi ? / przegląd świeżych newsów

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
18-05-2011 20:48Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Ile jeszcze Państwo rozda Kościołowi ? / przegląd świeżych newsów
Ocena 5 na 5
Mało wierzę, że to co Komisja Majątkowa przekazała Kościołowi uda się choć w części odzyskać.

"Posiedzenie ws. komisji majątkowej odroczone"
link1: www.tvn24.(*)kowej-odroczone,wiadomosc.html

Za te grunty, warte kilkadziesiąt mld zł, życie ułożyło sobie prawdopodobnie już zbyt wielu wpływowych ludzi i instytucji pośredniczących w grabieży.

Tymczasem Państwo rozdaje na potęgę jeszcze więcej przyznając np. "98-procentową bonifikatę na zakup ziemi pod budowę kościoła"
link2: wiadomosci(*)teresow__mial_byc_kosciol.html

Co jakiś czas jw. napotykając się na 'niespodzianki' ...

Pomoc z pewnością Państwo niesie też w pozyskiwaniu funduszy z UE:
link3: wiadomosci(*)nych_dotacji__UE_dolozyla.html

Mafijne działania dostrzegło nagle CBA !
link4: wiadomosci(*)dacji_komisji_majatkowych.html

Jak to miło przejrzeć sobie porcję świeżych newsów o naszym Kochanym Krwiopijcy
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
> Ile jeszcze Państwo rozda Kościołowi ?
Tyle ile będzie trzeba!

Wszystko ma swój początek i koniec.
18-05-2011 22:26 
 Ocena 4 na 4
Arłukowicz (3162 punktów)
>> Ile jeszcze Państwo rozda Kościołowi ?
>Tyle ile będzie trzeba!
Nie tyle ile będzie trzeba tylko tyle ile będzie chciał

18-05-2011 22:36 
 Ocena 1 na 1
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
>>> Ile jeszcze Państwo rozda Kościołowi ?
>>Tyle ile będzie trzeba!
>Nie tyle ile będzie trzeba tylko tyle ile będzie chciał
No właśnie! Co jo godom? CO jo godom?


Wszystko ma swój początek i koniec.
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
Stara, nieuregulowana oczywiście, sprawa mi się przy okazji przypomniała:
"600 ha ziemi Kościoła dla rodziny miliardera"
link5: wiadomosci(*)la_dla_rodziny_miliardera.html

I tak to właśnie działa !

edit: Chociaż ostatnio coś ruszyło w sprawie Tomasza D., przy okazji Marka P. - pewnie skończy się jak afera hazardowa - nic się nie stało chłopaki ! Nawet jakiś link znalazłem: 6: wiadomosci(*)azany,1,4241074,wiadomosc.html

Ruch Poparcia / SLD / Głosuj na kobiety !
Kowalska (14008 punktów)
   Klechy nie odpuszczą i niczego nie zwrócą, nawet gdyby zapadły wyroki. A nie zapadną, bo kraj nasz kremówkami stoi oraz Jezusem widocznym z kosmosu.

   A to, że siostrzyczki wyrzucały na bruk bezdomnych, chorych, a klechy szkoły zajmowali pod kolejne siedziby to wszystko w imię boże. No pokażcie mi Boga, który by nie był zadowolony z takich sług.

   Jak mawia moja Babcia zrobią rządzący w tej sprawie dwie rzeczy, czyli gówno i nic. SLD boi się klech tak samo jak reszta sejmowych bohaterów co to nie wiedzą jaki guzik nacisnąć. Nawet gdyby się jednak zdobyli na jakiś krok, na jakieś sprawdzanie, to wyjdzie do tłumów Król i Zarządca Kremówkowego Pana Polski, powie, że papieżowi by się to nie podobało i się zDdziwisz drogi obywatelu jak szybko politycy skulą ogony i zaczną do Krakowa pielgrzymować po audiencje i wpomnienie na mszy, gdyż wybory nadciągają nieubłaganie...

Ja jak już powiedziałam, będę głosowała na PiS. Chcę wojny, krwi i wizyt o 6 rano.


"Historia przyznała rację papieżowi. Afryka doznała jedzenia."
Christopher CJ Jozwiak (20202 punktów)
(zablokowany)
>Ja jak już powiedziałam, będę głosowała na PiS. Chcę wojny, krwi i wizyt o 6 rano.

Głosuj na Ruch Palikota ! Też będziesz miała krew - kościelną ;p
(joke! proszę mojego posta do min. Sikorskiego nie wysyłać !)

Ruch Poparcia / SLD / Głosuj na kobiety !
18-05-2011 23:39 
 Ocena 4 na 4
simo.hayha. (433 punktów)
>    Klechy nie odpuszczą i niczego nie zwrócą, nawet gdyby zapadły wyroki.

Oczywiście! W końcu sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie! Przez wieki uciskany Kościół nasz, budowany na krwi męczenników musi odzyskać mu należne ziemie zabrane.

>Ja jak już powiedziałam, będę głosowała na PiS. Chcę wojny, krwi i wizyt o 6 rano.

Ja również! Liczę, na powrót europosła Ziobry na stanowisko Ministra Sprawiedliwości oraz aktywną działalność CBA, CBŚ, wywiadu, kontrwywiadu, ukrytych w Polsce komórek Mossadu i Cosa Nostry. Wolności się obywatelom zachciało i sprawiedliwości. Phi.


A complete unknown, like a rolling stone.
PanBuk (6257 punktów)
>Ja jak już powiedziałam, będę głosowała na PiS. Chcę wojny, krwi i wizyt o 6 rano.
a zamówienie na jaki adres?


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych eksperymentów zrezygnował. Marek T.
Marian (5438 punktów)
   Ostatnio jakimś przypadkiem trafiłem na stronę Concordat Watch. Miło sobie poczytać o stosunkach państwo-kościół w naszym kraju z punktu widzenia outsidera.
   Jednym z najbardziej bulwersujących tekstów, jaki tam znalazłem jest (co prawda sprzed 2 lat) Polska daje ziemię i pieniądze Kościołowi, gdy ćwierć jej dzieci jest głodna. Jestem przekonany, że gdyby zrezygnować z organizacji religii, zaoszczędzone pieniądze mogłyby z powodzeniem wystarczyć na posiłki dla tych dzieci.
   Winę za stan rzeczy nie ponosi jednak sam Kościół, który doi państwo jak tylko może, ale również politycy, którzy pozwalają mu nas wszystkich doić. Jak mawiała moja babcia: „Polska musi być bardzo bogatym krajem, skoro tyle kradną i to wszystko się jakoś trzyma”.

   Pozdrawiam.

Jeśli nie zaznaczono inaczej, moją twórczość należy traktować jako CC-BY-SA 3.0
19-05-2011 08:44 
 Ocena 2 na 2
Arłukowicz (3162 punktów)
Polska daje ziemię i pieniądze Kościołowi, gdy ćwierć jej dzieci jest głodna[/url]. Jestem przekonany, że gdyby zrezygnować z organizacji religii, zaoszczędzone pieniądze mogłyby z powodzeniem wystarczyć na posiłki dla tych dzieci.

Cwierć dzieci jest głodna, ale - dzięki wspólnym działaniom kościoła i rządzących - WŁAŚCIWIE ukształtowana, ma moralny kręgosłup - skrzywiony tak jak bozia przykazała.
Można ironizować, smiać się acz tak na prawdę to jak słucham informacji na ów temat to trafia mnie .........
Selanos (12869 punktów)
Księża powinni uczyć w szkołach przedsiębiorczości.
Minęłoby kilka lat i pokolenie uczone przez księży wybudowałoby nam w Polsce dolinę krzemową większą niż w USA, odnalazłoby złoża ropy większe niż w Arabii Saudyjskiej...

Myślałby kto, że w seminariach uczą ekonomii zamiast teologii.

Ciężko winić kościół za to, że kieruje się zasadą "jak dają to bierz, jak biją to uciekaj". Wystarczyło jedno słowo, że coś chcą i to dostawali. Więc się klechy przyzwyczaiły.
19-05-2011 12:25 
 Ocena 3 na 3
Anna Salman (16360 punktów)
>Minęłoby kilka lat i pokolenie uczone przez księży wybudowałoby nam w Polsce dolinę krzemową większą niż w USA, odnalazłoby złoża ropy większe niż w Arabii Saudyjskiej...
>Myślałby kto, że w seminariach uczą ekonomii zamiast teologii.
Nie sądzę. Po 300 latach kontrreformacji, rozumianej w praktyce również jako kontrola kościoła nad edukacją jesteśmy "troszeczkę" do tyłu w wielu dziedzinach.
Ekonomiczne myślenie kościoła, praktykowane zresztą przez polityków - członków tegoż kościoła, jest analogiczne, jak w czasach feudalizmu (jest to zresztą struktura feudalna), czyli zawłaszczania cudzego majątku oraz bezmyślnej eksploatacji taniej siły roboczej, a nie rozwoju technicznego. Pomału wracamy w XVII i XVIII stulecie - ciemnoty, wojen, pańszczyzny, warcholstwa politycznego.

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365