 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 24-11-2025 | slik | Demotywatory nie są już katolicką tubą |
Witam, bo kilkanaście lat mnie tu nie było. Zainspirowany dyskusją na tym forum rozpocząłem działalność na demotywatorach. Moderator, na którego fanatyzm się tu skarżono przeszedł na naszą stronę, było też kilku "nawróconych", szczególnie pocieszający był przypadek tego, który wcześniej na mojej ścianie modlił się o moje nawrócenie. Oczywiście jest to wspólne dzieło demotywatorowych ateistów, choć i ja mam w tym swój niewielki udział. Pozdrawiam wszystkich, a "niewierzących" zapraszam na Demotywatory  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 19-11-2025 | Lolek_Salambek | Jaki tragiczny los spotkal "pierwszego polskiego ateistę". |
Na podstawie linku: ciekawostk(*)04/13/pierwszy-polski-ateista/pod tytulem: „Kazimierz Łyszczyński. Pierwszy polski ateista”. W telegraficznym skrocie; w artykule tym przekazane sa nastepujace informacje. K.Łyszczyński zostawił na marginesie dzieła kalwińskiego teologa Jana Henryka Altsteda, vel Altstadiusa „Theologia naturalis” słowa „Ergo non est Deus” ( „A zatem Boga nie ma” . W tamtych czasach było to coś niewyobrażalnego ! K.Łyszczyński bronił się później, tłumacząc, że jego komentarz miał być ironiczny i punktujący nieudolność argumentacji Altsteda. Mimo to K.Łyszczyński został skazany na smierc. Wyrok ten ogłoszono w dniu 28 lutego 1689 roku a sposobem wykonania wyroku miało byc spalenie K.Łyszczyńskiego i jego pism na stosie. W sprawie tej interweniował jednak król Jan III Sobieski, który złagodził nieco karę, aczkolwiek nie uratował K.Łyszczyńskiego od śmierci. Egzekucję wykonano 30 marca 1689 roku. Wedlug jednego przekazu K.Łyszczyńskiemu przed scieciem kat najpierw wyrwał rozpalonym żelazem język i usta, którymi glosil „swoje herezje”. Potem, ogniem palono mu ręce, narzędzia szkaradnego uczynku !
Z kolei według innego przekazu odcięto K.Łyszczyńskiemu prawą rękę ! . Okrucieństwo oprawcy oburzyło króla, który miał wykrzyknąć, że z większą srogością inkwizycja by nie postąpiła. Monarcha nakazał, by skrócić męki skazańca i jak najszybciej go ściąć. Tak.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 19-11-2025 | haish | Symbol chrześcijaństwa |
Mając na uwadze liturgię KK i jej kulminacyjny moment - 'ostatnią wieczerzę' podczas której Jezus prezentował apostołom kielich z winem, wypowiadał następujące słowa -'to jest kielich krwi mojej, która za wielu będzie przelana itd'. a następnie 'to czyńcie na moją pamiątkę( po tych słowach klecha prowadzący przedstawienie dla wiernych pije alkohol w obecności nieletnich ministrantów)'. Jest to bardzo ważny przekaz do wiernych i zawiera się w tym całe Chrześcijaństwo. Łojcowie kościoła mocno lansowali jako symbol męki krzyż, ale niewykluczone że mękę(kaca giganta - który skutkował zejściem śmiertelnym Jezuska) spowodował płyn zawarty w kielichu.
W swej hipokryzji i pomroczności wielu z niedostatkiem umysłowym broni ponad wszystko krzyża, są nawet paragrafy za obrazę uczuć wynikających z idiotyzmów wiary. Dlaczego na ten przykład w miejscach w których w instytucjach świeckich i cywilnych zamiast krzyża nie znajduje się kielich ? Mamy XXI wiek i transparentność jest obowiązkiem wynikającym z przyzwoitości i prawa dostępu do uczciwej informacji. Oszołomów było wielu, swego czasu był Świtoń, a obecnie zabłysnął 'parlamentarzysta' od 'korony polskiej' niejaki Braun, któremu przeszkadzało światło chanukiji w sejmie RP na temat zmiany krzyża na kielich milczy. W szkołach w salach lekcyjnych zamiast krzyża powinien wisieć kielich - ku przestrodze możliwości popadnięcia w alkoholizm. Podobno nowy marszałek sejmu RP zakazał spożywania alkoholu na terenie tegoż.
Tak więc narodzie - 'łalleluja.. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 01-11-2025 | Lolek_Salambek | Jakie korzysci daje apostazja? Dywagacja
. |
Na początek „spozycjonuje” swój stosunek do religii katolickiej oraz Kosciola Katolickiego: - formalnie posiadam „wyksztalcenie katoiickie” – tak zwana „matura” z religii; mam od wielu lat slub konkordatowy; który bralem z pozycji nie-katolilka ale bez apostazji (tak zwany „slub jednostronny”  ; - utożsamiam się z duza czescia wartości katolickich acz nie ze wszystkim - nie praktykuje chodzenia do kościoła czy na msze - w znacznym stopniu jestem antyklerykalny - nie jestem po akcie apostazji. A teraz cale clou - jakie korzyscdaje apostazja? Wielokrotnie się nad tym zastnawialem. Miałem tez Kolege, bardzo gorliwego Katolika, który namawial mnie do apostazji; co mnie ogolnie dziwilo – natomiast nie potrafil odpowiedzieć co nim kieruje, ze mnie do tego namawia. Nie wiem tego do dziś. W mojej percepcji apostazja daje takie „korzyści” jak: - manifestacja nie utożsamiania się z instytucja Kosciola Katolickiego – przestajemy być ujmowani w statystykach kościelnych - w niektórych krajach (na przykład w Niemczech ale nie w Polsce) zwalnia z obowiązku placenia tak zwanego podatku kościelnego. Znacie drodzy Internauci jeszcze inne korzyści apostazji ? S pozdravem Wojownik Stokrotka | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 24-10-2025 | haish | jeden 'hahar' ze Sosonowca miał chuć odrzutowca |
'Dziennikarka Renata Kim założyła konto na aplikacji randkowej dla mężczyzn Grindr i zaaranżowała kontakt z duchownym. Umówiła się z księdzem na "intymne spotkanie". Ks. K. zaproponował dziennikarce "Newsweeka" chemseks (stosunek pod wpływem środków odurzających) bez zabezpieczenia.' 'kuria kontaktuje się z duchownym wyłącznie za pośrednictwem jego adwokata. Diecezja w Sosnowcu nie ma też wiedzy, czy ks. K. nadal pracuje na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Duchowny ma doktorat, był znanym ekspertem ds. prawa kanonicznego.' www.o2.pl/(*)uria-reaguje-7212904626117568a | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 17-10-2025 | haish | Kreatywna statystyka |
wydarzenia(*)-watykanu-sa-zask,nId,22432462"Odsetek katolików w światowej populacji wzrósł o 0,1 proc. i wynosi 17,8 proc. W ciągu dwunastu miesięcy przybyło 15 881 000 wiernych, z czego 8 309 000 w Afryce i 5 668 000 w Ameryce. W Europie, gdzie intensywnie w wielu krajach w ostatnich latach postępowała sekularyzacja, roczny przyrost wiernych wynosi natomiast 740 tys. osób." ............ "W raporcie wskazano m.in. na wzrost liczby biskupów, których na całym świecie jest już 5430 (przyrost o 77). Spadła natomiast o 734 liczba księży, których według dokumentu jest 406 996. Największe spadki odnotowano w Europie i Ameryce, wzrosty w Afryce i Azji. Nie lepiej sytuacja wygląda także wśród braci zakonnych, których liczba spadła o 666 do 48 748 i zakonnic o 9730 do 589 423. Coraz mniej jest także seminarzystów. W tym przypadku to spadek o niemal dwa tysiące uczniów. Wzrost odnotowano wyłącznie w Afryce." Czyli przybywa wiernych(mocno wątpliwe) i hierarchów, a ubywa szeregowych 'pasterzy' i chętnych do nauki w seminariach. |
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 10-10-2025 | okragly | mój kościół to niedorozwój umysłowy |
mój kościół, czyli liberalizm, którego papieżem jest prof balcerowicz, arcybiskupem tusk to śmierć. Przykład, w Łodzi była spółdzielnia spożywców SPOŁEM, uczen prof balcerowicza zarządził indywidualizm, wolność, własność, spółdzielnia zgodnie z naszym bogiem jego namiestnikiem papieżem prof balcerowiczem podzieliła się na inndywidualne, wolne, własne sklepy i ..... upadła
libku niedorozwojku tusku, skoro tak ma wyglądać wolność to spowoduj by każda "biedronka" była zgodnie z naszym bogiem INDYWIDUALNA, WOLNA, WŁASNA, tak jak spowodowałeś by upadło SPOŁEM w Łodzi
dzisiaj, jak co dzień, zrobiłem zakupy w SPOŁEM, piwo specjal po 2.39, pieczywo mają z własnej piekarni, dział wedlin jest super jak i warzywny | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 20-07-2025 | okragly | Leon XIII |
fajny film wczoraj widziałem www.youtub(*)&lc=Ugy146M7k0fjBHMRWBt4AaABAgpt KATOLICKA NAUKA SPOŁECZNA | Rerum Novarum i Leon XIII W filmie zajmiemy się początkiem nauki społecznej kościoła oraz tym co się zachowało z niego do dzisiaj. współczesny papież obrał imię Leon XIV 00:00:00 Wstęp 00:07:38 Kontekst przed Rerum Novarum 00:20:58 Socjalizm 00:27:02 Liberalizm 00:36:59 Godność człowieka 00:42:25 Zasada dobra wspólnego 00:46:28 Zasada pomocniczości (subsydiarności) 00:49:54 Zasada solidarności 54:40 Dalej o Rerum Novarum my libki z naszym bogiem w 3 osobach: bóg indywidualizm, bóg wolność i bóg własność jesteśmy bardzo prymitywni, 10000 lat za rajem | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 13-07-2025 | haish | Względność postrzegania |
wydarzenia(*)piez-leon-xiv-z-w,nId,21842935"Jestem pewien, że wszyscy martwimy się o dzieci i młodzież oraz o możliwe konsekwencje wykorzystania AI dla ich rozwoju intelektualnego i neurologicznego" - stwierdził Leon XIV w przesłaniu. "Dobrostan społeczeństwa zależy od tego, czy da się im możliwość rozwijania ich darów i zdolności danych im przez Boga" - ocenił. Przestrzegał, że "dostęp do danych, choć szeroki, nie może być mylony z inteligencją". A ja pytam co szamani z Vatykanu mają do powiedzenia w kwestji zbawicielskiego wpływu 'krwi zbawicielca(ALKOHOLU)' Jezusa i ducha(w postaci spirytusu)na możliwość rozwijania samodzielnego myślenia u otumanionych tą używką wiernych. Intelekt Vatykańczyków polega na dostrzeganiu 'źdźbła w oku u innych, zaś belki we własnych, za nic nie chcą spostrzec nawet patrząc w lustro. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 0 (przedawniony) | | 29-04-2025 | haish | a hahary żyją .. |
'Jeden hahar ze Sosnowca stęcił ..jem odrzutowca' i jakby tego było mało to rzecz miała miejsce w szkole w ramach katechezy. kryminalne(*)-pedofilskie-7151292593887936aWedług nauk redemptorysty z Torunia to 'santo subito'. |
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |