Racjonalista - Strona głównaDo treści
Względność postrzegania

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
20-06-2025 20:22haish (2910 punktów)Względność postrzegania
wydarzenia(*)piez-leon-xiv-z-w,nId,21842935

"Jestem pewien, że wszyscy martwimy się o dzieci i młodzież oraz o możliwe konsekwencje wykorzystania AI dla ich rozwoju intelektualnego i neurologicznego" - stwierdził Leon XIV w przesłaniu.

"Dobrostan społeczeństwa zależy od tego, czy da się im możliwość rozwijania ich darów i zdolności danych im przez Boga" - ocenił. Przestrzegał, że "dostęp do danych, choć szeroki, nie może być mylony z inteligencją".

A ja pytam co szamani z Vatykanu mają do powiedzenia w kwestji zbawicielskiego wpływu 'krwi zbawicielca(ALKOHOLU)' Jezusa i ducha(w postaci spirytusu)na możliwość rozwijania samodzielnego myślenia u otumanionych tą używką wiernych.

Intelekt Vatykańczyków polega na dostrzeganiu 'źdźbła w oku u innych, zaś belki we własnych, za nic nie chcą spostrzec nawet patrząc w lustro.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

okragly (21676 punktów)

>"Jestem pewien, że wszyscy martwimy się o dzieci i młodzież oraz o możliwe konsekwencje
>wykorzystania AI dla ich rozwoju intelektualnego i neurologicznego" - stwierdził Leon XIV
jesteśmy świadkami narodzin nowego boga, AI, to będzie wyższa inteligencja (od naszej)

>przesłaniu. "Dobrostan społeczeństwa zależy od tego, czy da się im możliwość rozwijania ich darów i zdolności
maszyny zastąpiły nasze mięśnie, AI nasze mózgi

> co szamani z Vatykanu mają do powiedzenia w kwestji zbawicielskiego wpływu 'krwi
>zbawicielca (ALKOHOLU)' Jezusa i ducha(w postaci spirytusu) na możliwość rozwijania samodzielnego myślenia u otumanionych tą używką wiernych.
wino jest OK, najbardziej otumania piwo wymyślone przez słowian

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
farmer (22440 punktów)

>wino jest OK, najbardziej otumania piwo wymyślone przez słowian

tak było.

Pierwsze zapiski, na których możemy opierać ugruntowaną wiedzę na temat piwa, pochodzą z Mezopotamii i powstały ok. 4000 lat p.n.e. Na terenie dzisiejszego Iraku Sumerowie

>maszyny zastąpiły nasze mięśnie, AI nasze mózgi

Ja zastępuje twoje bzdety na tym forum. Póki co klasycznie. To nawet wysiłku nie wymaga.
A gdzie mi tam do AI.



Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
21-06-2025 11:09 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>wino jest OK, najbardziej otumania piwo wymyślone przez Słowian
>Pierwsze zapiski, na których możemy opierać ugruntowaną wiedzę na temat piwa, pochodzą z Mezopotamii i powstały ok. 4000 lat p.n.e. Na terenie dzisiejszego Iraku Sumerowie
wtedy, my Słowianie żyliśmy jeszcze w raju

>>maszyny zastąpiły nasze mięśnie, AI nasze mózgi
>Ja zastępuje twoje bzdety na tym forum. To nawet wysiłku nie wymaga. A gdzie mi tam do AI.
AI się uczy ode mnie, tak że wkrótce będzie to wiedza powszechna, panująca nad tobą


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
21-06-2025 12:43 
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)
>>>wino jest OK, najbardziej otumania piwo wymyślone przez Słowian
>>Pierwsze zapiski, na których możemy opierać ugruntowaną wiedzę na temat piwa, pochodzą z Mezopotamii i powstały ok. 4000 lat p.n.e. Na terenie dzisiejszego Iraku Sumerowie
>wtedy, my Słowianie żyliśmy jeszcze w raju

Aha.

Świat pozostnaie przy tym że Sumerowie a potem Germanie robili piwo.


>>>maszyny zastąpiły nasze mięśnie, AI nasze mózgi
>>Ja zastępuje twoje bzdety na tym forum. To nawet wysiłku nie wymaga. A gdzie mi tam do AI.
>AI się uczy ode mnie, tak że wkrótce będzie to wiedza powszechna, panująca nad tobą

narazie daje radę. I to ty jesteś tu a nie ja w na jakimś forum o raju.
Gdzie jak sam pisałes nikt by tego nie czytał.
Łakniesz racjonalizmu . Dzień w dzień od lat.

Ktoś pytał o raj? Nikt . Elo

Tobie brak tożsamości. Raj o którym piszesz nie wypełnia ci pustki egzystencjalnej.


Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
21-06-2025 13:32 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>>>wino jest OK, najbardziej otumania piwo wymyślone przez Słowian
>>>Pierwsze zapiski, na których możemy opierać ugruntowaną wiedzę na temat piwa, pochodzą z Mezopotamii i powstały ok. 4000 lat p.n.e. Na terenie dzisiejszego Iraku Sumerowie
>>wtedy, my Słowianie żyliśmy jeszcze w raju
>Aha.
>Świat pozostnaie przy tym że Sumerowie a potem Germanie robili piwo.
nie mogliśmy ważyć piwa bo byliśmy w raju, do wazenia potrzebna uprawa roli a więc wyjście z raju

>Ktoś pytał o raj? Nikt . Elo
nie wiedzą o co pytać

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
farmer (22440 punktów)
>>>>>wino jest OK, najbardziej otumania piwo wymyślone przez Słowian
>>>>Pierwsze zapiski, na których możemy opierać ugruntowaną wiedzę na temat piwa, pochodzą z Mezopotamii i powstały ok. 4000 lat p.n.e. Na terenie dzisiejszego Iraku Sumerowie
>>>wtedy, my Słowianie żyliśmy jeszcze w raju
>>Aha.
>>Świat pozostnaie przy tym że Sumerowie a potem Germanie robili piwo.
>nie mogliśmy ważyć piwa bo byliśmy w raju, do wazenia potrzebna uprawa roli a więc wyjście z raju

Aha

Świat pozostnaie przy tym że Sumerowie a potem Germanie robili piwo.

Napisz jeszcze setki bzdur w tej kwestii. Nic to nie zmieni.




>>Ktoś pytał o raj? Nikt . Elo
>nie wiedzą o co pytać

To ty wypełniasz pustke egzystencji swoim wymyślonym rajem.
Co jest nie wystarczające tak jak alkohol który jest tylko na chwilę. Więc jesteś tu i piszesz byle ktoś coś odpisał.

To ciebie AI pokona. Nie mnie.


Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
haish (2910 punktów)
>>>>>>wino jest OK, najbardziej otumania piwo wymyślone przez Słowian
>>>>>Pierwsze zapiski, na których możemy opierać ugruntowaną wiedzę na temat piwa, pochodzą z Mezopotamii i powstały ok. 4000 lat p.n.e. Na terenie dzisiejszego Iraku Sumerowie
>>>>wtedy, my Słowianie żyliśmy jeszcze w raju
>>>Aha.
>>>Świat pozostnaie przy tym że Sumerowie a potem Germanie robili piwo.
>>nie mogliśmy ważyć piwa bo byliśmy w raju, do wazenia potrzebna uprawa roli a więc wyjście z raju
>Aha
>Świat pozostnaie przy tym że Sumerowie a potem Germanie robili piwo.
>Napisz jeszcze setki bzdur w tej kwestii. Nic to nie zmieni.
>>>Ktoś pytał o raj? Nikt . Elo
>>nie wiedzą o co pytać
>To ty wypełniasz pustke egzystencji swoim wymyślonym rajem.
>Co jest nie wystarczające tak jak alkohol który jest tylko na chwilę. Więc jesteś tu i piszesz byle ktoś coś odpisał.
>To ciebie AI pokona. Nie mnie.

Nie wiem, czy to ważne, - tka w kwestji piwa tylko - badanie w rejonie Şanlıurfa w Turcji że ludzie którzy zbudowali Goebekli Tepe i inne obiekty z tego okresu fermentowali jakoweś nasiona w czymś w rodzaju basenów ~ cystern w celach spożywczych.
Ta kultura datowana jest na około 10000 lat temu.
Historia o 'raju(gan eden)' odnosi się do początków żydowskiego kalendarza
to jest dokładnie 5785 lat temu .
Tyle suche fakty, - najpierw było piwo, a dopiero dużo później 'raj' .
farmer (22440 punktów)
>.
>A ja pytam co szamani z Vatykanu mają do powiedzenia w kwestji zbawicielskiego wpływu 'krwi
>zbawicielca(ALKOHOLU)' Jezusa i ducha(w postaci spirytusu)na możliwość rozwijania samodzielnego
>myślenia u otumanionych tą używką wiernych.
>Intelekt Vatykańczyków polega na dostrzeganiu 'źdźbła w oku u innych, zaś belki we własnych, za nic
>nie chcą spostrzec nawet patrząc w lustro.

nie przesadzaj. Taka ilość nie otumania. To trzeba konkretnie o.jak tu:

Chyba najbardziej popularną purimową micwą (religijnym nakazem) jest ad lo jada - "aż nie będzie wiedział". To przykazanie picia tak dużej ilości alkoholu, aż nie będziemy w stanie rozróżnić błogosławionego Mordechaja od przeklętego Hamana


> Względność postrzegania

No.

Andej + Patologia romaro i jego słowa >Bodajby ci, mały kurwiu - uuj stanął tak, żeby ci wieka od trumny nie mogli zamknąć. Bo do pionu co najwyżej swojego fiuta stawiac możesz za pomocą viagry
alsor (3283 punktów)
>wydarzenia(*)piez-leon-xiv-z-w,nId,21842935
>"Jestem pewien, że wszyscy martwimy się o dzieci i młodzież oraz o możliwe konsekwencje
>wykorzystania AI dla ich rozwoju intelektualnego i neurologicznego" - stwierdził Leon XIV w
>przesłaniu.
>"Dobrostan społeczeństwa zależy od tego, czy da się im możliwość rozwijania ich darów i zdolności
>danych im przez Boga" - ocenił. Przestrzegał, że "dostęp do danych, choć szeroki, nie może być
>mylony z inteligencją".
>A ja pytam co szamani z Vatykanu mają do powiedzenia w kwestji zbawicielskiego wpływu 'krwi
>zbawicielca(ALKOHOLU)' Jezusa i ducha(w postaci spirytusu)na możliwość rozwijania samodzielnego
>myślenia u otumanionych tą używką wiernych.
>Intelekt Vatykańczyków polega na dostrzeganiu 'źdźbła w oku u innych, zaś belki we własnych, za nic
>nie chcą spostrzec nawet patrząc w lustro.

podobnie gadali gdy kosę wynaleziono.

ta a inteligencja jest tylko kolejnym narzędziem w rękach ludzi...
i już od ponad 50 lat, a nie od wczoraj, co sugerują cipofrajerzy... znaczy dziennikarze.

i jasne że będzie to na szkodę ludzkości,
bo zawsze tak było: postęp prowadzi do destrukcji, o czym dobitnie świadczy historia.

Zresztą to jest oczywiste z samej logiki:
człowiek nie chce, nie potrzebuje pana,
on sam chce zarządzać, gospodarować swoim życiem, bo tylko wtedy jest zadowolony.

Dlatego cały ten biznes AI można sobie... wsadzić w dupę tam gdzie słońce nie dochodzi.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>"Jestem pewien, że wszyscy martwimy się o dzieci i młodzież oraz o możliwe konsekwencje wykorzystania AI dla ich rozwoju intelektualnego i neurologicznego" - stwierdził Leon XIV Przestrzegał, że "dostęp do danych, choć szeroki, nie może być mylony z inteligencją".
Ale o co mu chodzi? Jak wykorzystuje się AI do rozwoju intelektualnego, jak ona szkodzi jakiemukolwiek rozwojowi oraz kto dostęp do danych myli z inteligencją?


"Stop!" stopkowym mundrościom!
04-07-2025 09:42 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>"Jestem pewien, że wszyscy martwimy się o dzieci i młodzież oraz o możliwe konsekwencje wykorzystania AI dla ich rozwoju intelektualnego i neurologicznego" - stwierdził Leon XIV Przestrzegał, że "dostęp do danych, choć szeroki, nie może być mylony z inteligencją".
> Jak wykorzystuje się AI do rozwoju intelektualnego,
AI jest osobnym bytem, sam się uczy i wygrywa z nami, tym samym nam umysł nie będzie potrzebny (a mózg zużywa energii, AI napisała "mózg stanowi 2% masy ciała, ale zużywa aż 20% energii, którą organizm wytwarza. Jest to duża ilość, biorąc pod uwagę, jak mały jest mózg w porównaniu do reszty ciała"
niedługo nagrody Nobla będą zdobywać AI
organ nie używany zanika

>jak AI szkodzi jakiemukolwiek rozwojowi
bardzo pomaga rozwojowi, już dziś wszystkie nowe leki sa od AI

>oraz kto dostęp do danych myli z inteligencją?
bez danych nie ma inteligencji


potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>organ nie używany zanika
Mózg jest w użyciu i bez naszej łaski. Możliwe, że nawet bez "i".

"Stop!" stopkowym mundrościom!
04-07-2025 19:43 
 Ocena 1 na 1
okragly (21676 punktów)
>>organ nie używany zanika
>Mózg jest w użyciu i bez naszej łaski. Możliwe, że nawet bez "i".
tak jest, mój mózg nie jest od wymyślania teorii tylko do tego by przekabacić dziewczynę (patrz oszustwo wyborcze), żeby chciała się z mną bzyknąć i powołoć na świat nowe życie, (kobiety też uprawiają oszustwo wyborcze) używają inteligencji, by to co powołają do życia było inteligentne, zdrowe, ładne, miało dobry start w życiu

inteligencja w raju służyła tylko do przeżycia i rozmnażania się, i to się nie zmieni (choć jest teoria że najbardziej rozmnażają się kobiety średnio i,
jest powiedzenie każda "potwora" znajdzie amatora, w drugą stronę to nie działa i bardzo dobrze)

"jutro" sztuczna inteligencja będzie nas dobierać pod względem optymalizacji, jak w średniowieczu, w chwili urodzenia będziemy wiedzieć z kim stworzymy rodzinę, to nie byłoby takie głupie, nie trzeba będzie "podrywać" dziewczyn, inteligencja nie będzie potrzebna, tak wygląda optymalizacja

u Żydów para by mogła spłodzić dziecko, musi uzyskać pozwolenie AI

potrzebujemy żyć w małych oazach, gdzie tętni życie i braterstwo
04-07-2025 21:13 
 Ocena 1 na 1
Thoter (6650 punktów)
>
>u Żydów para by mogła spłodzić dziecko, musi uzyskać pozwolenie AI
>
Dzieci Żyda, który współtworzył Izrael były głupie.
Jak komuś się wydaje, że dzieci mądre spłodzą mądrzy rodzice to jest w błędzie.
Mój siostrzeniec pracuje w firmie informatycznej specjalizującej się w programach dla banków.
Składy zespołów są ustane przez specjalną firmę w Łodzi. Są eksperci, którzy łączą jednostki w
zespół.
Jednostki mądre i inteligentne rodzą się w miejscach przypadkowych. Ktoś musi je odnaleźć i stworzyć im warunku do pracy.
Koło mnie mieszka chłopak, który wygrał olimpiadę z matematyki w Warszawie. Jego ojciec do dwóch nie umie liczyć. Jego syn gada, tylko nie potrafi odpowiedzieć na żadne pytanie.
Nie przeczytał żadnej książki. Był z promotorką we Włoszech. Mnie jak widzi to ucieka, bo mu zadaję pytania. Ma jakiś zespół, zapomniałem jaki. On powinien przebywać wśród ludzi mądrych po to, by wybić ich ze schematycznego myślenia.
alsor (3283 punktów)
>>"Jestem pewien, że wszyscy martwimy się o dzieci i młodzież oraz o możliwe konsekwencje wykorzystania AI dla ich rozwoju intelektualnego i neurologicznego" - stwierdził Leon XIV Przestrzegał, że "dostęp do danych, choć szeroki, nie może być mylony z inteligencją".
>Ale o co mu chodzi? Jak wykorzystuje się AI do rozwoju intelektualnego, jak ona szkodzi jakiemukolwiek rozwojowi oraz kto dostęp do danych myli z inteligencją?

zapewne chodzi mu o to, że ten AI jest tak samo tępy jak cały świat.

Co jest oczywiste... oczywiście.

A teraz wielka tajemnica pańska:

co znaczy słowo: korzystać - etymologia?

zakładam się o 1000 zł, że nikt tego tu nie wyczai.
chętnie racjonalistka (29094 punktów)

>>Ale o co mu chodzi? Jak wykorzystuje się AI do rozwoju intelektualnego, jak ona szkodzi jakiemukolwiek rozwojowi oraz kto dostęp do danych myli z inteligencją?
>zapewne chodzi mu o to, że ten AI jest tak samo tępy jak cały świat.
Wykluczyć nie można.

>A teraz wielka tajemnica pańska:
>co znaczy słowo: korzystać - etymologia?
>zakładam się o 1000 zł, że nikt tego tu nie wyczai.
Trzymam za Ciebie kciuki.


"Stop!" stopkowym mundrościom!
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>zbawicielca(ALKOHOLU)

Z moich doświadczeń wynika, że wóda zmienia psyche nie tylko krótkotrwale ale też dlugotrwale.

Wóda wpływa na system emocjonalny a za nim i na logikę i mentalność.

Mózgi zalane wódką myślą płytko i trochę "pasożytniczo".

Nie można wierzyć i ufać zalanym wódką mózgom, bo nawet jeśli w pewnej chwili w coś wierzą to bardzo falują i ta "wiara" bardzo szybko się zmienia w inną.

Życie z wódką jest zdecydowanie łatwiejsze od życia trzeźwego, bo trzeźwe życie jest bardzo poważne a życie z wódką to po prostu komedia.

youtu.be/5VCiU1osa3w
haish (2910 punktów)
>>zbawicielca(ALKOHOLU)
>Z moich doświadczeń wynika, że wóda zmienia psyche nie tylko krótkotrwale ale też dlugotrwale.
>Wóda wpływa na system emocjonalny a za nim i na logikę i mentalność.
>Mózgi zalane wódką myślą płytko i trochę "pasożytniczo".
>Nie można wierzyć i ufać zalanym wódką mózgom, bo nawet jeśli w pewnej chwili w coś wierzą to bardzo falują i ta "wiara" bardzo szybko się zmienia w inną.
>Życie z wódką jest zdecydowanie łatwiejsze od życia trzeźwego, bo trzeźwe życie jest bardzo poważne a życie z wódką to po prostu komedia.

To co niektórym wydaje się komedią jest w swej istocie tragedią[tragudia - po grecku 'pieśń kozła(ofiarnego)] i dramatem.
Kultura i tradycja narodu polskiego wypracowała relatywizację nałogu-uzależnienia od alkoholu i kościółek ma w tym ogromne zasługi ( jak się napierdolisz - to na pewno nagrzeszysz - a pasterze(klechy) dadzą baranom i owieczkom rozgrzeszenie, a na mszy będziemy nadal zalecać wszystkim aby chlali na pamiątkę 'zbawicielca').

Tak działa 'perpeptum mobile', i 'o take moobilność idzie', oraz 'ducha nie gaście'.



www.youtub(*)st=RDaW_MQqgTqX0&start_radio=1
"- gdyby tam Kwaśniewski był - dyjabeł by nie przeżył"
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>To co niektórym wydaje się komedią jest w swej istocie tragedią

Tak i nie zależy z jakiej perspektywy na to spojrzysz.

Jeżeli spojrzysz na to z perspektywy psyche powstałej po zalaniu mózgu wódką to wszystko się zabawne.

Jeżeli spojrzysz z perspektywy psyche działającej bez aktywności wódki w mózgu i to bez obecności wódki w mózgu bardzo długo to przestaje śmiesznie.

Każdy obserwator ma inny świat przed oczami.

Wystarczy zalać mózg chemią, żeby zmienił się nie tylko obraz zewnętrznego świata fizycznego ale także twój wewnętrzny świat abstrakcji.

Czy to dobrze czy źle?

Jest po prostu inaczej.

Kultura oparta na wódce różni się od kultury bez wódki.

youtu.be/5VCiU1osa3w
haish (2910 punktów)
>>To co niektórym wydaje się komedią jest w swej istocie tragedią
>Tak i nie zależy z jakiej perspektywy na to spojrzysz.
>Jeżeli spojrzysz na to z perspektywy psyche powstałej po zalaniu mózgu wódką to wszystko się zabawne.
>Jeżeli spojrzysz z perspektywy psyche działającej bez aktywności wódki w mózgu i to bez obecności wódki w mózgu bardzo długo to przestaje śmiesznie.
>Każdy obserwator ma inny świat przed oczami.
>Wystarczy zalać mózg chemią, żeby zmienił się nie tylko obraz zewnętrznego świata fizycznego ale także twój wewnętrzny świat abstrakcji.
>Czy to dobrze czy źle?
>Jest po prostu inaczej.
>Kultura oparta na wódce różni się od kultury bez wódki.

Samo stwierdzenie 'kultura wódki(alkoholu)' obrazuje jak daleko posunęła się PATOLOGIA 'kulturoznawców'.
Już starożytni zauważali, że alkohol jest elementem niweczącym 'relacje z bogiem' - w Torze jest opisany nazireat(poświęcenie dla boga) w którym najważniejsze jest nie spożywanie wina(ówczesnego alkoholu).
Dziś rozumny człowiek postrzega boga jako rozum doskonały i aby być swoim rozumem jak najbliżej rozumu doskonałego zachowuje trzeźwość nie tylko od alkoholu, ale i od wszelkich używek 'ryjących banię' i jak mawiał Arnold Boczek poniewierających.
A taki 'jezusik' namawia i zaleca spożywanie alkoholu na pamiątkę o samym sobie ustami klechów.
Pamiętajmy, że każde uzależnienie zaczyna się bardzo niewinnie - od spróbowania(niewielkiej ilosci) 'GÓWNA'.
Hamerlik Konopka (19905 punktów)
>Samo stwierdzenie 'kultura wódki(alkoholu)' obrazuje jak daleko posunęła się PATOLOGIA 'kulturoznawców'.
>Już starożytni zauważali, że alkohol jest elementem niweczącym 'relacje z bogiem'

Wg mnie powinno się przeprowadzić jakieś publiczne badania nad wpływem wódy na moralność człowieka.

Z pewnością dałoby się stworzyć odpowiedni test psychologiczny i badać morale ludzi bez wódy, na 1 promilu, na 2, na kacu, miesiąc po odstawieniu wódki i po roku bez wódy.

Dzięki temu wiedzielibyśmy coś więcej i bardziej naukowo jak wóda wpływa na osobowość jednostki a także na całą kulturę narodu, w którym chlanie wódy jest powszechne.

youtu.be/5VCiU1osa3w

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365