 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 21-05-2004 | maciak | jacy ateiści?! |
Zacznijcie się Państwo troszkę szanować i skończcie z tą uwłaczającą terminologią. Nech teolodzy nazywają cię teistami, a ateiści ateologami!! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 10-05-2004 | Baltar | Owieczki i pasterz |
Dlaczego w KK tak często używa się porównania wiernych do Pasterza i owieczek? Przecież taki pasterz to doi te owieczki i goli, nie wspominam nawet o wyrobach masarskich... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 02-05-2004 | Leon Bod Bielski | Irak: Pan Bóg kule nosi? |
Amerykanie na dobre ugrzęźli w Iraku a ilość zabitych po ogłoszeniu końca wojny marines już kilkakrotnie przekroczyła liczbę zabitych podczas inwazji. Zginęły tysiące irackich cywilów, kobiet i dzieci a to przecież dopiero początek batalii o iracką ropę... Do zaszczytnego grona poległych jak na razie doszlusował nasz major, H. Kupczyk, zarówno przed jak i po śmierci wraz z żołnierzykami suto zaopatrzony przez generała Głódzia wszelkimi sakramentami, szkaplerzykami oraz zaklęciami a zawierzenie naszych interwentów "Bogu" każdy mógł oglądać w TV. Tego samego Głódzia, który w programie "Europa da się lubić" całą powagą swojej funkcji duchownej i szarży potwierdził, że "żołnierz strzela- pan Bóg kule nosi". W związku z tym zapytuję sutannowego sojusznika amerykanów, by z równą powagą odpowiedział, czy cały czas w Iraku "pan Bóg kule nosi" a jeśli tak- to który. Jeśli nasz- dlaczego nie nosi kul po murach, pustyni oraz po workach z piaskiem? Wzrok by się tak bardzo Panu Bogu pogorszył- czy też sprzeniewierzeni, źli słudzy nie mają odwagi powiedzieć głośno o swoim przeniewierstwie i niesłusznie, od zarania dziejów przypisują go do swoich niecnych poczynań? | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 20-03-2004 | PTRqwerty | Ech te uwstecznione klechy Kościoła Katolickiego |
Pewien profesor historii zdobił zwykle swe wykłady takimi uwagami: "Księża są do niczego! Od wieków nienawidzili oni wiedzy, sztuki, a kochali zawsze wstecznictwo i ciemnotę". Raz po wykładzie przyszedł do niego student, dobry i zdolny chłopiec, który nie dał się łatwo zbić z tropu. -Panie profesorze - rzekł - czy nie byłby pan tak dobry rozwiązać mi kilka wątpliwoci, które mną owładnęły od chwili, gdy słucham pańskich wykładów? -Dlaczego nie, kochany przyjacielu! Bardzo chętnie! O cóż to chodzi? -Tylko kilka pytań, panie profesorze! Kto zachował nam dzieła starych klasyków? W jaki sposób nie zginęły one, gdy za czasów średniowiecza barbarzyństwo zalało cały świat kulturalny? -Mnisi poodpisywali je w swych klasztorach i tym sposobem zdołali je uratować. -Mnisi? -Tak, mnisi, zwłaszcza benedyktyni. -Ach te klechy! Więc to oni poodpisywali stare kodeksy i w ten sposób dla nas je uratowali! Musiała to być wielka i żmudna praca? No i naturalnie niejeden nabawił się suchot wśród pyłu bibliotecznego? Nie inaczej! Prawda, to było jeszcze wtenczas, gdy głowy panujące nie umiały się nawet podpisać? Dziwne, zaiste, czasy! I dziwni, zaiste, ci mnisi, że mieli ochotę przepisywać literę po literze z Liwiusza, Cezara, Cycerona, Wirgiliusza itp. A jak te kodeksy wyglądają? Starannie pisane, jak malowane, a inicjały - to istne dzieła sztuki! Przemierzłe klechy! Po chwili znów drugie pytanie: -Czy to prawda, że bez nich nie mielibyśmy także Kolumba ani Vasco De Gama? Pewien bowiem mnich, niejaki.. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 07-03-2004 | Leon Bod Bielski | W salezjańskim dołku |
Hasło na posągu J.Bosko, "miłującego dzieci" w czasach, kiedy pedofilię inaczej zwano, od niedawna nabrało w Legnicy i okolicach swojego prawdziwego, salezjańskiego znaczenia. Drugie dno tego sloganu zarwało się "Boskim" Salezjanom, specom od wyłudzeń, przekrętów i naciągania zwykłych, parafialnych owieczek, ślepo wierzących "w księży"(!) gdy 29.02.04r. "Superwizjer" TVN pokazał kolejną odsłonę tragikomedii z wycyckanymi, płaczącymi parafianami, którym za pieniądze zaciągnięte w bankach i przekazane czarnej hosztaplerii komornicy z domów nie wyłażą, i z salezjańskimi, butnymi dobrodziejami w roli głównej, hardo sobie poczynającymi z reporterami TVN. Wszystko wskazuje na to, że- w myśl cytowanego sloganu- "stanie się wam według wiary waszej": dusze(pieniądze przy okazji też) już dawno oddali Salezjańskim hosztaplerom, "resztę zabierze" komornik za głupotę, która, podobnie jak Salezjańskie miłosierdzie i talenty w wymyślaniu chwytliwych, ubezwłasnowolniających hasełek- nie mają granic... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 05-03-2004 | Bogdan Motyl | KLER I MAMONA |
Niedawno jakiś księżulo uskarżał się publicznie, że złodzieje obrobili go ze skromnych "oszczędności" w wysokości ok. 100 tys. Ksiądz dobrodziej zamiast swoją krwawicę oddać w depozyt firmowego (katolickiego) banku o nazwie "SKOK" (na kasę!?), pod wezwaniem św. Jana Kantego, trzymał swoje dochody na plebani. Niech ksiądz teraz nie udaje, iż nie słyszał ostrzeżenia Jezusa: Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną." (Mt. 6:19) Ten przypadek ma odniesienie do innego jeszcze zapisu w ewangelii Mateusza. Zbawiciel doskonale wiedział, że kler, pod jego imieniem będzie miał doskonały biznes: "Albowiem, ktokolwiek ma, będzie mu dane, i obfitować będzie; a kto nie ma, i co ma, będzie wzięte od niego." (13: 12) Kościół w ten sposób interpretuje te niewytłumaczalne słowa: "Obfitować będzie. To samo zjawisko powtarza się w świecie nadprzyrodzonym. Kto posiada łaskę Bożą i z nią współpracuje, ten dochodzi do wielkich bogactw duchowych; kto jednak tę łaskę Bożą, której Duch św., nikomu nie odmawia, zaniedbuje i z nią nie współdziała, ten traci nawet to, co z początku posiadał." Oskubany z gotówki ksiądz, najwyraźniej "nie współdziałał z Duchem św.", i go "zaniedbał", przez co stracił to, "co z początku posiadał."
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 03-02-2004 | Joachim Patryas | Antyklerykalizm - to znaczy co? |
Jeśli spotykamy sie z takim zjawiskiem jak klerykalizm, to oczywiście możem się spotkać z antyklerykalizmem. Tu w moim odczuciu mamy jednak problem. To klerykalizm i klerykałowie określają zakres i pole działania tych wszystkich którzy są nazywani przez innych, lub przez samych siebie mianem antyklerykałów. Innymi słowy byt antyklerykalizmu zależy od istnienia klerykalizmu, co wydaje mi się swoistym paradoksem. Oczywiście nie namawiam do altruizmu. Do tego by klerykalizm żył naszym kosztem. Jednak wolę działania pozytywne np. na rzecz prawa wyboru, które chroni nas przed nieporządanym przymusem prawnym, lub presją środowiskoeą. W ten sposób podkreślam działania które bardziej wynikają z mojej woli niż z reakcji na działania innych. Właśnie działania na rzecz prawa wyboru stanowią główny nurt społecznej pracy KLUBU KULTURY WSPÓŁŻYCIA I TOLERANCJI IM. TADEUSZA KOTARBIŃSKIEGO, który na Śląsku działa już ok. 13 lat. Joachim Patryas www.kkwitolerancji.com | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 26-01-2004 | Mariusz Agnosiewicz | Proboszcz Roku :) |
Katolicka Agencja Informacyjna oraz Redakcja Katolicka TVP S.A. ogłaszają drugą edycję konkursu na Proboszcza Roku! e.kai.pl/?mid=6633Patrzeba tylko dziesięc osób i można wysunąć kandydaturę jakiegoś "czarnego konia"  Inna ciekawostka: okazało się, że Microsoft przedłużył swą superpromocję na Windowsy dla kleru: www.sterprojekt.spsa.com.pl/index.php | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |