Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 41 (przedawniony)
09-08-2012Zabójca-BogówKonkordat -- argumenty przeciw
Proszę forumowiczów o Racjonalne argumenty przeciw Konkordatowi .
Informacje te będą wykorzystane na forum publicznym .
W walce o świeckość i wolność od religii .

Każdy z wpisujących posty będzie miał szansę usłyszeć swe argumenty w TV w różnych programach .
I to już za kilka dni.
(na pohybel bogom i ich akolitom)

A teraz z innej beczki dla dotlenienia przez śmiech:

P.S. Egzorcysta z trójmiasta poinformował iż dziewczynka na jakiej dokonał "skutecznych" egzorcyzmów zwymiotowała --pieska!!!--szatan ten by nie szkodził biega po kościele gdzie święte miejsce chroni ode złego .

1. Zapytam jutro Prezesa PSR czy nie zechciałby pobrać DNA Diabła !!!
(oczywiście jeśli nie zaszło już przemienienie Pańskie DNA na nie za bardzo nadnaturalne)
(tak jak takie przemienienie Pańskie miało miejsce gdzie swastyka Benka zamieniła się w krzyż ze złota u Benedykta 16 )

2. Poszukam kontaktu z tym specem ode złego i zapytam jak się opętać by kotka uzyskać diablego (tak mi dopomóż bóg--dodam rzecz jasna).

Pozdrawiam i już z powagą proszę o anty-konkordatowe argumenty.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 35 (przedawniony)
05-08-2012Zabójca-BogówAtak hakerów na Frondę
Strona "Frondy" zamknięta ze względu na "hakerów"?
Terlikowski: "Prosimy o wsparcie modlitewne"


wiadomosci(*)_ze_wzgledu_na__hakerow__.html

"Niezidentyfikowani hakerzy zaczęli niszczyć zawartość strony Fronda.pl, kasując z niej nasze materiały. Do odwołania strona portalu poświęconego jest zawieszona. Trwają prace techniczne, które mają uniemożliwić lewakom niszczenie wolności dyskusji. Prosimy o wsparcie modlitewne. Nie damy się!" - napisał na Facebooku Tomasz Terlikowski.

Może wezwą egzorcystów do ochrony przed hakerami ?
Podsunę im taki pomysł .
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 8 (przedawniony)
02-08-2012B.B.Śluby i ich unieważnienia, i ponowne śluby chrześcijańskie
Dzien dobry

Szukam odpowiedzi na pytania, a byc może ktoś stąd je zna.

1) czy apostazja anuluje automatycznie mój katolicki slub kościelny? lub ułatwi anulowanie go?
2) czy z rozwodem cywilnym, ale bez rozwodu katolickiego mogę wziac inny slub chrześcijański?
3) czy po katolickiej apostazji i anulowaniu malzenstwa bede mogła wziac inny slub chrześcijański?
4) jak zabrac sie do anulowania kato-małżeństwa, czy możecie polecić kancelarie w Warszawie? I ile to kosztuje....

Bede wdzięczna za praktyczne porady, szczególnie od osob, ktore maja własne doswiadczenie.
Proszę o nieocenianie mnie.

Artykuły dot. małżeństw i ich anulowania w tym portalu juz czytałam.
Internet w poszukiwaniu odpowiedzi tez przeczesalam.

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 29 (przedawniony)
31-07-2012Miłosz MichałowskiKośćiół potępia Gatesów, antykoncpecję i zaleca kalendarzyk
wiadomosci(*)tykuje_Gatesow_za_badania.html

Jak zwykle specjaliści od duchów i Jezusów wypowiadają się w kwestiach medycznych (tak się składa, że najczęściej w kwestiach płodności kobiety, męską prostatą się tyle nie zajmują.. .
I znowu gadają brednie...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
30-07-2012darksideWewnętrzna sprawa kościoła
wiadomosci(*),5188803,region-wiadomosc.html

W szambie cuchnie coraz mocniej. Ksiądz piękny, kuria piękna, doktory piękne, prokuratura piękna i jej biegły też piękny. Piękny, KATOLICKI kraj.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
28-07-2012kogut59Obrzydliwa Gazeta Wyborcza ?
Magazyn "Titanic" wyjaśnia pochodzenie plamy na sutannie papieża
"Przecież na zdjęciu papież polał się lemoniadą, wiadomo, że lubi fantę - tłumaczy Leo Fischer, redaktor naczelny "Titanica"
a Gazeta Wyborcza twierdzi nie znając oryginalnego zdjęcia okładki "Poszło o okładkę, na której widać papieża w sutannie ubrudzonej moczem i kałem"
www.titanic-magazin.de/
Titanic jest magazynem satyrycznym
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 39 (przedawniony)
23-07-2012MortimerKatechezy w szkole. Cóż ciekawego jest na nich?!
Zaczynam dopiero swą przygodę z Racjonalistą, to mój pierwszy post i założony temat (zapewne taki już istniał).
Cóż mogę powiedzieć o religii, czy też etyce w szkole. Uczęszczałem na zajęcia z religii od pierwszej klasy podstawówki. Na samym początku jakiegokolwiek wyboru młoda osoba nie ma (w sumie tak to już jest w naszej ciekawej religii). Czy chodzić na te zajęcia, czy nie? Odpowiedź jest prosta - trzeba chodzić. W podstawówce, bodajże w 4 klasie, na katechezie byłem świadkiem czegoś, co całkowicie odepchnęło mnie od tych zajęć. Nie byłem aniołkiem, raczej typem rozbójnika, który razem z kolegami niszczył miłą atmosferę w klasie. Wygłupy, przezywanie itp. Ksiądz był nowym nauczycielem w szkole, miał z naszą klasą pierwszą lekcję. Upomniał nas dość ostro:
- Mali bezbożnicy! Co z was wyrośnie? Nie zdajecie sobie sprawy jaką Bóg ma siłę i moc! Jak was w tym domu wychowali, co? Jak zwierzęta? Dzisiejsza młodzież to sami niewierzący. Traficie na samo dno piekła(...)
(oczywiście to nie są słowa cytowane, ale jego wypowiedź była bardzo podobna)
I co tu z lekcji religii takiemu młodemu człowiekowi? Ja rozumiem, zachowywaliśmy się niegrzecznie, ale zawsze taki ksiądz może nas upomnieć kulturalnie, a jeśli to nie pomaga to dać po uwadze, albo wysłać do dyrekcji, bądź zadzwonić do rodziców. Wtedy takie dziecko na 100% się uspokoi, bo wie, że rodzice nałożą odpowiednią karę.
Innych sytuacji z uczącymi religii nie miałem (całe szczęście), ale ten jeden raz zapadł mi w pamięci. Czy straszenie..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
23-07-2012antywiaraTeoria lucyferowska wg Kociszewskiego
"Lucyferowska teoria to dwutorowy pogląd: miłości i braku współczucia." - tak w swojej książce pisze Piotr Arkadiusz Kociszewski pt. "Za kulisami u Boga". Przedstawia w niej dwa przykłady "wymuszania innego toku myślenia" na przykładzie swoich własnych doświadczeń. Ukazuje w nich jak na podstawie niedomówień ludzie oceniają innych, nie dając im nawet wytłumaczyć swoich intencji.

Autor pisze, że właśnie na tej samej zasadzie działają teorie ludzi, którym wydaje się, że świat opiera się na tym w co wierzą usilnie - nie dając sobie nawet powiedzieć, że może istnieć inna teoria. Gdzie tu więc mowa o miłości i współczuciu - uczuciach, które dominować powinny w religii, w której większość z nas jest wychowana. Łatwo krytykować ludzi, którzy myślą nieco odmiennie i przypisywać ich z miejsca pod działalność sekty.

Autor uważa, że jesteśmy okłamywani przez władze kościelne odnośnie wielu aspektów, dlatego jeśli ktoś myśli inaczej, niż tego nas uczą - na pewno mamy kontakt z sektą lub innymi ugrupowaniami. "Cóż jest złego w chęci, żeby wiedzieć coś więcej o śmierci i zaświatach?" pisze Kociszewski. Powstała przez niego książka ma za zadanie poszerzyć wiedzę na ten właśnie temat. Książka jest już dostępna w formie ebooka. Zainteresowanych zachęcamy do jej przeczytania - dostępna na
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
21-07-2012Grzegorz KrupaSensacyjne wydarzenie w Watykanie!
O tym chyba na razie w Polsce nigdzie nie można przeczytac. A chodzi o sensacyjne wydarzenie, pierwsze takie w historii: otóż wczoraj, 5 lipca 2012 włoska Gwardia Finansowa (policja fiskalna) wkroczyła do Watykanu w celu odnalezienia dokumentów dotyczących afery finansowej związanej z malwersacją ponad 800 mln euro. Ta malutka "dziurka budżetowa" pojawiła się w Klinice Dermatologii San Carlo, szpitalu znajdującym się poza Watykanem i zarządzanym przez świątobliwą kongregację Synów Niepokalanego Poczęcia z zarządem w Watykanie. Tam też schronili się podejrzani duchowni, min. ojciec Franco Decaminada i inne 3 osoby poszukiwane przez policje. Po raz pierwszy w historii Watykan przestał być spokojną kryjówką! Gwardia papieska po wielogodzinnych i bardzo stanowczych naleganiach Gwardii Finansowej i po powołaniu się przez tę ostatnią na konkordatowy przepis z 1929 r. została zmuszona, ku zaskoczeniu wszystkich, do otworzenia szlabanów dla włoskiej policji, która dokonała skutecznego przeszukania biur na terenie Watykanu!
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
17-07-2012Marcin GApel o godny pochówek.
Słuchałem wczoraj posła Brudzińskiego u Pani Olejnik i wzruszyłem się, słuchając z jakim współczuciem i troską wyrażał się o „braciach i siostrach”, którzy oddali życie w zamian za to, że ich „brat” lub „siostra” mogli się narodzić. Pomyślałem więc sobie, że jeżeli „około 30-50% zapłodnionych jaj ulega samoistnemu poronieniu; większość samoistnych poronień nie jest klinicznie rozpoznana, ponieważ zapłodnione, zagnieżdżone jajo jest tracone w trakcie lub w pobliżu pierwszej (po zatrzymaniu) miesiączki” (www.info-m(*)iety/poronienie_samoistne.html), to czy nie należy się tym wszystkim biednym dzieciom godny, katolicki pochówek? Apeluje więc do wszystkich kobiet, które uprawiają seks bez zabezpieczenia o wysyłanie na adres Episkopatu lub biura poselskiego posła Brudzińskiego zużytych tamponów lub podpasek z prośbą o sprawdzenie czy znajdują się tam zwłoki nienarodzonych, umęczonych istotek i, w przypadku stwierdzenia takowych, wyprawić im pogrzeb. Może zbiorowa mogiła z pomnikiem?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)