 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 28 (przedawniony) | | 18-06-2006 | Michał | Religion out of... |
"Chełpią się masoni, że ich związek składa sie z przyjaciół ludzkości i miłośników cnoty i powołują się na księgę Konstytucji Andersona z r. 1723, wymagajacą, aby do lóż przyjmowano tylko ludzi dobrej sławy; tymczasem dzieje masonerii świadczą, że ona do swego łona tuliła, a nieraz za koryfeuszów swoich uważała jawnych bezbożników i rewolucjonalistów, krwi chciwych tyranów (takimi byli np. Robespierre, Danton, Marat i inni przywódcy rewolucji francuskiej) i morderców (takimi byli br:.Rayo, który zamordował prezydenta republiki Ekwadoru Gabriela Gracia Moreno (1875r.), br:.Merino y Gomez (ksiądz), który chciał zamordować królową hiszpańską Izabellę II i wielu innych), zuchwałych chciwych gwałcicieli prawa obyczajowego, głośnych defraudantów publicznego grosza, zdrajców własnego monarchy i swojej ojczyzny i znanych anarchistów. Zachętą jest dla nich sama etyka masońska, która uprawia moralność świecką albo wyzwoloną, to jest niezależną od prawa Boskiego i kościelnego i odrzucająca obowiązki względem Boga, a co do innych obowiązków, stosującej się do wymagań rozumu (!), czyli raczej skażonej natury ludzkiej, jak też do statusów i interesów sekty. Taka moralność jest właśnie religią masonów, a jej ostateczną dążnością jest postawienie człowieka w miejsce Boga. Jakie są podstawy i granice tej moralności, róznie różni sądzą. Rozprawiano o tym na Konwekcie W. Wschodu francuskiego w r. 1911, ale kwestia ta pozostała nie wyjaśnioną. Podniesiono tylko, że moralnośc teologiczna i metafizyczna.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 15-06-2006 | Patricia | ZAROBKI U KSIĘŻY |
Jestem ciekawa jak to jest z zarobkami u księży-zakonników...? Wiem że część dochodów idzie na składki przeznaczone przez biskupa, reszta na kościół a księża przecież też muszą z czegoś żyć...? A czy księdz-zakonnik uczący w szkole religii też dostaje jakieś pieniądze...? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 34 (przedawniony) | | 12-06-2006 | Jormungund | Jan Paweł II CZY Wielki |
Otóż otrzymałem takie śmiszne zadanko z tego przedmiotu(?) co się nie wiedzieć czemu nazywa "religią"... W każdym razie chciałbym wiedzieć co Wy na ten temat sądzicie. Czy Karol Wojtyła jako papież był naprawde Wielki, czy jest tak tylko kreowany przez Kk? Jeżeli był to dlaczego? Moją osobistą opinię przedstawie wkrótce. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 31 (przedawniony) | | 10-06-2006 | Ocykan | Rola Jana Pawła II w obaleniu komunizmu |
Czy waszym zdaniem, Jan Paweł II przyczynił się (w jakimkolwiek stopniu)do upadku/obalenia komunizmu? Jeżeli tak, to czy przyczynił się do tego bezpośrednio (np. wskutek jakichś zakulisowych działań) czy pośrednio (np. przez zdyskredytowanie ideologi komunistycznej, rozbudzenie lub wzmocnienie ducha oporu w społeczeństwie, itd., itp)? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 03-06-2006 | Jeremiasz | prawda nie boi się rewizji.... |
Wszelkie wymiany poglądów, mnieman,wniosków dyskursywnych są bezprzedmiotowe dla wszystkich stron polemizujących, które nie są zdolne z powodów prestiżowych , denominacyjnych badz " ambitnych "a zwłaszcza zawodowych - wykontestować nieskażona prawdę z dwu kontrastujacych Pism: Hebrajskich i Greckich zwanych NT. Jeżeli masz szacunek do samego siebie - to jesteś sobie samemu to winien uczynić. zobacz konfrontacje judeo- chrześcijańską ! www.jewsforjudaism.org/ klick " właściwosci nie na polska lecz świat / Jest to w jezyku angielskim, ale nawet przy słabej znajomosci języka zrozumiesz kluczowe problemy i fakty. Jeremiasz | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 02-06-2006 | Lorenc-Karcz | Ile to kosztowało? |
Zastanawiam się ile kosztowała budżet RP pielgrzymka papieża? Przygotowania, transmisje, sprzatanie etc...bo chyba jedynym "pożytkiem" z tej wizyty w miastach takich jak Kraków było zwiększenie bezpieczeństwa ze wzgledu na obfitą obecność na ulicach służb mundurowych. Ciekaw jestem wyliczeń jak wygląda nasz Budżet po tej pielgrzymce w kontekście chociażby finansowych problemów służby zdrowia. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 01-06-2006 | Jarek | Może czas zrehabilitować naszego Króla ? |
Temat mi nasuną post "Czy nie czas zmienić królową" Może czas zrehabilitować naszego Króla i osądzić zdrajcę ?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 01-06-2006 | RudiMagx | Czy nie czas zmienić Królową? |
Tytuł Matki Bożej jako Królowej narodu polskiego sięga drugiej połowy XIV wieku. Grzegorz z Sambora nazywa Maryję Królową Polski i Polaków. Teologiczne uzasadnienie tytułu "Królowej" pojawi się w XVII wieku po zwycięstwie odniesionym nad Szwedami i cudownej obronie Jasnej Góry, które przypisywano wstawiennictwu Maryi. Wyrazicielem tego przekonania Polaków stał się król Jan Kazimierz, który 1 kwietnia 1656 roku w katedrze lwowskiej przed cudownym obrazem Matki Bożej Łaskawej obrał Maryję za Królową swoich państw, a Królestwo Polskie polecił jej szczególnej obronie.Skoro król, władza bądź co bądź państwowa i wybieralna, wybrał nam patrona, to tak jak całe jego panowanie i to podlega ocenie obywateli Kiedy o tym myślę, nasuwa mi się pytanie: Jakież to korzyści mamy z tej ochrony? Kraj w środku Europy, który z racji położenia i bogactw mógłby trząść jeśli nie światem to kontynentem, wciąż jest poniewierany, wyszydzany i okradany. Jest raczej pośmiewiskiem niż obiektem zazdrości. Depczą go wszyscy sąsiedzi. Kiedy inne narody, które nie mają tak wspaniałej opieki, próbowały podbić świat, my jeno się nieudolnie broniliśmy. Zabory, przegrane wojny, okupacja ateistycznych Sowietów a teraz podległość wobec bezbożnej Unii... Gdzie efekty tej opieki? Gdzie te wspaniałe wiktorie? Jedyna naprawde polska to chyba "Cud nad Wisłą". Szkoda tylko, że jego autor za nic miał kler, pogardzał wiarą a i Kościół miał go za wyklętego... Wzorowym katolikiem to ten Piłsudski nie był  .. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 36 (przedawniony) | | 31-05-2006 | jeyes | Warto było czekać! |
Strasznie długo to trwało, bo ponad rok, ale w końcu się udało - Kościół Katolicki zdecydował, że Jan Paweł II dokonał pośmiertnie cudu i tenże Kościół Katolicki zdecydował, który z wielu "dowodów" zaświadcza o cudzie. Cały świat odetchnął z ulgą... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 30-05-2006 | Oskar | Klątwa |
Nawiązując do "wiekopomnego" wydarzenia, jakim niewątpliwie zostanie okrzyknięta pielgrzymka B16 chciałbym poprosić lepiej poinformowanych Kolegów o informacje odnośnie klątwy rzuconej na Polskę przez papieża Marcina V w XV wieku. Czy faktycznie nie została ona zniesiona? Czy święcenia biskupie itp. są nieważne podobnie jak wszystkie sakramenty udzielone przez polskich księży? Czy zatem żaden Polak nie jest katolikiem? Nie jest łatwo znaleźć jakiekolwiek informacje na ten temat, dlatego będę wdzięczny za wszelkie informacje, linki, tytuły odpowiednich książek itp. Z góry dziękuję i pozdrawiam. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |