Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
10-12-2005wirrBrak logiki cd
Rozpoczynam na nowo, bo adminom tego forum nie chce się ruszyć siedzeń i przerobić forum na liniowe. Obecnie każdy wątek się rozkrzacza i po kilkudziesieciu postach jest zupełnie NIECZYTELNY.
Panowie admini!!!! Odpowiedź pod odpowiedzią i każdy aktywny wątek do góry, zgodnie z chronologią!!!!!
PROSZĘ !!!!
Do rzeczy
Do Teresy i Kontrasta:
W odpowiedzi na mój wpis:
"Tereso !
>Dlatego ten watek nazywa się "brak logiki."
>>Zadanko dla ciebie:
>Znajdź w Biblii o czym nie wie Ojciec i spróbuj skomentować"
Obydwoje kombinujecie całkiem przeciwstawnie:
Kontrast:
>"Tak z pamięci powiem, że Chrystus będąc w ciele według biblijnych opisów ogołocił >samego siebie przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym >przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do >śmierci - i to śmierci krzyżowej (Flp 2, 7)
>Szczegółowy opis na temat "widzenia uszczęśliwiającego", "wiedzy wlanej", i wiedzy >doświadczalnej (por Hbr 5, 8), jest nie na miejscu"
Czyli mówiąc po ludzku -Bóg se zapomniał ,że jest Bogiem, bo tak mu się tak uwidziało i kwita.
Teresa natomiast kombinuje "jak koń pod górę" ,że niby wie a nie wie:
"Owszem Bóg posiada wiedzę, ale i też wolę.
>Jeżeli Bóg coś postanowi, postanawiają to i Syn i Duch, bo mają jedną wolę. Jeśli Bóg >(Ojciec i Syn) postanowi, ze Syn nie będzie wiedział o jakiejś rzeczy, to ja nie widzę >problemu."
W pierwszej części tego zdania złożonego bogowie jeszcze maja jedną wolę /co było założeniem/ ,ale już w..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 7 (przedawniony)
09-12-2005fuzzyCenzura w "Racjonaliście"?
Mieszkam w USA i chętnie przeglądam wasze strony. Ale co wy Moderatorzy robicie?: (mówię o Placowniku i Outsiderze). Na ciekawy wątek Korczyńskiej odpowiadacie groźbami! Przecież w jej artykule nie ma żadnych obelg, tylko mówi swoją opinię a do tego ma prawo! Po polsku ona pisze bardzo pięknie a wy mówicie że poniżej poziomu.To raczej WY ją obrażacie mówicie że jest nacjonalistką, że to jakiś spisek i tak dalej. Ja nie widzę u niej NIC TAKIEGO. Przecież to prawda że Benedykt XVI był kilka lat w Hitlerjugend i każdy może mu to zarzucić. Moja opinia taka że jak się jest prawdziwym katolikiem to się nie służy hitlerowcom, bezbożnikom i mordercom (on nie był wtedy dzieckiem-miał 17 lat). Jestem wierzącym katolikiem ale to nie zwalnia od myślenia i krytyki. Widocznie w Polsce zrobiło się inaczej.Wasz portal głosi wolność poglądów to dlaczego te złośliwe ataki na Korczyńską i to od Moderatorów? Dlaczego nie grozicie usunięciem napastliwych tekstów od dewotów którzy robią swoją głupią propagandę i szkodzą religii? Ci Moderatorzy wyglądają mi na jakiś delegatów do zadań specjalnych z zakonu dominikanów. Wiem bo w Stanach dominikanie też zajmują się takimi rzeczami. Oczekuję odpowiedzi (nie obelg) od tych 2 moderatorów. Chyba że usuną ten tekst tak jak chcą usunąć Korczyńską.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
09-12-2005OlenderChrześcijaństwo a definicja sekty
Użyłem wobec znajomego słów : jeżeli jest chrześcijaninem to należysz do sekty.
Znajomy twierdzi , ze obraziłem jego uczucia religijne i żąda natychmiastowych przeprosin.
Czy jeżeli go nie przeproszę to poniosę jakieś konsekwencje? Osobiście uważam , że chrześcijanie to sekta w dosłownym znaczeniu tego słowa. lp.pw@44rotawresbo
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 104 (przedawniony)
06-12-2005logikbrak logiki
1. Jeśli Bóg według niektórych złych ludzi posyła do piekła (może jest ono pod ziemią? ), to co znaczą słowa Jezusa, że należy nadstawiać policzek drugi i zawsze wybaczać, jeśli sam Bóg nie wybacza tylko karze? Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi.
2. Czemu Jezus jest Bogiem, a na krzyżu mówi: Panie czemuś mnie opuścił? Boga Bóg opuścił - to mnie wiara opuszcza.
Macie jakieś pomysły?
Ja mam jeszcze parę.
Jak ktoś by skakał po głowie twojej mamie, to byś go uderzył czy nadstawił 2. policzek?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
02-12-2005JATOJak to czytać? Jak to rozumieć?
Zajrzałem (takim ciekaw) do Wikipedii. Hasło Sobór Watykański II. A tam link:
www.archidiecezja.lodz.pl/sobor.html
No to dalej wiedziony wrodzoną ciekawością poszedłem sobie pod wskazany adres. I czytam, i czytam, i czytam... I nic z tego nie rozumiem. Może ktos mnie w końcu oświeci. Np. TERESA albo Kto tam ma czas. Przecież to co tam napisane to ani strawne ani sensowne ani nie wynika z czegokolwiek poza tradycją (Teresa!). Na pewno nie wynika to z treści Biblii zarówno Starego jak i Nowego Testamentu.
Pozdrawiam.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
02-12-2005SzynalikProśba o pomoc-narodziny Jezusa a Kościół
W jednej z dyskusji użyłem sformułowania:
" Pytałem o to bardzo wielu katolików (starszych i młodszych), dlaczego świętują akurat 25 grudnia. I praktycznie wszyscy mówili że to data narodzin Jezusa. A umiesz wyjaśnić dlaczego tak odpowiadali? Ja umiem - bo tak właśnie przekazywał kościół!!! "
Teraz mój adwersarz prosi by mu podać kiedy tak się kościół upierał. I
jestem w kropce. Info miałem na podstawie jakiejś książki i nie umiem
podac konkretnych przykładow (tzn. poza tymi z początków chrześcijaństwa). Nie wiem czy też czasem się nie myliłem w swoim sądzie jako że nie mogę znaleźć żadnych konkretnych informacji w tym temacie..
Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi pomoc, względnie wskazać teksty źródłowe, ktorymi mogłbym się podeprzeć?
Z góry nadmienię, iż jako zalogowany użytkownik jestem tutaj nowy, niemniej serwis śledzę od dawna.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
01-12-2005SiuxMexico
A ja tam wam powtarzam sprawe trzeba rozwiązać jak na przełomie XiX i XX w w Mexico !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Polecam ten temat.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 6 (przedawniony)
30-11-2005Żuchowskiantyklerykalizm
witam bardzo serdecznie wszystkich ludzi twardo stąpających po ziemii słowem racjonalistów a w szczególności ateistów i antyklerykałów. Zachowanie sie kościoła w Polsce i nie tylko zakrawa na kpinę. Osobiście uważam iż instytucja ta powinna zostać całkowicie zlikwidowana. Obarczam ją prawie w całości za dzisiejszy ustrój dziurę budżetową bezrobocie i za inne patologie. To przez nich mamy w Polsce biedę, uważam iz powinna powstać racjonalna organizacja która w przyszłosci rozprawiła by ie z klerem. Powinna powstać antyklerykalna partia złożona ze światłych racjonalistów, która zmieniła by nasz zacofany i sredniowieczny naród w rozwijający sie renesansowy kraj. Taka partia musi powstać!! Zapraszam wszytkich chetnych do dyskusji ze mną na gg 3242658 pzdr
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
29-11-2005dolitte drkościół zamkniętą świątynią zostanie
W odpowiedzi na politykę Kościoła i jego uchwały na temat dykryminacji na podstawie orientacji seksualnej.
Niech sobie będzie. Chrześcijanie i ci, którzy uwierzyli, uwierzą i będą wierzyć. Przez tysiące lat radzili sobie bez świątyń i też zdarzali się pośród nich przykłady ludzi rodem z Biblii.
Do Kościoła samego.
Jeśli zajmują się polityką to i będą mieli lobby
takie czy inne.

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 19 (przedawniony)
28-11-2005mohawkZ dziejów katocenzury w Polsce
Po wyborach parlamentarnych, w których zwyciężyła 'moherowa' koalicja, chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości, jaki jest "obowiązujący" światopogląd w naszym kraju. Jeśli ktoś miał jakieś wątpliwości, to sposób rozprawienia się z Paradą Równości w Poznaniu oraz tendencyjne relacje medialne na ten temat powinny je ostatecznie rozwiać. Zupełnie na marginesie tych wydarzeń, zapewne zresztą niezależnie od wyłonionej w wyborach konfiguracji politycznej, lecz w zgodzie z wypracowywaną przez lata pełzającej klerykalizacji normą politpoprawności, mają miejsce fakty drobne, ale jakże znamienne dla obecnego 'ducha czasu'. W dniu dzisiejszym, w drugim programie telewizji publicznej o godz. 17.15 wyemitowano kolejny odcinek kultowego serialu angielskiego z lat osiemdziesiątych 'Allo 'Allo. Wydawać by się mogło, że popularnego serialu sprzed dwudziestu lat nikt nie poważy się cenzurować nawet w nagłym przypływie gorącej wiary. A jednak. Gwoli kronikarskiego obowiązku przytoczę "wygładzoną" w polskim tłumaczeniu rozmowę porucznika Grubera z pułkownikiem:

Colonel: Captain Bertorelli must help us. With his connections in Rome we could arrange to hide out in the Vatican.

Lieutenant: They would not hide us, would they?

Colonel: The catholic church will do anything for money.


Oczywiście, wytłuszczonej frazy polski widz nie usłyszał. Nie pamiętam, czy nie 'wygładzono' również dalszego fragmentu o tym iż "papież nie zrobi nic za darmo". Gdybym spodziewał się był tego typu..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)