 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 10-12-2005 | wirr | Brak logiki cd |
Rozpoczynam na nowo, bo adminom tego forum nie chce się ruszyć siedzeń i przerobić forum na liniowe. Obecnie każdy wątek się rozkrzacza i po kilkudziesieciu postach jest zupełnie NIECZYTELNY. Panowie admini!!!! Odpowiedź pod odpowiedzią i każdy aktywny wątek do góry, zgodnie z chronologią!!!!! PROSZĘ !!!! Do rzeczy Do Teresy i Kontrasta: W odpowiedzi na mój wpis: "Tereso ! >Dlatego ten watek nazywa się "brak logiki." >>Zadanko dla ciebie: >Znajdź w Biblii o czym nie wie Ojciec i spróbuj skomentować" Obydwoje kombinujecie całkiem przeciwstawnie: Kontrast: >"Tak z pamięci powiem, że Chrystus będąc w ciele według biblijnych opisów ogołocił >samego siebie przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym >przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do >śmierci - i to śmierci krzyżowej (Flp 2, 7) >Szczegółowy opis na temat "widzenia uszczęśliwiającego", "wiedzy wlanej", i wiedzy >doświadczalnej (por Hbr 5, 8), jest nie na miejscu" Czyli mówiąc po ludzku -Bóg se zapomniał ,że jest Bogiem, bo tak mu się tak uwidziało i kwita. Teresa natomiast kombinuje "jak koń pod górę" ,że niby wie a nie wie: "Owszem Bóg posiada wiedzę, ale i też wolę. >Jeżeli Bóg coś postanowi, postanawiają to i Syn i Duch, bo mają jedną wolę. Jeśli Bóg >(Ojciec i Syn) postanowi, ze Syn nie będzie wiedział o jakiejś rzeczy, to ja nie widzę >problemu." W pierwszej części tego zdania złożonego bogowie jeszcze maja jedną wolę /co było założeniem/ ,ale już w.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 09-12-2005 | fuzzy | Cenzura w "Racjonaliście"? |
Mieszkam w USA i chętnie przeglądam wasze strony. Ale co wy Moderatorzy robicie?: (mówię o Placowniku i Outsiderze). Na ciekawy wątek Korczyńskiej odpowiadacie groźbami! Przecież w jej artykule nie ma żadnych obelg, tylko mówi swoją opinię a do tego ma prawo! Po polsku ona pisze bardzo pięknie a wy mówicie że poniżej poziomu.To raczej WY ją obrażacie mówicie że jest nacjonalistką, że to jakiś spisek i tak dalej. Ja nie widzę u niej NIC TAKIEGO. Przecież to prawda że Benedykt XVI był kilka lat w Hitlerjugend i każdy może mu to zarzucić. Moja opinia taka że jak się jest prawdziwym katolikiem to się nie służy hitlerowcom, bezbożnikom i mordercom (on nie był wtedy dzieckiem-miał 17 lat). Jestem wierzącym katolikiem ale to nie zwalnia od myślenia i krytyki. Widocznie w Polsce zrobiło się inaczej.Wasz portal głosi wolność poglądów to dlaczego te złośliwe ataki na Korczyńską i to od Moderatorów? Dlaczego nie grozicie usunięciem napastliwych tekstów od dewotów którzy robią swoją głupią propagandę i szkodzą religii? Ci Moderatorzy wyglądają mi na jakiś delegatów do zadań specjalnych z zakonu dominikanów. Wiem bo w Stanach dominikanie też zajmują się takimi rzeczami. Oczekuję odpowiedzi (nie obelg) od tych 2 moderatorów. Chyba że usuną ten tekst tak jak chcą usunąć Korczyńską. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 09-12-2005 | Olender | Chrześcijaństwo a definicja sekty |
Użyłem wobec znajomego słów : jeżeli jest chrześcijaninem to należysz do sekty. Znajomy twierdzi , ze obraziłem jego uczucia religijne i żąda natychmiastowych przeprosin. Czy jeżeli go nie przeproszę to poniosę jakieś konsekwencje? Osobiście uważam , że chrześcijanie to sekta w dosłownym znaczeniu tego słowa. lp.pw@44rotawresbo | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 104 (przedawniony) | | 06-12-2005 | logik | brak logiki |
1. Jeśli Bóg według niektórych złych ludzi posyła do piekła (może jest ono pod ziemią?  ), to co znaczą słowa Jezusa, że należy nadstawiać policzek drugi i zawsze wybaczać, jeśli sam Bóg nie wybacza tylko karze? Mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi. 2. Czemu Jezus jest Bogiem, a na krzyżu mówi: Panie czemuś mnie opuścił? Boga Bóg opuścił - to mnie wiara opuszcza. Macie jakieś pomysły? Ja mam jeszcze parę. Jak ktoś by skakał po głowie twojej mamie, to byś go uderzył czy nadstawił 2. policzek? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 4 (przedawniony) | | 02-12-2005 | JATO | Jak to czytać? Jak to rozumieć? |
Zajrzałem (takim ciekaw) do Wikipedii. Hasło Sobór Watykański II. A tam link: www.archidiecezja.lodz.pl/sobor.htmlNo to dalej wiedziony wrodzoną ciekawością poszedłem sobie pod wskazany adres. I czytam, i czytam, i czytam... I nic z tego nie rozumiem. Może ktos mnie w końcu oświeci. Np. TERESA albo Kto tam ma czas. Przecież to co tam napisane to ani strawne ani sensowne ani nie wynika z czegokolwiek poza tradycją (Teresa!). Na pewno nie wynika to z treści Biblii zarówno Starego jak i Nowego Testamentu. Pozdrawiam. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 02-12-2005 | Szynalik | Prośba o pomoc-narodziny Jezusa a Kościół |
W jednej z dyskusji użyłem sformułowania: " Pytałem o to bardzo wielu katolików (starszych i młodszych), dlaczego świętują akurat 25 grudnia. I praktycznie wszyscy mówili że to data narodzin Jezusa. A umiesz wyjaśnić dlaczego tak odpowiadali? Ja umiem - bo tak właśnie przekazywał kościół!!! " Teraz mój adwersarz prosi by mu podać kiedy tak się kościół upierał. I jestem w kropce. Info miałem na podstawie jakiejś książki i nie umiem podac konkretnych przykładow (tzn. poza tymi z początków chrześcijaństwa). Nie wiem czy też czasem się nie myliłem w swoim sądzie jako że nie mogę znaleźć żadnych konkretnych informacji w tym temacie.. Czy ktoś z forumowiczów mógłby mi pomoc, względnie wskazać teksty źródłowe, ktorymi mogłbym się podeprzeć? Z góry nadmienię, iż jako zalogowany użytkownik jestem tutaj nowy, niemniej serwis śledzę od dawna. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 01-12-2005 | Siux | Mexico |
A ja tam wam powtarzam sprawe trzeba rozwiązać jak na przełomie XiX i XX w w Mexico !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Polecam ten temat. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 30-11-2005 | Żuchowski | antyklerykalizm |
witam bardzo serdecznie wszystkich ludzi twardo stąpających po ziemii słowem racjonalistów a w szczególności ateistów i antyklerykałów. Zachowanie sie kościoła w Polsce i nie tylko zakrawa na kpinę. Osobiście uważam iż instytucja ta powinna zostać całkowicie zlikwidowana. Obarczam ją prawie w całości za dzisiejszy ustrój dziurę budżetową bezrobocie i za inne patologie. To przez nich mamy w Polsce biedę, uważam iz powinna powstać racjonalna organizacja która w przyszłosci rozprawiła by ie z klerem. Powinna powstać antyklerykalna partia złożona ze światłych racjonalistów, która zmieniła by nasz zacofany i sredniowieczny naród w rozwijający sie renesansowy kraj. Taka partia musi powstać!! Zapraszam wszytkich chetnych do dyskusji ze mną na gg 3242658 pzdr
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 1 (przedawniony) | | 29-11-2005 | dolitte dr | kościół zamkniętą świątynią zostanie |
W odpowiedzi na politykę Kościoła i jego uchwały na temat dykryminacji na podstawie orientacji seksualnej. Niech sobie będzie. Chrześcijanie i ci, którzy uwierzyli, uwierzą i będą wierzyć. Przez tysiące lat radzili sobie bez świątyń i też zdarzali się pośród nich przykłady ludzi rodem z Biblii. Do Kościoła samego. Jeśli zajmują się polityką to i będą mieli lobby takie czy inne.
Pozdrawiam
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 28-11-2005 | mohawk | Z dziejów katocenzury w Polsce |
Po wyborach parlamentarnych, w których zwyciężyła 'moherowa' koalicja, chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości, jaki jest "obowiązujący" światopogląd w naszym kraju. Jeśli ktoś miał jakieś wątpliwości, to sposób rozprawienia się z Paradą Równości w Poznaniu oraz tendencyjne relacje medialne na ten temat powinny je ostatecznie rozwiać. Zupełnie na marginesie tych wydarzeń, zapewne zresztą niezależnie od wyłonionej w wyborach konfiguracji politycznej, lecz w zgodzie z wypracowywaną przez lata pełzającej klerykalizacji normą politpoprawności, mają miejsce fakty drobne, ale jakże znamienne dla obecnego 'ducha czasu'. W dniu dzisiejszym, w drugim programie telewizji publicznej o godz. 17.15 wyemitowano kolejny odcinek kultowego serialu angielskiego z lat osiemdziesiątych 'Allo 'Allo. Wydawać by się mogło, że popularnego serialu sprzed dwudziestu lat nikt nie poważy się cenzurować nawet w nagłym przypływie gorącej wiary. A jednak. Gwoli kronikarskiego obowiązku przytoczę "wygładzoną" w polskim tłumaczeniu rozmowę porucznika Grubera z pułkownikiem:
Colonel: Captain Bertorelli must help us. With his connections in Rome we could arrange to hide out in the Vatican.
Lieutenant: They would not hide us, would they?
Colonel: The catholic church will do anything for money.
Oczywiście, wytłuszczonej frazy polski widz nie usłyszał. Nie pamiętam, czy nie 'wygładzono' również dalszego fragmentu o tym iż "papież nie zrobi nic za darmo". Gdybym spodziewał się był tego typu.. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |