 |
Cenzura w "Racjonaliście"? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 23-11-2005 13:56 | fuzzy (6 punktów) | Cenzura w "Racjonaliście"? | Mieszkam w USA i chętnie przeglądam wasze strony. Ale co wy Moderatorzy robicie?: (mówię o Placowniku i Outsiderze). Na ciekawy wątek Korczyńskiej odpowiadacie groźbami! Przecież w jej artykule nie ma żadnych obelg, tylko mówi swoją opinię a do tego ma prawo! Po polsku ona pisze bardzo pięknie a wy mówicie że poniżej poziomu.To raczej WY ją obrażacie mówicie że jest nacjonalistką, że to jakiś spisek i tak dalej. Ja nie widzę u niej NIC TAKIEGO. Przecież to prawda że Benedykt XVI był kilka lat w Hitlerjugend i każdy może mu to zarzucić. Moja opinia taka że jak się jest prawdziwym katolikiem to się nie służy hitlerowcom, bezbożnikom i mordercom (on nie był wtedy dzieckiem-miał 17 lat). Jestem wierzącym katolikiem ale to nie zwalnia od myślenia i krytyki. Widocznie w Polsce zrobiło się inaczej.Wasz portal głosi wolność poglądów to dlaczego te złośliwe ataki na Korczyńską i to od Moderatorów? Dlaczego nie grozicie usunięciem napastliwych tekstów od dewotów którzy robią swoją głupią propagandę i szkodzą religii? Ci Moderatorzy wyglądają mi na jakiś delegatów do zadań specjalnych z zakonu dominikanów. Wiem bo w Stanach dominikanie też zajmują się takimi rzeczami. Oczekuję odpowiedzi (nie obelg) od tych 2 moderatorów. Chyba że usuną ten tekst tak jak chcą usunąć Korczyńską. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.
| outsider (2469 punktów) | >Moderatorzy wyglądają mi na jakiś delegatów do zadań >specjalnych z zakonu dominikanów. Wiem bo w Stanach >dominikanie też zajmują się takimi rzeczami. Oczekuję >odpowiedzi (nie obelg) od tych 2 moderatorów. Chyba że >usuną ten tekst tak jak chcą usunąć Korczyńską.
Nie, nie usuną - niewiele usuwamy, na szczęscie nie ma potrzeby.
Szczególna optyka piszących zza oceanu... Wizja wspaniałej Polski i wrogów dookoła niej - z bliska to jednak wygląda zupełnie inaczej.
W Polsce wydaje sie dziś wyraźnie dojrzewać konflikt między katolicką większością a hiperkatolicka mniejszością - nie byłaby to sprawa ważna dla uczestników "Racjonalisty" gdyby nie środki, jakich w tym konflikcie używa owa mniejszość. Nie sądzę, aby Benedyktowi XVI należał się mniejszy szacunek niż Janowi Pawłowi II - tekst p. Korczyńskiej z całą pewnościa jest od owego minimum szacunku daleki. W innym watku p. Korczyńska deklaruje się jasno jako ateistka - zatem do owej mniejszości nie należy; a przecież podobne hasła w bardziej zawoalowanej formie głosi polska "narodowa prawica": to hasła zaraźliwe. W ten sposób hoduje się kolejną trumnę, która ma rządzić Polską - dwie juz były.
Nie jestem dominikaninem. Jestem ateistą i antyklerykałem - rozumiejącym jednak ludzka potrzebę wiary i potrzebę dialogu: z kim, jeśli w takich słowach atakuje się obecną głowę Kościoła? My ateiści możemy nieść ludziom tylko taka nadzieję, jaką sami żywimy - a to nie jest łatwa nadzieja.
Co mówisz o Bogu? Ślisko tu od krwi ludzkiej (Nie-boska komedia}
|
|
 | | fuzzy | Naprawdę nie rozumiemy się z Outsiderem. Nie myśle żeby Polska miała dokoła wrogów. Zagrożenie dla Polski jest w niej samej w takich ludziach jak przykładowo Outsider. Ani słowa nie napisał że zle zrobil atakując Korczynską, że zaprzeczył wolności opinii. U nas katolicyzm wygląda inaczej. My nie myślimy ze krytykowanie papieża to brak wiary. To dwie różne materie. Jedno to wiara w Boga i w Kościól a drugie to przykładowo papież. To nie jest Bóg to tylko człowiek i nie myli się tylko w sprawach wiary a w innych sprawach moze błądzić jak wszyscy ludzie. W młodości nie robił dobrze i w Ameryce nikt by go nie wybrał z taką przeszłością na żadne stanowisko. Można wybaczyć ale nie można zapomnieć takich strasznych rzeczy. Nic tu nie znaczy że papież jest Niemcem. Ale kiedy inni Niemcy w jego wieku walczyli z Hitlerem i uciekali z 3-ej Rzeszy to on był w Hitlerjugend i to do samego końca wojny. To jest straszny grzech i nie wiem czy Bóg taki grzech odpusci. To wie tylko sam Bóg. Myśle że jednak jesteśmy lepszymi od was katolikami bo nie udajemy że nie ma problemu. Nie odchodzimy z Kościoła ale nie boimy sie myśleć i mówić. Ja wiem że w Polsce jest złe komunistyczne prawo i za obrazę papieża można pójść do więzienia. To jest w USA niedopuszczalne to komunizm a nie demokracja. I trzeba z tym walczyć.
|
|
|  | | outsider (2469 punktów) | Istotnie nie rozumiemy się - tak chyba zostanie. Różni nas między innymi stosunek do języka: otóż ja nie zaatakowałem p. Korczynskiej - Ty natomiast piszesz:
>"Zagrożenie dla Polski jest w niej samej w takich ludziach jak przykładowo Outsider. Ani słowa nie napisał że zle zrobil atakując Korczynską, że zaprzeczył wolności opinii."
P. Korczyńska pisze, że jej rewelacja pochodzi z kręgów zbliżonych do klerykalnych - sądzę, że ma rację. Oczywiście, miło byłoby, gdybys wskazał w jaki sposób atakuję p. Korczyńską - nie ową "rewelację". Tym bardziej miło, Fuzzy, że w przeciwnym przypadku pozostanie niemiłe wrażenie, że to Ty a nie ja próbujesz wskazywać innym, co powinni pisać - na przykład ja winienem napisać, że "źle zrobiłem".
Bo u nas bez trudu ciskają najgorsze obelgi na aktualnego papieża ci, którzy najchętniej widzieliby w więzieniu każdego, kto się o jego poprzedniku wyraża bez należnego (zapewne) entuzjazmu (zastrzegam - nie piszę o p. Korczyńskiej, ale o autorach owej puszczonej w obieg "rewelacji").
Co mówisz o Bogu? Ślisko tu od krwi ludzkiej (Nie-boska komedia}
|
|
|  | | Wilhelm | >Jedno to wiara w Boga i w Kościól a drugie to przykładowo papież. O tym wielu w Polsce najwyrazniej zapomina modlac sie do papieza i swietych (modli sie pod figura, a diabla ma za skora) >To nie jest Bóg to tylko człowiek i nie myli się tylko w sprawach wiary a w innych sprawach moze błądzić jak wszyscy ludzie. Ciekawe, to skad dogmat o nieomylnosci papiezy ws wiary? >W młodości nie robił dobrze i w Ameryce nikt by go nie wybrał z taką przeszłością na żadne stanowisko. Można wybaczyć ale nie można zapomnieć takich strasznych rzeczy. To Ty lepiej chlopie zostan sobie w hameryce. Wiesz co to znaczy wybaczyc w sensie chrzescijanskim? Zrozumiec swoj blad i nie robic go wiecej. >Nic tu nie znaczy że papież jest Niemcem. Ale kiedy inni Niemcy w jego wieku walczyli z Hitlerem i uciekali z 3-ej Rzeszy to on był w Hitlerjugend i to do samego końca wojny. Wymien takich co odwazyli sie w oko w oko stanac i zabic Hitlera? Stauffenberg? To nieudacznik! Nawet nie pociagnal za spust. >To jest straszny grzech i nie wiem czy Bóg taki grzech odpusci. A poznales juz Boga, skoro tak twierdzisz, znasz Jego mysli? > To wie tylko sam Bóg. Myśle że jednak jesteśmy lepszymi od was katolikami bo nie udajemy że nie ma problemu. Nie odchodzimy z Kościoła ale nie boimy sie myśleć i mówić. Ja wiem że w Polsce jest złe komunistyczne prawo i za obrazę papieża można pójść do więzienia. To jest w USA niedopuszczalne to komunizm a nie demokracja. I trzeba z tym walczyć. Co do jednego mozna sie zgodzic: Kult jednostki JPII jako zywo przypomina okres socrealizmu w Polsce. Tak to dobrze, ze te czasy odchodza powoli w przeszlosc.
Die Hauptsätze der Thermodynamik: Die Energie der Welt ist konstant Die Entropie der Welt strebt nach einem Maximum zu Bei Nullpunkt S=0 Beim stationären Zustand die lokale Entropie strebt nach einem Minimum zu
|
|
| placownik (17853 punktów) |
> Przecież to prawda że Benedykt XVI był kilka lat w Hitlerjugend i każdy może mu to zarzucić. Moja opinia taka że jak się jest prawdziwym katolikiem to się nie służy hitlerowcom, bezbożnikom i mordercom (on nie był wtedy dzieckiem-miał 17 lat). Parę faktów o Hitlerjugend wziętych głównie z angielskiej Wikipedii Do HJ została przyłączona w całości 800 tysięczna organizacja Młodzież Ewangelicka (evangelische Jugend). Organizacja młodzieży katolickiej uchowała się tylko do 1939 roku. Od 1936 roku przynależność do HJ była obowiązkowa dla wszystkich chłopców w wieku od 10 do 18 lat (oczywiście z wyjątkiem Żydów). W 1940 liczba członków HJ osiągnęła 8 milionów. Członkami HJ byli : były niemiecki minister spraw zagranicznych Hans-Dietrich Genscher, Hans Scholl jeden z liderów antynazistowskiej organizacji Biała Róża, zgilotynowany za swą działalność 22 lutego 1943 roku. Joseph Ratzinger był członkiem HJ w latach 1941-1944 czyli w wieku 14-18 lat. > Jestem wierzącym katolikiem ale to nie zwalnia od myślenia i krytyki Podzielam Twoją opinię o powinnościach katolików. Zapraszam do myślenia i krytyki. Dokładnie w tej kolejności. To był w zasadzie jedyny powód, dla którego nie usunąłem wątku uczestnika o nicku korczyńska. Pozdrawiam czytelnika zza Wielkiej Wody.
Niech strój słów podkreśla urodę myśli
|
|
 | | dzwoniec | Lepsze jest wrogiem dobrego. Zero kościoła jest lepsze niż kościół tani. Dlatego tekst "korczyńskiej" o przepychu Watykanu należy, jak ktoś już zaproponował, do działu bazgroły. Natomiast nie mogę zrozumieć, dlaczego został mi właśnie w tym dziale zdjęty tekst niemieckojęzyczny, wysoko kwalifikowany i z podaniem zródła. Liczni na tym forum katolicy powinni uczyć się muttersprache obecnego papieża. Część niekatolików jest na, względnie ma za sobą emigrację zarobkową.
|
|
|  | | Stosur (12 punktów) | Kto nie uznaje choćby jednego dogmatu lub nie zgadza się z papieżem w kwestiach wiary nie jest godzien nazywać się katolikiem!(mówił tak jeden z średniowiecznych papieży, jak wiadomo(?), w sprawach wiary nieomylny)
"Religia stworzona została po to, by ujarzmiać ludy i oddawać je w niepodzielne władanie możnych tego świata. Religia to opium dla ludu." P.Holbach
|
|
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|