Racjonalista - Strona głównaDo treści
Cenzura w "Racjonaliście"?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
23-11-2005 13:56fuzzy (6 punktów)Cenzura w "Racjonaliście"?
Mieszkam w USA i chętnie przeglądam wasze strony. Ale co wy Moderatorzy robicie?: (mówię o Placowniku i Outsiderze). Na ciekawy wątek Korczyńskiej odpowiadacie groźbami! Przecież w jej artykule nie ma żadnych obelg, tylko mówi swoją opinię a do tego ma prawo! Po polsku ona pisze bardzo pięknie a wy mówicie że poniżej poziomu.To raczej WY ją obrażacie mówicie że jest nacjonalistką, że to jakiś spisek i tak dalej. Ja nie widzę u niej NIC TAKIEGO. Przecież to prawda że Benedykt XVI był kilka lat w Hitlerjugend i każdy może mu to zarzucić. Moja opinia taka że jak się jest prawdziwym katolikiem to się nie służy hitlerowcom, bezbożnikom i mordercom (on nie był wtedy dzieckiem-miał 17 lat). Jestem wierzącym katolikiem ale to nie zwalnia od myślenia i krytyki. Widocznie w Polsce zrobiło się inaczej.Wasz portal głosi wolność poglądów to dlaczego te złośliwe ataki na Korczyńską i to od Moderatorów? Dlaczego nie grozicie usunięciem napastliwych tekstów od dewotów którzy robią swoją głupią propagandę i szkodzą religii? Ci Moderatorzy wyglądają mi na jakiś delegatów do zadań specjalnych z zakonu dominikanów. Wiem bo w Stanach dominikanie też zajmują się takimi rzeczami. Oczekuję odpowiedzi (nie obelg) od tych 2 moderatorów. Chyba że usuną ten tekst tak jak chcą usunąć Korczyńską.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

outsider (2469 punktów)
>Moderatorzy wyglądają mi na jakiś delegatów do zadań
>specjalnych z zakonu dominikanów. Wiem bo w Stanach
>dominikanie też zajmują się takimi rzeczami. Oczekuję
>odpowiedzi (nie obelg) od tych 2 moderatorów. Chyba że
>usuną ten tekst tak jak chcą usunąć Korczyńską.

Nie, nie usuną - niewiele usuwamy, na szczęscie nie ma potrzeby.

Szczególna optyka piszących zza oceanu... Wizja wspaniałej Polski i wrogów dookoła niej - z bliska to jednak wygląda zupełnie inaczej.

W Polsce wydaje sie dziś wyraźnie dojrzewać konflikt między katolicką większością a hiperkatolicka mniejszością - nie byłaby to sprawa ważna dla uczestników "Racjonalisty" gdyby nie środki, jakich w tym konflikcie używa owa mniejszość. Nie sądzę, aby Benedyktowi XVI należał się mniejszy szacunek niż Janowi Pawłowi II - tekst p. Korczyńskiej z całą pewnościa jest od owego minimum szacunku daleki. W innym watku p. Korczyńska deklaruje się jasno jako ateistka - zatem do owej mniejszości nie należy; a przecież podobne hasła w bardziej zawoalowanej formie głosi polska "narodowa prawica": to hasła zaraźliwe. W ten sposób hoduje się kolejną trumnę, która ma rządzić Polską - dwie juz były.

Nie jestem dominikaninem. Jestem ateistą i antyklerykałem - rozumiejącym jednak ludzka potrzebę wiary i potrzebę dialogu: z kim, jeśli w takich słowach atakuje się obecną głowę Kościoła? My ateiści możemy nieść ludziom tylko taka nadzieję, jaką sami żywimy - a to nie jest łatwa nadzieja.



Co mówisz o Bogu? Ślisko tu od krwi ludzkiej
(Nie-boska komedia}
fuzzy
Naprawdę nie rozumiemy się z Outsiderem. Nie myśle żeby Polska miała dokoła wrogów. Zagrożenie dla Polski jest w niej samej w takich ludziach jak przykładowo Outsider. Ani słowa nie napisał że zle zrobil atakując Korczynską, że zaprzeczył wolności opinii. U nas katolicyzm wygląda inaczej. My nie myślimy ze krytykowanie papieża to brak wiary. To dwie różne materie. Jedno to wiara w Boga i w Kościól a drugie to przykładowo papież. To nie jest Bóg to tylko człowiek i nie myli się tylko w sprawach wiary a w innych sprawach moze błądzić jak wszyscy ludzie. W młodości nie robił dobrze i w Ameryce nikt by go nie wybrał z taką przeszłością na żadne stanowisko. Można wybaczyć ale nie można zapomnieć takich strasznych rzeczy. Nic tu nie znaczy że papież jest Niemcem. Ale kiedy inni Niemcy w jego wieku walczyli z Hitlerem i uciekali z 3-ej Rzeszy to on był w Hitlerjugend i to do samego końca wojny. To jest straszny grzech i nie wiem czy Bóg taki grzech odpusci. To wie tylko sam Bóg. Myśle że jednak jesteśmy lepszymi od was katolikami bo nie udajemy że nie ma problemu. Nie odchodzimy z Kościoła ale nie boimy sie myśleć i mówić. Ja wiem że w Polsce jest złe komunistyczne prawo i za obrazę papieża można pójść do więzienia. To jest w USA niedopuszczalne to komunizm a nie demokracja. I trzeba z tym walczyć.
outsider (2469 punktów)
Istotnie nie rozumiemy się - tak chyba zostanie. Różni nas między innymi stosunek do języka: otóż ja nie zaatakowałem p. Korczynskiej - Ty natomiast piszesz:

>"Zagrożenie dla Polski jest w niej samej w takich ludziach jak przykładowo Outsider. Ani słowa nie napisał że zle zrobil atakując Korczynską, że zaprzeczył wolności opinii."

P. Korczyńska pisze, że jej rewelacja pochodzi z kręgów zbliżonych do klerykalnych - sądzę, że ma rację. Oczywiście, miło byłoby, gdybys wskazał w jaki sposób atakuję p. Korczyńską - nie ową "rewelację". Tym bardziej miło, Fuzzy, że w przeciwnym przypadku pozostanie niemiłe wrażenie, że to Ty a nie ja próbujesz wskazywać innym, co powinni pisać - na przykład ja winienem napisać, że "źle zrobiłem".

Bo u nas bez trudu ciskają najgorsze obelgi na aktualnego papieża ci, którzy najchętniej widzieliby w więzieniu każdego, kto się o jego poprzedniku wyraża bez należnego (zapewne) entuzjazmu (zastrzegam - nie piszę o p. Korczyńskiej, ale o autorach owej puszczonej w obieg "rewelacji").



Co mówisz o Bogu? Ślisko tu od krwi ludzkiej
(Nie-boska komedia}
Wilhelm
>Jedno to wiara w Boga i w Kościól a drugie to przykładowo papież.
O tym wielu w Polsce najwyrazniej zapomina modlac sie do papieza i swietych (modli sie pod figura, a diabla ma za skora)
>To nie jest Bóg to tylko człowiek i nie myli się tylko w sprawach wiary a w innych sprawach moze błądzić jak wszyscy ludzie.
Ciekawe, to skad dogmat o nieomylnosci papiezy ws wiary?
>W młodości nie robił dobrze i w Ameryce nikt by go nie wybrał z taką przeszłością na żadne stanowisko. Można wybaczyć ale nie można zapomnieć takich strasznych rzeczy.
To Ty lepiej chlopie zostan sobie w hameryce. Wiesz co to znaczy wybaczyc w sensie chrzescijanskim? Zrozumiec swoj blad i nie robic go wiecej.
>Nic tu nie znaczy że papież jest Niemcem. Ale kiedy inni Niemcy w jego wieku walczyli z Hitlerem i uciekali z 3-ej Rzeszy to on był w Hitlerjugend i to do samego końca wojny.
Wymien takich co odwazyli sie w oko w oko stanac i zabic Hitlera? Stauffenberg? To nieudacznik! Nawet nie pociagnal za spust.
>To jest straszny grzech i nie wiem czy Bóg taki grzech odpusci.
A poznales juz Boga, skoro tak twierdzisz, znasz Jego mysli?
> To wie tylko sam Bóg. Myśle że jednak jesteśmy lepszymi od was katolikami bo nie udajemy że nie ma problemu. Nie odchodzimy z Kościoła ale nie boimy sie myśleć i mówić. Ja wiem że w Polsce jest złe komunistyczne prawo i za obrazę papieża można pójść do więzienia. To jest w USA niedopuszczalne to komunizm a nie demokracja. I trzeba z tym walczyć.
Co do jednego mozna sie zgodzic: Kult jednostki JPII jako zywo przypomina okres socrealizmu w Polsce. Tak to dobrze, ze te czasy odchodza powoli w przeszlosc.

Die Hauptsätze der Thermodynamik:
Die Energie der Welt ist konstant
Die Entropie der Welt strebt nach einem Maximum zu
Bei Nullpunkt S=0
Beim stationären Zustand die lokale Entropie strebt nach einem Minimum zu
placownik (17853 punktów)

>Przecież to prawda że Benedykt XVI był kilka lat w Hitlerjugend i każdy może mu to zarzucić. Moja opinia taka że jak się jest prawdziwym katolikiem to się nie służy hitlerowcom, bezbożnikom i mordercom (on nie był wtedy dzieckiem-miał 17 lat).

   Parę faktów o Hitlerjugend wziętych głównie z angielskiej Wikipedii

   Do HJ została przyłączona w całości 800 tysięczna organizacja Młodzież Ewangelicka (evangelische Jugend). Organizacja młodzieży katolickiej uchowała się tylko do 1939 roku.

   Od 1936 roku przynależność do HJ była obowiązkowa dla wszystkich chłopców w wieku od 10 do 18 lat (oczywiście z wyjątkiem Żydów).

   W 1940 liczba członków HJ osiągnęła 8 milionów.

   Członkami HJ byli : były niemiecki minister spraw zagranicznych Hans-Dietrich Genscher, Hans Scholl jeden z liderów antynazistowskiej organizacji Biała Róża, zgilotynowany za swą działalność 22 lutego 1943 roku.

   Joseph Ratzinger był członkiem HJ w latach 1941-1944 czyli w wieku 14-18 lat.

>Jestem wierzącym katolikiem ale to nie zwalnia od myślenia i krytyki

   Podzielam Twoją opinię o powinnościach katolików. Zapraszam do myślenia i krytyki. Dokładnie w tej kolejności. To był w zasadzie jedyny powód, dla którego nie usunąłem wątku uczestnika o nicku korczyńska.

   Pozdrawiam czytelnika zza Wielkiej Wody.

Niech strój słów podkreśla urodę myśli
dzwoniec
Lepsze jest wrogiem dobrego. Zero kościoła jest lepsze niż kościół tani. Dlatego tekst "korczyńskiej" o przepychu Watykanu należy, jak ktoś już zaproponował, do działu bazgroły.
Natomiast nie mogę zrozumieć, dlaczego został mi właśnie w tym dziale zdjęty tekst niemieckojęzyczny, wysoko kwalifikowany i z podaniem zródła. Liczni na tym forum katolicy powinni uczyć się muttersprache obecnego papieża. Część niekatolików jest na, względnie ma za sobą emigrację zarobkową.
Stosur (12 punktów)
Kto nie uznaje choćby jednego dogmatu lub nie zgadza się z papieżem w kwestiach wiary nie jest godzien nazywać się katolikiem!(mówił tak jeden z średniowiecznych papieży, jak wiadomo(?), w sprawach wiary nieomylny)

"Religia stworzona została po to, by ujarzmiać ludy i oddawać je w niepodzielne władanie możnych tego świata. Religia to opium dla ludu." P.Holbach

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365