Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
29-07-2010lukaszewiczCzasem ich jednak łapią.
Tym razem ryba trochę grubsza.

katowice.g(*)tami_za_koscielne_dzialki.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 5 (przedawniony)
28-07-2010ItarildeWrocławska kamienica zniszczona przez kurię
Była sobie ładna, choć nieco zaniedbana kamieniczka pochodząca z XIX wieku. Kanonia 9 w rejonie Ostrowa Tumskiego (taki wrocławski Watykan). Tak wyglądała jeszcze dwa lata temu:
www.tuwroc(*)adomosci/kanonia_9_kavikvs.jpg

Kamienica została opakowana rusztowaniem z reklamą. Biorąc pod uwagę fakt, że we Wrocławiu przeprowadza się najwięcej remontów i renowacji zabytków, nikogo specjalnie to nie zdziwiło. Kamieniczka stała w środku, słychać było odgłosy prowadzonych prac.

Aż do momentu, w którym zdjęto chytrą przykrywkę w postaci rusztowania i odsłonięto... resztki fundamentów.
www.skyscr(*)showthread.php?t=785412&page=9

Cóż się okazało? Ano to, że rozbiórkę przeprowadzono cichaczem i bez pozwolenia. Władz miasta i pani konserwator NIKT nie raczył poprosić o zgodę, czy nawet zawiadomić. Według MPZP (miejskiego planu zagospodarowania przestrzennego) kamienica miała zostać wyremontowana.

www.tuwroc(*)z-pozwolen,wia5-3266-3434.html

Zrobił się smród. Kuria wsadziła głowę w piasek - od momentu ujawnienia całej sprawy (dokładnie 2 lipca) albo odmawiają komentarza, albo akurat wszyscy są na urlopach.

www.gazeta(*)-zabytkowa-kamienice,id,t.html

Skandal? Ano skandal. Tylko czemu, kuria, mnie to nie dziwi?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
25-07-2010LadyTillyIstota sporu na Krakowskim Przedmieściu
Tymi słowami (jak w temacie) zakończył swój artykuł w "Polityce" Adam Szostkiewicz. Artykuł jest o tyle ciekawy, że jest w nim zawartch kilka mocnych słów, które są niewygodne dla zwolenników "wyborów kościoła". W czym tkwi problem według autora? "Polityczna nadpobudliwość Kościoła w i po kampanii prezydenckiej - to powazny problem dla polskiego katolicyzmu i naszej semokracji" a przecież wierni przychodzą do kościoła po Słowo Boże a nie wysłychać dywagacji o polityce, która to dywagacje dostają gratis. Czy Kościół złamał zasadę neutralności politycznej?Skoro biskupi czy księża wchodzą na teren polityczny czyż opinia publiczna nie powinna ich traktować jako polityków?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 21 (przedawniony)
25-07-2010(Alicja)DudaKrzyże w szkole cd.
Trybunał rozpatrzy jeszcze raz.
wiadomosci(*)da_sprawe_krzyzy.html?skad=rss
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
20-07-2010MadmanCo z ludźmi robi Radio Maryja...

Obrońcy krzyża spod Pałacu: Stalin też wybijał swoich

Dziennikarz portalu gazeta.pl postanowił porozmawiać z osobami gromadzącymi się wokół krzyża pod Pałacem Prezydenckim i dowiedzieć się, o co tak w ogóle im chodzi.
Choć na wstępie usłyszał "A co to pana obchodzi", to jednak z biegiem czasu rozmówcy nieco się rozkręcili. Można było się dowiedzieć, że w trumnie Gosiewskiego leży ktoś inny, że rządowi nie zależy na wyjaśnianiu okoliczności smoleńskiego zamachu, że Platforma poświęciła kilku swoich posłów w celu uśmiercenia części opozycji, że symbole religijne mają być na każdym kroku, że rządy Platformy to dyktatura i anarchia jednocześnie...

Charakterystyczne jest udzielanie odpowiedzi z pozycji osoby wiedzącej więcej niż reszta społeczeństwa i łaskawe oświecanie biedaków, którzy nie słuchają jednie słusznego radia. Dumny wzrok i stwierdzenia typu "pan już dobrze wie, o co chodzi". Zadowolenie z siebie i pogarda dla dziennikarza żydowskomasońskich mediów, który udaje, że nie jest częścią antypolskiego spisku i zadaje pytania, jakby nie wiedział, kto zamordował tupolewa...

Nawet nie mam sił śmiać się z tych ludzi. Jest mi ich po prostu żal...

Świetny przegląd moherowej propagandy i chorych teorii spiskowych.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 43 (przedawniony)
20-07-2010MK48Inicjatywa "Nie - dla homoparady"
Z racji zbliżającego się 9 lipca

www.kosciol.pl/article.php/20100626231302373

Owieczki nie leniuchują tylko ostro biorą się do pracy. Może ich kandydat na prezydenta przegrał, brukselska policja pozwijała kilku księży i biskupów, ale przecież walka toczy się nadal, a celów jest dużo. I tu właśnie w stolicy kraju tak katolickiego ma odbyć się parada homoseksualistów? Katolicy mówią stanowczo nie i zaczynają napastować spamem organizatorów.A tak naprawdę co ktoś ma przeciwko paradzie równości , tolerancji i wolności ?

Dlatego powinniśmy zgodnie z wytyczeniami organizatorów inicjatywy wysyłać maile do sponsorów z gratulacjami i podziękowanie za organizacje parady dla tak atakowanej mniejszości. W emailu podajcie lp.gro.csonlarom@csonlarom. Niech sobie liczą wiadomości o które tak bardzo proszą.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 41 (przedawniony)
20-07-2010HaribuBłąd w nauczaniu Kościoła?
Witam,
czy ktoś zna jakąś książkę lub artykuł atakujący Kościół katolicki z pozycji teologicznej sprzeczności w jego nauczaniu?

Chodzi mi o to, że przeważnie używane przez wojujących ateistów argumenty (rozpustni księża, przekupni biskupi itp.) są wyważaniem otwartych drzwi, gdyż Kościół nigdy nie głosił, że katolicy czy nawet hierarchia są wzorami do naśladowania. Głosi natomiast od samego początku, że jego nauczanie w sprawach WIARY I MORALNOŚCI jest nieomylne i zawsze prawdziwe.

Czy zatem udało się znaleźć jakąkolwiek ewidentną sprzeczność lub błąd właśnie w nauczaniu Kościoła w sprawach wiary i moralności?

Bardzo proszę o spokojne i merytoryczne wypowiedzi. Najlepiej z podaniem dotyczącej tej sprawy literatury.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
19-07-2010MedievalZnaleziono poufne materiały z procesu Marca Dutroux
A to ciekawe:

"Wczoraj belgijski "Het Laatse Nieuws" napisał o "osłupiającym znalezisku" w piwnicach kurii w Mechelen - śledczy mieli tam znaleźć materiały ze śledztwa oraz procesu pedofila i mordercy Marca Dutroux, skazanego w 2004 r. na dożywocie. Zdaniem gazety mają być wśród nich m.in. fotografie ekshumowanych ofiar Dutroux, zdjęcia z wizji lokalnych w lochach, gdzie przetrzymywał porwane dzieci, a nawet zapisy rozmów z tajnym informatorem policji.

- To poufne materiały, które nigdy nie powinny opuścić budynku sądu bądź prokuratury. Nie mamy pojęcia, jak znalazły się w budynku Kościoła. Nie wiemy, co to może znaczyć - mówią informatorzy "Het Laatse Nieuws".

Więcej... wyborcza.p(*)skiej_kurii.html#ixzz0syPyOa4P

Jak oni się z tego wytłumaczą ??? To tajemnica...

Jeśli to prawda, (podkreślam jeśli to prawda a nie news z brukowca) trafiono na trop pedofilskiej mafii. Ośmiornicy, która handlowała dziećmi i miała (lub ma) macki w strukturach państwa i wymiaru sprawiedliwości w Belgii.

Zobaczcie to: "Wizerunek belgijskiego Kościoła leży w gruzach. Gniew diecezjan był tak wielki, że majową procesję z relikwiami Krwi Pańskiej musiały poprowadzić świeckie władze Brugii, bo Kościół ze względów bezpieczeństwa nie posłał na nią ani jednego księdza czy seminarzysty."

Myślę, że to się dopiero zaczyna, ta nitka może poprowadzić do kłębka i nie jeden brukselski vip popierduje ze strachu.

Pozdrawiam


Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 48 (przedawniony)
16-07-2010WhiteDeathByłem w zakonie
Witam wszystkich serdecznie.

Moje imię nie jest istotne. Jestem młodym człowiekiem, świeżo po maturce. Zawsze sercem byłem humanistą i kochałem i kocham to co związane jest z humanizmem. Jestem ponadto praktykującym katolikiem, interesuję się filozofią.

Chciałem być zakonnikiem. Człowiekiem po pierwsze który jest z ludźmi niezależnie od ich poglądów ponieważ zawsze wychodziłem z założenia że zawsze można znaleźć tę nić porozumienia. Ten cel, jak również chrystologiczny tj. pokazać swoim życiem jak Bóg kocha ludzi skłoniły mnie by obrać tę drogę. Wstąpiłem do nowicjatu. Jestem człowiekiem ideologicznie podchodzącym do życia - ideologia ślubów którą przyjąłem za słuszną racjonalnie z mojego punktu widzenia nakazywała mi być posłusznym wobec moich przełożonych. I to mnie zgubiło. Na początku za szybko zdradziłem siebie i moje aspiracje, oraz głębokie przekonanie, że Chrystus został ukrzyżowany za ateistów, masonów, liberałów i "tych" z PO.
Wpajano nam pogląd o tym że nie warto się przyjaźnić z innymi zakonnikami. Że przyjaźń tak naprawdę nic nie znaczy. Stwarzano chore sytuacje typu człowiek po czasie zastanawiał się czy ma zgasić światło jak jest przełożony w kaplicy po mszy, bo nie wie czy nie zostanie za to zbesztany. ;D

Innymi słowy mówiąc - szkoda o wszystkim wspominać. Niezwykle bolesne, raniące doświadczenie. Mam wielu znajomych ateistów, i to od nich doświadczyłem więcej dobra niż od księży, którzy po moim przyjeździe z wielkim niesmakiem odpowiadali na "Szczęść Boże"...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 22 (przedawniony)
16-07-2010MadmanNa tropie lateksowych mikroporów
Prezentuję treść maili, które wysłałem wczoraj, poirytowany katolickimi bzdurami na temat skuteczności prezerwatyw.
O ewentualnych odpowiedziach i przebiegu sprawy postaram się informować na bieżąco. Wydaje mi się jednak, że zostanę po prostu zignorowany...
Tak czy inaczej, wspomniane niżej artykuły warto przejrzeć, choćby jako ciekawostkę lub jako przykład religijnej manipulacji.
[cytat=Do: lp.ceineibarg@tkatnok]Witam,

Chciałbym zapytać, kto jest odpowiedzialny za zamieszczanie artykułów w działach "Poradnik medyczny" albo "Zdrowie dziecka" na waszej stronie? Teksty są sygnowane pełnymi nazwiskami oraz tytułami naukowymi, ale czy ktoś sprawdza rzetelność tych artykułów?
Chodzi mi konkretnie o dwa artykuły pani Anny Leśniewskiej, lekarza medycyny, specjalisty chorób dzieci.

Pierwszy z nich, dotyczący skuteczności prezerwatywy:
www.grabie(*)az_artykul.php?id_artykulu=559
Jest praktycznie identyczny z tekstem dostępnym na stronie:
www.npr.prolife.org.pl/prezerwatywa_hiv_aids.htm , który jednak opatrzony jest innym nazwiskiem, dlatego też chciałbym dociec, który z autorów popełnił plagiat. Powyższe zapytanie wyślę również do administratora strony npr.prolife.org.pl.
Żaden z artykułów nie zawiera bibliografii. Zważając na kompletną nienaukowość, powtarzanie bezsensownych mitów o mikroporach, manipulowanie faktami i fałszowanie danych WHO, domyślam się, że prawdziwym autorem tego "pamfletu na prezerwatywę" jest ktoś blisko związany z tzw. ruchem pro-life, dlatego..
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)