Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 9 (przedawniony)
31-03-2013slikPalikot się wyspowiadał! Lista jego grzechów jest długa
Janusz Palikot, chociaż jest niewierzący, skorzystał z nadchodzących świąt i postanowił się wyspowiadać na swoim blogu

Lista grzechów
28 marca 2013

Choć jestem osobą niewierzącą, to na prośbę wielu osób podaję listę moich „” grzechów”, czy też po świecku błędów:
1. Byłem za mało czuły i troskliwy wobec Leszka Millera, ale to się zmieni!
2. Zdecydowanie byłem zbyt kobiecy w relacjach z feministkami.
3. Dałem się wyprzedzić Ewie Wójciak w trafnej ocenie papieża
4. Miałem złudzenia wobec polskiej drużyny piłkarskiej
5. Nie doceniłem cynizmu Tuska w sprawie kościoła
6. Niepotrzebnie krytykowałem Komorowskiego
7. Pomyliłem się w ocenie Piechocińskiego wierząc, że będzie odrobinę poważny
8. Za rzadko spotykałem się z Kaziem Kutzem, który jest nieustającym źródłem siły moralnej
9. Przeczytałem książkę Zizka "W obronie przegranych spraw" i teraz zazdroszczę wszystkim, którzy jej nie czytali
10. Za rzadko przypominam, że do niedawna wiek inicjacji seksualnej w Watykanie wynosił 12 lat!

Alelluja i do przodu!
Janusz Palikot

palikot.blog.onet.pl/2013/03/28/lista-grzechow/
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 2 (przedawniony)
31-03-2013SzymonSzDzwonienie w kościele po godzinie 23
Witam wszystkich forumowiczów Dzisiaj po godzinie 23 w kościele zaczęły po raz kolejny w ciągu ostatniego tygodnia dzwonić dzwony. Problem w tym, że nie trwało to minuty ani dwie, lecz dwadzieścia. Czy jest możliwość prawna oskarżyć parafię o łamanie ciszy nocnej, gdyż kościół ten znajduje się w środku osiedla bardzo blisko budynków mieszkalnych, przez co hałas jest słyszalny. Oczywiście szanuję obrządki katolików, ale myślę, że mogą one się odbywać bez akompaniamentu...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 23 (przedawniony)
30-03-2013pneumaticwierzący - niepraktykujący
Polacy to naród uchodzący za jeden z najbardziej katolickich w Europie. Biorąc pod uwagę względną wartość populacji ochrzczonej to jest to prawda. Ale czy polanie główki dziecka święconą wodą i wypowiedzeniu przy tym zaklęcia czyni z tego człowieka rzeczywiście katolika? Rzeczywistość materializuje się w życiu dorosłym kiedy to każdy może podejmować już decyzje samodzielnie (o ile jest do tego zdolny).
I nagle statystyki pokazują coś innego a mianowicie że ponad połowa społeczeństwa nie chodzi do kościoła.
I tutaj pojawia się pewien slogan, a mianowicie że są to wierzący-niepraktykujący. Zastanawiające jednak jest to dlaczego wyrażenie "niepraktykujący" odnosi się tylko do tego osobnika, który nie chodzi regularnie lub wcale do kościoła. Dlaczego zostało do tego wybrane tylko jedno z przykazań? Innymi słowy, o człowieku który regularnie uczęszcza na msze święte ale kradnie i cudzołoży nikt nie powie że jest niepraktykujący chociaż zgodnie z logiką powinno nazywać się go tak samo.
Chciałbym uświadomić to wszystkim wierzącym że jeśli łamiecie chociażby jedno z przykazań to wg ogólnie przyjętej terminologii jesteście również niepraktykującymi katolikami.
Dla Kościoła z wiadomych powodów bardziej wartościowym wiernym jest ten co kradnie, cudzołoży ale chodzi regularnie na msze święte. Dla społeczeństwa wartościowanie to ma się w sposób odwrotnie proporcjonalnie ponieważ nikt nie chce być okradany, gwałcony, poniżany itd przez bardzo "praktykującego" a dla organizacji religijnej..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 20 (przedawniony)
30-03-2013Olek MularskiKościół straszy dzieci, czyli egzorcyzmy dla najmłodszych.
Podczas tegorocznych rekolekcji w jednej z poznańskich szkół uczniowie klas gimnazjalnych obejrzeli film o egzorcyzmach pt. "Rytuał". Sceny prawie jak z horroru spotęgowała informacja, iż obraz ten jest dokumentalny. Film ten jest dozwolony do oglądania przez dzieci od 15 roku życia, widownią były jednak głównie uczniowie 13-sto letni. Ciekawe w jaki sposób taki film wpłynie na młodych ludzi? Prowadzący rekolekcje ksiądz proboszcz i szkolna katechetka oczywiście nie widzą najmniejszego problemu i udzielają wymijających odpowiedzi. Więcej tutaj:

szkola.wp.(*)um,wid,15452794,wiadomosc.html

Jeszcze gorszy przypadek miał miejsce w szkole w Wąsewie (woj. Mazowieckie), gdzie nawiedzony klecha straszył dzieci szatanem. Wmawiał, że każdy ma w sobie diabła, zmuszał do modlitw i picia wody święconej. W skutek tego kilkoro uczniów dostało napadu paniki lub dolegliwości przypominających zespół dysocjacyjny (dawniej zwany histerią), wymiotowały, miały drgawki, krzyczały, nie pozwalały się dotknąć. Zostały zabrane przez pogotowie ratunkowe.

wiadomosci(*)steri,1,5438451,wiadomosc.html

Czyżby kler dowiedział się, że religia katolicka i chrześcijański system aksjologiczny przestały trafiać do młodych ludzi i postawił na straszenie szatanem? Wszakże zmiany światopoglądowe wśród młodzieży mają bardzo korzystne tendencje i ateizacja postępuje dość szybko. Tonący chwycił się brzytwy???
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 88 (przedawniony)
30-03-2013Mariusz AgnosiewiczPieronek: Rzecznik Praw Dziecka jest dziecinny, niech spada
Biskup Pieronek w lutym powiedział szereg skandalicznych głupstw o problemie pedofilii w Kościele z których wynikało, że dla hierarchy to pseudoproblem mediów i wrogów Kościoła, którego głównym poszkodowanym jest Kościół, a "pedofilia była, jest i będzie", bo wynika z "namiętności" i wolnej woli. Wanda Nowicka napisała do Rzecznika Praw Dziecka, że potrzebna jest jego pilna interwencja. Marek Michalak odpisał, że jego również "zaniepokoiła przedmiotowa wypowiedź" hierarchy i z własnej inicjatywy napisał do Pieronka, że "nie może się zgodzić" by tak sprawę stawiać, że prosi o wyjaśnienia i "jednoznaczne publiczne potępienie czynów pedofilskich". Swe stanowisko Pieronek przekazał Onetowi, podkreślając, że nie ma zamiaru w ogóle odpowiadać na list Rzecznika: "Myślałem, że ten urząd jest poważniejszy", dodając, że wicemarszałek i Rzecznik najwyraźniej pobłądzili. wiadomosci(*)cydow,1,5453878,wiadomosc.html Zachowanie tego pana skomentować można tylko słowami Franka Zappy: "Moja najlepsza rada dla każdego, kto chce wychować szczęśliwe, zdrowe na umyśle dziecko: trzymajcie ją czy też jego jak najdalej od kościoła."
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 38 (przedawniony)
29-03-2013darksidetatuaże na księdzu
No, jest fajnie. Śniadanie w radiu zet. Dyskusja o Głódziu zostaje wzbogacana bardzo ciekawą informacją o pewnym księdzu. Odszukałem. Podam linka. Katolików o słabych nerwach przestrzegam przed kilknięciem. Miłej niedzieli.

www.se.pl/(*)7-letnim-masazysta_313632.html
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 15 (przedawniony)
28-03-2013RatatoskrGłódź wybacza, że został "przesadnie pomówiony"
Głódź właśnie wybaczył księżom przez których został (cytuję): "przesadnie pomówiony".

wyborcza.p(*)rawa_zajmuje_sie_Nuncjusz.html

Jak dla mnie to złotoustność retoryczna bijąca nawet te wszystkie "tajemnice wiary" i inne kościelnojęzyczne pustosłowie. A poza tym wzór do naśladowania, wzór dla wszystkich! Czekam, aż inni księża wezmą z niego przykład i też zaczną przepraszać swoje ofiary.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 196 (przedawniony)
28-03-2013mrSpockAteizm jest "religią" ludzi niemądrych
Fronda jest kopalnią absurdalności, gdyby panowie z latającego cyrku monty pythona nadal tworzyli to mogę się założyć, że byliby częstymi gośćmi na portalu Fronda.
Przeglądając "fejsa" natrafiłem na taki o to tytuł:
"Prefekt Kongregacji Nauki Wiary: Ateizm jest religią ludzi niemądrych"
No cóż różni ludzie wybrali ścieżkę ateizmu i ciężko było by uznać, że każdy jest wybitnym umyłem. Kiedy jednak czytam podobne zdania (jak to powyżej), to zastanawiam się, jak mały jest świat człowieka, który podobne bzdury wypowiada.
Jak zwykle ateizm jest przedstawiany jako zło całego świata ateistów obwinia się za mordy na oficerach w Katyniu (no, bo przecież komunista ateista) czy 80 tys kapłanów w związku sowieckim. Biedny kościół musi walczyć o swoją pozycję w społeczeństwie.
Chrześcijaństwo jedyna słuszna postawa:
Cytat:
"Powinniśmy być dumni, że jesteśmy pośród społeczeństwa i jemu służymy. Niech raczej próbują się usprawiedliwiać ci ludzie, którzy wyznają ateizm i działają na społeczeństwo destruktywnie. Katolicy działają na społeczeństwo pozytywnie. Chrześcijaństwo wnosi w jego funkcjonowanie i w życie publiczne bardzo dużo wartości. Nie mamy powodów, aby się tu usprawiedliwiać"

A niby z czego mam się tłumaczyć? Z tego, że wyrosłem z niewidzialnego przyjaciela? Czy może np z tego, że moja chęć pomocy innym czy bycia dobrym bierze się z tego, bo tak czuję i chcę. A nie ze strachu przed niewidzialnym facetem.
I jak zwykle katolicyzm jest prześladowany a wstrętni ateiści chcą wprowadzić..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 24 (przedawniony)
25-03-2013meercatZa co nienawidzicie chrystianizmu?
Ja za zaglade cywilizacji poludniowoamerykanskich
Za Inkwizycje i stosy
Za nienawisc do kobiet - polowania na czarownice
Za zniszczenie poganskich kultur w Polsce
za ewangelizacje - pogarde dla innych kultur plemiennych
za wspieranie rezimow prawicowych
za obłude i hipokryzje
za pyche
za pogarde wobec czlowieka i jego natury; za klientele wszystkich gabinetow psychoterapeutycznych
za zwiazek miedzy religijnoscia a zbrodnia

Moze wyszla z tego dziecinna wyliczanka, ale musialam to z siebie wyrzucic.

Mod:
A ja ponownie i po raz ostatni przypominam o polskich znakach diakrytycznych.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 26 (przedawniony)
25-03-2013kogut59Kompromitacja ! JP2 bedzie swietym ?
Tego typu wiadomości przekonują mnie ze nawet ludzie wydawałoby się wykształceni idiocieją.
natemat.pl(*)ia-aktora-pomoze-w-kanonizacji
Opadają ręce, czy już NFZ jest zbyteczny w Polsce ?
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)