 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 15-01-2006 | jarekland | Głos młodego pokolenia. |
Wczoraj, przed Ministerstwem Edukacji uczniowie leżeli krzyżem i klęczeli. Protestowali w ten sposób przeciwko katolizacji szkół. Dobitnie wyraziła to Kinga-uczennica III kasy Gimnazjum: Nie chcemy aby szkoła narzycała nam wartości chrześcijańskie. Do uczniów nikt z Ministerstwa nie wyszedł. Taka wiadomośc ukazała się na portalu gazeta.pl ośr. trójmiejski | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 13-01-2006 | Beata Zielińska | Sprytne becikowe! |
Jakżeż naiwni jesteśmy, roztrząsając ideologiczne czy moralne przesłanki i implikacje "becikowego"... Bo jak się okazuje, znów chodzi o zasilenie kasy Kościoła Katolickiego pieniądzem publicznym! Pauperyzacja społeczeństwa odbiła się bardzo mocno na "tacy" i "co łaska" za usługi duchownych, a proboszczowie domagający się wysokich opłat są już otwarcie krytykowani, a nawet wywożeni na taczkach. Należało temu zaradzić. Jak? A tak właśnie, że teraz świeżo upieczeni rodzice, gdy idą do proboszcza by ochrzcić dziecko, nie mogą już używać argumentu, że są biedni, i nie stać ich na "godziwą" zapłatę ... Jak to: nie mają pieniędzy? Przecież właśnie dostali cały 1000 zł i mogą odpowiednio zapłacić za tak bezcenny dar, jak zbawienie swojego dzidziusia! Niech to będzie 300 zł - 30% z kwoty, jaką z budżetu państwa dostają rodzice .. Całkiem niezły zastrzyk finansowy w skali krajowej, nieprawdaż? Bardzo sprytne ... Bardzo smutne ... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 17 (przedawniony) | | 09-01-2006 | Fidel | Światynie finansowane z budżetu państwa !!! |
Pewnie już słyszeliście o pomyśle kandydata na ministra Skarbu Państwa Wojciecha Jasińskiego. Ten oszołomiony swą pobożnością i euforią władzy człowiek chce za nasze pieniądze budować ŚWIĄTYNIĘ OPACZNOŚCI BOŻEJ !! Myślę że powinniśmy jakoś na to zareagować i wysłać temu biedakowi sygnały, że nie każdemu się to podoba. W związku z tym postanowiłem mu posłać list, którego treść zamieszczam. " Szanowny Panie Wojciechu, czytając doniesienia prasowe na temat pańskiego co najmniej kontrowersyjnego pomysłu finansowania budowy świątyń z budżetu państwa, zaczyna ogarniać mnie obawa czy buduje się IV Rzeczpospolitą, czy przypadkiem nie jest to II Iran. Niepokojące jest to tym bardziej, że to być może Pan będzie ministrem Skarbu Państwa. Miałem nadzieję, jak wielu obywateli, że powstanie odpowiedzialne i tolerancyjne państwo, które zadba przede wszystkim o obywatela i zabezpieczy jego byt. Da pracę i poczucie bezpieczeństwa w sferze zdrowotnej i prawnej ochrony. Jak widzę ma Pan poczucie misji, szanuję to, ale niech Pan nie próbuje robić kosztem finansów publicznych. Pieniądze te można spożytkować o wiele lepiej z korzyścią dla społeczeństwa. Proszę zostawić Kościołowi i jego wiernym budowę tej świątyni. Bogu co boskie... " Myślę, że list powinien być utrzymany w mało napastliwym tonie by się poseł nie zraził  Apeluję napiszcie mu też jakiś liścik, może coś poskutkuje. oto adresy: lp.mjes@iksnisaJ.hceicjoW, lp.iksnisajhceicjow@kcolpsip, lp.iksnisajhceicjow@wonahceicsip | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 08-01-2006 | LLDR | PiS i wychowanie chrześcijańskie |
PiS jeszcze w tym roku zamierza stworzyć instytut szkolący nauczycieli i wychowawców, by "przywrócili młodzieży tradycyjne wartości" (w domyśle: chrześcijańskie). Na swoją obronę dodaje: "Wychowanie młodzieży musi opierać się na wartościach chrześcijańskich". Ludzie, powiedzcie, co o tym sądzicie, bo mnie to wydaje się być chorą indoktrynacją i brakiem szacunku dla przedstawicieli innych religii... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 05-01-2006 | stokrotka | NIE dla kolędowanie po domach |
Mam ogromną potrzebę podzielenia się z Racjonalistami z dziwnej może radości. Dziś po raz pierwszy miałam okazję grzecznie powiedzieć NIE kolędzie, tej pseudo KGBowiskiej praktyce. Dopiero teraz, bo wcześniej nie miałam możliwości. Muszę jednak przyznać, że ta praktyka została skutecznie i głęboko zakorzeniona, bo gdzieś tam w środku przelecieły przeze mnie mieszane uczucia. Trwało to ułamek sekundy, a jednak daje mi do myślenia. Tak na marginesie to uważam, że ksiądz powinien przychodzić tylko do tych którzy wyrażą taką chęć, pisemnie czy ustnie, a nie pukać do każdego. No ale takie pukanie ma działanie psychologiczne. Ja miałam dziś okazję obserwować między innymi zamieszanie jakie powstaje na osiedlu gdy ksiądz ma przyjść. Przypomina to wizyty Pionierów, Towarzyszy, jakie miałam okazję oglądać tylko na filmach (na szczęście). Ciekawym pomysłem jest także wybieranie na ministrantów chodzących z księdzem chłopców z okolicy. Ma to pewnie na celu straszenie, że okolica się dowie. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 04-01-2006 | pieron | Bóg a Biblia |
Witam was bardzo serdecznie. Jestem nowym czytelnikiem tej strony. Może parę słów o mnie i mojej rodzinie. Moja matka wystąpiła z kościoła katolickiego i należy od kilku lat do protestanckiego kościaoła, a mianowicie do "Adwentystów dnia siódmego", mój ojciec jest inżynierem do kościoła chodzi czasem tłumacząc mi, że to ze względów obyczajowych (mieszkamy obecnie na wsi), chociaż zna pismo i widzi wiele nieścisłości. Ja natomiast jestem młodym inżynierem. Nie chciałbym nikogo urazić moimi przypuszczeniami, bo nie o to mi chodzi, chciałbym zrozumieć kilka spraw. W biblii jest wiele nieścisłości, które mnie nurtują: Bóg w starym testamencie przedstawiony jest jako mściwa istota, która ukarze wszystkich uciskających naród wybrany (jest to tylko moja opinia). W nowym przedstawiony jest jako kochający ludzi ofiarujący swego syna, czyli samego siebie, aby wyzwolić ludzi. Chciałbym się również dowiedzieć co sadzicie o prawdziwości Biblii ? Wiadomo przecież, że daleko ówczesnej do orginału. Może na razie wystarczy moich pytań. Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuje. Pozdrawiam Michał
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 29-12-2005 | sabishi | ukrzyżowanie |
Przeczytałam ostatnio "Ewangelię wg. Piłata" i nasuneło mi się pytanie, dlaczego Jezusowi nie połamano piszczeli przed ukrzyżowaniem skoro zależało Rzymianom na jak najszybciej śmierci skazańca? Może moje pytanie jest trywialne, ale mnie to zainteresowało. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 13 (przedawniony) | | 28-12-2005 | Dorota | Chrzest niemowląt w szpitalach. |
Znana jest w szpitalach praktyka tzw. "chrztu z wody", jeśli życie nowo narodzonego dziecka jest zagrożone. Często czynią to pielęgniarki a znam przypadki, że bez wiedzy i zgody rodziców (jak to się stało w przypadku dziecka moich znajomych). Znalazłam w sieci informację stwierdzającą, że taki chrzest jest ważny. Mam wobec tego pytanie, czy personel szpitala ma prawo podjąć decyzję o chrzcie bez zgody rodziców oraz ewentualnie, czy rodzice dziecka mogą starać się o unieważnienie chrztu udzielonego dziecku bez ich wiedzy i zgody, jeśli katolikami nie są?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 7 (przedawniony) | | 15-12-2005 | Magda | Wystąpienie chrzestnych |
Zastanawia mnie, co się dzieje, gdy z KK chce wystąpić osoba, która wcześniej została rodzicem chrzestnym. Czy rodzice danego dziecka muszą znaleźć zastępstwo?
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 6 (przedawniony) | | 12-12-2005 | keller | apostazja a ekskomunika |
Zastanawiam sie nad wystapieniem z KK, nie chce bowiem byc formalnie liczona jako osoba wierzaca. Mam tylko pytanie czym rozni sie apostazja od ekskomuniki? | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |