Racjonalista - Strona głównaDo treści
 Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm

« Wróć do działów Forum
Pokaż starsze wątki  /  Pokaż nowsze wątki

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 53 (przedawniony)
24-02-2008the_uauRacjonalista.pl w telewizji?
Przeskakując w niedzielę po kanałach trafiłem na program w tvp1 "Między niebem a ziemią" - publicystyczny program dla katolików. Pomyślałem sobie skoro to telewizja publiczna to można by wystąpić z projektem stworzenia programu w podobnej formie dla wolnomyślicieli, poruszający różne problemy o jakich można przeczytać na forach racjonalisty, informujący o różnych wydarzeniach. Jednym słowem taką przeciwwagę dla programów katolickich, informator dla ludzi, którzy nie trafili nigdy na racjonaliste czy inną stronę o podobnej tematyce.
Co myślicie?
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 1 (przedawniony)
24-02-2008zolvJan Paweł II - Analiza krytyczna
Myślę, że (przed ewentualną lekturą) można obejrzeć :
czytelnia.onet.pl/111125,film.rd
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 3 (przedawniony)
23-02-2008tajnapolskaDzień nienawiści i Dzień Przyjaźni
Pomysł z dniem nienawiści i z dnień przyjaźni to są całkiem oryginalne pomysły moim zdaniem i żeby się przekonać na sto procent czy są potrzebne ludziom trzeba by je sprawdzić w praktyce. Zamiast spowiednika w konfesjonale, mamy tutaj zgromadzonych ludzi na placu, mamy publiczne wyrażenie emocji, a następnego dnia pogodzenie się z losem, czy jakby komunię. Dlaczego tylko kościół miałby mieć monopol na rządzenie ludzkimi emocjami? Przecież oni biorą za to zajebistą kasę i wyciągają od ludzi pieniądze na nowe kościoły, a jest tyle ważniejszych potrzeb w tym kraju.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 10 (przedawniony)
19-02-2008ASADKAJa ci to wyjaśnię.
Polska jest krajem katolickim. Większość społeczeństwa to katolicy. A najwiecej do powiedzenia ma zawsze kler... Poza tym kto puści program, który będzie miał małą oglądalność?
A najbardziej wdzięcznymi widzami są "ludzie od Rydzyka"...
Taka jest prawda. Nie będzie w żadnej TVP programu dla wolnomyślicieli...
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 27 (przedawniony)
17-02-2008ArchiApostata
wiadomosci(*)iadomosci/1,80273,4861824.html
nie powiem zaimponował mi. parafianie krzyczą na eksksięży "zdrajco chrystusa" etc. a on nie tylko przestał być księdzem, ale wypisał się z kościoła w ogóle. do tego trzeba mieć naprawdę dużo odwagi.

mam nadzieję, że to da trochę do namysłu tym którzy uważają, że wystąpienie z kościoła to dziecinada.

Usunę każdego Twojego posta napisanego tak niechlujnie. Ostatnio rozprzestrzenia się moda na pisanie postów bez dużych liter. Dobrze, że choć kropki jeszcze stawiacie...Celecrin
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 45 (przedawniony)
12-02-2008darloveCzlowiek rodzi się A T E I S T Ą
Chcialbym tym samym przypomniec, ze ateizm jest naturalnym stanem czlowieka po urodzeniu. Gdyby nie srodowisko i kultura, czlowiek pozostalby ateista. A ze nie jest to stanowisko bezpodstawne swiadczy fakt, ze czlowiek narodzony w rodzinie satanistycznej bedzie wychowywane na sataniste, w katolickiej na katolika, w protestanckiej na protestanta, a w islamskiej na (islamiste???) mahometanina. I to wystarczy, aby wykazac bezsens wszelkich wierzen.
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 83 (przedawniony)
12-02-2008youzwiakHistoria kościoła
Witam,

Zauważyłem, że pod większością wiadomości o tematyce religijnej (onet, wp, interia) umieszczany jest komentarz o historii kościoła: wiadomosci(*)105712000,4411922,0,forum.html

Czy ktoś obeznany z tematem mógłby zweryfikować ile z tych informacji to fakty, ile domysły, a co się nie zgadza?

Pozdrawiam
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 4 (przedawniony)
12-02-2008paluchDobroć kościoła katolickiego nie zna granic
Witam, ci którzy czytali moje poprzednie wypowiedzi prawdopodobnie domyślili się że jestem gorącym przeciwnikiem kościoła jako organizacji uwsteczniającej nasz kraj.
Dziś przygotowałem dla was ciekawostkę która może zostać wykorzystana jako oręż przeciwko kościołowi katolickiemu. Otóż to że Mussolini zdobył władze w Rzymie dzięki poparcia papieża Piusa XI już było, a teraz o papieżu Piusie XII , może zacytuję fragment książki Antoniego Czubińskiego "Historia powszechna XXw."
"Podejrzani o popełnienie zbrodni (Niemcy i inni po II wojnie św.)starali się ujść przed odpowiedzialnością ukrywając się w wielu krajach, najczęściej państwach Ameryki Łacińskiej. Dużej pomocy w organizowaniu ucieczek i ukryciu podejrzanych udzielił Watykan... Przerzutem zajmowała się kierowana przez bp. Aloisa Hudala organizacja pod nazwą "Ocalenie", działająca pod patronatem papieża Piusa XII. Wykorzystywano siatkę organizacyjną "Caritas" i pomoc Międzynarodowego Czerwonego Krzyża...
W ten sposób od odpowiedzialności karnej uchylili się nie tylko czołowi organizatorzy akcji likwidowania Żydów, ale cały rząd ustaszów z Ante Paveliciem na czele i dywizja Ukraińców współpracujących z Niemcami.
Jestem ciekaw czy ktoś obliczył ile osób zginęło z winy kościoła katolickiego wliczając w to krucjaty
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 16 (przedawniony)
04-02-2008LeszekUwierz mi..nie ufaj nikomu..
Witam.
Tym razem postanowiłem przytoczyć fragment artykułu, na który natknąłem się podczas przeglądania wiadomości...wydaje się dość interesujący w swej treści, pozwalam sobie na przytoczenie fragmentu:

"W przeprowadzanych między 27 a 30 listopada 2007 r. międzynarodowych badaniach nastrojów, instytuty badawcze zrzeszone w prestiżowym Gallup International Association zadawały m.in. pytanie o poziom zaufania do przywódców religijnych. Polskie dane okazały się, jak mówią eksperci, szokujące - czytamy w najnowszym "Tygodniku Powszechnym".
Tylko 8,8 proc. mieszkańców naszego kraju deklaruje zaufanie do władzy religijnej. W Europie Zachodniej słabszy wynik zanotowały jedynie Austria (6 proc.), Dania (7 proc.), Islandia (4 proc.), Luksemburg (5 proc.), Norwegia (5 proc.) i Szwecja (3 proc.). W Niemczech poziom ten wyniósł 30 proc., w Irlandii – 42 proc., w Belgii, co ciekawe, aż 26 proc. W uważanych za antyklerykalne Czechach – 7 proc. Wynik zbliżony do Polski (8 proc.) zanotowała Bośnia i Hercegowina - piszą Michał Kuźmiński i Maciej Muller.(...)
Dane pokazują, że zaufanie do liderów życia religijnego spada. We wspomnianych badaniach ISKK z 2002 r. swojemu biskupowi ufało 45 proc. respondentów, episkopatowi – 42 proc., proboszczowi – 56 proc. Równocześnie brak zaufania do proboszcza deklarowało 8,2 proc.

W 2006 r. podobne badania ISKK przeprowadził w stolicy. Tu "bardzo duże" zaufanie wobec swojego biskupa deklarowało tylko 15 proc. warszawiaków ("duże" –..
Zobacz wypowiedzi..

Data ost. wpisuAutorTytułOdpowiedzi: 13 (przedawniony)
02-02-2008SkorupkaOgłaszam konkurs! Nagroda litrowa whisky lub równowartość:)
Jeszcze chyba nikt tu konkursu nie ogłosił Tym bardziej mi sie ten pomysł podoba Wygrać można bardzo prosto. Wystarczy w dowolny sposób udowodnić, że w audycji "Wybrane zagadnienia z prasy krajowej i zagranicznej" nadawanej regularnie w Radio Maryja chociaż RAZ nie były to zagadnienia poruszane przez "Nasz Dziennik" lub inne rydzykowe medium

No, to powodzenia
Zobacz wypowiedzi..

Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki
Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów
« Wróć do działów Forum


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)