Racjonalista - Strona głównaDo treści
Dzień nienawiści i Dzień Przyjaźni

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
21-02-2008 23:59tajnapolska (154 punktów)Dzień nienawiści i Dzień Przyjaźni
Pomysł z dniem nienawiści i z dnień przyjaźni to są całkiem oryginalne pomysły moim zdaniem i żeby się przekonać na sto procent czy są potrzebne ludziom trzeba by je sprawdzić w praktyce. Zamiast spowiednika w konfesjonale, mamy tutaj zgromadzonych ludzi na placu, mamy publiczne wyrażenie emocji, a następnego dnia pogodzenie się z losem, czy jakby komunię. Dlaczego tylko kościół miałby mieć monopol na rządzenie ludzkimi emocjami? Przecież oni biorą za to zajebistą kasę i wyciągają od ludzi pieniądze na nowe kościoły, a jest tyle ważniejszych potrzeb w tym kraju.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

ra-serafin (2786 punktów)
>Pomysł z dniem nienawiści i z dnień przyjaźni to są całkiem
>oryginalne pomysły moim zdaniem i żeby się przekonać na sto
>procent czy są potrzebne ludziom trzeba by je sprawdzić w
>praktyce.

Niektórzy biorący udział w dniu nienawiści mogli by nie doczekać dnia przyjaźni bo nie wszyscy są w pełni zdrowi na umyśle.

>Zamiast spowiednika w konfesjonale, mamy tutaj
>zgromadzonych ludzi na placu, mamy publiczne wyrażenie
>emocji, a następnego dnia pogodzenie się z losem, czy jakby
>komunię.

Takie publiczne wyrażanie emocji kojarzy mi się po meczu Legi i Widzewa. Kibice wtedy też wyrażają swoje emocje(takie zwierzęce instynkty)

>Przecież oni biorą za to
>zajebistą kasę i wyciągają od ludzi pieniądze na nowe
>kościoły, a jest tyle ważniejszych potrzeb w tym kraju.
Niektórzy te pieniądze biorą na nowe audi, helikopter i rezydencję pod Toruniem, na świątynie opatrzności i na inne itp. Kościoły już wyszły z mody by je budować. Przecież ksiądz też musi dojechać do pracy, gdzieś mieszkać, czymś latać wrazie wypadku itp. To właśnie jest ujście rzeki która wypływa z skarbu państwa. I kończy się w kościele.


Z przyszłością jest małe "ale" .Za każdym razem,jak się na nią spojrzysz - zmienia się,bo się na nią spojrzałeś.A to zmienia wszystko pozostałe.
JATO (Jarosław Tomczyk) (2644 punktów)
>Zamiast spowiednika w konfesjonale, mamy tutaj
>zgromadzonych ludzi na placu, mamy publiczne wyrażenie
>emocji, a następnego dnia pogodzenie się z losem, czy jakby
>komunię.
Onegdaj na zebraniach partyjnych ten i ów składał tzw. samokrytykę i masy mu wybaczały. Czy o to chodzi?
JATO


Zasada wyjaśniania Conrada: Wszystko co powiesz, zostanie ocenione przez innych , zupełnie sprzecznie z twoimi intencjami.
Sidor (36 punktów)
>Pomysł z dniem nienawiści i z dnień przyjaźni to są całkiem
>oryginalne pomysły moim zdaniem i żeby się przekonać na sto
>procent czy są potrzebne ludziom trzeba by je sprawdzić w
>praktyce.

Co prawda nie w praktyce, ale (ty)dzień nienawiści to mi się niebezpiecznie z Orwellem kojarzy.

>Zamiast spowiednika w konfesjonale, mamy tutaj
>zgromadzonych ludzi na placu, mamy publiczne wyrażenie
>emocji, a następnego dnia pogodzenie się z losem, czy jakby
>komunię.

Ja jestem pogodzony z losem. Można powiedzieć, że już dawno minęły nasze "ciche dni".

>Dlaczego tylko kościół miałby mieć monopol na
>rządzenie ludzkimi emocjami?

A ma?

>Przecież oni biorą za to
>zajebistą kasę i wyciągają od ludzi pieniądze na nowe
>kościoły, a jest tyle ważniejszych potrzeb w tym kraju.

żeby tylko na nowe kościoły, to jeszcze bym to zdzierżył, bo co by nie pisać o indoktrynacji, która się w ich obrębie dzieje, to kościoły, jako budowle zapierają pięknem dech w piersi. Co nie znaczy, że widzę sens w budowaniu 351 świątyni im. JP2

pozdrawiam,
Crowly

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365