 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 02-11-2011 | Hodża | Kościół zarabia na erotyce |
wiadomosci(*)rnych,1,4894805,wiadomosc.htmlZapewne nie jest to pierwszy taki przypadek. Jednak bezczelne zbywanie milczeniem zapytań wiernych powinno dać do myślenia, czy przypadkiem to ich święte oburzenie nie jest "pchaniem martwego konia pod górę". Żądza pieniądza wszystko przesądza i doprowadza biskupów do medialnego ekshibicjonizmu. | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 48 (przedawniony) | | 30-10-2011 | diogenes | Płonąca kasa |
Już wkrótce zapłoną na grobach znicze i świece. Nie mam dokładnych danych, ile ton parafiny puszczą Polacy z dymem, ale widocznie nie jest to mało, skoro wczoraj w kościele ksiądz zwrócił się do wiernych, aby zamiast na znicze przekazywali pieniądze na kościelne wspominki i modły. Widocznie żal ściska konto i duszę księdza patrzącego na idącą z dymem zniczy kasę. Katabasom zewsząd zaczyna zajeżdżać pogaństwem, czyli finansową stratą.
| Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 41 (przedawniony) | | 26-10-2011 | dorias | polski kościół chce opodatkować wiernych |
Przeczytałem całkiem ciekawy artykuł a w nim: "Utworzony w 1950 roku Fundusz Kościelny miały zasilać wływy z zebranych Kościołowi nieruchomości. Ngdy tak się nie stało, a Fundusz zasilały pieniądze z budżetu państwa, po 1989 roku ok. 100 mln zł rocznie.
Ile Kościół mógłby zebrać z odpisów 1 proc. od podatku? W 2010 r. na odpis 1 proc. na organizacje pożytku publicznego zdecydowało się 10 mln Polaków, czyli 38 proc. podatników. Przekazali łącznie ok. 400 mln zł."www.hotmon(*)hce-opodatkowac-wiernych-22061Na pewno jest jedno pewne, jeśli chodzi o pieniądze kościół wie na pewno gdzie je uzyskać... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 34 (przedawniony) | | 26-10-2011 | mayolina | nareszcie mówi się ile zarabia KrK |
oto pierwsze (mam nadzieję) szacunki. Aż chce się powiedzieć, że trzeba była Palikotowych happeningów, by ktoś dał sobie pozwolenie na zadanie trudnego pytania: ile zarabia Kościół i ile z tych dochodów pochodzi z kieszeni podatników, także niewierzących. Odpowiedź jest prosta: niemało. Państwo płaci pensje, dofinansowywuje uczelnie i 'uczelnie' teologiczne, przedszkola i szkoły. Osobno podliczany jest fundusz kościelny (nie mylić z komisją majątkową), dopłaty unijne z racji posiadanej ziemi, ofiary i inne opłaty wnoszone przez wiernych. Same ulgi podatkowe szacowane są na ponad 2 mld złotych. I teraz gwóźdź programu: episkopat zaofiarował, że zrezygnuje nie z dotacji w ogóle, ale jedynie z funduszu kościelnego (90 mln), co jest drobną sumą w porównaniu z innymi dochodami Korporacji pochodzącymi z kasy państwowej. Trudno powiedzieć czy fundusz kościelny zostanie zamieniony na 1% prodatków (czego obecnie chciałby KrK): PO pasuje obecny status quo, PiS chciałby płacić więcej, SLD nalega by znieść przywileje podatkowe. Ale SLD i RP za dużo jednak do powiedzenia nie mają. A szkoda  art. w Money.pl: www.money.(*)1;2;miliarda;,6,-1,936710.html | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 157 (przedawniony) | | 21-10-2011 | Itarilde | Polscy grzesznicy |
Ot, taki sobie artykulik z prasy lokalnej: www.gazeta(*)slubem-ok-zdrada-nie,id,t.htmlOczywiście, jak to w naszym pięknym kraju bywa, gdy mowa o seksie, do odpowiedzi wzywany jest osobnik duchowny: > Według duchownych, wyniki sondażu to również dowód na to, że ludzie coraz częściej stawiają znak równości pomiędzy tym, co przyjemne i tym, co dobre. A to nie zawsze prawda.> -Kościół katolicki jest przeciwny współżyciu przedmałżeńskiemu nie dlatego, że uważa seks za coś złego - mówi ks. Łukasz Ziemski z kurii świdnickiej. - Okres narzeczeński jest po to, by przyszli małżonkowie nauczyli się miłości do siebie. Miłość bowiem pozostanie, a życie seksualne przeminie, gdy nadejdzie starość lub choroba.Co ciekawe, nie jest powiedziane, czy w badaniu brali udział wyłącznie wierzący, czy może bezbożnicy też się załapali. Bo jaki jest sens pytania o grzech kogoś, kogo to pojęcie w ogóle nie dotyczy? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 27 (przedawniony) | | 21-10-2011 | mayolina | nowa afera: KrK i handel dziećmi. |
W Hiszpanii za czasów Franco rozpoczęto preceder zabierania noworodków politycznie nieprawomyślnym rodzicom. Rodzinom mówiono, że noworodek zmarł, a odpowiednia sieć ’adopcyjna’ oddawała dzieci w ręce ’prawomyślnych’. Trudno powiedzieć, czy sieć zakładał KrK czy też był ’tylko’ z jednym uczestników procederu. Faktem jest, że KrK brał za adopcję ’opłaty manipulacyjne’. Po śmierci Franco (czyli od 1975 roku) kościół nadal prowadził proceder (dopiero w 1987 roku adopcje zostały przejęte przez uprawnione organa rządowe), oddając dzieci urodzone przez samotne, niezamężne kobiety rodzicom czystym moralnie. Oczywiście za pieniądze. I to duże pieniądze. Jeden z dobrych katolików, który kupił sobie syna, przyznał, że dziecko kupili za 200 tys pesetów, odpowiednik ceny dobrego mieszkania w tamtych czasach. W/g szacowań BBC w ciągu 50 lat przehandlowano 300 tysięcy dzieci, czyli 6000 rocznie. Pomijając już rozmach ’przedsięwzięcia’, przeraża też stopień zakłamania ’sług Kościoła’. Linkowany artykuł wspomina o kobiecie, którą ksiądz nakłaniał do symulowania ciąży dając jej odpowiednio spreparowane pasy. Fałszowano też akty urodzenia, wymazując nazwisko matki i wpisując nazwisko rodziców adopcyjnych. W prosektoriach przechowywano zamrożone ciała noworodków na wypadek gdyby matka walczyła o obejrzenie zmarłego noworodka. Ekshumacja zwłok z grobów ’zmarłych niemowląt’ wykazała, że grzebano dorosłych lub zwierzęta... | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 12 (przedawniony) | | 14-10-2011 | diogenes | Rydzyk dał głos |
Dopiero teraz ojciec niehabilitowany dyrektor wypowiedział się na temat wyborów: wyborcza.p(*)traszne__Do_Sejmu_wchodza.htmlSzkoda, że jakaś telewizja w ów pamiętny wyborczy wieczór nie zawitała do biskupich i kardynalskich pałaców, siedzib (szarych) eminencji. Zobaczylibyśmy na gorąco opadnięte szczęki katabasów, usłyszelibyśmy jęk niedowierzania, a może i coś z kuchennej łaciny. Brak tego przekazu uważam za wyborczą klęskę mediów. Jak można było wpaść do siedziby PO, PiSu, SLD,PSL, wcisnąć się nawet poniżej wyborczego progu, a nie zajrzeć (chociażby z drzewa) do gniazd(a) największej andergrandowej partii w Polsce. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 14-10-2011 | Grzegorz | Ośrodek Alzheimerowski imienia kardynała Gulbinowicza |
Artykuł tutaj: wroclaw.ga(*)ia_kardynala_Gulbinowicza.htmlPrzyznaję się że mnie zatkało. Przez chwilę myślałem że może kardynał wspomógł finansowo budowę ośrodka, co od biedy uzasadniałoby stawianie mu pomników za życia (wzorem Stanów), ale okazuje się że tylko "przewodniczył społecznemu komitetowi". A wrocławska Akademia Medyczna, do niedawna znana z przyspawanego do stołka rektora-plagiatora, pokazała że nadal potrafi nas niejednym zaskoczyć. | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |