 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 38 (przedawniony) | | 07-10-2011 | big_zyd | Szatan atakuje Polskę!!! Ale jakoś dziwnie atakuje... |
Cytat:Nadchodzą chwile grozy. Szatan rośnie w siłę i atakuje coraz mocniej. Egzorcyści są przerażeni. W ciągu kilku zaledwie lat w Warszawie i okolicach podwoiła się liczba opętanych przez złe moce. Podobnie jest w innych miastach. - Coraz więcej osób prosi o pomoc, bo zagrożenie złem jest związane z grzechem - alarmuje ks. Aleksander Posacki, egzorcysta i demonolog ze Stowarzyszenia ds. Posługi Uwalniania. - donosi dzisiejszy Super Express. Niby nic nowego, newsy tego rodzaju nadawał już Piotr Skarga (by głębiej w czas nie sięgać), niemniej tym razem pewne geograficzne szczegóły zastanowienie jednak budzą  . Oto z załączonej mapy opętań za rok 2010 wynika, co prawda, że pogłowie opętanych faktycznie najwyższe jest w Mazowieckiem (90), za co pewnie odpowiada głównie Warsiawka - więc dobrze komponuje się to z tradycją biblijnych Sodom, Gomór i Babilonów; jednak już na drugim miejscu podium Lubelskie-sielskie-anielskie się lokuje z aż 80 opętanymi śród swych pagórków leśnych tudzież łąk zielonych. Tymczasem pozostałe wielkie miasta wyraźnie w ogonie się wloką: oto tak Łódzkie, jak Małopolskie z Krakowem, zaledwie 22 opętanymi poszczycić się mogą - tj. dokładnie tylu samymi, ilu w zapyziałym Świętokrzyskiem... Najbardziej zaskakują jednak słabe wyniki.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 07-10-2011 | Domestos z Bidetu | Faustyna II - reaktywacja! |
Horror, Polska 2011. Reż: X.Dziwisz Scenariusz: X.Dziwisz Muz: Chóry Anielskie "Co z Sokółką?" Pyta jeden wątek... Ano - kwitnie. Jak to u nas, ale nie tylko tam rozkwita Pinokionizm! Bo i tu, w gród Kraka zajeżdża i DonTuskos i Red-Ból-Gajowy, biegają, wygłaszają, obiecują, Uniwerki, Błonia (Wawel  ?) - "Sanktuaryja", jawnie i z ukrycia i co? I media ogłaszają: Uczestnicy II Światowego Kongresu Bożego Miłosierdzia podpisują list do Benedykta XVI z prośbą o uznanie św. Faustyny Doktorem Kościoła. Tak sobie czytam, i przypomniało mi się co Mariusz Agnosiewicz kiedyś pisał Święci, mistyka i psychologia a i "olikował"... Ale linka JUŻ NIE MA!hm...? bo to ładne zderzenie artykułów by było... Trzyma się wieczystej konwencji, z kogo KK robi doktorów... A i moje zastanowienie: linki znikają bo? a.autor zmienił pogląd? (w co raczej nie wierzę) b.temat zbyt gorący? c.bo to Polska właśnie? | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 19 (przedawniony) | | 06-10-2011 | dydymus | TZW. poprawna politycznie wypowiedź o TZW. Racjonalistach |
Pewien tak zwany dziennikarz pewnej tak zwanej stacji telewizyjnej, a konkretnie Jan Błaszkowski z TVN w 1:35 sek materiału mówi Racjonalistach. www.tvn24.(*)-do-wiary,fakty_wiadomosc.htmlCiekaw jestem czy w tym kontekście sam wpadł na to aby w ten niecodzienny sposób, jakoby umniejszyć znaczenia "grupie racjonalistów" czy też był to celowy zabieg redakcyjny tzw. góry. Żenada... | Zobacz wypowiedzi..
Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 3 (przedawniony) | | 02-10-2011 | Miłosz Michałowski | Konkordat i inne kwestie finansowe |
Witam, Janusz Palikot (obiecuję, że post nie będzie o nim  wezwał biskupów [http://wybory.gazeta.pl/wyboryparlamentarne/1,118281,10384640.html], by opodatkowali się na znak solidarności ze społeczeństwem (w czasie kryzysu). Apel/pomysł nie tylko słuszny, ale i przebiegły, wszakże biskupi będą musieli się jakoś do tego ustosunkować lub sprawę przemilczeć, co tak czy inaczej będzie znaczące  Interesuje mnie jednak inna kwestia, która pojawiła się w komentarzach, a mianowicie (nie dający o sobie zapomnieć) Konkordat. zigzaur napisał/a: "Procedura ratyfikacji czy wypowiedzenia umowy międzynarodowej (a taką jest konkordat) wymaga procedury ustawodawczej takiej samej jak przy uchwalaniu ustaw. Krótko mówiąc, trzeba mieć większość w Sejmie i Senacie oraz normalnego prezydenta. Warunek nr 3 jest spełniony, o warunkach nr 1 i 2 zadecydują wybory". amen-666 napisał/a: "Okoliczności podpisania i ratyfikacji konkordatu są co najmniej wątpliwe (więcej szczegółów w necie). W zasadzie wystarczyłaby dobra wola Trybunału Konstytucyjnego, aby go unieważnić." Moje pytania: 1. Czy Konkordat jest zgodny z Konstytucją? Do której Konstytucji go odnosić - brać pod uwagę datę zawarcie Konkordatu czyli 1993 rok (i konstytucję z 1952), czy dopiero ratyfikację w 1998 r., a więc odnosimy się do konstytucji z 1997 r. Rozumiem, że to może być dość trudne pytanie, ale może ktoś zna się na prawie i mógłby odpowiedzieć. 2. Czy do odrzucenia/zerwania Konkordatu wystarczy normalna procedura ustawodawcza,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 2 (przedawniony) | | 02-10-2011 | Koraszewski | Wiadomo kto rozdaje karty w Mielcu |
Czytelnik z Mielca przesłał nam zdjęcie opatrzone następującym komentarzem: Zdjęcie mówi samo za siebie i zostało zrobione przez hej.mielec.pl 4 września br. podczas oficjalnego otwarcia Rynku w Mielcu. Jak każe zwyczaj w 1. rzędzie siedzą najważniejsi obywatele...   | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 8 (przedawniony) | | 01-10-2011 | G.Po. | finansowanie nauki a teologia |
W zasadach funkcjonowania i organizacji Polskiej Nauki w ostatnim czasie sporo się zmienia. Tak jak i w przeszłości ogłaszane są konkursy i każdy z badaczy może startować w swojej określonej dziedzinie/kategorii. Aktualny spis paneli znajduje się a linku do Narodowego Centrum Nauki: www.ncn.gov.pl/download/pdf/panele ncn.pdf szczególne moje zainteresowanie wzbudziły panele HS1_13, HS1_14, HS1_15 czyli kolejno: 'Teologia fundamentalna', 'Teologia dogmatyczna, teologia biblijna, patrystyka', 'Teologia moralna, teologia pastoralna, liturgika'. Byłem ciekaw jakie projekty badawcze z wyżej wymienionych 'działek' sfinansowało ostatnio Państwo Polskie. Odpowiedz na to pytanie można znaleźć na stronce Ośrodka Przetwarzania Informacji - OPI osf.opi.org.pl/app/aawi/wynikiKonkursow.do - do sfinansowanych projektów (w kwotach kilkanaście kilkadziesiąt tysięcy złotych) należą między innymi: 'Wpływ reklamy i public relations na wizerunek Kościoła w Polsce' 'Reklama społeczna w komunikacji Kościoła ze światem' 'Wiarygodność Ewangelii dla dorosłych dzieci alkoholików' 'Szaweł historii a Paweł kanonu. Możliwości egzegezy kanonicznej w kontekście osiągnięć metody historyczno-krytycznej' 'Przypowieści Jezusa. Wprowadzenie - interpretacja' 'Nowy Słownik Teologii Biblijnej' Wymienione wyżej sfinansowane przez Państwo projekty badawcze są w zakładce N101 - Filozofia i Teologia. Pytanie brzmi czy Państwo powinno finansować takie zagadnienia. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 21 (przedawniony) | | 28-09-2011 | Hodża | Dyskusja Z religią, dyskusja O religii |
Ciekaw jestem - wobec faktu ciągłego napięcia światopoglądowego istniejącego między obozem wierzących i niewierzących - czemu ci drudzy tak łatwo pozwalają się wpisywać w koncepcję "wrogów wiary", tak ładnie opisaną w tekstach proroków. Chyba jednak aspekt emocjonalny odgrywa tu zasadniczą rolę, bo zważywszy na potencjał intelektualny po obu stronach, oczekiwać by należało jednak bardziej naukowego sposobu podejmowania tematu przez tych, którym rozum i zdrowy rozsądek są bliższe sercu niż wystrugane w drewnie obiekty wiary. Religia jest oczywiście faktem obiektywnym, ale jak na skalę i znaczenie tego zjawiska nauka dość niechętnie podejmuje się rzetelnego jego zbadania - już sam ten fakt wydaje się być dosyć interesujący i nawet mam pewne podejrzenie, że w gruncie rzeczy jednak chodzi tu o pewną niepisaną umowę, pewną niewidoczną linię demarkacyjną pomiędzy nauką a wiarą o której czasem wspominają niektórzy racjonalni autorzy, zresztą i w "Bogu urojonym" znajdujemy cały rozdział napisany z pasją człowieka, który najwyraźniej zapragnął głośno wypowiedzieć to, o czym przez lata mówiło się mało albo wcale. We wszelkiego typu badaniach niezbędne jest na wstępie ustalenie metodologii, uzgodnienie pewnych prawideł zbierania i porządkowania materiału badawczego. Wydaje mi się, że nawet w tak podstawowych kwestiach, jak postawy światopoglądowe, uczestnictwo w obrządkach religijnych itp. danych statystycznych nie istnieją jakieś ogólnie wśród socjologów przyjęte kanony, może się mylę,.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 5 (przedawniony) | | 25-09-2011 | Selanos | Benedykta ciężka podróż |
Jak donosi Gazeta.pl Cytat:Benedykt XVI wyruszył w podróż do Niemiec. Ma trudne zadanie - liczba katolików w Niemczech maleje, a przeciwnicy wizyty zapowiadają protesty. Jeszcze w samolocie w drodze do Berlina papież powiedział, że rozumie motywację osób opuszczających Kościół z powodu skandalu pedofilskiego. Cytat:Pielgrzymka nie będzie łatwa. Watykaniści podkreślają, że 84-letnia głowa Kościoła katolickiego ma przed sobą poważne wyzwanie: coraz bardziej zsekularyzowany kraj, który, podobnie jak Irlandia i inne państwa, przeżył szok z powodu ujawnienia skandalu pedofilii w szeregach duchowieństwa. Tylko w 2010 r. 181 tys. osób wystąpiło w Niemczech z Kościoła - po raz pierwszy więcej, niż zostało ochrzczonych. Od 1990 r. 2.6 mln niemieckich katolików przestało być katolikami. A z tych, którzy pozostali, aż 87 proc. unika niedzielnych mszy. Już wczoraj odbyły się pierwsze protesty przeciw wizycie papieża - para księży-gejów odprawiła wspólnie mszę. Link do artykułuStawiam na to, że Niemcy przebiją Wielką Brytanie i ostre wystąpienie Dawkinsa. Dawkins to już niemal antykościelna instytucja, więc to że krytykuje, jest normalne, a taki oddolny ruch w Niemczech robi wrażenie. Każde następne zdjęcie papieża też coś mówi o jego sytuacji. Po jego ostatnich wypowiedziach, problemach Watykanu i oczywiście zdjęciach, mam wrażenie, że.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 10 (przedawniony) | | 25-09-2011 | jark44 | Co powiedział Papież... |
Taka inna wersja gotowców przemówień papy. Przemawiał do polityków a ja zamieniłem do duchownych. To pokazuje płytkość i schematyzm przemówień Pana Ratzingera.
"Podstawowym kryterium i motywem pracy DUCHOWNEGO nie może być sukces, a na pewno nie materialna korzyść - powiedział Benedykt XVI w wystąpieniu na forum niemieckiego parlamentu w Berlinie. Wystąpienie wzbudziło tym większe zainteresowanie, że UCZCILI JEGO WIZYTĘ WSZYSCY POLITYCY NAWET Z opozycji. Również na ulicach Berlina zebrały się MILIONY SYMPATYKÓW papieża. ATMOSFERA PRZYPOMINAŁA POBYTY JPII W POLSCE.
- Polityka musi być dążeniem do sprawiedliwości BOŻEJ, by w ten sposób stworzyć przesłanki dla pokoju BOŻEGO TU NA ZIEMI - mówił papież. - Służba BOGU, prawu i obrona przed panowaniem bezprawia i ATEIZMU SĄ I POZOSTANĄ fundamentalnym zadaniem DUCHOWNEGO - dodał.
Rozważając, jak odróżnić BOGA od SZATANA i prawo BOŻE od sprawiedliwości LUDZKIEJ, papież ocenił, że w większości spraw uregulowanych prawem BOŻYM wystarczy SZCZERA MODLITWA. Jednak - jak zastrzegł - w fundamentalnych kwestiach RELIGIJNYCH, gdzie w grę wchodzi GODNOŚĆ WIERNEGO BOGU człowieka i ludzkości, zasada większości nie MOŻE MIEĆ MIEJSCA. - Każdy musi znaleźć tu własne, osobiste kryteria WYWIEDZONE Z NAUKI KOŚCIOŁA - powiedział. LICZĘ TU TAKŻE NA POMOC BISKUPÓW; BY DOPOMOGLI NARODOWI NIEMIECKIEMU W REALIZACJI TEGO PLANU BOŻEGO.
ZA "dramatyczną sytuację" Benedykt XVI uznał tendencję do "wyłącznego panowania" POZYTYWISTYCZNO-SATANISTYCZNEGO porządku... | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |