Racjonalista - Strona głównaDo treści
Szatan atakuje Polskę!!! Ale jakoś dziwnie atakuje...

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
NapisanoAutorTytuł
13-09-2011 15:01big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
Szatan atakuje Polskę!!! Ale jakoś dziwnie atakuje...
Ocena 23 na 23
Cytat:
Nadchodzą chwile grozy. Szatan rośnie w siłę i atakuje coraz mocniej. Egzorcyści są przerażeni. W ciągu kilku zaledwie lat w Warszawie i okolicach podwoiła się liczba opętanych przez złe moce. Podobnie jest w innych miastach. - Coraz więcej osób prosi o pomoc, bo zagrożenie złem jest związane z grzechem - alarmuje ks. Aleksander Posacki, egzorcysta i demonolog ze Stowarzyszenia ds. Posługi Uwalniania.


-donosi dzisiejszy Super Express.

Niby nic nowego, newsy tego rodzaju nadawał już Piotr Skarga (by głębiej w czas nie sięgać), niemniej tym razem pewne geograficzne szczegóły zastanowienie jednak budzą .

Oto z załączonej mapy opętań za rok 2010 wynika, co prawda, że pogłowie opętanych faktycznie najwyższe jest w Mazowieckiem (90), za co pewnie odpowiada głównie Warsiawka - więc dobrze komponuje się to z tradycją biblijnych Sodom, Gomór i Babilonów; jednak już na drugim miejscu podium Lubelskie-sielskie-anielskie się lokuje z aż 80 opętanymi śród swych pagórków leśnych tudzież łąk zielonych. Tymczasem pozostałe wielkie miasta wyraźnie w ogonie się wloką: oto tak Łódzkie, jak Małopolskie z Krakowem, zaledwie 22 opętanymi poszczycić się mogą - tj. dokładnie tylu samymi, ilu w zapyziałym Świętokrzyskiem...
Najbardziej zaskakują jednak słabe wyniki Szatana na tradycyjnie najmniej religijnej ścianie zachodniej: oto w Zachodnio-Pomorskiem marne 8 sztuk zdołał, niebożę, opętać; w Lubuskiem ledwie 6; w Dolnośląskiem - 9; zaś zupełną już klapę w Opolskiem (gdzie przecie opcja niemiecka - i to nawet wcale niezakamuflowana - silnie dokazuje) zaliczył - wszystkiego raptem 4 duszyczki...

Zaprawdę... Jest w tym jakiś Znak Czasu - ale jaki konkretnie???
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

maruda (5550 punktów)Odp: Szatan atakuje Polskę! Ale jakoś dziwnie atakuje...
Poza mapką na której widać 425 opętanych mamy też ważny przekaz.

Cytat:
Polski episkopat podaje wskaźnik opętań. - To około 1,5 procent społeczeństwa - informuje ks. Marian Piątkowski, koordynator egzorcystów.

Według moich pobieżnych i ułomnych wyliczeń to może owocować pół milionem dusz opętanych tylko w Polsce! Mamy w kraju tylko 48 certyfikowanych przez episkopat egzorcystów, dla reszty społeczeństwa nie ma już ratunku. We are doomed!

Z drugiej strony to może tylko liczba płyt sprzedanych przez zespoły przeciwne dominacji KRK w kraju, mówiąc w języku biskupów "płyt satanistycznych".
13-09-2011 16:09 
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Z drugiej strony to może tylko liczba płyt sprzedanych przez zespoły przeciwne dominacji KRK w kraju, mówiąc w języku biskupów "płyt satanistycznych".

Albo oszacowali po wynikach oglądalności ostatniego Voice of Poland... Jeśli tak, to można spać spokojnie - żniwo wprawdzie wielkie, a egzorcystów mało, jednak publicystów prawicowych gotowych egzorcystów Gorliwie zastąpić - Legion .


Nie Francja jest ważna, lecz ludzkość oraz tryumf rozumu nad obłędem; nie ma zaś nic bardziej niedorzecznego, jak oddać życie za złudzenie. (Ernest Renan)
13-09-2011 17:10 
 Ocena 6 na 6
maruda (5550 punktów)
Nadal będę się pastwił nad "wskaźnikiem opętań", wykrycie ledwie jednego przypadku na tysiąc opętanych oznacza fatalną wykrywalność. W każdej szkole pracują katecheci, oni mają codzienny kontakt z młodzieżą i powinni być pierwszą linią ochrony tych dzieci przed samymi sobą. Katecheci nie zostali wystarczająco przeszkoleni. Każdy z nich powinien wskazać tych przynajmniej 15 opętanych uczniów na każdy tysiąc. W późniejszym wieku już nie ma tak częstych kontaktów z "urzędnikami kościoła" to i wykryć takie przypadki jest trudniej.
13-09-2011 17:40 
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Katecheci nie zostali wystarczająco przeszkoleni. Każdy z nich powinien wskazać tych przynajmniej 15 opętanych uczniów na każdy tysiąc.

O, to, to!
Hej, poczytałoby się taką pobożną sprawozdawczość na radach pedagogicznych, hej!...


Nie Francja jest ważna, lecz ludzkość oraz tryumf rozumu nad obłędem; nie ma zaś nic bardziej niedorzecznego, jak oddać życie za złudzenie. (Ernest Renan)
13-09-2011 23:15 
 Ocena 4 na 4
Marek Matejewski (3695 punktów)
>Poza mapką na której widać 425 opętanych mamy też ważny przekaz.

Nie przejmowałbym się liczbą opętanych...
Przerażająca jest raczej liczba Szatanów w Polsce! Toż to prawdziwa inwazja.

Według wyszukiwarki nazwisk w Polsce mieszka obecnie 2131 Szatanów! Jeżeli prawdą jest to co piszesz i mamy w kraju tylko 48 certyfikowanych egzorcystów to przy takiej dysproporcji sił czeka nas katastrofa.

A ksiądz Natanek wiedział co się kroi... już się zabunkrował...
13-09-2011 23:33 
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Według wyszukiwarki nazwisk w Polsce mieszka obecnie 2131 Szatanów!

O, kurde...

A już zupełnie powala:

Zamieszkują oni w 137 różnych powiatach i miastach. Najwięcej zameldowanych jest w Olkusz, a dokładnie 236.

Dalsze powiaty/miasta ze szczególnie dużą liczbą osób o tym nazwisku Białobrzegi (87), Zawiercie (83),
Wadowice (76)...

Pod samym nosem...


Nie Francja jest ważna, lecz ludzkość oraz tryumf rozumu nad obłędem; nie ma zaś nic bardziej niedorzecznego, jak oddać życie za złudzenie. (Ernest Renan)
13-09-2011 23:34 
 Ocena 1 na 1
Marek Matejewski (3695 punktów)
Ktoś jest może z Olkusza?
To miasto to jakaś zakamuflowana opcja szatańska!
Całe 236 Szatanów tam mieszka. Właśnie tam bym skierował pierwszy pułk egzorcystów.
I lepiej niech się pośpieszą bo te statystyki opętanych nie będą za rok tak optymistyczne.
14-09-2011 10:21 
 Ocena 2 na 2
Rigoletto (3891 punktów)
>Ktoś jest może z Olkusza?
>To miasto to jakaś zakamuflowana opcja szatańska!
>Całe 236 Szatanów tam mieszka. Właśnie tam bym skierował pierwszy pułk egzorcystów.

Nie wiem czy wiecie, ale Ojciec Dyrektor pochodzi właśnie z Olkusza.
average_tatar (1 punktów)Odp: Szatan atakuje Polskę!!! Ale jakoś dziwnie atakuje...
Daleki jestem od lekceważenia demonicznej plagi ,odkąd jednak pojawił się tzw:"playboy integralny " ( a liczba bestii 6 i 9 będzie ) liczba ezoterycznych zagrożeń wzrosła niepomiernie ...
finerbijk (17282 punktów)
>Najbardziej zaskakują jednak słabe wyniki Szatana na tradycyjnie najmniej religijnej ścianie zachodniej
Co w tym dziwnego? Słyszałeś żeby Pan Szatan atakował niewierzących? Ateista albo niedowiarek to może mieć najwyżej zwykłą schizę, a nie jakieś opętanie, którego to wyróżnienia dostępują w szczególności wierne córki i synowie Kościoła Katolickiego.

Martwi mnie trochę wysokie, trzecie miejsce rodzimej, szatanoodpornej z reguły Wlkp. Coś się dzieje, dlatego korzystając z okazji, krótki apel do Złego, który na pewno czyta to forum, bo znajduje tu treści niewątpliwie miłe dla jego oka - proszę odpuść sobie, nie wódź na pokuszenie, bardziej skup się może na góralach, albo gdzieś tam, oszczędź te ziemie, a oglądać będziemy namiętnie w telewizyji publicznej występy sług Twoich, ave!
13-09-2011 16:02 
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>>Najbardziej zaskakują jednak słabe wyniki Szatana na tradycyjnie najmniej religijnej ścianie zachodniej
>Co w tym dziwnego? Słyszałeś żeby Pan Szatan atakował niewierzących? Ateista albo niedowiarek to może mieć najwyżej zwykłą schizę, a nie jakieś opętanie, którego to wyróżnienia dostępują w szczególności wierne córki i synowie Kościoła Katolickiego.

Eee, no - przecież Największym Zwycięstwem Szatana jest, jak wiadomo, przekonanie kogoś, że Szatan nie istnieje; tedy każdy, kto neguje realność Opętań, z automatu dowód Opętania własnego daje - taki ichni paragraf (kanon?) 22.

>Martwi mnie trochę wysokie, trzecie miejsce rodzimej, szatanoodpornej z reguły Wlkp. Coś się dzieje,

Coś się burzy...


Nie Francja jest ważna, lecz ludzkość oraz tryumf rozumu nad obłędem; nie ma zaś nic bardziej niedorzecznego, jak oddać życie za złudzenie. (Ernest Renan)
13-09-2011 17:03 
 Ocena 8 na 8
finerbijk (17282 punktów)
>Eee, no - przecież Największym Zwycięstwem Szatana jest, jak wiadomo, przekonanie kogoś, że Szatan nie istnieje; tedy każdy, kto neguje realność Opętań, z automatu dowód Opętania własnego daje - taki ichni paragraf (kanon?) 22.
Chyba bycie mimowolnym czy nieświadomym klientem Szatana nie oznacza zaraz opętania.
Wymyśliłem prosty test, jak sprawdzić, czy mamy do czynienia z tym uroczym zjawiskiem. Jak wiadomo, skropiony wodą święconą opętaniec będzie się wił jak piskorz, więc przygotowujemy pięć próbek wody, z których cztery to zwykła woda, a piąta to H2O† i znienacka pryskamy pacjenta w warunkach laboratoryjnych, kilkukrotnie ponawiając próby i odnotowując skrupulatnie wyniki.
To się nadaje do "Pogromców mitów", a nie jakieś pierdoły typu, czy można sobie sparzyć dupsko wrzucając zapalonego peta do sedesu czyszczonego rozpuszczalnikiem!
13-09-2011 17:25 
 Ocena 4 na 4
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Chyba bycie mimowolnym czy nieświadomym klientem Szatana nie oznacza zaraz opętania.

Swego rodzaju opętaniem jest już przecie Grzech Pierworodny, co to od Poczęcia się zaczyna.

>Wymyśliłem prosty test, jak sprawdzić, czy mamy do czynienia z tym uroczym zjawiskiem. Jak wiadomo, skropiony wodą święconą opętaniec będzie się wił jak piskorz, więc przygotowujemy pięć próbek wody, z których cztery to zwykła woda, a piąta to H2O† i znienacka pryskamy pacjenta w warunkach laboratoryjnych, kilkukrotnie ponawiając próby i odnotowując skrupulatnie wyniki.
>To się nadaje do "Pogromców mitów", a nie jakieś pierdoły typu, czy można sobie sparzyć dupsko wrzucając zapalonego peta do sedesu czyszczonego rozpuszczalnikiem!

Eee... to by świadectwem małej wiary eksperymentatora było... A przecież Napisane jest: nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego (Łk 4, 12), dzięki czemu z góry (por. Mk 11, 23 ) Wiara wszelkie testy przechodzi, z czego jasno widać, że Prawdziwa jest .


Nie Francja jest ważna, lecz ludzkość oraz tryumf rozumu nad obłędem; nie ma zaś nic bardziej niedorzecznego, jak oddać życie za złudzenie. (Ernest Renan)
13-09-2011 20:27 
 Ocena 3 na 3
finerbijk (17282 punktów)
>Eee... to by świadectwem małej wiary eksperymentatora było... A przecież Napisane jest: nie będziesz wystawiał na próbę Pana, Boga swego (Łk 4, 12), dzięki czemu z góry (por. Mk 11, 23 ) Wiara wszelkie testy przechodzi, z czego jasno widać, że Prawdziwa jest .
Jaka wiara? Przecież księża egzorcyści sami muszą odróżniać chorych od opętanych, więc ten test byłby dla nich tylko ułatwieniem roboty. Boga na próbę się nie wystawia, ale Szatana można jak najbardziej, jako i On nas wystawia, bo to zły anioł jest
13-09-2011 21:30 
 Ocena 3 na 3
zupełna (2507 punktów)
>Wymyśliłem prosty test, jak sprawdzić, czy mamy do czynienia z tym uroczym zjawiskiem. Jak wiadomo, skropiony wodą święconą opętaniec będzie się wił jak piskorz, więc przygotowujemy pięć próbek wody, z których cztery to zwykła woda, a piąta to H2O† i znienacka pryskamy pacjenta w warunkach laboratoryjnych, kilkukrotnie ponawiając próby i odnotowując skrupulatnie wyniki.
Szybciutko patencik na to. Ja tu widzę potencjał ekonomiczny.
13-09-2011 23:43 
 Ocena 2 na 2
finerbijk (17282 punktów)
>Szybciutko patencik na to. Ja tu widzę potencjał ekonomiczny.

Heh.. może "Szybkie i tanie opętania diagnozowanie (metodą finerbijka)". No no, pomyślę
Grzegorz (5685 punktów)
>>Szybciutko patencik na to. Ja tu widzę potencjał ekonomiczny.
>Heh.. może "Szybkie i tanie opętania diagnozowanie (metodą finerbijka)". No no, pomyślę
Metoda fajna, ale nie należysz do korporacji, więc nic z tego. Chyba że najpierw pięć lat w seminarium odpękasz.
Sarif (2786 punktów)
Ci opętani to dopiero początek ataku szatana na chrześcijańską postępową demokratyczną i tolerancyjną Polskę. Kolejnym etapem tego jakże przemyślanego planu jest pojawienie się wyznawców szatana w każdym domu poprzez telewizję publiczną. Ten etap dopiero się rozpoczął i nasz wielki mroczny przyjaciel z podziemi jeszcze nie uporał się z przeszkodami takimi jak biskup Głódź i przyjaciele. Ale nie ma co się martwić bo to tylko kwestia czasu ;] No chyba że wygra PIS wtedy nawet pan zaświatów nie ma szans.

For a long time now, I thought I was just a survivor, but I'm not. I'm the winner. That's who I am.
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>Zaprawdę... Jest w tym jakiś Znak Czasu - ale jaki konkretnie???

TO, CO PODOBA SIĘ LUCYFEROWI

(z niektórych egzorcyzmów)

1. Komunia święta udzielana na rękę - dzięki temu mogę podeptać waszego Boga, którego ja zabiłem; i mogę celebrować moje msze (czarne msze) z moimi kapłanami, których Jemu wydarłem...

2. Skąpe stroje, na które łowię mężczyzn i kobiety, i zapełniam nimi moje królestwo (śmiech długi...niezwykle szyderczy), ale jestem zadowolony... co za radość

3. Telewizja... ach telewizja... jest moim aparatem, to ja ją wymyśliłem... aby zniszczyć poszczególne dusze i całe rodziny... rozdzielam je, rozpraszam moimi programami, przebiegłymi i przenikającymi do głębi... ach telewizja jest ośrodkiem przyciągania, gdzie przyciągam też wielu księży, zakonników i sióstr, zwłaszcza w godzinach po północy i już nie pozwalam im modlić się: ha...ha...ha... w jednym momencie pokazuję się na całym świecie... słuchają mnie i oglądają wszyscy... dość dobrze pomagają mi moi wierni słudzy, magowie, czarownice, wróżbici z kart i

rąk, astrologowie... ha...ha...ha!

4. Dyskoteki.... wspaniałe... są to moje pałace ze złota, gdzie przyciągam najlepsze nadzieje społeczeństwa, które czynię moimi,

Fot. Lucyfera i jego dary (alkohol, narkotyki i seks...) niszcząc ich dusze i ciała... tysiące ich unoszę ze sobą przez alkohol, narkotyki i seks..., ach, nieustanne żniwo... ja jestem prawdziwym królem świata, a nie wasz Bóg, którego ukrzyżowałem.

5. Rozwody... separacje małżonków, są wymyślone przez mnie; odzyskuje dzięki nim moją własność... jest to jedno z moich najbardziej inteligentnych odkryć... niszczę w ten sposób rodzinę, społeczeństwo, gdzie jestem adorowany, jako król świata... Seks, seks..

nie słuchajcie tego człowieka przybitego do krzyża, który wam nic nie daje... tylko ja wam dam prawdziwą przyjemność wraz z wolnym seksem... moje królestwo to nade wszystko przyjemność seksualna, przez którą króluję na ziemi.

6. Aborcja... zabijanie niewiniątek...! To moje najpiękniejsze i najprzyjemniejsze odkrycie! Zabijanie niewinnych zamiast winnych i zabójców z mafii! Zniszczę ludzkość i w ten sposób skończą, zanim się urodzą adoratorzy fałszywego Boga.

7. Narkotyki.... to najsmaczniejszy pokarm, jaki daję młodym, aby zrobić z nich głupców... i w ten sposób robię z nimi, co mi się podoba... złodziei, morderców, rozpustników... okrutnych jak ja... panów tego świata... moje sługi.

Nic o racjonalistach, ateistach i innych bezbożnikach.
Łeee, BE GONE SEJTAAAN!
A tu więcej ciekawostek
dzieckonmp.wordpress.com/tag/egzorcyzm/
Znak i przekaz jasny: jest za mało egzorcystów, dobrze by było, gdyby tak na państwowej posadce, eh.
23-09-2011 12:47 
 Ocena 2 na 2
Grzegorz (5685 punktów)
>Nic o racjonalistach, ateistach i innych bezbożnikach.
Nic dziwnego. Komunii nie przyjmują, więc odpada punkt 1. Mogą stosować antykoncepcje, więc pewnie też rzadziej stoją przed dylematem czy dokonać aborcji - odpada kolejny punkt. Nie wiem jak z używaniem narkotyków, ale odpada im jeden z ważniejszych, czyli "opium dla mas" Szatan po prostu nie ma punktu zaczepienia
23-09-2011 19:37 
 Ocena 1 na 1
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>Szatan po prostu nie ma punktu zaczepienia
To może ten kolo, co go big_zyd w wątku przedstawił? Jak mu tam było? Jjin, gin, dżin...., aaa ten to jest niebezpieczny. Zwłaszcza w kilku lampach..., z tonikiem i cytryną. Wtedy to ja nie mogę znalezć punktu zaczepienia
jark44 (619 punktów)
Przepraszam, a podziwianie urody kobiet gdziekolwiek je zobaczę, a głaskanie koleżanki w rękę w pracy, a zbyt częste masturbowanie się, a oglądanie filmów dla "dorosłch", a spostrzażenie, że mojej siostrzenicy rosną piersi, a jazda ze zbyt dużą predkością, a wściekanie się rano kiedy widzę mszę w telewizji, a namówienie mojej siostry, aby już przestała być katechetką i inne okropności, które mi się przydażają ... to znaczy... że jestem opętany?. Jestem z Małopolski, jak tam ze statystykami?
14-09-2011 08:17 
 Ocena 4 na 4
Meretseger (61860 punktów)
>podziwianie urody kobiet
To możesz.
>głaskanie koleżanki w rękę w pracy
Tu już na Twoim miejscu bym uważała. Możesz się narazić na proces o molestowanie. Lepiej tego nie rób.
>spostrzeżenie, że mojej siostrzenicy rosną piersi
Podpada pod pedofilię i kazirodztwo. Fatalnie.
>namówienie mojej siostry, aby już przestała być katechetką
O, to jest najgorsze ze wszystkiego. To widomy znak opętania. Zobaczysz, z piekła nie wyjrzysz

Nie wiadomo, dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu.
Kurczewski (2471 punktów)
Mam dziwne wrażenie że ta mapa pokrywa się z mapą "nasycenia" kapłanami. Tam gdzie uczelnie katolickie i inne temu podobne placówki, tam i demony (mówiąc poważniej: tam więcej osób szukających ich i- co oczywiste- znajdujących). Mimo że straszak stary, to jednak- jak widać- ciągle działający więc dlaczego nim od czasu do czasu nie pomachać, skoro "można" ?

erka.ovh.org/
hototogitsu.blogspot.com/
immune.ltd (1783 punktów)
>..... Mimo że straszak stary, to jednak- jak widać- ciągle działający więc dlaczego nim od czasu do czasu nie pomachać, skoro "można" ?
Do tego zrobi się kilka programów z odpowiednią muzyką oraz obrazkami (lęki pierwotne) i straszak jak nowy bez specjalnego liftingu ...
prof. Grabowska (8446 punktów)
(zablokowany)
Na pewno mapa opętań koreluje z liczbą zwolenników Ruchu Palikota!

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość, z nich największa jest miłość.
immune.ltd (1783 punktów)
> Na pewno mapa opętań koreluje z liczbą zwolenników Ruchu Palikota!
Na pewno i dodatkowo te badania statystyczne przeprowadzono w niezależnym prywatnym instytucie badania opinii publicznej z pomocą środków UE
immune.ltd (1783 punktów)
Tak to rzeczywiście zatrważające zjawisko , a może tak wprowadzą obrządek z USA (mix z wierzeniami rdzennych indian) obdymianie szałwią czy tam innym zielskiem. Kwarantanną objął bym cały kraj, dodatkowo odprawił uroczystą mszę na placu defilad i w ten sposób pozbył bym się zła pierwotnego z naszej ukochanej ojczyzny. A tak na poważnie to ręce opadają ,.....
G.Po. (90 punktów)
Temat egzorcyzmów jest niezwykle ciekawy. Często przytaczany jest przez wierzące osoby jako 'ostateczny' dowód na istnienie Boga ... bo przecież jak istnieje zło osobowe to powinno istnieć i osobowe dobro - tak z założenia dla równowagi (ale dość sarkazmu). Poniżej zamieszczam moje doświadczenia i przemyślenia.

Miałem kiedyś kilka razy w nocy 'porażenie przysenne' - w skrócie nie było to przyjemne doświadczenie ale kropka w kropkę było jak na Wikipedii (choć przed porażeniem tego nie czytałem - więc sugestia odpada) a jako że w tym czasie szukałem odpowiedzi na fundamentalne pytania i zetknąłem się z Odnową w Kościele Katolickim wniosek dla mnie był prosty - Szatan istnieje - Bóg istnieje. Zaangażowałem się w ten ruch, ale dalej pozostałem osobą, która zawsze stawiała wyżej rozum nad doświadczenie emocjonalne.

Doszło nawet do tego że zostałem poproszony przez jednego księdza o pomoc w egzorcyzmie wielkim (odprawiać go może egzorcysta niejako z 'urzędu' lub ksiądz/zakonnik po zgodzie biskupa miejsca na dany 'przypadek' - ksiądz ten taką zgodę miał) do po prostu przytrzymania egzorcyzmowanej osoby. Egzorcyzm dotyczył młodej dziewczyny. Wyglądało to prawie identycznie jak w przypadku ataków które miała osoba opisana w książce 'Psychopatologia a religia' D. Janusa (no i stało się zrobiłem reklamę) - zdziwiłem się niezwykłym podobieństwem obu przypadków. Podczas egzorcyzmu (gdy ja byłem świadkiem) nigdy nie nastąpiły 'niezwykłe' zdarzenia tj. wypluwanie przedmiotów, lewitacja czy telepatia (opisywane przez ks. Amortha) lecz zazwyczaj wybuchy gniewu, agresja, utrata świadomości etc. Osoba ta o ile mi wiadomo nie korzysta już z egzorcyzmów.

Moje uwagi (nie jestem psychologiem, moje rozważania są osobistym 'gdybaniem'):

1. Podczas rozmów w cztery oczy z tą dziewczyną np. podczas spaceru trudno było podjąć inny temat niż jej 'kondycja duchowa', rozmowa zawsze kierowana była na 'demoniczne' lub 'ciemne' tematy. Odniosłem wrażenie że osoba ta buduje swoją tożsamość jako 'osoba opętana' - czasem myślałem, że mówi te wszystkie rzeczy tylko po to by być zauważoną i by wzbudzić zainteresowanie. Z tego co się dowiedziałem znaczną poprawę przyniosła rozmowa z księdzem o sprawach o których z nikim innym nie rozmawiała (być może ten sam efekt dałaby rozmowa ze specjalistą).

2. Z wypowiedzi egzorcystów wynika że trudno wyjść z opętania, a gdy ktoś wdepnął w jakąś sektę to jest to jeszcze trudniejsze a uwolnienie nie zawsze jest trwałe.

Opętanie i trans jest w świetle nauki sklasyfikowanym zaburzeniem psychicznym i z tego co ja zaobserwowałem i wyczytałem być może nie koniecznie najlepszym 'lekarstwem' jest egzorcyzm, ale fachowa pomoc psychologów/psychiatrów/terapeutów.

Podsumowując, jeżeli opętania są świadectwem na istnienie diabła a przedłużające się lub nieskuteczne egzorcyzmy na istnienie Boga, to szala wyboru przechyla się na korzyść diabła ... a wytłumaczeniem racjonalnym (opcja trzecia) na dzień dzisiejszy jest: opętanie to zaburzenie psychiczne o określonych objawach. Ale jak by nie było we wszystkich powyższych kwestiach jestem laikiem.
21-09-2011 23:51 
 Ocena 1 na 1
hubin (2274 punktów)
>Ale jak by nie było we wszystkich powyższych kwestiach jestem laikiem.

Chyba nie w kwestii "neokatehumenatu" to niebezpieczna sekta, osobiście jej członków bym na spotkanie z psychiatrą wysłał i zapewnił stałą opiekę psychologa. Chyba właśnie doczytałem że ty jesteś po innej odnowie zatem wybacz ale tych sekt z odnową jest za dużo ostatnimi czasy i łatwo je pomylić będąc laikiem ;].

Ogólnie rzecz biorąc ideą forum jest wymiana myśli, laikami jesteśmy w większości tematów w których się wypowiadamy, chyba nie ma sensu tego podkreślać. Tym bardziej, że miałeś okazję brać udział w imprezie, w której udziałem niewielu uczestników tego forum mogłoby się pochwalić.

To dość znamienne, że ci wioskowi szamani, usiłują "leczyć" taka duchowa homeopatia prowadzi do pogłębiania się zaburzeń zatem jest groźniejsza niż placebo, winna zatem być zwalczana przez Państwo.

Parafrazując: Ideologia śmierdzi!
22-09-2011 21:59 
 Ocena 1 na 1
jark44 (619 punktów)
Jeśli taka "terapia" stosowane jest przez szamanów duchownych, to pytam się czy takie praktyki są dozwolone prawem.

Z tego co wiem zawód lekarza, w tym psychiatry można wykonywać po skończeniu odpowiednich studiów i otrzymaniu wpisu do rejestru lekarzy.

Czy z takim stanem chorobowym można człowieka poddawać średniowiecznym "zabiegom". Czy ktoś zna aspekt prawny tego procederu, robionego przez księży?


mów tylko wtedy, gdy mówisz swoimi słowami. Kościół ma fajnych świętych i błogosławionych - albo psychiczne przypadki, albo kryminalne.
dire57 (11 punktów)
Ta mapka doskonale obrazuje związek pomiędzy religijnością, a "ilością opętań".
Generalnie im więcej księży, im bardziej zabobonni ludzie, im więcej uczelnii katolickich tym więcej opętań. Laickie i "zdeprawowane" województwa zachodnie nie są w zasadzie dotknięte przez to zjawisko.

Mam nadzieję, że KK będzie dalej podążał drogą Natanka - kres KK będzie szybszy.

Tak przy okazji, zdajecie sobie sprawę, że na lekcjach religii sponsorowanych przez państwo (a więc i przez nas) powszechnie straszy się szatanem młodzież emitując na lekcjach filmy - relacje z opętań ?
22-09-2011 22:26 
 Ocena 3 na 3
big_zyd (37761 punktów)
(zablokowany)
>Ta mapka doskonale obrazuje związek pomiędzy religijnością, a "ilością opętań".
>Generalnie im więcej księży, im bardziej zabobonni ludzie, im więcej uczelnii katolickich tym więcej opętań. Laickie i "zdeprawowane" województwa zachodnie nie są w zasadzie dotknięte przez to zjawisko.

Otóż właśnie nie całkiem, dlatego pisałem, że tak dziwnie jakoś ten Szatan atakuje. W - zdawałoby się - zwesternizowanej Wielkopolsce aż 45 dusz nachapał, tymczasem na bogobojnym Podlasiu ledwie 9...
Przewrotność Szatańska Nieskończona jest chyba - tak Czuję... A Czucie i Wiara silnie mówią do mnie...

>Tak przy okazji, zdajecie sobie sprawę, że na lekcjach religii sponsorowanych przez państwo (a więc i przez nas) powszechnie straszy się szatanem młodzież emitując na lekcjach filmy - relacje z opętań ?

Jakby co - chętnie program szkolny Ubogacę filmem moim ulubionym .

Biblia nie została napisana przez znienawidzonych katolików ani nie jest ich własnością. (ks. prof. dr hab. Waldemar Chrostowski)
22-09-2011 23:49 
 Ocena 3 na 3
MarcinK (9189 punktów)

>Jakby co - chętnie program szkolny Ubogacę filmem moim ulubionym .

Może te dziewczyny założą jakiś sklep odzieżowy czy cuś? Jakby tak poprosić tego dżina o dżinsy czy miniówkę to myślisz dałoby radę?
Arystyp z Cyreny (6368 punktów)
Mnie tylko zastanawia... czemu nie ma opętanych ateistów?


"Mądrość jest dobrem, aczkolwiek jest pożądana nie sama dla siebie, ale z uwagi na konsekwencje"
23-09-2011 23:04 
 Ocena 2 na 2
Tomek Fiedorek (5805 punktów)
>Mnie tylko zastanawia... czemu nie ma opętanych ateistów?
Patrz, odpowiedz Grzegorza wyżej
Szatan nie ma punktu zaczepienia
24-09-2011 10:37 
 Ocena 1 na 1
perun (8610 punktów)
>Mnie tylko zastanawia... czemu nie ma opętanych ateistów?

Mylisz się pisząc, że nie ma opętanych ateistów. Przyznawanie się do ateizmu to najlepszy dowód na bycie opętanym.
Poza tym jak pisze w Bibli głupi, kto mówi - boga nie ma
To dowodzi nie tylko opętania ateistów lecz także ich głupoty.
Dowodzi to tez niekonsekwencji nauk biblijny bo ta sama Biblia naucza - nikogo nie nazywaj głupim ....ale co tam , nawet bóg może zmienić zdanie
DanielL (110 punktów)
forum.prot(*)stdays=0&postorder=asc&start=0

jak to jest że wszyscy religijni wiedzą o nas więcej niż my sami? serio im się to objawia?

Wróć do listy wątków działu Kościół i antyklerykalizm
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365