 |
Przegląd wątków w dziale Kościół i antyklerykalizm
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 120 (przedawniony) | | 17-01-2014 | Mariusz Agnosiewicz | Przykrajanie Franciszka do Benedykta |
Adam Szostkiewicz w Polityce trafnie zauważa, że słowa i dokumenty papieża Franciszka są powszechnie w Polsce wypaczane. Wypada się z tym zgodzić. Klerykalni autorzy w swoich recenzjach przykrajają encykliki i adhortacje do kształtu Benedykta XVI, nie chcą przyznać, że papież głosi całkiem nowe i przeciwne rzeczy, że dewaluuje teologię, że sprowadza katolicyzm do ideologii społeczno-politycznej o lewicowym obliczu. Nowy przykład manipulacji dotyczy wydanego niedawno dokumentu programowego "Radość Ewangelii". Autor Tygodnika Powszechnego domaga się wycofania polskiego tłumaczenia, jako zmanipulowanego. Przykładowo: gdy w oryginale papież zaleca biskupom, by byli gotowi „iść za swoim ludem”, bo lud Boży jest zdolny „do rozpoznawania nowych dróg”, w przekładzie czytamy, że to „węch biskupa pozwala mu rozpoznać nowe drogi”. Ów dokument poddaje krytyce panujący system ekonomiczny: „W dzisiejszych czasach wszystko podlega prawom konkurencji i przetrwania najlepiej przystosowanych, gdzie potężni żywią się kosztem bezsilnych” - pisze papież. Druzgocącej krytyce poddane zostały niektóre tradycyjne dogmaty ekonomiczne, w szczególności teoria skapywania, która w dużym uproszczeniu zakłada, że to, co jest dobre dla bogaczy, ostatecznie pomoże również biednym. „Ta opinia, która nigdy nie została potwierdzona faktami, wyraża niedojrzałą i naiwną wiarę w dobroć tych, którzy sprawują władzę ekonomiczną i w zsakralizowane działanie.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 14 (przedawniony) | | 15-01-2014 | Borgïr | Terlikowski pali karty tarota |
wyborcza.p(*)__spalarnia.html#BoxSlotII3imgCytat:"Palenie kart tarota pomaga zdrowiu" - przekonuje publicysta Tomasz Terlikowski. Na zamieszczonym w internecie filmie widać, jak zamachuje się siekierą i niszczy talię karta po karcie. - Nie mam wątpliwości, że taki sam los powinien spotkać wszystkie narzędzia złego ducha - przekonuje. Jego zdaniem karty tarota, tak jak literatura ezoteryczna są śmiertelnie niebezpieczne. [...] To może nie być ostatnie wideo "Frondowej spalarni Wszelkiego Zła". Terlikowski zachęca bowiem czytelników: "Jeśli macie gdzieś w domu literaturę ezoteryczną, karty tarota czy inne tego typu "gadżety" spalcie je, a nam prześlijcie dokumentację." Kto żyw, palić wiadomo co i wysyłać film!  Sam nadpapież zaleca! | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 16 (przedawniony) | | 14-01-2014 | Jacek Tabisz | Nie traćmy zdrowego sceptycyzmu przy papieżu Franciszku |
Nie jestem komunistą, ale jestem ateistą i zauważam ogromną popularność, jaką darzy papieża Franciszka część środowisk świeckich. Nie traćmy jednak zdrowego sceptycyzmu i powiedzmy "sprawdzamy". Czy z rynku zniknie "Egzorcysta"? Czy misjonarstwo zostanie zakazane? Czy podczas mszy pojawią się teksty zrównujące Jezusa z Kriszną, Buddą i Ramą? Czy do pomocy charytatywnej opłacani będą przez Kościół najlepsi specjaliści, a nie po prostu wierzący? Więcej (jako, że się nie mieści jako wpis): www.psr.or(*)ycyzmu-przy-papiezu-franciszkuCo o tym sądzicie? Nawet na stronie głównej Racjonalisty pojawiają się teksty przemawiające za papieżem Franciszkiem. Czy to tylko reklama, czy chęć prawdziwych reform? Ja stawiam na to pierwsze (do czego wyszukałem trochę argumentów), jednocześnie miły i fajny Kościół to też niedobrze, bo złudzenia trwać będą dłużej, a fanatycy i tak przejdą do ewangelikanów, jak to ma miejsce na przykład w Brazylii. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 25 (przedawniony) | | 12-01-2014 | Ratatoskr | Następny "baranek boży" |
wyborcza.p(*)etowym_obraza_katolikow__.htmlCytat:Wizerunek baranka na rolkach papieru toaletowego Lambi znieważa katolików? Tak ocenił na noworocznym kazaniu emerytowany zakopiański proboszcz Stanisław Szyszka. (...) Ksiądz na kazanie 1 stycznia przyniósł na dowód rolkę papieru, którą - jak wyjaśnia w rozmowie z "Gazetą Krakowską" - otrzymał od zbulwersowanej parafianki. - Na papierze są dwa baranki. Jeden ma podkulone nóżki i jest pokazany z baziami wielkanocnymi, a drugi stoi - opisywał. Ocenił, że wizerunki te "żywcem przypominają baranki wielkanocne z gipsu". (...) Przedstawicielka firmy Metsa Tissue, producenta papieru Lambi, oceniła zarzut jako "absurdalny" i dodała, że obrazek przedstawia owcę, a nie baranka, a papier tłoczony jest na papierze toaletowym w 30 krajach świata od 20 lat. To ja poproszę więcej takich akcji. Przecież kościół powinien się zdecydowanie bronić przed tym zmasowanym atakiem. p.s. Baranki to chyba rogi powinny mieć? Wiem, bo mnie mama jako dziecko przekonywała, żeby nie jeść baranka wielkanocnego przed końcem świąt, bo inaczej będzie mnie bódł w brzuchu :p | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 15 (przedawniony) | | 12-01-2014 | Jacek Tabisz | Ksiądz, którego zawsze warto posłuchać |
Księżmi, których zawsze warto posłuchać nie są też księża dysydenci. Oczywiście, chwała im za to, iż uciekają spod kieratu niesprawiedliwych, autorytarnych zasad. To dobrze, że obnażają niemożność papieży - zręcznych PRowców. Ale nawet jak dochodzą do końca swojej drogi ku pełnej mądrości i porzucają wiarę w bóstwa, to nagrodą jest po prostu normalność. Normalność to wielka rzecz, jak i niezbyt pospolita, jednakże normalny człowiek nie zawsze musi być świetnym i fascynującym mówcą. Nie każdego zatem byłego duchownego warto zawsze posłuchać, bo nawet porządny i uczciwy wewnętrznie człowiek może niekiedy zanudzić. Więcej: www.psr.or(*)ktorego-zawsze-warto-posluchacA jaki jest Wasz ulubiony ksiądz?  | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 74 (przedawniony) | | 29-12-2013 | Jan Werbiński | Pamiętacie księdza z Poznania? |
Pamiętacie księdza z Poznania, który zaniedbał wezwanie lekarza do rodzącej jego dziecko dziewczyny? Prokuratura umorzyła śledztwo, bo było "braku danych uzasadniających podejrzenie popełnienia czynu.". Z tego co pamiętam, to ciąża była zagrożona z powodu nieprawidłowej pozycji itp. Czy to nie są wystarczające dane do oskarżenia kogoś, kto nie wzywa lekarza do takiego porodu? Co można w tej sprawie zrobić? wiadomosci(*)ii,wid,16276175,wiadomosc.html | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 9 (przedawniony) | | 27-12-2013 | Małyska | Współczujmy arcybiskupowi |
Kościół głosi, że święta to czas refleksji, radości, miłości, najlepsza pora dla budowania zgody. Swoimi przemyśleniami na temat tychże wartości podzielił się w wigilię abp Józef Michalik. Według hierarchy jest źle, albo jeszcze gorzej. Kościół jest prześladowany, księża atakowani, a "lud boży" indoktrynowany przez kłamliwe media i wrogie ośrodki. wyborcza.p(*)awo_natury__Nie_udawajmy_.html Cytat:Dzisiaj jest atak, i nie udawajmy, że nie widzimy. Na szczęście widzimy. I to jest moc naszego narodu, to jest moc naszego Kościoła, że mówi to, co widzi, że dzisiaj jest atak na prawo natury. Pomimo dyskomfortu tak paskudnego traktowania katolików w Polsce arcybiskup jest jednak zadowolony: Cytat:...powstajemy, depczą nas, a my powstajemy". - Jest zdrowiej, jest lepiej, że nas krytykują, niż gdyby mieli nas chwalić... Za chwilę znowu popada w rozpacz i martwi się o małżeństwa: Cytat:Dzisiaj żyjemy właśnie w tych czasach, że nam próbują wmówić, że małżeństwo między mężczyzną i kobietą to jest przestarzałość... Wigilia to również czas na refleksję nad mediami, oczywiście tylko tymi, które pracują dla kościoła: Cytat:Za chwalebne uznał domaganie się polskiego, chrześcijańskiego narodu praw m.in. dla telewizji Trwam, dla Radia Maryja, dla "innych oddechów wolności". Jego zdaniem jest to przejaw budzenia się społeczeństwa. Według biskupa kościół znalazł się w tragicznym położeniu: [cytat]Przypominając działania.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 25-12-2013 | Andrzej Bogusławski | Drogim katolikom pod choinkę. |
. Katolikom broniącym racji Kościoła Katolickiego na naszym forum przesyłam przesłanie księdza Dariusza Oko jako dar Bożonarodzeniowy pod choinkę: wiadomosci(*)ka,wid,16283565,wiadomosc.htmlA wierzącym w wielkie zmiany w Kościele wywołane przez Franciszka I dedykuję tą informację: www.tvn24.(*)-mam-takie-prawo,380683,s.htmlChoć powyższe notatki tylko utwierdzają mnie w antyklerykalizmie, to jednocześnie smutno mi, że Kościół, który pasie (czy też pasożytuje) na swoich barankach (ludu Bożym) reprezentuje tak niski poziom intelektualny i moralny. Kto to kupuje i kto to łyka?Polak - katolik?Fajna publika! Wszystkiego najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia i samych szczęśliwych wydarzeń w 2014 roku wszystkim forumowiczom życzę. Andrzej Bogusławski. @@@ . | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 11 (przedawniony) | | 24-12-2013 | Atlantis | Gender - Kościół Katolicki a nauka |
Wierzący znajomi podczas dyskusji przy kawie dość często zwykli podkreślać wyższość Kościoła Rzymskokatolickiego nad fundamentalistycznymi odłamami protestantyzmu. Fakt, iż Kościół ten zaakceptował teorię ewolucji (czego nota bene do końca nie zrobił - patrz: wciąż otwarta kwestia monogenizmu) i rehabilitował Galileusza był przez nich dosyć często przedstawiany jako niezbity dowód na to, że konflikt pomiędzy nauką i religią jest tylko wymysłem antyklerykalnej propagandy. Wiadomo - oddzielne magisteria, które zajmują się zupełnie różnymi sprawami. Wszelkie przytaczane przykłady miały dotyczyć jedynie drobnych potknięć z przeszłości, nad którymi nie warto się dzisiaj rozwodzić.
Afera z "genderem" moim zdaniem wszystko zmieniła. Trudno nie dostrzec ewidentnych podobieństw w retoryce stosowanej przez polskich (i nie tylko) biskupów do chwytów używanych przez Kenta Hovinda albo Ray'a Comforta.
1) Sofizmat rozszerzenia. Chyba najczęściej stosowany chwyt erystyczny. Jeszcze nigdy nie słyszałem kreacjonisty, który w sposób rzetelny przedstawiłby zagadnienie ewolucji przez dobór naturalny. Cały czas słyszy się brednie o "pochodzeniu od małpy" albo "losowym procesie". W Polsce obserwujemy teraz dokładnie to samo zjawisko. Wystarczy zajrzeć do słownika, żeby przekonać się co tak naprawdę oznacza termin "gender". Protestujący katolicy oczywiście nie korzystają z definicji, która mówi o kategorii płci kulturowej. Zamiast tego co chwilę powielają bzdurę o "zaprzeczaniu biologicznemu pochodzeniu.. | Zobacz wypowiedzi..
| Data ost. wpisu | Autor | Tytuł | Odpowiedzi: 47 (przedawniony) | | 23-12-2013 | Małyska | Arcybiskup męczennik |
Komisja kodyfikacyjna, działająca przy Ministerstwie Sprawiedliwości, po cichu szykuje zmiany w kodeksie karnym. Zmiany dotyczą między innymi podwyższenia kary za aborcję. Zgodnie z planowanymi zmianami płód zamienia się w "dziecko poczęte", aborcja w "spowodowanie śmierci dziecka poczętego", a kobieta w dzieciobójczynię! wyborcza.p(*)de_do_wiezienia_za_obrone.htmlTakie zmiany bardzo przypadły do gustu abp Michalikowi, który ochoczo popiera propozycję zmian. Michalik krytykuję naukowy postęp i prawo człowieka do samodzielnego stanowienia o sobie: Cytat: Dziś dramat polega na tym, że nowe prądy postnowoczesne całą naturę chcą ustanowić na nowo. Nie pokazują żadnej drogi, pokazują chaos. Człowiek ma sam decydować o tym, co jest dobre, co złe, co przyjemne, co moralne. Jednak ta droga nigdzie nas nie zaprowadzi - nie ma wątpliwości abp Michalik. Uważa, że prawo to dekalog, a jego nieprzestrzeganie jest prześladowaniem kościoła. Złożył też ważną deklarację: Cytat: Kościół musi być gotowy także na prześladowania. Jeśli Bóg da mi siłę i łaskę, to chętnie pójdę do więzienia za obronę nauki, która pochodzi od Boga. Bez głosu Kościoła świat będzie kompletnie zagubiony. Michalik wymyślił sposób jak zostać męczennikiem. Chce iść do więzienia, będzie cierpiał za wiarę i prześladowania. Do więzienia? Panie biskupie, tylko tyle? Może lepiej być uczciwym, nie ukrywać pedofilów i nie drwić z ich ofiar( dzieci same lgną do księzy..... | Zobacz wypowiedzi..
Starsze [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35] [36] [37] [38] [39] [40] [41] [42] [43] [44] [45] [46] [47] [48] [49] [50] [51] [52] [53] [54] [55] [56] [57] [58] [59] [60] [61] [62] [63] [64] [65] [66] [67] [68] [69] [70] [71] [72] [73] [74] [75] [76] [77] [78] [79] [80] [81] [82] [83] [84] [85] [86] [87] [88] [89] [90] [91] [92] [93] [94] [95] [96] [97] [98] [99] [100] [101] [102] [103] [104] [105] [106] [107] [108] [109] [110] [111] [112] [113] [114] [115] [116] [117] [118] [119] [120] [121] [122] [123] [124] [125] [126] [127] [128] [129] [130] [131] [132] [133] [134] [135] [136] [137] [138] [139] [140] [141] [142] [143] [144] [145] [146] [147] [148] [149] [150] [151] [152] [153] [154] [155] [156] [157] [158] [159] [160] [161] [162] [163] [164] [165] [166] [167] [168] [169] [170] [171] [172] [173] [174] [175] [176] [177] [178] [179] [180] [181] [182] [183] [184] [185] [186] [187] [188] [189] [190] [191] [192] [193] [194] [195] [196] [197] [198] [199] [200] [201] [202] [203] [204] [205] [206] [207] [208] [209] [210] [211] [212] [213] [214] [215] [216] [217] [218] [219] [220] [221] [222] [223] [224] [225] [226] [227] [228] [229] [230] [231] [232] [233] [234] [235] [236] [237] Pokaż nowsze wątki Aby pisać w tym dziale, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów
|
 |